Page 49 of 51 FirstFirst ... 3945464748495051 LastLast
Results 961 to 980 of 1012

Thread: Mass Effect 2

  1. #961
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Στα καπακια


  2. #962
    PS4forums Addict tsakali GR's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,662
    PSN ID
    tsakali_gr
    Name
    Γιώργος

    Smile

    Quote Originally Posted by chronohill View Post
    Aς βαλω και γω τον οβολο μου στο θεμα του Mass Effect 2.Μολις το τελειωσα και εχω μονο θετικα να ξεστομισω...
    βασικη ερωτηση:ΝΑ ΤΟ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΤΟ 3?δεν πιστευω οτι θα αντεξω να παιξω κατι αλλο οποτε ειναι ρητορικη η ερωτηση...θελω να δω την εκβαση της ιστοριας
    Εννοείται ξεκινάς το 3 χωρίς κουβέντα! Έχεις και φρέσκες τις επιλογές που έκανες στο μυαλό και θα δεθείς περισσότερε με την έκβαση των καταστάσεων.

    Σημείωση: το 3 έχει και ένα online κομμάτι, είτε multiplayer είτε με ένα browser game, για να απολαύσεις την καλύτερη εκδοχή στο τέλος. Επίσης, εάν δεν το έχεις κάνει ήδη, θυμίσου πριν ξεκινήσεις να κατεβάσεις το δωρεάν story DLC, που είναι το extended cut για την κεντρική ιστορία.

    Καλή απόλαυση! p.s. εγώ αυτές τις ημέρες παλεύω την πλατίνα του 3

  3. #963
    Elite stavros88's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Afghanistan
    Posts
    910
    PSN ID
    ocelot14gr

    Default

    Μια ερωτηση για τα DLC του 2 αλλα και του 3.Πως θα ξερω αν ειναι εγκατεστημενα στο ps3?Δεν θυμαμαι αν τα εσβησα οταν τερματισα και το 3ο μερος.Στο psn στα downloads παντως υπαρχουν.Επισης στα δεδομενα παιχνιδιου στο xmb υπαρχουν αρχεια με ονοματα mass effect2/3 DLC and Patches το προβλημα ειναι οτι μπορει να λειπει καποιο.

  4. #964
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Στα καπακια
    Quote Originally Posted by tsakali GR View Post
    Εννοείται ξεκινάς το 3 χωρίς κουβέντα! Έχεις και φρέσκες τις επιλογές που έκανες στο μυαλό και θα δεθείς περισσότερε με την έκβαση των καταστάσεων.

    Σημείωση: το 3 έχει και ένα online κομμάτι, είτε multiplayer είτε με ένα browser game, για να απολαύσεις την καλύτερη εκδοχή στο τέλος. Επίσης, εάν δεν το έχεις κάνει ήδη, θυμίσου πριν ξεκινήσεις να κατεβάσεις το δωρεάν story DLC, που είναι το extended cut για την κεντρική ιστορία.

    Καλή απόλαυση! p.s. εγώ αυτές τις ημέρες παλεύω την πλατίνα του 3
    thanx guys για την βοηθεια...
    Τσακαλε τωρα μολις μπηκα στο store.λες το extended cut.θα το κατεβασω και θα πεσει μαζι με το 3 ετσι?Να κατεβασω και το multi?-Δεν ειμαι και πολυ φαν...
    Επισης κατι πολυ βασικο που εχει ξαναερωτηθει νομιζω:ποια απο τα DLC's αξιζουν?τα βλεπω ειναι πολυ τσιμπημενα εως δαγκωμενα.Εαν θελει κανεις να τα μοιραστει-ανταλλαξουμε με κατι αλλο ας μου πει...
    Spoiler!

  5. #965
    PS4forums Addict tsakali GR's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,662
    PSN ID
    tsakali_gr
    Name
    Γιώργος

    Default

    ^^ναι για το Extended Cut λέω, το κατεβάζεις πριν αρχίσεις το παιχνίδι .

    Τα DLC τα έχω πάρει εγώ για το 3, διάβασε στο άλλο thread! Θα σου έλεγα να ανταλλάξουμε, αλλά τα έχω ήδη δώσει στον ξάδερφό μου. Αν και πανάκριβα, πιστεύω αξίζουν πολύ και βοηθούν το level cap, ειδικά στο πρώτο playthrough.

  6. The Following User Says Thank You to tsakali GR For This Useful Post:

    chronohill (07-02-2014)

  7. #966
    Elite stavros88's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Afghanistan
    Posts
    910
    PSN ID
    ocelot14gr

    Default

    Απο το mass effect 3 αυτα που ξερω οτι αξιζουν ειναι τα From Ashes,Extended Cut,Leviathan και Citadel.Υπαρχει και το Omega με το οποιο δεν ασχοληθηκα οποτε δεν ξερω αν αξιζει.

  8. The Following User Says Thank You to stavros88 For This Useful Post:

    chronohill (07-02-2014)

  9. #967
    Cool Member VoleMaulder's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Glasgow
    Posts
    154
    PSN ID
    VoleMaulder

    Default

    Το Omega, εκτός κι αν παίζει τρελό κόλλημα με το Mass Effect και θες να έχεις παίξει/δει τα πάντα, δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο. Πολύ combat heavy και κακό γράψιμο (όχι κακό γράψιμο τύπου σαν το τέλος του 3, είναι απλώς κακοί οι διάλογοι). Δεδομένου του κόστους όλων των σημαντικών DLC, μπορείς άνετα να το αποφύγεις το συγκεκριμένο.

  10. #968
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Quote Originally Posted by tsakali GR View Post
    ^^ναι για το Extended Cut λέω, το κατεβάζεις πριν αρχίσεις το παιχνίδι .

    Τα DLC τα έχω πάρει εγώ για το 3, διάβασε στο άλλο thread! Θα σου έλεγα να ανταλλάξουμε, αλλά τα έχω ήδη δώσει στον ξάδερφό μου. Αν και πανάκριβα, πιστεύω αξίζουν πολύ και βοηθούν το level cap, ειδικά στο πρώτο playthrough.
    Quote Originally Posted by stavros88 View Post
    Απο το mass effect 3 αυτα που ξερω οτι αξιζουν ειναι τα From Ashes,Extended Cut,Leviathan και Citadel.Υπαρχει και το Omega με το οποιο δεν ασχοληθηκα οποτε δεν ξερω αν αξιζει.
    oh my...αν ειναι να κατεβασω ρε παιδια τα DLC's θα μου φυγει κανα 30ευρω! damn θα δω τι θα κανω...θα βαλω αγγελια για ανταλλαγη!lol
    Δεν μπαινω στο θεμα του 3 μην σποιλεριαστω.το ξερω ειστε προσεκτικοι αλλα...
    Ακομα μια ερωτηση.τα DLC's ειναι για να παιχτουν μετα το τελος η ενδιαμεσα οπως στο 2??????????????????????
    Spoiler!

  11. #969
    Cool Member VoleMaulder's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Glasgow
    Posts
    154
    PSN ID
    VoleMaulder

    Default

    Ενδιάμεσα όλα. Αυτό που θα πρότεινα εγώ θα ήταν να αφήσεις το Citadel για μετά τη μέση του παιχνιδιού, αλλά όχι τελευταίο πριν πας για τελική ευθεία, επειδή έχει αρκετό ζουμί και είναι ευχάριστο διάλειμμα. Βέβαια, αυτό ίσως να είναι λόγος για να το παίξεις μονοκόμματα κάπου μετά τη μέση, επειδή μπορεί να σου χαλάει την ατμόσφαιρα, αυτό εσύ θα το κρίνεις. Δεν ξέρω πόσο αλλεργικός είσαι στα spoilers, αλλιώς, θα μπορούσα να σου δώσω ένα πολύ μικρό hint (υπάρχει και στην περιγραφή του DLC) περί τίνος πρόκειται, ώστε να πάρεις την απόφαση μόνος σου. Είναι αρκετά light σε ύφος πάντως.

    Με άλλα λόγια, για να μη σου πέσουν όλα μαζεμένα, πάρε πρώτα το From Ashes και παίξ' το νωρίς, πάρε λίγο μετά το Leviathan (και μετά τη μέση καλά είναι αυτό) κι άσε το Citadel για το τελευταίο quarter του παιχνιδιού. Τo Extended Cut είναι δωρεάν, εννοείται.

  12. #970
    Cool Member alexxx711's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    155
    PSN ID
    husuris

    Default

    Το From Ashes σου δινει νεο squadmate και το Leaviathan μπολικο background story για το πως ξεκινησε η απειλη του γαλαξια. Για μενα αυτα τα 2 αξιζουν παρα πολυ. Το citadel δεν το εχω παιξει και δεν εχω αποψη. To omega οπως ειπαν και πιο πανω ειναι heavy combat και τιποτα το ιδαιτερο απο story

    Παρε και ενα λινκ για το τι εχε καθε dlc

    http://masseffect.wikia.com/wiki/Downloadable_Content

  13. The Following User Says Thank You to alexxx711 For This Useful Post:

    chronohill (07-02-2014)

  14. #971
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    @VoleMaulder τον παω τον Garrus!χαρηκα οταν τον ειδα να επιστρεφει!---ασχετο--- ειμαι λιγο καπως με τα spoilers αλλα αν πιστευεις οτι δεν ειναι τοσο μεγαλο το κακο για πες...
    Στο θεμα μας:Ξερεις ποιιο ειναι το κολλημα μου?δεν εχω πληρωσει ποτε για DLC.ποτε ομως,...οποτε θελω να μ πειτε δυο σεναρια..
    1.Εαν δεν παιξω κανενα χανω πολυ σημαντικα πραγματα για την σειρα?
    και 2.Εαν ειναι να διαλεξω 1 απο τα DLC's ποιο θα προτεινατε?αντε πειτε και ενα 2ο!!!!!
    edit:thanx Alex!ειναι spoiler free να υποθεσω ε?
    Last edited by chronohill; 07-02-2014 at 21:56.
    Spoiler!

  15. #972
    Elite stavros88's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Afghanistan
    Posts
    910
    PSN ID
    ocelot14gr

    Default

    From ashes και Leviathan απο μενα.To extended cut ειναι δωρεαν οποτε μονο το citadel θα μεινει απ'εξω.

  16. The Following 2 Users Say Thank You to stavros88 For This Useful Post:

    chronohill (07-02-2014),tsakali GR (08-02-2014)

  17. #973
    Cool Member VoleMaulder's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Glasgow
    Posts
    154
    PSN ID
    VoleMaulder

    Default

    Απολύτως αναγκαία είναι αυτά τα δύο που λέει ο Σταύρος. Για μένα, ειδικά το Leviathan, ήταν απαράδεκτο που δεν υπήρχαν αυτά μες στο κανονικό παιχνίδι, αλλά έπρεπε να τα βάλουμε με DLC. Αλλά αυτά παθαίνεις αν έχεις την ΕΑ να σου λέει να βγάλεις το τρίτο παιχνίδι σε 2 χρόνια αντί σε 3 που σου πήραν τα προηγούμενα.

    Το Citadel έχει πολύ πράμα και είναι, όπως έγραψα και στο νήμα του ME 3, ένα πολύ όμορφο αντίο στη σειρά. Είναι όμως και κάτι που μπορείς να παίξεις κι αργότερα κάποια στιγμή, δε χάνεις κάτι από το mythos. Πιο πολύ fan service είναι, όντως με το συμβολισμό του αποχαιρετισμού.

    Τελική πρόταση, παίξε μόνο τα δύο σημαντικά τώρα, για να μην πληρώνεις 30 ευρώ σε DLC, αλλά κάποια στιγμή παίξε και το Citadel. Αξίζει αν έχεις επενδύσει έστω και λίγο συναισθηματικά στη σειρά. Δεν είναι τίποτα πραγματικό spoiler, θεωρώ, αυτό το hint που έλεγα. Και σ' το λέω εγώ που δεν έμπαινα σε φόρουμ για 2-3 μήνες μέχρι να τελειώσω το τρίτο παιχνίδι όταν βγήκε, για να αποφύγω να δω έστω κατά λάθος κάποιον τίτλο νήματος και μου κάνει spoil κάτι
    Πολύ επιφανειακά, στο Citadel βγαίνεις με άδεια (shore leave) στη Citadel, γι' αυτό και το πιο light ύφος του που είπα.



    Τώρα ένα ίσως πραγματικό spoiler, οπότε μην το πατήσει όποιος έχει αλλεργία

    Spoiler!
    Last edited by VoleMaulder; 07-02-2014 at 22:19.

  18. #974
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Click image for larger version. 

Name:	400061ff99f1ed4bf4ecc71ebbc9ed8f8390f704060d243273b192d111f65a22.jpg 
Views:	37 
Size:	14.7 KB 
ID:	4146

    Δεν ξερω ρε guys...αυριο θα εχει κατεβει το 3 και το extended cut.πρεπει να σκεφτω αν θα τα κατεβασω...Damn you bioware!
    Spoiler!

  19. The Following User Says Thank You to chronohill For This Useful Post:

    VoleMaulder (07-02-2014)

  20. #975
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    4,000
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Εγώ πάντως From Ashes έπαιξα (και μετά Extended Cut φυσικά - όταν κυκλοφόρησε). Και γω το From Ashes το θεωρώ υπεραπαραίτητο γιατί μπορεί να σ' ακολουθήσει σε όλο το playthrough, δίνει και άλλο βάθος στην μυθολογία. Από την άλλη δεν πλήρωσα για κανένα άλλο μετά από τα σχόλια που διάβαζα γενικά στο νετ όταν έβγαιναν, παρ' όλο που είμαι τεράστιος φαν του universe (graphic novels κ.λπ.). Κάποια στιγμή βέβαια θα ήθελα να ασχοληθώ!


  21. #976
    Cool Member VoleMaulder's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Glasgow
    Posts
    154
    PSN ID
    VoleMaulder

    Default

    Το Leviathan είναι εξίσου, μη σου πω και περισσότερο, σημαντικό για το mythos. Οταν δείτε, κι εσύ κι ο chronohill, τι είναι δε θα το πιστεύετε ότι το άφησαν απ' έξω σε DLC. Trust me

  22. The Following 3 Users Say Thank You to VoleMaulder For This Useful Post:

    chronohill (08-02-2014),tonybsg (08-02-2014),tsakali GR (08-02-2014)

  23. #977
    Elite dspug7's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Κερατεα
    Posts
    929
    PSN ID
    dspug7
    Name
    Διαμαντης

    Default

    εχτες τελειωσα και το 3ο για αλλη μια φορα μετα απο μαραθωνιο ολης της σειρας μεσα σε ενα μηνα, και τα 3 παιχνιδια μαζι με ολα τους τα dlc. το leviathan πρεπει οπωσδηποτε να παιχτει, ξεκαθαριζει πολλα πραγματα ακομα και στο τελος του παιχνιδιου. τωρα εγω να ρωτησω, αξιζει αλλος ενας μαραθωνιος σε φουλ renegade; απο οτι εχω καταλαβει χανεις πολλα ετσι...

  24. #978
    PS4forums Addict tsakali GR's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,662
    PSN ID
    tsakali_gr
    Name
    Γιώργος

    Default

    Με σειρά προτεραιότητας και από εμένα:

    1) From Ashes διότι έχεις έναν character ακόμη και σημαντικό background για το main story (το παίζεις νωρίς, μην σου πω και το πρώτο mission όταν έχεις πλέον τη δυνατότητα)
    2) Leviathan - εξίσου απαραίτητο και σημαντικό για τους λόγους που αναφέρουν τα παιδιά πιο πάνω
    3) Citadel - για εμένα highlight όσον αφορά τα relationships των χαρακτήρων στο Mass Effect 3. Εάν έχεις ακολουθήσει τη σειρά από την αρχή, έχει ζουμί.
    4) Omega - το παίζω τώρα, είναι αρκετά flat σε διαλόγους και βιαστικά σκηνοθετημένο, αλλά πάραυτα εγώ σαν λάτρης της σειράς χαίρομαι που το πήρα. Έξελίσσει κάπως το personal story ενός non-party χαρακτήρα, αλλά σημαντικού στο σύνολο του universe.

    Για εμένα, βάλτα κάτω, δες πόσα χρήματα θες να διαθέσεις και ξεκίνα να τα παίρνεις. Τα λεφτά τα έχουμε για να απολαμβάνουμε τις μικρές στιγμές που μας χαρίζουν games όπως το Mass Effect. Ναι, είναι "κοροϊδία" να πληρώνεις για content που θα έπρεπε να'ναι μέσα στο δισκάκι, αλλά συμβιβαζόμαστε. Εγώ το συγκρίνω με περιπτώσεις όπου δίνεις 20-30 ευρώ παραπάνω στο retail, για να πάρεις έναν κωδικό skin ή κάποια παπάτζα extra content.

    p.s. Αντώνη (Tony) από εσένα δεν περίμενα να μην τα έχεις πάρει!

    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by dspug7 View Post
    εχτες τελειωσα και το 3ο για αλλη μια φορα μετα απο μαραθωνιο ολης της σειρας μεσα σε ενα μηνα, και τα 3 παιχνιδια μαζι με ολα τους τα dlc. το leviathan πρεπει οπωσδηποτε να παιχτει, ξεκαθαριζει πολλα πραγματα ακομα και στο τελος του παιχνιδιου. τωρα εγω να ρωτησω, αξιζει αλλος ενας μαραθωνιος σε φουλ renegade; απο οτι εχω καταλαβει χανεις πολλα ετσι...
    Έχω κάνει περίπου 4 playthrough σε κάθε game και κάθε φορά είναι MassEffectιάδα!

    Ένας πλήρες Paragon, ένα πλήρες Renegade και ένα όπως το θέλω (μεικτά) για να επιλέγω ανά περίπτωση αυτό που μου φαινόταν ηθικό/ορθό.
    Αυτή είναι η μαγεία αυτού του παιχνιδιού. Σε συνεπαίρνει τόσο πολύ και κάθε φορά οι μικρο-επιλογές στα διλήμματα, δημιουργούν κάποιο νέο spin στην ιστορία, έναν διάλογο παραπάνω, μία αντίδραση, ένα συναίσθημα για εσένα...

    Κάνε ένα διάλειμμα με κάτι άλλο και πιάστο ξανά!
    Last edited by tsakali GR; 08-02-2014 at 14:58.

  25. The Following 2 Users Say Thank You to tsakali GR For This Useful Post:

    chronohill (08-02-2014),VoleMaulder (08-02-2014)

  26. #979
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Εγώ θα τα αγόραζα τα DLCs αν υπήρχαν όλα μαζί με μια καλή εκπτωσούλα... αυτό περίμενα να γίνει όταν μπήκε το ΜΕ3 στο PS+, αλλά δυστυχώς δεν έγινε. Typical EA...

  27. #980
    Cool Member VoleMaulder's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Glasgow
    Posts
    154
    PSN ID
    VoleMaulder

    Default

    Το From Ashes (το οποίο, ναι, κι εγώ προτείνω να παιχτεί όσο το δυνατόν νωρίτερα - αν σου πω και ένα χαρακτήρα να έχεις στο party σου πριν το ξεκινήσεις θα το θεωρήσεις spoiler; ) εγώ το είχα πάρει πακέτο με το Collector's Edition, οπότε δεν ξέρω πόσο κάνει. Το Leviathan είναι, ευτυχώς, σχετικά φτηνό. Το Citadel έχει λίγο τσιμπημένη τιμή, αλλά έχει πολύ περιεχόμενο, καθώς και κάποια πράγματα που μπορούν να σε κρατήσουν να παίζεις ώρες, οπότε τη δικαιολογεί την τιμή του, νομίζω.

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •