Page 2 of 17 FirstFirst 12345612 ... LastLast
Results 21 to 40 of 335

Thread: PS3 Media Server Tutorial

  1. #21
    Elite Heatspreader's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Άρτεμις
    Posts
    693
    PSN ID
    Lafas1987

    Default

    Όταν βλέπω mkv 1080 και έχω πατήσει Select στο PS3, βλέπω ότι ξεπερνάει τα 100mbit...
    Θες να το τσεκάρεις και εσύ με κάποια ταινία?

    iMac 27" (mid 2011) Intel i5 2.7GHz, 12GB RAM, Mac OSX 10.9 Mavericks / Magic Trackpad / Time Machine WD myBook 2TB / Samsung Galaxy Note 3 32GB + SD 64GB | White / Behringer MS20 / D Link USB Hub / Panasonic TXP46S20E (46") / APC Back-UPS 1500VA

    AMD FX 8320 @4.4GHz 1.40V / Corsair H100i / ASRock 990FX Extreme 9 / 16GB Kingston HyperX 1600MHZ / 2-way SLI Gigabyte nvidia GTX 650 Ti Boost 2GB OC Edition / Samsung 840 EVO 500GB / Seagate 3TB 7.200rpm / Corsair Special Edition White Graphite Series 600T / Corsair RM750 / Windows 7 Ultimate x64 SP1 / Samsung 245B Plus / Samsung 40M86 (40") / Logitech Z5500 / Logitech Performance MX/ Coolermaster Devastator Keyboard/ APC Back-UPS 1100VA
    Playstation 3 40GB (400GB HDD Installed) / Playstation 4 500GB




  2. #22
    Advanced Member stein3x's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    572
    PSN ID
    Stein3x_qlp
    Name
    Νίκος

    Default

    Παιδιά κάνετε λάθος.
    Slay ο cpu του Heatspreader είναι υπέραρκετός για 1080p videos,εγώ με τον "απλό" E6600 τα 3.2 παίζουνε όλα νεράκι.

    Επίσης μην μπερδεύεσται με την ταχύτητα Stream .Τα 100mbps είναι = με ~12.5mb/s όπου αυτό συνεπάγεται σε υψηλά bitrates τα οποία δείνει o PMS να παίζουνε σπαστά διότι ενώ το pc έχει έτοιμο το video για stream το bandwidth ΔΕΝ επαρκεί.

    1) Για αναπαραγωγή 1080p είναι απαρέτητο GB ethernet όπου μπορεί να στείλει μέχρι και ~125mb/s και άρα θα μπορεί να παίζει ανετότατα video με μέγιστη ποιότητα διότι το bitrate δεν θα ξεπερνάει το limit του 100mb/s (θα είναι κάπου στο 40)

    πχ σε μία ταινία οι σκηνές που είναι πολύ σκοτινές έχουνε χαμηλό bitrate εάν ξαφνικά δείξει ποιό πολύπλοκη σκηνή με πολύ λεπτομέρια θα χειαστεί να αυξηθεί το bitrate και αν ξεπεράσει το όριο θα αρχίσει να κολάει.

    Αυτά όλα είναι αλληλένδετα μεταξύ τους.Δηλ μπορείς να ρυθμήσεις στο PMS αν δεν έχεις Gb ethernet ένα όριο ώστε να μην κολάνε τα video λόγο bandwidth,δηλ αν χρειαστεί να ξεπεράσει το limit των 100mbps δεν θα το ξεπερασει και θα μείνει μέχρι εκεί που θα του ορίσετε.Αυτο βρήσκετε στην κατηγορία Transcoding settings κάτω κάτω ποθ λέει maximum bandwidth.

    2)Ο mencoder ναι είναι cpu killer μόνο αλλά για την αποδικοποίηση του video ΠΡΙΝ το transcode μπορείτε να χρεισημοποιήσετε το CoreAVS (shareware) όπως έγραψα και στον οδηγό με την βοήθεια του οποίου όλος ο φόρτος της αποκωδικοποίησης πέφτει στην GPU καθώς υποστηρίζει Nvidia CUBA.

    Οπότε Heatspreader εαν θέλεις κατέβασε το και εγκατέστησε το για να σου δώσει ένα χέρι βοήθεις παρά πάνω


    Όσοι έχετε Gb ethernet χρεισημοποιήστε αυτό και όχι μέσω router.
    Έχει γραφτεί και από τον δημιουργό του PMS ότι απετήτε Gb για 1080p

    Μπορεί να φτέει το avisynth Heatspreader,ποιά έκδοση έχεις?
    Τσέκαρε μία τα βήματα στον οδηγό στο αρχικό ποστ αν έχεις όλα τα απαρέτητα
    Last edited by stein3x; 10-02-2010 at 03:05.


    Η συλλογή μου από games
    Spoiler!

  3. #23
    Elite Heatspreader's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Άρτεμις
    Posts
    693
    PSN ID
    Lafas1987

    Default

    Από ότι κατάλαβα θα πρέπει αν συνδέσω το PS3 με τη κάρτα δικτύου απευθείας και να κάνω Share το Internet από το PC στη κονσόλα, μιας και έχω 2xGigabit Ethernet στο PC μου.

    Όσον αφορά τον οδηγό τώρα.

    Δεν διάβασα κανέναν οδηγό. Το μόνο που έκανα είναι να εγκαταστήσω αυτό.
    Στο PC μου έχω εγκαταστήσει K-Lite Codec pack αν έχει σχέση.

    μπορείς να ρυθμήσεις στο PMS αν δεν έχεις Gb ethernet ένα όριο ώστε να μην κολάνε τα video λόγο bandwidth.
    Αυτό θα με ενδιέφερε. Θα έχω χάσιμο στη ποιότητα?

    Πως κοιτάμε ποιο avisynth έχω?

    Slay ο cpu του Heatspreader είναι υπέραρκετός για 1080p videos,εγώ με τον "απλό" E6600 τα 3.2 παίζουνε όλα νεράκι.
    Από ότι κατάλαβα δεν εννοεί αν μπορεί να παίξει από μόνος του 1080p. Φυσικά και μπορεί! Εννοεί για να Stream-άρει. Έχει διαφορά το playback με το Streaming?
    iMac 27" (mid 2011) Intel i5 2.7GHz, 12GB RAM, Mac OSX 10.9 Mavericks / Magic Trackpad / Time Machine WD myBook 2TB / Samsung Galaxy Note 3 32GB + SD 64GB | White / Behringer MS20 / D Link USB Hub / Panasonic TXP46S20E (46") / APC Back-UPS 1500VA

    AMD FX 8320 @4.4GHz 1.40V / Corsair H100i / ASRock 990FX Extreme 9 / 16GB Kingston HyperX 1600MHZ / 2-way SLI Gigabyte nvidia GTX 650 Ti Boost 2GB OC Edition / Samsung 840 EVO 500GB / Seagate 3TB 7.200rpm / Corsair Special Edition White Graphite Series 600T / Corsair RM750 / Windows 7 Ultimate x64 SP1 / Samsung 245B Plus / Samsung 40M86 (40") / Logitech Z5500 / Logitech Performance MX/ Coolermaster Devastator Keyboard/ APC Back-UPS 1100VA
    Playstation 3 40GB (400GB HDD Installed) / Playstation 4 500GB




  4. #24
    Advanced Member stein3x's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    572
    PSN ID
    Stein3x_qlp
    Name
    Νίκος

    Default

    Από ότι κατάλαβα θα πρέπει αν συνδέσω το PS3 με τη κάρτα δικτύου απευθείας και να κάνω Share το Internet από το PC στη κονσόλα, μιας και έχω 2xGigabit Ethernet στο PC μου.
    Σωστά.Θα τα συνδέσεις απευθείας χωρίς την μεσολάβηση router

    Δ
    εν διάβασα κανέναν οδηγό. Το μόνο που έκανα είναι να εγκαταστήσω αυτό.
    Στο PC μου έχω εγκαταστήσει K-Lite Codec pack αν έχει σχέση.
    Καλήτερα διάβασε τον οδηγό βήμα βήμα για το τι να εγκαταστήσεις.Με το K-lite δεν το έχω τσεκάρει παρά μόνο με cccp


    μπορείς να ρυθμήσεις στο PMS αν δεν έχεις Gb ethernet ένα όριο
    ώστε να μην κολάνε τα video λόγο bandwidth.
    Αυτό θα με ενδιέφερε. Θα έχω χάσιμο στη ποιότητα?
    Δεν χρειάζετε από την στιγμή που θα έχεις Gb ethernet βάζεις και την μέγιστη ποιότητα (το αφήνεις στο 0 το maximum bandwidth) και επιλέγεις lossless quality από κάτω.Αυτό σε βοηθάει μόνο όταν steamάρεις με wi-fi ή με 100mbps

    Πως κοιτάμε ποιο avisynth έχω?
    Δεν θυμάμε δυστηχώς τώρα,απλά βγάλε ότι έχεις (γτ μπορεί να έχεις το 2.5.8beta) ,βάλε το 2.5.7

    Από ότι κατάλαβα δεν εννοεί αν μπορεί να παίξει από μόνος του 1080p. Φυσικά και μπορεί! Εννοεί για να Stream-άρει. Έχει διαφορά το playback με το Streaming?
    Αυτό εννοώ και γω,για να treamάρεις,επαρκεί και με το παραπάνω...

    Στο playback γίνεται μόνο decoding ,αποδικωποίηση δηλ.
    Στο streaming γίνεται decoding ΚΑΙ encoding ταυτοχρονα που είναι και πολύ απαιτητικό και αμέσως σχεδών streamάρετε κιόλας...οπότε καταλαβαίνεις...χαμός στο ίσιωμα..


    Η συλλογή μου από games
    Spoiler!

  5. #25
    Forum GOD muku's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Tokyo
    Posts
    5,277
    PSN ID
    muku0-400
    Name
    Vladimir

    Default

    Quote Originally Posted by Heatspreader View Post
    Από ότι κατάλαβα θα πρέπει αν συνδέσω το PS3 με τη κάρτα δικτύου απευθείας και να κάνω Share το Internet από το PC στη κονσόλα, μιας και έχω 2xGigabit Ethernet στο PC μου.

    Όσον αφορά τον οδηγό τώρα.

    Δεν διάβασα κανέναν οδηγό. Το μόνο που έκανα είναι να εγκαταστήσω αυτό.
    Στο PC μου έχω εγκαταστήσει K-Lite Codec pack αν έχει σχέση.

    Αυτό θα με ενδιέφερε. Θα έχω χάσιμο στη ποιότητα?

    Πως κοιτάμε ποιο avisynth έχω?


    Από ότι κατάλαβα δεν εννοεί αν μπορεί να παίξει από μόνος του 1080p. Φυσικά και μπορεί! Εννοεί για να Stream-άρει. Έχει διαφορά το playback με το Streaming?
    Μπορείς να συνδέσεις κατευθείαν όπως είπες το ps3 με το pc ή να αγοράσεις ένα gigabit switch. H πρώτη μέθοδος είναι δωρεάν

    To playback με το streaming δεν έχει καμία διαφορά για τον επεξεργαστή σου, απλά στο streaming τα δεδομένα μεταφέρονται μέσω δικτύου και αν το δίκτυο σου δεν έχει το απαιτούμενο εύρος για να μεταφέρει τα δεδομένα της εικόνας και του ήχου και γίνεται αυτό που παθαίνεις σύμφωνα με τα όσα διάβασα στο thread. Δεν ξέρω προσωπικά τις απαιτήσεις ανά δευτερόλεπτο για την αναπαραγωγή ενός 1080p βίντεο. Πάντως δεν μπορείς να το περιορίσεις κάπως για να χωρέσει στο δίκτυο σου χωρίς χάσιμο στην ποιότητα.

    P.S Πληροφοριακά είναι Nvidia Cuda, όχι Cuba

    P.S 2 Τελικά το streaming έχει διαφορά στον επεξεργαστή όπως έγραψε ο φίλος από πάνω
    Last edited by muku; 10-02-2010 at 03:26.

  6. #26
    Advanced Member stein3x's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    572
    PSN ID
    Stein3x_qlp
    Name
    Νίκος

    Default

    Σωστός ο muku..

    P.S Πληροφοριακά είναι Nvidia Cuda, όχι Cuba
    ΠΟοΟο ,αν σου πω πως δεν το είχα προσέξει τόσο καιρό θα το πιστέψεις? και μουχει κολήσει ως cuba τώρα lol..


    Η συλλογή μου από games
    Spoiler!

  7. #27
    Advanced Member stein3x's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    572
    PSN ID
    Stein3x_qlp
    Name
    Νίκος

    Default

    Quote Originally Posted by GeoK View Post
    Μηπως γινεται να πεις πως γινεται η συνδεση Pc-ps3 στα XP.
    Φίλε μου είναι ακριβώς το ίδιο και στα xp.
    Πήγαίνεις control panel=>Network and internet connection=>Network connection=>Εκεί θα σου έχει τα connection σου είτε είναι ethernet είτε wi-fi.Κάνε δεξί κλικ και ιδιότητες στο ethernet σου (λέει νομίζω Local area connection) και μετά πήγαινε κάτω που λέει internet protocol και πάτα properties .Μετά ακολόυθα τον οδηγό που έγραψα και βάλλε τα νούμερα που λέω.


    Η συλλογή μου από games
    Spoiler!

  8. #28
    Elite wesker's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Athens
    Posts
    598
    PSN ID
    Clopyright
    Name
    Φίλιππος

    Default

    Quote Originally Posted by wesker View Post
    Nα ρωτήσω και κάτι άλλο. Πάω να κάνω αναπαραγωγή ενός mkv και το PSM κλείνει και διακόπτεται η αναπαραγωγή. Όχι σε όλα τα video, μόνο στα mkv. Καμιά ιδέα;
    Καμία λύση και για εμένα; rayer:
    Wesker here. Yes, I read you loud and clear. Yes, the S.T.A.R.S. team is in position. Everything is ready. Everything.

  9. #29
    Advanced Member stein3x's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    572
    PSN ID
    Stein3x_qlp
    Name
    Νίκος

    Default

    Quote Originally Posted by wesker View Post
    Καμία λύση και για εμένα; rayer:
    Wesker το πρόβλημα που έχεις μοιάζει με ένα που είχα και εγώ και έφαγα μισή μέρα για να το βρώ,lol

    1)Δοκίμασε καταρχάς να κατεβάσεις το latest update για java
    2)Δοκίμασε την τελευταία beta του PMS εδώ

    3)Εάν συνεχίζει δοκίμασε να α)χαμηλώσεις το buffer στο pms βάζοντας 400 και φρόντισε να ΜΗΝ έχεις επιλεγμένα τα "Enhanced multicore support for h264 content" από το menu mencoder και βγάλε εαν έχεις τσεκάρει το Keep DTS audio stream.

    **Δοκίμασε πρώτα το 3) βήμα πριν κάνεις τα 1) και 2)


    Η συλλογή μου από games
    Spoiler!

  10. #30
    Elite wesker's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Athens
    Posts
    598
    PSN ID
    Clopyright
    Name
    Φίλιππος

    Default

    Πάλι σε κανα δυο ταινίες με έντονη δράση μου κάνει σπασίματα στην εικόνα... Χαμήλωσα το bitrate στα 400,δεν κλείνει το PMS αλλά πάει καρέ καρέ... Μήπωσ φταέι που έχω το k-lite codec pack;

    [Edit]: Έβαλα το codec pack που προτείνετε. Στο Quandum Of Solace στις αρχικές με τα αμάξια δεν κολλάει πλέον, στο Dukes εξακολουθεί να πηγαίνει καρέ-καρέ.... Κοντεύω να τρελαθώ.... Πως γίνεται να το κάνει σε μια μόνο ταινία... Καμιά ιδέα ρε παιδια;
    Last edited by wesker; 12-02-2010 at 02:32.
    Wesker here. Yes, I read you loud and clear. Yes, the S.T.A.R.S. team is in position. Everything is ready. Everything.

  11. #31
    Elite lak100's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Καστορια
    Posts
    1,075
    PSN ID
    mitsos17(UK) mitsos1990(GR)

    Default

    ?????? ??? ???? ??? gigabit switch ?? 50 ???? ??????? ???? ?????? ??? ????.?? ???? ???????? ??? ?????? ??? ??? ???? ??? switch ???? ???? 2 ?????. ??? ?? ??? ??? ?? ???? ?????????? ??????????.
    ________
    AMATEUR ANAL
    Last edited by lak100; 31-03-2011 at 14:50.

  12. #32
    Advanced Member stein3x's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    572
    PSN ID
    Stein3x_qlp
    Name
    Νίκος

    Default

    Quote Originally Posted by wesker View Post
    Πάλι σε κανα δυο ταινίες με έντονη δράση μου κάνει σπασίματα στην εικόνα... Χαμήλωσα το bitrate στα 400,δεν κλείνει το PMS αλλά πάει καρέ καρέ... Μήπωσ φταέι που έχω το k-lite codec pack;

    [Edit]: Έβαλα το codec pack που προτείνετε. Στο Quandum Of Solace στις αρχικές με τα αμάξια δεν κολλάει πλέον, στο Dukes εξακολουθεί να πηγαίνει καρέ-καρέ.... Κοντεύω να τρελαθώ.... Πως γίνεται να το κάνει σε μια μόνο ταινία... Καμιά ιδέα ρε παιδια;
    Αμ γίνετε... ,κοίτα είχα και γω αυτό το τρελό πρόβλημα σε μία ταινία,εκεί που έπαιζε μετά από απροσδιόριστο χρόνο (συνήθως μέσα σε 10 λεπτά) πήγαινε σπαστά,πάρα πολυ όμως....αν πάταγα το pause στο χειρηστίριο έυτιαχνε αλλά μετά από λίγο ξαναγινότανε.Κατέληξα στο συμπέρασμα ότι μερικές φορές γίνετε λόγο ίσως των settings που εφαρμόζονται όταν κωδικωποιούν τα διάφορα groups τις ταινίες,δεν είναι σίγουρο,αλλά όταν συμβαίνει σε μία ταινία από τις 50+ που έχω δοκιμάσει μου φένεται λογικό.

    Δοκίμασε να δεις αν έχεις τσεκαρισμένα μήπως τα Enhanced multicore support for h264 content και Keep DTS audio stream.Αν ΝΑΙ βγάλτα


    Η συλλογή μου από games
    Spoiler!

  13. #33

    Default

    Εχω αγανακτησει...συνεχη κολληματα στις 720p ταινιες ενω στις 700mb (dvdrip) καμια φορα τρελενεται και πηγαινει fast forward.

    H συνδεση γινεται με καλωδιο ethernet στο router της HOL (1m αποσταση).To pc μου εχει εναν μετριο dual core στα 2.2 (1 xronou montelo) και 4 gb μνημη.....φιλος μου με επεξεργαστη dual core 1ης γενιας και 2 gb εχει μηδενικα κολληματα (και αυτος με ethernet στα 15 m αποσταση)...δλδ το πολυ να του κολλησει εαν επιλεξει γρηγορα σκηνη στο μεσο μιας ταινιας....κολληματα κατα την διαρκεια της ταινιας δεν εχει.Δοκιμασα την v1.11.381 αλλα δεν ειδα βελτιωση.To περιεργο ειναι οτι μου κολλαει στα ιδια σημεια.Τα κολληματα ειναι τελειως ακυρα...μπορει να κολλησει στο 5λεπτο...μπορει μετα απο μιση ωρα.

    Κατασταση προσωρινης μνημης πχ στους 300 720p μου βγαζει παρων Bitrate 10000 με 18000 kb/s...εκει μεσα παιζει.Προσωρινη μεγιστη μνημη το εχω αφησει στο default 400.0 mb

    Επισης μου βγαινει κ το παρακατω μηνυμα σε ενα απο τα εικονιδια του psm στο menu του ps3.
    Access to the media center is not allowed.It is possible tha the system name for this ps3 system ps3-224 has not been registered.Check the settings for the media center.

  14. #34
    Advanced Member stein3x's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    572
    PSN ID
    Stein3x_qlp
    Name
    Νίκος

    Default

    DJTaurus για τα προβλήματα που έχεις τσέκαρε τον οδηγό στην πρώτη σελλίδα,όλα τα βήματα από codecs μέχρι την σύνδεση του ps3 με pc χωρίς την μεσολάβηση router.

    φιλος μου με επεξεργαστη dual core 1ης γενιας και 2 gb εχει μηδενικα κολληματα
    Όπως είχα ξαναπεί δεν είναι μόνο το πόσο δυνατό pc έχει κάποιος αλλά εξαρτάτε και από τις ρυθμήσεις που θα γίνουνε καθώς και των codecs.

    Επισης μου βγαινει κ το παρακατω μηνυμα σε ενα απο τα εικονιδια του psm στο menu του ps3.
    Access to the media center is not allowed.It is possible tha the system name for this ps3 system ps3-224 has not been registered.Check the settings for the media center.
    Μήπως υπάρχει πρόβλμα τπτ με το firewall σου?Επίσης πριν συνδέσεις pc με ps3 να τα κάνεις και ένα reset ξεχωριστά
    Last edited by stein3x; 13-02-2010 at 00:04.


    Η συλλογή μου από games
    Spoiler!

  15. #35
    Elite wesker's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Athens
    Posts
    598
    PSN ID
    Clopyright
    Name
    Φίλιππος

    Default

    Quote Originally Posted by stein3x View Post
    Αμ γίνετε... ,κοίτα είχα και γω αυτό το τρελό πρόβλημα σε μία ταινία,εκεί που έπαιζε μετά από απροσδιόριστο χρόνο (συνήθως μέσα σε 10 λεπτά) πήγαινε σπαστά,πάρα πολυ όμως....αν πάταγα το pause στο χειρηστίριο έυτιαχνε αλλά μετά από λίγο ξαναγινότανε.Κατέληξα στο συμπέρασμα ότι μερικές φορές γίνετε λόγο ίσως των settings που εφαρμόζονται όταν κωδικωποιούν τα διάφορα groups τις ταινίες,δεν είναι σίγουρο,αλλά όταν συμβαίνει σε μία ταινία από τις 50+ που έχω δοκιμάσει μου φένεται λογικό.

    Δοκίμασε να δεις αν έχεις τσεκαρισμένα μήπως τα Enhanced multicore support for h264 content και Keep DTS audio stream.Αν ΝΑΙ βγάλτα
    Τα έχω απενεργοποιήσει αυτά φίλε μου. Απλά μου φαίνεται περιεργο. Δοκίμασα γύρω στις 20 .mkv ταινίες που έχω και μονο στο Dukes μου το κάνει....
    Wesker here. Yes, I read you loud and clear. Yes, the S.T.A.R.S. team is in position. Everything is ready. Everything.

  16. #36
    Advanced Member stein3x's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    572
    PSN ID
    Stein3x_qlp
    Name
    Νίκος

    Default

    Εντάξει άμα στο κάνει σε μία ταινία,μπορεί να είναι αυτό που είπα και ποιό πάνω.
    Μπορείς να δοκιμάσεις τότε να την μετατρέψεις με το mkv2vob (μαζί με τους ελληνικούς υπότιτλους) και να την streamάρεις την ταινία χωρίς να γίνετε encoding ουσιαστικα,τουλάχιστον μόνο για την συγκεκριμένη ταίνια


    Η συλλογή μου από games
    Spoiler!

  17. #37

    Default

    Quote Originally Posted by stein3x View Post
    Όπως είχα ξαναπεί δεν είναι μόνο το πόσο δυνατό pc έχει κάποιος αλλά εξαρτάτε και από τις ρυθμήσεις που θα γίνουνε καθώς και των codecs.

    Μήπως υπάρχει πρόβλμα τπτ με το firewall σου?Επίσης πριν συνδέσεις pc με ps3 να τα κάνεις και ένα reset ξεχωριστά
    Απο codec pack μονο το AC3Filter εχω που απ οτι βλεπω χρειαζεται.
    Στο firewall δεν εχω αλλαξει καπια ρυθμιση...το εχω σε default ρυθμισεις απο τοτε που εγκατεστησα τα w7.
    Last edited by DJTaurus; 13-02-2010 at 19:09.

  18. #38

    Default

    Εκανα ολες τις ρυθμισεις του tutorial εκτος απο το κομματι με τις IP...τα αφησα ολα στο automatic.Mεχρι στιγμης η ταινια δεν μου κανει σπασιματα στα σημεια που εκανε πριν (300 720p)....ουτε καν στην αρχη στο φορτωμα της ταινιας δεν μου κολλησε....& η μπαρα με την κατασταση προσωρινης μνημης transcoder ειναι συνεχεια γεματη.
    Last edited by DJTaurus; 13-02-2010 at 20:31.

  19. #39
    Advanced Member stein3x's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    572
    PSN ID
    Stein3x_qlp
    Name
    Νίκος

    Default

    Quote Originally Posted by DJTaurus View Post
    Εκανα ολες τις ρυθμισεις του tutorial εκτος απο το κομματι με τις IP...τα αφησα ολα στο automatic.Mεχρι στιγμης η ταινια δεν μου κανει σπασιματα στα σημεια που εκανε πριν (300 720p)....ουτε καν στην αρχη στο φορτωμα της ταινιας δεν μου κολλησε....& η μπαρα με την κατασταση προσωρινης μνημης transcoder ειναι συνεχεια γεματη.
    Ωραία,αφού σου παίζει μια χαρά μην πειράξεις τπτ ,όσο για τις ip δεν χρειάζετε ρύθμηση αν έχεις router


    Η συλλογή μου από games
    Spoiler!

  20. #40

    Default

    Quote Originally Posted by stein3x View Post
    Ωραία,αφού σου παίζει μια χαρά μην πειράξεις τπτ ,όσο για τις ip δεν χρειάζετε ρύθμηση αν έχεις router
    Ναι ρουτερ εχω.Παντος ο φιλος μου το δουλευει με k-lite codec pack απροβληματιστα.Τωρα που δεν μου κολλαει λεω να το δοκιμασω και με wi-fi.
    Last edited by DJTaurus; 13-02-2010 at 23:51.

Page 2 of 17 FirstFirst 12345612 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •