Page 2 of 145 FirstFirst 1234561252102 ... LastLast
Results 21 to 40 of 2881

Thread: Uncharted 3 : Drake's Deception - [3D]

  1. #21
    AriStos13's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ριο, Πατρα
    Posts
    5,602
    PSN ID
    Aristos13
    Name
    Αρης

    Default

    Quote Originally Posted by liberostelios View Post
    Αν κατάλαβα καλά, από τα λόγια τους ("θα το προχωράμε όσο θέλουν οι θαυμαστές"), η Naughty Dog είναι διατεθειμένη να δώσει στη σειρά Uncharted ένα διαχρονικό χαρακτήρα. Κάτι σαν Tomb Raider, ας πούμε. Καλό σαν σκέψη, καθώς έχουμε καιρό να δούμε να δημιουργείται μια τέτοιου είδους σειρά με διάρκεια στο χρόνο, τα τελευταία χρόνια.
    αυτο δεν ειναι απαραιτητα καλο...γιατι λιγα παιχνιδια μπορεσαν να αντεξουν στο χρονο..και το tomb raider δεν ειναι ενα απο αυτα..κακα τα ψεμματα...τα εχω παιξει ολα τα tomb raider και τα τελευταια δεν ειναι τιποτα το ιδιαιτερο....το πολυ 4 πρεπει να ειναι για μενα....οπως το metal gear solid...!


  2. #22
    PS4forums Fanatic pictorino's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Αττική
    Posts
    3,330
    PSN ID
    pictorino13pao

    Default

    Quote Originally Posted by AriStos13 View Post
    αυτο δεν ειναι απαραιτητα καλο...γιατι λιγα παιχνιδια μπορεσαν να αντεξουν στο χρονο..και το tomb raider δεν ειναι ενα απο αυτα..κακα τα ψεμματα...τα εχω παιξει ολα τα tomb raider και τα τελευταια δεν ειναι τιποτα το ιδιαιτερο....το πολυ 4 πρεπει να ειναι για μενα....οπως το metal gear solid...!
    εξαρτάται από την εταιρία που το φτιάχνει και κατά πόσο αυτή σέβεται τους πελάτες της. η ND δεν έχει δείξει την παραμικρή ασέβεια απέναντί μας, γι' αυτό έχει κερδίσει την εμπιστοσύνη μας εδώ και χρόνια

  3. #23
    PS4forums Fanatic msnes7's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    karditsa
    Posts
    3,194
    PSN ID
    msnes7 (us) menios1976 (gr)

    Default

    Εγώ περιμένω το πέμπτο μέρος

  4. #24
    Elite liberostelios's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    P. Faliro
    Posts
    602
    PSN ID
    liberostelios

    Default

    Quote Originally Posted by AriStos13 View Post
    αυτο δεν ειναι απαραιτητα καλο...γιατι λιγα παιχνιδια μπορεσαν να αντεξουν στο χρονο..και το tomb raider δεν ειναι ενα απο αυτα..κακα τα ψεμματα...τα εχω παιξει ολα τα tomb raider και τα τελευταια δεν ειναι τιποτα το ιδιαιτερο....το πολυ 4 πρεπει να ειναι για μενα....οπως το metal gear solid...!
    Προφανώς, δεν το ξέρουμε αν θα αντέξει στο χρόνο. Το θέμα είναι ότι το Uncharted έχει όλα αυτά τα χαρακτηριστικά που μπορούν να το αναδείξουν σε μια επιτυχημένη τέτοιου είδους σειρά. Είναι αρκετά "επιφανειακή" και "υπερβολική" για να μπορεί να ανεχτεί ότι όλες αυτές οι σούπερ-ντούπερ περιπέτειες συμβαίνουν στον Drake και καταφέρνει πάντα να επιζήσει και έχει ένα πολύ καλό studio που το φροντίζει και κάνει εξαιρετικά ποιοτική δουλειά.

    Νομίζω ότι η Naughty Dog είναι από τις εταιρείες που ξέρει τι πρέπει να κάνει κάθε στιγμή και δεν έχω δει ποτέ να "χάνει το μπαλάκι" σε περιπτώσεις που πρέπει να πάρει τις κρίσιμες αποφάσεις. Τι θυμάμαι κυρίως από το Crash Bandicoot, μια σειρά που κατάφερε να διατηρήσει επιτυχημένη για πολύ καιρό, μέχρι τη στιγμή που αποφάσισε να την αφήσει από τα χέρια της και να καταλήξει σε μία όχι τόσο επιτυχημένη κατάληξη, στα χέρια άλλων παραγωγών studios (αν κάνω λάθος σε κάτι διορθώστε με).

  5. #25
    Advanced Member sakis1984's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    zakynthos
    Posts
    311
    PSN ID
    sakiskar1984
    Name
    Σάκης

    Default

    κακα τα ψεματα ειναι απο τα λιγα παιχνιδια που οταν βγαινει πρεπει να το αγοραζεις απο την πρωτη μερα.εγω ειμαι καινουργιος στο ps3 και εχω τερματισει το 1ο και το 2ο ακομα....παιζω με σειρα τα παιχνιδια μου,ενα ενα.σε καμια εβδομαδα θα ερθει και η σειρα του.χεχε!!!

  6. #26
    PS4forums Fanatic redismagik's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    nikaia
    Posts
    3,704
    PSN ID
    redismagik

    Default

    ego leo oti viazonte....

  7. #27
    AriStos13's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ριο, Πατρα
    Posts
    5,602
    PSN ID
    Aristos13
    Name
    Αρης

    Default

    Quote Originally Posted by liberostelios View Post
    Προφανώς, δεν το ξέρουμε αν θα αντέξει στο χρόνο. Το θέμα είναι ότι το Uncharted έχει όλα αυτά τα χαρακτηριστικά που μπορούν να το αναδείξουν σε μια επιτυχημένη τέτοιου είδους σειρά. Είναι αρκετά "επιφανειακή" και "υπερβολική" για να μπορεί να ανεχτεί ότι όλες αυτές οι σούπερ-ντούπερ περιπέτειες συμβαίνουν στον Drake και καταφέρνει πάντα να επιζήσει και έχει ένα πολύ καλό studio που το φροντίζει και κάνει εξαιρετικά ποιοτική δουλειά.

    Νομίζω ότι η Naughty Dog είναι από τις εταιρείες που ξέρει τι πρέπει να κάνει κάθε στιγμή και δεν έχω δει ποτέ να "χάνει το μπαλάκι" σε περιπτώσεις που πρέπει να πάρει τις κρίσιμες αποφάσεις. Τι θυμάμαι κυρίως από το Crash Bandicoot, μια σειρά που κατάφερε να διατηρήσει επιτυχημένη για πολύ καιρό, μέχρι τη στιγμή που αποφάσισε να την αφήσει από τα χέρια της και να καταλήξει σε μία όχι τόσο επιτυχημένη κατάληξη, στα χέρια άλλων παραγωγών studios (αν κάνω λάθος σε κάτι διορθώστε με).
    και τα tomb raider ετσι ειχαν ξεκινησει...απο την εποχη του chronicles και μετα ομως αρχισε η πτωση..ελευθερη κατα την γνωμη μου..αν δεν τα επεζε η αδερφη μου δεν θα αγοραζα τα επομενα απο το chronicles...το θεμα ειναι οτι μετα απο λιγο τελειωνουν οι ιδεες και η ορεξη...εγω πιστευω οτι αλλο ενα το πολυ 2 να βγαλουν..!

  8. #28
    PS4forums Fanatic pictorino's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Αττική
    Posts
    3,330
    PSN ID
    pictorino13pao

    Default

    η συγκεκριμένη εταιρία δεν "κουράζει" τις σειρές της και καταπιάνεται με καινούργιες. άφησαν το crash παρόλο που ήταν τρελά επιτυχημένο, όπως και το jak (εξίσου επιτυχημένο) για να μην υπάρχει κορεσμός. το πιο πιθανό είναι να ξανακάνουν το ίδιο και να ασχοληθούν με κάτι καινούργιο ή μια συνέχεια του jak

  9. #29
    AriStos13's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ριο, Πατρα
    Posts
    5,602
    PSN ID
    Aristos13
    Name
    Αρης

    Default

    συμφωνω με τον pictorino..οπως τα λεει ειναι..και καλα κανει γιατι ετσι βγαζει συνεχεια επιτυχιες...

  10. #30
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Aν μετα το Uncharted 2 και την εξωφρενικη κυριολεκτικα βελτιωση που ειχε απο το Uncharted 1 , καποιοι ακομα ανησυχουν για το αν θα επιζησει το franchise και αν θα το σεβαστει η ND , ε τοτε εγω σηκωνω τα χερια ψηλα!!

    Επισης αν συγκρινουμε πορεια franchises Tomb Raider με Uncharted , sorry αλλα το Tomb Raider απο το δευτερο μερος φανηκε οτι κολυμπαει σε αχαρτογραφητα νερα...

    Τεσπα εγω δεν ανησυχω καθολου.Το Uncharted 2 παραμενει το πιο βελτιωμενο sequel που εχω παιξει ποτε στην ζωη μου και εχω παιξει πααααρα πολλα παιχνιδια.Λες και παιζεις Uncharted 3 ειναι...Βασικα ειναι ο ορισμος του sequel.Ναι στα λεξικα πρεπει να εχουν διπλα στο Sequel το τηλεφωνο της ND και το εξωφυλλο του Uncharted 2.Απλα

    Και για να ειμαστε οντοπικ:

    Uncharted 3 Speculations



    There's no doubt that Uncharted 3 is an eventual reality. The big question is what the game will entail. I have found some clues from Uncharted 2 as well as Uncharted: The Eye of Indra and thrown them in with my own thoughts and some common video game cliches. None of this is proven, it is just my own thoughts of what Uncharted 3 could be about.
    In Uncharted 1, we meet Eddy Raja. He was a very likeable villain, or should I say...is? In Uncharted 2, there are signs saying "Club Raja" after Chloe saves you from the tank in the chapter Urban Warfare. Raja is the last name of Eddy and Rika. Eddy was great, yet he was "killed off." Then he is brought back in a prequel with his sister Rika in The Eye of Indra. In the eye of Indra, Drake says he will find Rika eventually. With this new plot in the Uncharted storyline, I find it very likely that Uncharted 3 will involve Drake chasing Rika. Is it possible for Rika to return without Eddy? I doubt it. Eddy was bit in the neck by one of those monsters at the time of his "death" in Uncharted: Drake's Fortune. Could it be that the bite turned him into one of those monsters? Who knows. I doubt that Eddy would just come back to Uncharted for a brief prequel. Besides, adding back an old villain and brother of who could be the antagonist of Uncharted 3 would definitely spice things up. Also, with monsters in the game, you can't say it would be unrealistic for Eddy to survive. There have been plenty of movie and video game cliches where a villain who was believed to be dead returned, both as normal people and paranormal creatures. Could those signs just be a little hint to get us thinking? I highly doubt it's just there as a coincidence, Naughty Dog had to know what "Raja" means to Uncharted.
    Assuming that Eddy did survive, we must wonder how this will affect both Rika and Drake. If Eddy is crazy enough to kill his own sister, would Rika be able to kill Eddy? She did point a gun at him in the Eye of Indra, but who knows if she would have pulled the trigger. With Eddy's amazing personality, I doubt he would be brought back a complete mindless freak. Perhaps there will be the real Eddy fighting the monster inside, maybe he will transform in and out at different times. Maybe we shouldn't get so in depth on a simple theory, but there are countless possibilities of how Eddy could be back and alive in Uncharted 3.
    Now that I have everyone thinking about all of this, maybe its time to replay Drake's fortune and rewatch the Eye of Indra. All of the videos from Eddy's "Death" to the complete Eye of Indra can be seen on YouTube.


  11. #31
    Junior Member Chris's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Νίκαια
    Posts
    26
    PSN ID
    Drizzt211

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Aν μετα το Uncharted 2 και την εξωφρενικη κυριολεκτικα βελτιωση που ειχε απο το Uncharted 1 , καποιοι ακομα ανησυχουν για το αν θα επιζησει το franchise και αν θα το σεβαστει η ND , ε τοτε εγω σηκωνω τα χερια ψηλα!!

    ...

    Τεσπα εγω δεν ανησυχω καθολου.Το Uncharted 2 παραμενει το πιο βελτιωμενο sequel που εχω παιξει ποτε στην ζωη μου...
    Με κάλυψε ο φίλος Valkyre... το παιχνιδι έκανε την διαφορά!!
    ..και όταν και άν με το καλο βγεί και το τρίτο μέρος, θα την κάνει για ακόμη μια φορά πιστεύω.

  12. #32
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Kι επειδη μου εφαγε ο server την προβλεψη και δεν θα παρω credit οταν επαληθευθω (λολ) να την ξανακανω: Uncharted 3 στην Αιγυπτο με main element την αμμο (αντιστοιχα με το νερο του 1 και το χιονι του 2), πυραμιδα Χεοπα, gunfight/καταδιωξη στο Νειλο, Σφιγγα, Καιρο, τα παντα ολα.

  13. #33
    Junior Member Chris's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Νίκαια
    Posts
    26
    PSN ID
    Drizzt211

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Kι επειδη μου εφαγε ο server την προβλεψη και δεν θα παρω credit οταν επαληθευθω (λολ) να την ξανακανω: Uncharted 3 στην Αιγυπτο με main element την αμμο (αντιστοιχα με το νερο του 1 και το χιονι του 2), πυραμιδα Χεοπα, gunfight/καταδιωξη στο Νειλο, Σφιγγα, Καιρο, τα παντα ολα.
    χαχαχαχαχαχα
    Ωραίος ο hakoo!!

  14. #34
    PS3forums Fanatic desperate_gamer's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    4,384
    PSN ID
    Desperate_Gamer

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Kι επειδη μου εφαγε ο server την προβλεψη και δεν θα παρω credit οταν επαληθευθω (λολ) να την ξανακανω: Uncharted 3 στην Αιγυπτο με main element την αμμο (αντιστοιχα με το νερο του 1 και το χιονι του 2), πυραμιδα Χεοπα, gunfight/καταδιωξη στο Νειλο, Σφιγγα, Καιρο, τα παντα ολα.
    THIS!
    Έτσι μπορεί να επιστρέψει και ο Eddy σαν μούμια
    Αλλά εγώ δεν τρελαίνομαι για τον Eddy. Μου φαίνεται ένας φωνακλάς και τίποτα άλλο.

    Αν μπει στο παιχνίδι και η Rika και με δεδομένο ότι η Chloe και η Elena είναι δεδομένες, θα μπλεχτεί πολύ το ερωτικό στοιχείο στην υπόθεση. Καλό; Κακό; Ο καθένας με τις επιλογές του.

    Αυτό που θα ήθελα όμως από το τρίτο είναι να μην έχει ένα τόσο καλό και παραμυθένιο τέλος. Αυτοί οι άνθρωποι πάνε στην κόλαση και γυρνάνε πίσω και είναι λες και είχαν απλά μια περιπετειούλα. Θέλω πιο πολύ ίντριγκα και twists. Και ένα "ημιτελές" τέλος αν γίνεται.

  15. #35
    PS4forums Fanatic antoniss's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost in Space
    Posts
    2,711
    PSN ID
    auber002b
    Name
    Αντώνης

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Kι επειδη μου εφαγε ο server την προβλεψη και δεν θα παρω credit οταν επαληθευθω (λολ) να την ξανακανω: Uncharted 3 στην Αιγυπτο με main element την αμμο (αντιστοιχα με το νερο του 1 και το χιονι του 2), πυραμιδα Χεοπα, gunfight/καταδιωξη στο Νειλο, Σφιγγα, Καιρο, τα παντα ολα.
    πες μου ότι θα 'χει μούμιες και τον scorpion king ???

    χαχα πλάκα κάνω !

    καλή σκέψη η Αίγυπτος πάντως , έχουν πολλά πράγματα να πιαστούν και να βάλουν !

    πάντως και βελτ'ιωση να μην γίνει πουθενά και να αλλάξουνε μόνο το story , εμένα δεν με χαλάει καθόλου ! παιχνιδάρα από τις λίγες ! το μόνο παιχνίδι που με το που το τελείωσα στο normal ξεκίνησα επι τόπου το επόμενο λεπτο στο hard να το ξαναπαίζω.....!

  16. #36
    Our Japanese Translator PS4forums Addict Avenger_Seraphim's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Athens/Tokyo
    Posts
    2,227
    PSN ID
    Jim_13
    Name
    Ted

    Default Uncharted 3



    Εμφανίστηκε στο FB και μου φαίνεται fake... Αλλά ποτέ δεν ξέρεις...
    Spoiler!

  17. #37
    PS4forums Fanatic Ezio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,566
    Name
    Γιάννης

    Default

    Το είδα και εγώ, αλλά η εικόνα ήταν μικρή και νόμιζα ότι έγραφε comic book (LOL). Άντε να βγει να το λιώσουμε.

  18. #38
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Μακαρι να ειναι αληθεια!! (καλα σιγουρα βρισκεται σε αναπτυξη αλλα λεμε τωρα)

    ΥΓ: ειμαι σχεδον σιγουρος οτι ηδη εχουμε θρεντ για το Uncharted 3 εκτος κι αν θυμαμαι λαθος ή εαν εχει σβηστει λογω του προβληματος που ειχαμε λιγους μηνες πριν.

  19. #39
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Avenger_Seraphim View Post


    Εμφανίστηκε στο FB και μου φαίνεται fake... Αλλά ποτέ δεν ξέρεις...
    Μου φαίνετε απίθανο να κάναν την ανακοίνωση μέσω facebook πάντος...

  20. #40
    PS4forums Fanatic Ezio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,566
    Name
    Γιάννης

    Default

    Τώρα που βλέπω καλύτερα το logo, παίζει να είναι fake, γιατί αυτό το λατινικό 3 μου θυμίζει την Κορίνα την αγριόγατα και αυτό το ροζ... Μήπως ο Nate άρχισε να σηκώνει το πουκάμισο?

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •