Page 17 of 17 FirstFirst ... 71314151617
Results 321 to 335 of 335

Thread: PS3 Media Server Tutorial

  1. #321
    Advanced Member Devil_7's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Αθήνα (Γλυφάδα)
    Posts
    416
    PSN ID
    Devil_7_85
    Name
    Παντελής

    Default

    Quote Originally Posted by lak100 View Post
    παιδια εχω το pms 1.72 αλλα ξαφνικα δεν μου παιζει τους Ελληνικους υποτιτλους για την ακριβεια τους παιζει στα Αγγλικα τι να κανω
    Άλλαξες κάτι? Πριν έβλεπες υπότιτλους?

    Για δες λίγο αυτά τα post μήπως είναι το ίδιο. http://www.ps3forums.gr/vb/showpost....&postcount=291

    Για να δεις και τα υπόλοιπα post είναι στην ακριβώς προηγούμενη σελίδα.
    Last edited by Devil_7; 22-01-2013 at 19:45.

  2. #322
    Elite lak100's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Καστορια
    Posts
    1,075
    PSN ID
    mitsos17(UK) mitsos1990(GR)

    Default

    Quote Originally Posted by Devil_7 View Post
    Άλλαξες κάτι? Πριν έβλεπες υπότιτλους?

    Για δες λίγο αυτά τα post μήπως είναι το ίδιο. http://www.ps3forums.gr/vb/showpost....&postcount=291

    Για να δεις και τα υπόλοιπα post είναι στην ακριβώς προηγούμενη σελίδα.
    ευχαριστω πολυ φιλε το εκανα και ολα οκ

  3. #323

    Default

    Διάβασα τον οδηγό και μπράβο στον Νίκο που τον έφτιαξε!.. Μια ερώτηση..

    Πρέπει με το router να είναι συνδεδεμένο με ένα καλώδιο ethernet το ps3 και με άλλο καλώδιο το pc? Η πρέπει το pc να συνδεθεί απευθείας με το PS3? Αυτό δεν κατάλαβα..

  4. #324
    Advanced Member Devil_7's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Αθήνα (Γλυφάδα)
    Posts
    416
    PSN ID
    Devil_7_85
    Name
    Παντελής

    Default

    Quote Originally Posted by FotisGRC View Post
    Διάβασα τον οδηγό και μπράβο στον Νίκο που τον έφτιαξε!.. Μια ερώτηση..

    Πρέπει με το router να είναι συνδεδεμένο με ένα καλώδιο ethernet το ps3 και με άλλο καλώδιο το pc? Η πρέπει το pc να συνδεθεί απευθείας με το PS3? Αυτό δεν κατάλαβα..
    Μπορείς να κάνεις και τα δύο. Για το πρώτο όμως πρέπει η ταχύτητα της σύνδεσης να είναι μεγάλη 1000mbps και το switch του ρουτερ σου λογικά είναι 100. Οπότε θα χρειαστείς ένα ξεχωριστό switch και να βάλεις πάνω σε αυτό ρουτερ,pc και ps3.
    Ξανά διάβασε λίγο πιο προσεκτικά τον οδηγό να το καταλάβεις γιατί εγώ μπορεί και να σε μπέρδεψα περισσότερο.

    Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

  5. #325

    Default

    Ευχαριστώ φίλε.. Κοίτα να δείς, με βολεύει να συνδέσω το PS3 και το PC απευθείας..

    Το δοκίμασα αλλά δεν εμφανίστηκε το PS3 στο πρόγραμμα...

    Τέσπα θα το ψάξω..

  6. #326
    Advanced Member Devil_7's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Αθήνα (Γλυφάδα)
    Posts
    416
    PSN ID
    Devil_7_85
    Name
    Παντελής

    Default

    Quote Originally Posted by FotisGRC View Post
    Ευχαριστώ φίλε.. Κοίτα να δείς, με βολεύει να συνδέσω το PS3 και το PC απευθείας..

    Το δοκίμασα αλλά δεν εμφανίστηκε το PS3 στο πρόγραμμα...

    Τέσπα θα το ψάξω..
    Θέλει κάποιες συγκεκριμένες ρυθμίσεις χειροκίνητα. Περιγράφονται στον οδηγό νομίζω. Εγώ δεν το έχω συνδέσει με αυτόν τον τρόπο και δεν ξέρω να σου πω σίγουρα.

    Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

  7. #327
    Elite lak100's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Καστορια
    Posts
    1,075
    PSN ID
    mitsos17(UK) mitsos1990(GR)

    Default

    πηγα να αντιγραψω ενα βιντεο χωρις υποτιτλους και αντι να μου δειχνει ποσοστ ολοκληρωσης μου εδειχνε τα MB γιατι?

  8. #328

    Default

    Παιδια πως ακριβως γινεται convert on the fly μεσω PMS??

  9. #329
    musician1978's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Ελλάδα,Αθήνα
    Posts
    2
    Name
    Γιάννης

    Default

    Γεια σας και από εμένα παιδια.Έχω κάνει δίκτυο με το Ps3mediaserver το desktop μου με το Ps3 μέσω ethernet και όλα πολύ καλά!!Αναγνωρίζει τα πάντα.Έχω όμως ενα προβλημα με τους υπότιτλους σε Bluray αρχεία. ενω υπάρχει και το srt αρχείο με τους Ελληνικούς υπότιτλους με το ίδιο ονομα που έχει και η ταινία, το ps3 διαβαζει μόνο τους ενσωματωμένους αγγλικούς που έχει μέσα το Bluray! ενω στον τιτλο της ταινιας πριν την επιλεξω απο δίπλα γραφει external subtitles. Επαιξα πολυ με τις ρυθμίσεις στο pms αλλα δεν βρήκα άκρη, παντα μου φορτώνει τους ενσωματωμένους αγγλικούς
    Αν παιξω την ταινια στο pc φυσικά αναγνωρίζει κανονικα το srt με τους ελληνικους υποτιτλους. Τι φταίει?Έχω δοκιμάσει όλα τα παραπάνω που έχετε ποστάρει...αλλά τίποτα...τη βοήθεια σας παρακαλώ

  10. #330
    Advanced Member Devil_7's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Αθήνα (Γλυφάδα)
    Posts
    416
    PSN ID
    Devil_7_85
    Name
    Παντελής

    Default

    Quote Originally Posted by musician1978 View Post
    Γεια σας και από εμένα παιδια.Έχω κάνει δίκτυο με το Ps3mediaserver το desktop μου με το Ps3 μέσω ethernet και όλα πολύ καλά!!Αναγνωρίζει τα πάντα.Έχω όμως ενα προβλημα με τους υπότιτλους σε Bluray αρχεία. ενω υπάρχει και το srt αρχείο με τους Ελληνικούς υπότιτλους με το ίδιο ονομα που έχει και η ταινία, το ps3 διαβαζει μόνο τους ενσωματωμένους αγγλικούς που έχει μέσα το Bluray! ενω στον τιτλο της ταινιας πριν την επιλεξω απο δίπλα γραφει external subtitles. Επαιξα πολυ με τις ρυθμίσεις στο pms αλλα δεν βρήκα άκρη, παντα μου φορτώνει τους ενσωματωμένους αγγλικούς
    Αν παιξω την ταινια στο pc φυσικά αναγνωρίζει κανονικα το srt με τους ελληνικους υποτιτλους. Τι φταίει?Έχω δοκιμάσει όλα τα παραπάνω που έχετε ποστάρει...αλλά τίποτα...τη βοήθεια σας παρακαλώ
    Το πρώτο post σε αυτή τη σελίδα το διάβασες?

  11. #331
    musician1978's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Ελλάδα,Αθήνα
    Posts
    2
    Name
    Γιάννης

    Default

    Devil_7 καλησπέρα,μόλις πριν λίγο ασχολήθηκα με το αρχικό post...διάβασα αναλυτικά τις οδηγίες και ναι...το Bluray αρχείο (The Hobbit: An Unexpected Journey (2012)) για την ακρίβεια μεγέθους 13gb...παίζει άψογα με ελληνικούς υπότιτλους!!και το streaming δε...τέλειο,δίχως να κολλάει καθόλου. και ευχαριστώ για την πολύ άμεση απάντηση

  12. #332

    Default

    ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ Ν ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΩ ΣΩΣΤΗ ΣΥΝΔΕΣΗ PS3 ΜΕ PC ?ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΤΟΥ PS3 ΚΑΙ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΠΡΑΣΙΝΟ ΤΙΚ Η ΕΝΑ ΚΟΚΚΙΝΟ

  13. #333
    trikoulis's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    18
    PSN ID
    trikoulis

    Default

    Καλησπέρα παιδιά.
    Εδώ και κανένα μήνα που έχω αρχίσει και βλέπω ταινίες μέσω του ps3 media server και δεν είχα κάποιο πρόβλημα. Άλλα σμρ ενώ έβλεπα την ταινία μου έβγαλε μνμ και σταμάτησε τον ήχο και μου είπε ότι είναι λόγω του cinavia. Τι γίνεται τώρα; Δεν θα μπορώ πλέον να βλέπω έτσι τις ταινίες;

    - - - Updated - - -

    Καλησπέρα παιδιά.
    Εδώ και κανένα μήνα που έχω αρχίσει και βλέπω ταινίες μέσω του ps3 media server, δεν είχα κάποιο πρόβλημα. Άλλα σήμερα ενώ έβλεπα την ταινία, μου έβγαλε μήνυμα και σταμάτησε τον ήχο και μου είπε ότι είναι λόγω του cinavia. Τι γίνεται τώρα; Δεν θα μπορώ πλέον να βλέπω έτσι τις ταινίες;

  14. #334
    Advanced Member Devil_7's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Αθήνα (Γλυφάδα)
    Posts
    416
    PSN ID
    Devil_7_85
    Name
    Παντελής

    Default

    Το cinavia είναι κλείδωμα κατά της πειρατείας που έχουν κάποιες ταινίες που το αρχείο είναι blueray. Δεν το έχουν όλες και μπορεί να μην σου είχε τύχει μέχρι τώρα. Από ότι ξέρω μέχρι πριν λίγο καιρό που το είχα ψάξει δεν υπήρχε κάποια λύση.
    Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι όταν σταματήσει ο ήχος να βγεις από την ταινία και να πας στις ρυθμίσεις και να αλλάξεις την ημερομηνία. Εγώ κάθε φορά που μου κόβει τον ήχο πάω τον χρόνο ένα μπροστά για παράδειγμα.
    Ο ήχος θα σου κλειδώνει κάθε 20 λεπτά. Το καλό είναι ότι τη ταινία μπορείς να τη συνεχίσεις από εκεί που την σταμάτησες.

    Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

  15. The Following User Says Thank You to Devil_7 For This Useful Post:

    Slay (25-06-2013)

  16. #335
    trikoulis's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    18
    PSN ID
    trikoulis

    Default

    Καλώς τότε είναι στην τύχη άμα ευχαριστηθούμε την ταινία μας ή όχι :/
    Ευχαριστώ πάντως για την βοήθεια


Page 17 of 17 FirstFirst ... 71314151617

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •