Page 16 of 34 FirstFirst ... 612131415161718192026 ... LastLast
Results 301 to 320 of 676

Thread: L.A Noire

  1. #301
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,256
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Eμενα ποτε δεν μου αρεσε αυτο το στοιχειο... ειδικα στο GTA3 με ειχε χαλασει πολυ ασχημα το ολο σκηνικο και ειδικα στο τελος. I dont get γιατι θα πρεπει να ειμαι ενα αποβρασμα της κοινωνιας για να σαρκασει ο δημιουργος την σαπιλα της αμερικανικης κοινωνιας και πως σε ωθει/βοηθα στο να καταντησεις εγκληματιας...

    Για να ειμαι ειλικρινεις πολυ γουσταρω που ειμαι μπατσος και θα βγαλω το αχτι μου σε καθε λογης καθικι εκει εξω!

  2. #302
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,765
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Εμένα πάλι ήταν απο τα αγαπημένα μου στοιχεία αυτό!
    Είχα βαρεθεί το κλασικό είμαι μπατσούλης paladin κτλ.
    Βέβαια κάποια τραβηγμένα σκηνικά και μένα με χαλάγαν κατα καιρούς....
    Πάντος και τώρα που παίζουμε μπάτσο (που ελπίζω να μην είναι μονοδιάστατος) δεν χαλιέμαι...

  3. #303

    Default

    O hollow_83 ειναι πολυ ξεκαθαρος και ειλικρινης σε αυτο που λεει: το παιχνιδι του φαινεται επαναλαμβανομενο, αλλα αυτο το παραπονο εχει απο ολα τα open world παιχνιδια. Ολοι οι τιτλοι της Rockstar εχουν παρομοιες αποστολες και αυτο συμβαινει επειδη προσπαθουν να συμπεριλαβουν οσο το δυνατον περισσοτερες ωρες gameplay. Ισως το L.A. Noire θα επρεπε να ειναι περισσοτερο κινηματογραφικο, αρα και μικροτερο σε διαρκεια, ομως τοτε δεν θα ειχε την υπογραφη της Rockstar!
    Οριστε και οι δικες μου προωρες εντυπωσεις, μετα απο μολις τεσσερις ωρες. Ο χαρτης φαινεται τεραστιος και νομιζω πως δεν εχει ανοιξει ακομα ολοκληρος. Η ατμοσφαιρα ειναι εξαιρετικη και πολυ κοντα στο κλιμα της εποχης. Οσοι εχετε επαφη με την αμερικανικη noir λογοτεχνια που εκτυλισσεται σε αυτην την περιοδο περιπου, νομιζω πως θα μεινετε πολυ ικανοποιημενοι. Τo facial animation ειναι πραγματικα απο αλλο πλανητη, τα γραφικα στο επιπεδο των προηγουμενων τιτλων της εταιρειας και ο ηχος πολυ καλος. To voice acting δεν χρειαζεται να πω πως οτι ειναι στο κορυφαιο επιπεδο, για τιτλο της Rockstar μιλαμε!
    Προβλημα εχω με τον χειρισμο, δεν καταλαβα γιατι επελεξαν το τρεξιμο να μπει στη δεξια σκανδαλη (παιζω την εκδοση του 360), στο κουμπι δηλαδη με το οποιο πυροβολεις. Το cover system ειναι παρομοιο με του GTA, αλλα για καποιο λογο με μπερδευει λιγο, μου φαινεται πιο δυστροπο. Λογικα θα το συνηθισω.
    Επισης, ειχα μια περιεργη στιγμη (δεν νομιζω πως χρειαζεται να τη βαλω σε spoiler) σε μια απο τις πρωτες αποστολες του παιχνιδιου. Αφου εχω εντοπισει τον κυριο υποπτο για ενα φονο, ξεκιναω την καταδιωξη με τα ποδια. Ο τυπος ειναι γοργοποδαρος και αρχιζει να μεγαλωνει την αποσταση και στο πανω μερος της οθονης εμφανιζονται οι οδηγιες για το πως μπορω να τον πυροβολησω (κλασικα πραγματα, ζουμ με την αριστερη σκανδαλη, μπουμ με τη δεξια). Ως τιμιος μπατσος αποφασιζω να του την αναψω στο ποδι ωστε να τον ακινητοποιησω. Παραδοξως, η σφαιρα δεν εξοστρακιστηκε για να τον πετυχει στο κεφαλι (οπως «τυχαινει» συνηθως στους τιμιους μπατσους), αλλα τον βρισκει κατευθειαν στη γαμπα. Εκει που πλησιαζω περηφανος για να τον δεσω, μου πεταει την ενδειξη πως η υποθεση χαθηκε γιατι τον τραυματισα. Εκλεισα την κονσολα και ακομα αναρωτιεμαι γιατι μου εβγαλε προηγουμως τις οδηγιες σχετικα με το πως θα τον πυροβολησω.
    ΥΓ. Κρατιεμαι με το ζορι για να μην απαντησω στον Valkyre σχετικα με το σχολιο του για τη διαφορα μπατσων και αποβρασματων! Περα απο αυτο, νομιζω πως σε ολους τους τιτλους της Rockstar (ασχετα αν αυτος δημιουργηθηκε απο την Team Bondi - το παιχνιδι φωναζει Rockstar σε καθε του πινελια) οι πραγματικοι πρωταγωνιστες ηταν οι δευτεροι χαρακτηρες και το setting, οχι τοσο ο Νικο Μπελικ ή ο CJ Τζονσον.

  4. #304

    Default

    Το θέμα με το LA Noire είναι ότι έχει δημιουργήσει πάρα πολλές προσδοκίες. Έτσι όπως το παρουσιάζουν όλον αυτόν τον καιρό, περιμένουμε οι περισσότεροι ένα παιχνίδι με πάρα πολύ καλό στόρι και, το κυριότερο, πολύ μεγάλη ποικιλία στο gameplay, που θα περιλαμβάνει πιστολίδι, ξύλο, αλλά και "γρίφους", ανακρίσεις, οδήγηση ίσως, ψάξιμο μέσα στην πόλη κλπ.
    Εάν λοιπόν δεν είναι τόσο μεγάλη παιχνιδάρα και είναι απλώς ένα καλό παιχνίδι, θα υπάρξει γκρίνια ούτως ή άλλως....
    Προσωπικά, αν έχει πολύ καλή ιστορία (και "σκηνοθεσία") θα μου κάνει, ακόμα και έιναι κάπως επαναλαμβανόμενο. Θα ενθουσιαστώ όμως, εάν δω ποικιλία και βάθος στις αποστολές. Θυμάστε το πρώτο Μάφια; (και κάπως το δεύτερο). Είχε τα πάντα, άφθονη (αλλά διασκεδαστική και ενδιαφέρουσα, διότι έπρεπε να ψάχνεις που θα πας, με τη βοήθεια του χάρτη) οδήγηση, ξύλο με γκλομπ, πιστολίδι να φαν κι οι κότες, αποστολές στην πόλη και την εξοχή, σε ταράτσες κτιρίων, εγκαταλελειμένες αποθήκες, σε κρουαζιερόπλοιο της εποχής, μέχρι και αγώνα ράλλυ είχε.
    Θα πει κανείς, τώρα χειρίζεσαι αστυνομικό και είναι πιο "περιορισμένα" τα πράγματα. Κι όμως, αν θέλουν, μπορούν να δώσουν ό,τι ποικιλία θέλουν σε ένα παιχνίδι. Θα είναι κρίμα το LA Noire να είναι flat και να μην σε κρατάει.....
    Last edited by toninio; 16-05-2011 at 15:22.

  5. #305

    Default

    Νομιζω πως οταν κυνηγας καποιον και σου δινει την δυνατοτητα να τον πυροβολησεις
    ενω τρeχεις, κρατωντας το κουμπι που στοχευει, γεμιζει ενα κυκλακι γυρω απο το στοχο, αν το αφησεις να γεμισει ριχνει απο μονος του μια βολη εκφοβισμου
    και ο ενοχος σταματαει να τρεχει.

    Μου τυχε σε ενα sidemission.

  6. #306
    PS4forums Addict aris13's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,731
    PSN ID
    GOB_BLUTH
    Name
    Άρης

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    I dont get γιατι θα πρεπει να ειμαι ενα αποβρασμα της κοινωνιας για να σαρκασει ο δημιουργος την σαπιλα της αμερικανικης κοινωνιας και πως σε ωθει/βοηθα στο να καταντησεις εγκληματιας...


    Είναι πολύ φαν εκεί στη R* και φαίνεται απ' όλα τα GTA.

  7. #307
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,256
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^Ναι μονο που ο χαρακτηρας του Πατσινο σε καμμια περιπτωση δεν ειναι το μονοδιαστατο αβαταρ που ακουει στο καθε λογης ονομα που του εδωσαν σε ολα τα GTA (κορυφαιο το 3 οπως ειπα που ο χαρακτηρας ειναι μουγκος αλα Valve).

    Αν τωρα θεωρειτε οτι -ας πουμε- ο Nico Bellic ή ο χαρακτηρας του Vice city (δεν θυμαμαι ονομα βαριεμαι να ψαχνω) μοιαζουν σε πολυπλοκοτητα και υφος με τον χαρακτηρα του Πατσινο ε, ενταξει διαφωνουμε!

  8. #308
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    μην το καταδικαζουμε το game ακομα δεν βγηκε. εξαλλου, αυτο που η R* προσπαθισε να κανει, ειναι κατι το τελειος διαφορετικο. τιτλος που καποιος να ειχε το ρολο του detective και οχι του μαφιοζου, δεν ειχε ξαναβγει. ειναι κατι το διαφορετικο. οπως ηταν κ το RDR.

    Spoiler!

  9. #309

    Default

    Λοιπον στο Crime που ειμαι εχει παρα πολυ ενδιαφερον επιτελους σε σχεση με τα υπολοιπα.

    Οταν το παιξετε θα καταλαβετε τι εννοω μονοτονια.

    Βασικα η ιδεα ειναι κλεμμενη απο το Heavy Rain.

    Eμενα προσωπικα μου το θυμιζει αρκετα ως προς το κομματι
    της ευρεσης στοιχειων.

  10. #310
    PS4forums Addict aris13's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,731
    PSN ID
    GOB_BLUTH
    Name
    Άρης

    Default

    Έληξε το embargo.

    Destructoid: 9/10
    Eurogamer: 8/10
    DigitalSpy: 5/5
    1up: A
    Gametrailers: 9.1
    Last edited by aris13; 16-05-2011 at 19:15.

  11. #311
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,256
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Καλα τα παει! Νομιζω οτι μεγαλο ατου του παιχνιδιου πρεπει να ειναι η ατμοσφαιρα του, κατι που προσωπικα για εμενα μετραει πολυ ασχημα να το κανει καλα ενα παιχνιδι. Αν καταφερει να με μεταφερει και να με ταξιδεψει στο υφος της εποχης του, τοτε WIN

  12. #312
    PS4forums Fanatic georgios's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Athens
    Posts
    4,742
    PSN ID
    georgios78

    Default

    telika poso anikto ine? boris na periferese ke na vriskis pragmata? exi noima na girnas stin poli? se afini?

    exi reply value? boris na ksanapeksis apostoles opos to red dead?
    Last edited by georgios; 16-05-2011 at 20:26.
    "EVERY GAME IS BETTER THAN NO GAME"

    from the book "Alien Interview", the words of the alien captured in area 51

  13. #313

    Default

    Quote Originally Posted by georgios View Post
    telika poso anikto ine? boris na periferese ke na vriskis pragmata? exi noima na girnas stin poli? se afini?

    exi reply value? boris na ksanapeksis apostoles opos to red dead?
    Ειναι τελειως open world - μπορεις να πας οπου θελεις. Ο χαρτης δεν νομιζω οτι ειναι ανοικτος απο την αρχη ολοκληρος, αλλα δεν ειμαι σιγουρος, μιας και ειμαι πολυ αρχη ακομα. Οσο βολταρεις στην πολη παιρνεις κλησεις στον ασυρματο για τις 40 side missions , ενω βρισκεις και διαφορα κλειδωμενα οχηματα. Η περατζαδα στο μεταπολεμικο L.A. εχει την πλακα της, αφου προκειται για μια πολη πολυ διαφορετικη απο αυτες των βορειο-ανατολικων ΗΠΑ που εχουμε συνηθισει σε τετοιου ειδους παιχνιδια. Θυμιζει φυσικα το San Andreas, αλλα ειναι μια πιο πιστη αντιγραφη της πολης. Οταν πλησιαζεις τα αξιοθεατα της περιοχης μπορεις να δεις και πληροφοριες για την ιστορια τους -μια ιδεα κλεμμενη φυσικα απο το AC, που προσθετει ομως στην ατμοσφαιρα του παιχνιδιου. Ελπιζω στη συνεχεια να εχει και αποστολες στα προαστια του L.A. και να μην μενουμε κολλημενοι στο κεντρο της πολης.
    ΥΓ. Για οσους ενδιαφερονται, το framerate του παιχνιδιου δεν ειναι και τοσο σταθερο (στο 360 τουλαχιστον).


  14. #314
    PS4forums Fanatic nikolaszax's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    2,548
    PSN ID
    SOLIDUS-NICK-GR

    Default

    IGN uk: 8.5
    http://uk.ps3.ign.com/articles/116/1168417p1.html
    Gamespot: 9
    http://www.gamespot.com/ps3/adventur...opslot;title;1

    Αυτο που λεει το ign ομως....

    The worse you do, the tougher it is to get at the truth, but there's no possibility of failure in any conversation. L.A. Noire won't abruptly end if you fail to catch a killer's lie or miss an important clue. The bad guy only gets away if it's pre-determined in the story. The only game over screen comes from dying or allowing a fleeing suspect to escape. This makes you less of a real detective and more of a page turner, destined to always reach the next chapter so long as you make a choice -- any choice.

    So pretty much η ιστορια δεν αλλαζει ανεξαρτητα απο το τι κανουμε στο παιχνιδι?ενοχοποιησουμε,δεν ενοχοποιησουμε το σωστο ατομα παλι θα συλλαβουν τον δολοφονο και θα ξεφυγει μονο αν ειναι προκαθορισμενο στην ιστορια?
    Πολυ limited αυτο και χανει το μεγαλυτερο ενδιαφερον που ειχα για τον τιτλο(ειδικα επειδη θυμαμαι παλια να το λεει η Bondi πως θα παιζει ρολο στην ιστορια....ή ηταν υποθεσεις....δεν θυμαμαι).Αμα πιαστει ο δολοφονος ανεξαρτητα απο το τι κανω (και με αλλα λογια μαθω ποιος ειναι ο δολοφονος) τοτε σκοτωνει και το replayability για μενα(και αμα δεν εχει και εναλλακτικα φιναλε...).
    Last edited by nikolaszax; 16-05-2011 at 21:09.
    http://www.ps3forums.gr/vb/image.php?type=sigpic&userid=1588&dateline=1225298  939

  15. #315
    PS4forums Fanatic Desmond's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα - Καλογρέζα
    Posts
    4,978
    PSN ID
    q1908gate13
    Name
    Νίκος

    Default

    Ωχ.Κρίμα το hype αν ισχύει αυτό που γράφει το IGN.Μέγιστη παπαριά.
    Ακύρωση του preorder και βλέπουμε...

  16. #316

    Default

    Quote Originally Posted by Desmond View Post
    Ωχ.Κρίμα το hype αν ισχύει αυτό που γράφει το IGN.Μέγιστη παπαριά.
    Ακύρωση του preorder και βλέπουμε...
    δεν το θεωρω μεγαλο αρνητικο,αφου ετσι κ αλλιως ολα τα παιχνιδια εχουν προδιαγεγραμμενο σεναριο.στο heavy rain μπουρουσαν οι πραξεις μας να αλλαξουν το σεναριο γιατι ολο το παιχνιδι βασιζοταν στην εξελιξη της ιστοριας,ολο το παιχνιδι ηταν το σεναριο και το μονο που καναμε εμεις ηταν να παταμε τα κουμπια που μας ελεγε το παιχνιδι,καμια σχεση δηλαδη με ενα open world-action adventure οπως το l.a noire οπου δεν βασιζεται μονο στην εξελιξη της ιστοριας

    οπως εγραψε και καποιος παραπανω στα παιχνιδια της rockstar πρωταγωνιστες δεν ειναι οι χαρακτηρες,αλλα το εκαστορε setting και κυριως η πολη,στο l.a noire εχω την εντυπωση οτι πρωταγωνιστης ειναι η εποχη που διαδραματιζεται το παιχνιδι και οχι η πολη ή οι χαρακτηρες

  17. #317

    Default

    παιδια το εχετε παραγγειλει απο το ιντερνετ? καμια βδομαδα κανει να ερθει? θα το βρω κατω απο 50€ που το πουλανε εδω?
    εχετε να προτεινετε καποιο αξιοπιστο online καταστημα?
    Last edited by Darkoulis; 16-05-2011 at 22:13.

  18. #318
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Σε ολα τα online καταστηματα απο εξωτερικο, εχει κατω απο 50 ευρω με τα μεταφορικα μαζι.
    τωρα, χρονος παραδοσης, παιζει. απο 1 βδομαδα κ πανω υπολογιζε.

    Spoiler!

  19. #319

    Default

    To παιχνιδι guys εχει απογιωθει.

    Ειχε slow start αλλα τωρα δε παιζεται.

  20. #320
    PS4forums Fanatic Desmond's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα - Καλογρέζα
    Posts
    4,978
    PSN ID
    q1908gate13
    Name
    Νίκος

    Default

    Quote Originally Posted by risto View Post
    δεν το θεωρω μεγαλο αρνητικο,αφου ετσι κ αλλιως ολα τα παιχνιδια εχουν προδιαγεγραμμενο σεναριο.στο heavy rain μπουρουσαν οι πραξεις μας να αλλαξουν το σεναριο γιατι ολο το παιχνιδι βασιζοταν στην εξελιξη της ιστοριας,ολο το παιχνιδι ηταν το σεναριο και το μονο που καναμε εμεις ηταν να παταμε τα κουμπια που μας ελεγε το παιχνιδι,καμια σχεση δηλαδη με ενα open world-action adventure οπως το l.a noire οπου δεν βασιζεται μονο στην εξελιξη της ιστοριας

    οπως εγραψε και καποιος παραπανω στα παιχνιδια της rockstar πρωταγωνιστες δεν ειναι οι χαρακτηρες,αλλα το εκαστορε setting και κυριως η πολη,στο l.a noire εχω την εντυπωση οτι πρωταγωνιστης ειναι η εποχη που διαδραματιζεται το παιχνιδι και οχι η πολη ή οι χαρακτηρες
    Μαζί σου.Προσωπικά όμως ήθελα το όλο detective work να μην είναι τόσο "φθηνό".
    Θα μπορούσε πχ. να κάνει το εξής απλό: "Τα σκάτωσες στην ανάκριση? Restart mission".Μην μου δίνεις δήθεν επιλογές.Ποιο το νόημα στο gameplay?
    Το μόνο θετικό είναι οτι θα μπορώ να παίξω σαν "μπάτσος-γουρούνι-δολοφόνος" και να παίρνω και προαγωγές στο τέλος!
    Hollow ισχύει αυτό που γράφει το IGN?

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •