Page 24 of 24 FirstFirst ... 142021222324
Results 461 to 480 of 480

Thread: Lost Final Season 6 - SPOILERS!

  1. #461
    Elite dinospao's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Χίος
    Posts
    861
    PSN ID
    dinospao

    Default

    Παραθετω αποσπασμα απο την Ιθακη του Καβαφη.
    Νομιζω πως ταιριαζουν στο LOST αυτα που εγραφε πριν 99 χρονια:

    Σα βγεις στον πηγαιμό για την Ιθάκη,
    να εύχεσαι νάναι μακρύς ο δρόμος,
    γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις.
    _______

    Αλλά μη βιάζεις το ταξείδι διόλου.
    Καλλίτερα χρόνια πολλά να διαρκέσει
    και γέρος πια ν' αράξεις στο νησί,
    πλούσιος με όσα κέρδισες στο δρόμο,
    μη προσδοκώντας πλούτη να σε δώσει η Ιθάκη.
    Η Ιθάκη σ'έδωσε τ' ωραίο ταξείδι.
    Χωρίς αυτήν δεν θάβγαινες στον δρόμο.
    Άλλα δεν έχει να σε δώσει πια.
    Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δε σε γέλασε.
    Έτσι σοφός που έγινες, με τόση πείρα,
    ήδη θα το κατάλαβες οι Ιθάκες τι σημαίνουν.

  2. #462

    Default

    Oσο με εντυπωσιασαν οι 3 πρωτοι κυκλοι, λιγοτερο ο 4ος αλλο τοσο με απογοητευσαν ο 5ος και ο 6ος...

  3. #463
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    O 5ος δεν ηταν κακος...ο 6ος τα εκανε μανταρα ειδικα στο μεσον του.Κατα τα αλλα το τελικο επισοδειο εμενα δεν με χαλασε ως κλεισιμο.Δεν ηταν ιδανκιο αλλα οκ...τρωγοταν...

  4. #464

    Default

    Δεν ηταν κακος κυκλος ο 5ος; Μας τα πρηξε με την darma χωρις λογο και ουσια...Μονο το τελευταιο επεισοδειο ειχε δραση... Τεσπα... καλη σειρα θα ελεγα με αδοξο τελος ομως...

  5. #465
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    δεν κρινω με βαση το ποση δραση ειχε ενας κυκλος για να πω αν μου αρεσε η οχι.Ο 5ος κυκλος ειχε καποια κορυφαια επισοδεια, μπορει να μην ηταν ο καλυτερος κυκλος της σειρας, αλλα σιγουρα δεν ηταν κακος τουλαχιστον για εμενα.

  6. #466

    Default

    Oταν λεω ΄δραση΄ δεν εννοω και καλα τρεχαλητα και μπαμ-μπουμ. Βασικα ο 5ος και ο 6ος κυκλος μου φανηκαν πολυ προχειροφτιαγμενοι. Δεν ειχαν αληθοφανεια. Αποκορυφωση ισως ηταν ο ναος με τον....κινεζο.... Εκει καπου απογοητευτηκα τελειως. Ανατροπες της πλακας εντελως, π.χ. ο Σαγιντ που πεθανε και αναστηθηκε και ενα σωρο αλλες χαζομαρες. Οσο καλοι ηταν οι 3-4 πρωτοι κυκλοι που και μυστηριο ειχε και συνοχη τοσο μαπα ηταν ο 5ος και ο 6ος

  7. #467
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Εμένα πάλι ο 5ος ήταν απο τους αγαπημένους μου. Μου άρεσαν πολύ όλα τα σκηνικά με το time travel κτλ. Και ότι σου έδινε τροφή για σκέψη....
    Το κακό είναι ότι ήρθε μετά ο έκτος και μας είπε ότι δεν έχει σημασία το τι βλέπαμε 6 χρόνια και τα πόσες συζητήσεις και αναλύσεις είχαμε κάνει για το τι μπορεί να συμβαίνει. Σημασία είχαν μόνο οι χαρακτήρες και ο "παραδεισούλης" τους και τα μυστήρια ήταν έτσι για να γεμίζουν τα επεισόδια...
    Τα πήρα πάλι με τη μαλακία...
    Το χειρότερο είναι ότι περίμενα πως και πως να τελειώσει η 6η ώστε να βγεί και συλλογή blu-ray με όλες τις season να τις ξαναδώ και τώρα μόνο που σκέφτομαι για lost και τις τρυπάρες που θα δω αν το ξαναδώ απο την αρχή ξενερώνω απίστευτα....
    Άδοξο τέλος για την αγαπημένη μου σειρά

  8. #468
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Μαματο ηταν!! ΟΥ ΡΕ!

    Πλακα κανω, η αληθεια ειναι οτι μαλλον οι δημιουργοι καπου αρχισαν να εστιαζουν τοσο πολυ στο μυστηριο του νησιου με αποτελεσμα το ενδιαφερον του κοσμου να μεταφερθει εκει.

    Βεβαια επιμενω οτι τα περισσοτερα ερωτηματα για το νησι και τα πιο σημαντικα θεωρω οτι απαντηθηκαν...

  9. #469
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Όντως πήραμε απαντήσεις...
    Το αν μας άρεσαν όμως είναι άλλο θέμα...

    Φελος του φωτός και της ζωής ftw!

  10. #470
    Elite john's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    PATRA
    Posts
    679
    PSN ID
    tsandler777

    Default

    'Lost' epilogue leaked online. And it explains everything! Sort of.


    The 12-minute epilogue to "Lost," which is included in the DVD box set that releases Aug. 24, leaked online this afternoon. And honestly, it's like the good, 'ol days again, when we all pored through pages of Lostpedia and tried to figure out if obscure references made by Benjamin Linus actually contained meaningful anagrams.


    The epilogue, in which Mr. Linus plays a prominent role, may not explain everything. But it does cover the following much-debated topics: the island's pregnancy issues, the presence of polar bears, Walt's specialness, the relevance of Room 23 and the Hurley bird.


    UPDATED: YouTube's full clip, which we originally posted here, was pulled down. And so was the Jezebel link we provided earlier. So here's an official, partial clip, provided by Disney. You can't see all 12 minutes of the epilogue here but at least the video won't get yanked.


    http://voices.washingtonpost.com/cel...online_an.html




    Παιδια οποιος το βρει ας κανει ενα ποστ που να το βρουμε και πως γιατι μου ειναι αδυνατον πλεον να ψαχνω



  11. #471
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    lol θα περιμενω ενα φυσιολογικο release να δω τι παιζει! προφανως εγινε αυτο το βιντεακι για ολους που παραπονιονταν για τα αναπαντητα του νησιου

  12. #472
    PS3forums Fanatic desperate_gamer's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    4,384
    PSN ID
    Desperate_Gamer

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    lol θα περιμενω ενα φυσιολογικο release να δω τι παιζει! προφανως εγινε αυτο το βιντεακι για ολους που παραπονιονταν για τα αναπαντητα του νησιου
    Τι εννοείς φυσιολογικό release; Νομίζω αυτό το 12λεπτο θα είναι στο DVD που θα βγει, επίσημο είναι. Εγώ το βρήκα και θα το δω later, αν και έχω ξεχάσει σχεδόν τα πάντα

  13. #473
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Δεν πανε να μαμηθουν.Να βαζανε αυτο το 12λεπτο στα τοσα fillers που ειχε η κωλοτελευταια σεζον.Δεν δινω δεκαρα...
    Spoiler!

  14. #474
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by desperate_gamer View Post
    Τι εννοείς φυσιολογικό release; Νομίζω αυτό το 12λεπτο θα είναι στο DVD που θα βγει, επίσημο είναι. Εγώ το βρήκα και θα το δω later, αν και έχω ξεχάσει σχεδόν τα πάντα
    Αυτο που ποσταρε πιο πανω ο φιλος ηταν ενα μικρο κομματι, οποτε οταν ελεγα φυσιολογικο release εννοουσα ολο το 12αλεπτο και σε ψιλοκαλη ποιοτητα, οχι μεσω γιουτουμπ δηλαδη!

  15. #475
    Elite john's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    PATRA
    Posts
    679
    PSN ID
    tsandler777

    Default

    Το κατεβασα δεν αξιζει σχεδον καθολου...



  16. #476
    PS3forums Fanatic desperate_gamer's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    4,384
    PSN ID
    Desperate_Gamer

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Αυτο που ποσταρε πιο πανω ο φιλος ηταν ενα μικρο κομματι, οποτε οταν ελεγα φυσιολογικο release εννοουσα ολο το 12αλεπτο και σε ψιλοκαλη ποιοτητα, οχι μεσω γιουτουμπ δηλαδη!
    Α οκ! Διέρρευσε πάντως στους θείους, αν θέλεις μπορείς να το βρεις.

    Το είδα. Έχει πλάκα. Οι απαντήσεις δεν είναι τίποτα το σπουδαίο, αλλά είναι ένα ωραίο easter egg για τους hardcore fans της σειράς.

  17. #477
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Θα το κοιταξω σιγουρα μολις γυρισω απο δουλεια. Θα ειναι οτι πρεπει για το απογευματινο γευματακι

  18. #478
    PS3forums Fanatic DarkUSS's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Athens
    Posts
    2,535

    Default

    Quote Originally Posted by chronohill View Post
    Δεν πανε να μαμηθουν.Να βαζανε αυτο το 12λεπτο στα τοσα fillers που ειχε η κωλοτελευταια σεζον.Δεν δινω δεκαρα...
    +1


  19. #479
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Το είδα και εγώ το βιντεακι.
    Δεν ξετρελαθηκα αλλά ήταν καλύτερο από το τελευταίο κατα τη γνώμη μου.

    Παντός σε πολύ λίγα πράγματα έδωσε απαντήσεις που δεν ξεραμε.

    Spoiler!

  20. #480

    Default

    εχει κανεις το epilogue(man in charge) σε hd γιατι το χω μονο σε avi κ δε το βρισκω αλλιως? pretty please


Page 24 of 24 FirstFirst ... 142021222324

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •