Page 51 of 51 FirstFirst ... 414748495051
Results 1,001 to 1,012 of 1012

Thread: Mass Effect 2

  1. #1001

    Default

    Κι εγώ το 2 έπαιξα πρώτα ενώ είχα και το 1 αλλά μετά το μετάνιωσα, το σωστό είναι να ξεκινήσεις από το πρώτο. Η αλήθεια είναι ότι είχα ξεκινήσει το πρώτο, το παράτησα στις 2 ώρες γτ μου είχε φανεί ξεπερασμένο και μετά ξεκίνησα το 2 όπου πορωθηκα τόσο πολύ που καπάκια τερμάτισα το 1. Και το οποίο τελικά μου άρεσε περισσότερο. Και όλα αυτά 6-7 χρόνια πριν. Το 3 δε με εντυπωσίασε το θεωρώ κατώτερο των προκατόχων του.

    Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  2. The Following User Says Thank You to trabakoulas For This Useful Post:

    Axilleas_GR (01-02-2017)

  3. #1002
    PS4forums Addict tsakali GR's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,662
    PSN ID
    tsakali_gr
    Name
    Γιώργος

    Default

    Quote Originally Posted by Axilleas_GR View Post
    Δεν ήξερα ότι υπάρχει στο ps store σε digital. Θυμόμουν ότι είχε κυκλοφορήσει μόνο σε pc και Xbox το πρώτο. Thanks. Μάλλον από εκεί θα ξεκινήσω.
    Σωστά τα θυμάσαι, αρχικά ήταν Xbox Exclusive. Μετά εμφανίστηκε ως digital στο PS Store, όμως κάποια στιγμή πιο μετά κυκλοφόρησε και σε δισκάκι το Mass Effect 1 και στο PS3 ως μέρος του Mass Effect Trilogy (μία έκδοση που είχε και τα 3 κουτια-δισκάκια μέσα).

    Πάντως το 1ο αν και σίγουρα τώρα θα σου φανεί "αρχαίο" και ίσως και ιδιαίτερα κουραστικό στο battle system και το upgrading, έχει πολύ δυνατό backstory και θέτει τις βάσεις για να κατανοήσεις καλύτερα το σύμπαν του παιχνιδιού. Κι είναι και αυτό που είπε ο Πάνος για τις επιλογές.

    Εγώ έχω τις πλατίνες στο 2 και το 3 εδώ και χρόνια, πρέπει να έχω παίξει το καθένα πάνω από 10 φορές. Στο 1ο το έχω αφήσει γιατί ήθελε τουλάχιστον 3 playthrough για να πάρεις κάποια trophies που έχουν να κάνουν με το ποια μέλη της ομάδας επιλέγεις στο μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού και κάποια class specific για τον/την Shepard. Επίσης, Fem Shep FTW!

  4. The Following 2 Users Say Thank You to tsakali GR For This Useful Post:

    Axilleas_GR (03-02-2017),panos74gr (02-02-2017)

  5. #1003
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Ξεκίνησα και εγώ εχθές το ΜΕ2. Είχα παίξει πριν κανά δίμηνο το πρώτο μέρος το οποίο μου άρεσε πολύ.
    Έπαιξα μόνο 1,5 ώρα και με τράβηξε με τη μία στον κόσμο του το παιχνίδι. Το μόνο που μου φαίνεται περίεργο σε σχέση με το πρώτο είναι το level up που έχει γίνει αρκετά πιο λιτό από το πρώτο.
    Ακόμα βέβαια είναι νωρίς και δεν έχω προλάβει να δω αν υπάρχουν και άλλες διαφορές. Σίγουρα είναι καλύτερο τεχνικά, όπως και στο shooting.
    Spoiler!

  6. #1004
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    Μπορείς να ξεχάσεις το ΜΑΚΟ να σου σπάει τα...φρύδια και το κακό inventory με τις στριφνές αναβαθμίσεις που πολύ λίγα πράγματα έκαναν. Ετοιμάσου για μια επική ιστορία με πολύ καλό gameplay και αξιομνημόνευτους χαρακτήρες. Μην αμελήσεις να κάνεις τα loyalty missions των μελών της ομάδας. Ελπίζω μόνο να μην παίξεις πάλι με soldier.

  7. #1005
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Kane View Post
    Μπορείς να ξεχάσεις το ΜΑΚΟ να σου σπάει τα...φρύδια και το κακό inventory με τις στριφνές αναβαθμίσεις που πολύ λίγα πράγματα έκαναν. Ετοιμάσου για μια επική ιστορία με πολύ καλό gameplay και αξιομνημόνευτους χαρακτήρες. Μην αμελήσεις να κάνεις τα loyalty missions των μελών της ομάδας. Ελπίζω μόνο να μην παίξεις πάλι με soldier.
    Απ'ότι είδα δεν υπάρχει inventory. Μου αρέσει βέβαια που έχει upgrades και έχει νόημα να σκανάρεις πλανήτες ώστε να βρεις τα υλικά που χρειάζεσαι. Δεν έχω παίξει βέβαια πολύ (5 ώρες) αλλά σαν gameplay μου αρέσει πολύ και το cover βοηθάει (αν δεν κάνω τόσο λάθος στο πρώτο δεν υπήρχε cover system)
    Επέλεξα engineer Σπύρο. Ήμουν ανάμεσα σε αυτό και Sentinel.
    Spoiler!

  8. #1006
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    Έχεις και το lair of the shadow broker dlc;

  9. #1007
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Kane View Post
    Έχεις και το lair of the shadow broker dlc;
    Όχι, είναι από το ΕΑ access τα παιχνίδια και είναι μόνο το βασικό game.
    Spoiler!

  10. #1008
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    Ο Μιχαλης μολις ξυπνησε απο το cryostasis που ηταν και παιζει τα Mass effect. Προβλεπω να πιανει μετα τα God of War!

  11. #1009
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Nikoladim View Post
    Ο Μιχαλης μολις ξυπνησε απο το cryostasis που ηταν και παιζει τα Mass effect. Προβλεπω να πιανει μετα τα God of War!
    Donkey Kong στο SNES
    Πέρα από την πλάκα μάλλον με GOW θα ασχοληθώ μόνο με αυτό που πρόκειται να βγει. Η αλήθεια είναι πως τα προηγούμενα δεν με τραβάνε καθόλου σαν gameplay...
    Spoiler!

  12. #1010
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Nikoladim View Post
    Ο Μιχαλης μολις ξυπνησε απο το cryostasis που ηταν και παιζει τα Mass effect. Προβλεπω να πιανει μετα τα God of War!

    Χτες καθόμουν και έβαζα σε μια σειρά (να βρω ποιες εκδόσεις θέλω, ποια αξίζουν) για να αρχίσω το κατέβασμα και να ξεκινήσω τα Final Fantasy. Μια χαρά είναι ο Μιχάλης.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  13. #1011
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    Σε πριβε μηνυμα που μου εστειλε ο Μιχαλης ,μου εξομολογηθηκε πως θα ξεκινησει τον Αυγουστο την σειρα pong!




    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. #1012
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Where Did My Inventory Go? Refining Gameplay in Mass Effect 2


    Creating a sequel to a successful game presents unique challenges: If you introduce significant change you run the risk of alienating existing players, but significant improvements sometimes require significant change. In this session, BioWare lead gameplay designer Christina Norman will discuss how a small vision shift lead to radical design changes in Mass Effect 2s combat gameplay and RPG systems. Lessons learned will be presented, including the challenge of communicating gameplay changes to the existing player community.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

Page 51 of 51 FirstFirst ... 414748495051

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •