Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 20 of 53

Thread: Wiimote vs Kinect vs Move

  1. #1
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,256
    Name
    Δημήτρης

    Default Wiimote vs Kinect vs Move

    Το παλιο thread για τα motion controllers αναστενεται..η σνεχεια δικη σας/μας.


  2. #2
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    [ame="http://www.youtube.com/watch?v=mehVqC5aHi0&feature=player_embedded"]YouTube- Playing with XBox Project Natal demo in Madrid Event[/ame]



    OXOAXOAOXAOXA!!!!
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  3. #3
    PS3forums Fanatic desperate_gamer's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    4,384
    PSN ID
    Desperate_Gamer

    Default

    Σιγά καλέ θα χώσεις καμια αδέσποτη στην κοπελίτσα που κάθεται και γράφει στο Twitter.

    LOL πάντως.

  4. #4
    Advanced Member Narayan's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Nikea
    Posts
    534
    PSN ID
    Narayan64

    Default

    Είδα σήμερα το Kinect στα Carrefour που το είχαν για δοκιμή... έπαιζαν δύο πιτσιρίκια ποδόσφαιρο, έβλεπες το avatar σου σε κάμερα τρίτου προσώπου και ό,τι κίνηση έκαναν τα πιτσιρίκια (σουτ, πάσα) την αντέγραφε το avatar με ελάχιστη καθυστέρηση! Γενικά το σύστημα φαινόταν να δουλεύει πολύ καλύτερα από ότι περίμενα.

    Πριν το σκεφτόμουν για αγορά, μετά απο τη σημερινή επείδειξη πάντως στάνταρ θα το πάρω.

  5. #5
    PS4forums Fanatic Ezio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,566
    Name
    Γιάννης

    Default

    Αυτή τη στιγμή από υποστήριξη σε τίτλους το wiimote είναι έτη φωτός μπροστά. Τεχνολογικά δεν ξέρω, αλλά όταν βλέπεις το skyward sword, όσο να 'ναι βλέπεις ότι τα άλλα 2 υστερούν. Πρέπει βέβαια να περάσουν κάποιοι μήνες έτσι ώστε να δούμε αν θα μείνουν στο ράφι ή θα βγουν τίτλοι υψηλού επιπέδου. Ότι έχω δει μέχρι τώρα, κατά την γνώμη μου, είναι απλά για να δείξει τι μπορεί να κάνει το κάθε τι.

  6. #6
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    159€ για ένα "εναλλακτικού χειρισμού" αξεσουάρ και το επερχόμενο shovelware, αυτό και μόνο είναι αρκετό... Ι will pass. Εδώ δεν πήρα ακόμη το move ενώ έχω και την cam, γιατί το θεωρώ περιττό και άσχετο ως προς την gaming νοοτροπία μου, βασιζόμενος φυσικά στο τί τίτλοι κυκλοφορούν τώρα κλπ. Αν το πάρω τώρα κοντά, θα είναι μόνο για να παίζει καλύτερα η μικρή με το Eyepet γιατί από τους υπόλοιπους τίτλους δεν με ενδιαφέρει τίποτα.

  7. #7
    PS4forums Fanatic dimitrisasp's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    3,365
    PSN ID
    dimitrisasp
    Name
    Δημητρης

    Default

    ^^ Συμφωνω μαζι σου. Σε κανα χρονο ισως να υπαρχουν καλοι τιτλοι, βλεπουμε.

    Φιλε Ezio ειδα το Skyward Sword και δεν με εντυπωσιασε τοσο το gameplay. Φαινεται
    πολυ ταλαιπωρημενο. Λεω για την παρουσιαση στην Ε3. Ακομα και ο Miyamoto δεν
    μπορουσε να ανταποκριει ευκολα που το παρουσιαζε..

    Spoiler!

    Every man is guilty of all the good he did not do!

  8. #8
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,256
    Name
    Δημήτρης

    Default

    FAIL Και στα 3 απο εμενα, αλλα το EPIC FAIL ανηκει δικαιωματικα στο Kinect! Οι απολαυστικες ωρες γελιου που θα μας προσφερει μεσω youtube ειναι priceless και ειναι ο μονος λογος που πραγματικα χαιρομαι που θα κυκλοφορησει και θα το αγορασει ο κοσμος!

  9. #9
    PS4forums Fanatic dimitrisasp's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    3,365
    PSN ID
    dimitrisasp
    Name
    Δημητρης

    Default

    ^^ Δεν εχεις αδικο.. Δειτε και αυτα..

    [ame="http://www.youtube.com/watch?v=Y2sqWGN1AkI"]YouTube - Kinect - The Greatest Anything Ever FUNNY Parody - E3 2010 Montage Xbox 360[/ame]

    [ame="http://www.youtube.com/watch?v=PYfw87QvAyU&feature=channel"]YouTube - Kinectimals Demo - E3 2010[/ame]
    Last edited by dimitrisasp; 25-10-2010 at 15:00.

    Spoiler!

    Every man is guilty of all the good he did not do!

  10. #10
    PS4forums Addict nickolas82's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Αθήνα(προς το παρόν)
    Posts
    1,438
    PSN ID
    nickolas82
    Name
    Νίκος

    Default

    Ειδα και εγώ το kinect στο ΠΛΑΙΣΙΟ στο Mall και δεν με εντυπωσίασε ΚΑΘΟΛΟΥ.Έπαιζε ένα μικρό εκείνο το παιχνίδι με τα αυτοκινητάκια και η απόκριση ήταν τραγική.Αριστερά έστριβε ο πιτσιρικάς........δεξιά το αυτοκινητάκι..........ευθεία ο πιτσιρικάς.........αριστερά το αυτοκινητάκι.Μάλιστα ο κόσμος που ήταν εκεί έβαλε τα γέλια.
    Είδα και το bowling και δεν είχε τα παραπάνω τραγικά προβλήματα αλλά πάλι δεν εντυπωσιαστικα.Απλά έκανες πως ρίχνεις την μπάλα αλλά ουτε φάλτσα ούτε τίποτα.

  11. #11
    Elite HarrisDo's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    944
    PSN ID
    harristhegreek

    Default

    Wii Motion Plus = PS Move > Kinect = Fail
    Αυτό έχω να πώ..το θέμα εξάλου δεν είναι τόσο η απόδοση μιας και τα 2 πρώτα έχουν άριστη! Το θέμα είναι οι τίτλοι που τα υποστηρίζουν..και μέχρι τώρα η Σονυ δεν έχει δείξει πολλά!
    XGamers.gr - Η πύλη του Gaming
    https://xgamers.gr

  12. #12
    PS4forums Fanatic dimitrisasp's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    3,365
    PSN ID
    dimitrisasp
    Name
    Δημητρης

    Default

    Αν βγει κατι σε Star Wars νομιζω οτι ειμαι υποψηφιος για αγορα.. Απο τοτε που ειδα
    το A New Hope ηθελα ενα lightsaber..

    Παντως το Kinect μηπως βγαινει απο το κινηση και connect?
    Last edited by dimitrisasp; 29-10-2010 at 12:34.

    Spoiler!

    Every man is guilty of all the good he did not do!

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by HarrisDo View Post
    Wii Motion Plus = PS Move > Kinect = Fail
    Αυτό έχω να πώ..το θέμα εξάλου δεν είναι τόσο η απόδοση μιας και τα 2 πρώτα έχουν άριστη! Το θέμα είναι οι τίτλοι που τα υποστηρίζουν..και μέχρι τώρα η Σονυ δεν έχει δείξει πολλά!
    Για 'μένα η σειρά πάει αλλιώς: Kinect > PS Move > Wii Motion Plus

  14. #14
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,256
    Name
    Δημήτρης

    Default

    η σειρα βασικα ειναι ετσι

    Fail=Fail=FAIL

  15. #15
    PS4forums Fanatic MajereMP44's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πετρουπολη
    Posts
    3,940
    PSN ID
    MajereMP44

    Default

    τόσο τραγικά δεν είναι τα πράγματα. Και στο κάτω κάτω αλλο το Fail της MS και άλλο το Fail της Sony ( που δεν έχει βγάλει ένα παιχνίδι να τα "σπάει" και να μας αφήσει με το στόμα ανοιχτο).Για το Wii motion plus δεν έχω καμια ιδέα.Anyway, αν πάμε να συγκρίνουμε τον κλασικό χειρισμό με τα motion controls τότε ναι, κατα τη γνώμη μου, μιλάμε για συνολικό fail (για την ωρα).
    Satan has left his killing floor
    PS4

  16. #16
    PS4forums Addict plakas's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Ίος το νησί του ομήρου και του ονείρου
    Posts
    2,079
    PSN ID
    sitos1979
    Name
    Mαριούλης

    Default

    το ολο θεμα ειναι η διασκεδαση!!!δλδ τι περιμενατε απο αυτα τα περιφεριακα;αν δουμε κιθαρες ντραμς μικροφωνα που ειναι μονο για 2 παιχνιδια rock band-GH,και για ενα πληρες σετ=150 ευρω για μια εμπηρια μονο=fail;buzz 40 ευρω και μια απο τα ιδια buzzer's=fail;time crisis με οπλο=fail;αρα δεν ειναι fail για εμενα μιας και προσπαθουν να μας δωσουν διασκεδαση σε ολους,εσενα σ αρεσει ds3 Παιξε με αυτο βρε αδερφε,ο αλλος με το καμερα και Move,παρε να εχεις...πληρωσε,θυμαμαι με το eye toy η κοπελα μου εφερνε ολες της φιλες της και πλεναν τζαμια με την καμερα και τραγουδαγαν με τα μικροφωνα,της εβλεπα που διασκεδαζαν και μ αρεσε..και εβλεπα εμενα να ζοριζομαι,νευριαζω,σπαω μοχλους με αλλα παιχνιδια!!!οποτε αυτο που ζηταει ο καθε gamer και μη ειναι η διασκεδαση...αλλο το τρωει και δροσιζετε και αλλο το τρωει και ζοριζετε
    Last edited by plakas; 12-11-2010 at 10:39.

  17. #17

    Default

    Συμφωνώ με τον Μάριο δεν υπάρχει θέμα fail, >, = κλπ όποιος θέλει παίζει με αυτά όποιος δεν θέλει δεν τα ακουμπάει καν το μόνο fail για μένα είναι στο κατά πόσο ανταποκρίνονται σ'αυτά που θέλουν να δώσουν και δεν ξέρω για τα άλλα πάντως το move μια χαρά το κάνει αυτό και δεν είναι καθόλου fail σ'αυτό το κομμάτι.


  18. #18
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,256
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Fail ειναι και η τρανη αποδειξη ειναι οτι ακομα και ο Μητσακος το βαρεθηκε Νικο!

    failfailfail!

  19. #19

    Default

    Mπααααααα χθες του πήγα 2 παιχνίδια και ξαναζεστάθηκε......όπως και ο μπαμπάς του.


  20. #20
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,256
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ για λιγες ωρες ακομα μονο....

Page 1 of 3 123 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •