Page 43 of 44 FirstFirst ... 33394041424344 LastLast
Results 841 to 860 of 876

Thread: Batman: Arkham City

  1. #841
    AriStos13's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ριο, Πατρα
    Posts
    5,602
    PSN ID
    Aristos13
    Name
    Αρης

    Default

    ρε παιδια ειναι τοσο δυσκολο η επειδη ειναι ακομα αρχη και δεν τοεχω συνηθισει μου φαινεται ετσι??
    μιλαμε παλευω τοση ωρα να βρω τον κυριο καταψηξη και κοιταξα στο γιουτουμπ να δω που ειναι..!


  2. #842
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Εμενα μου φανηκε ευκολο παντως. Το τελειωσα εχτες. Παρα πολυ ωραια! Ανετα θα το τελειωσω και δευτερη φορα.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  3. #843
    Advanced Member balabanis's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    403
    PSN ID
    BalaJim

    Default

    Quote Originally Posted by Gokussjin View Post
    H trophy list είναι ίδια , αλλά το save σου θα είναι διαφορετικό και στο 0%..
    Quote Originally Posted by Magichoom View Post
    δεν στο αναγνωρίζει. κι εγώ είχα νοικιάσει το απλό και τώρα που αγόρασα το goty αναγκαστικά το ξαναπαιζω από την αρχή!
    Quote Originally Posted by Kane View Post
    Και εγώ πήρα τη GOTY και "πάτησα". Δεν είναι ότι πρέπει να ξαναπαίξω το παιχνίδι, το οποίο γούσταρα τρελά. Είναι ότι πρέπει να ξαναμαζέψω τους γρίφους γιατί από εκεί ξεκλειδώνεις τα challenges. Και το έβαλα με μια λαχτάρα να ρίξω φάπες και έμεινα με τη χαρά...
    Σας ευχαριστω παιδια, απλα ηθελα να σιγουρευτω!!!!

  4. #844
    Senior Member panos08's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Αθηνα
    Posts
    133

    Default

    το ειχα παιξει στο xbox 360.το παιχνιδι ειναι υπεροχο αλλα κουραζουν οι πολλοι γριφοι οι οποιοι ειναι και ανουσιοι.ειχα λυσει σχεδον το 90% και το αφησα.αντι για γριφους καλο θα ηταν να ειχε μερικες αποστολες ακομα.

  5. #845
    Advanced Member balabanis's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    403
    PSN ID
    BalaJim

    Default

    Εχω μια απορια οσο αναφορα το 3D!
    Πηρα την GOTY edition και δε βρησκω την επιλογη 3D απο τα in game options!!
    Για να αλαξω, πρεπει να βγω στα κεντρικα μενου, εκει την εμφανιζει!
    Ξερει κανεις κατι;

  6. #846
    Advanced Member zapee995's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    425
    PSN ID
    Zapee9950
    Name
    Πέτρος

    Default

    Δεν γίνεται. Πρέπει πρώτα να ενεργοποιηθεί το 3d και μετά να κάνει load το παιχνίδι.

    Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2
    Ps3: Zapee9950
    Xbox360: Zapee995

  7. #847
    Advanced Member balabanis's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    403
    PSN ID
    BalaJim

    Default

    zapee995 Ευχαριστω!!
    Και μια χρισιμη ισως πληροφορια για οποιους θελουν τα skins απο τη πρωτη στιγμη χωρις να το τερματισουν!
    Αρκει να τα εχουν κατεβασει η να εχουν τη GOTY edition!
    Στο κεντρικο μενου μετα το load παταμε: Left, Left, Down, Down, Left, Left, Right, Up, Up, Down
    Στη συνεχεια επιλεγουμε στολη!

  8. #848
    PS4forums Fanatic Ezio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,566
    Name
    Γιάννης

    Default

    Τερμάτισα το παιχνίδι χθες. Πολύ καλό, μου άρεσε πολύ. Μόνο το main story έκανα όμως. Καλή η ιστορία, το τέλος όχι κακό αλλά όχι κάτι το απίστευτο. Spoiler για το τέλος:
    Spoiler!

  9. #849
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Ειχα χασει το Arkham City λογω Skyrim (αλλο ενα παιχνιδι που παιζω καθυστερημενα λογω Skyrim) και το παιζω τις τελευταιες μερες με την αφορμη του PS+.
    Τι απιστευτη παιχνιδαρα ειναι αυτη?
    Ο τροπος που συνδιαζει τα sandbox στοιχεια σε μια ανοικτη πολη με την πολυπλοκοτητα των κλειστων χωρων αλα Arkham Asylum ειναι εκπληκτικος. Καταφεραν κατι πολυ δυσκολο, δλδ να παραδωσουν ενα sequel που ειναι το επομενο βημα, χωρις εισαγωγικα και χωρις PR αηδιες. Βελτιωμενο σε ολους τους τομεις με εναν κοσμο-ονειρωξη καθε fan του σκοτεινου ηρωα. Βεβαια δεν γραφω τοσο με αφορμη αυτο μιας και οι περισσοτεροι εδω μεσα το εχετε τελειωσει και το εχετε θαυμασει.
    Γραφω με αφορμη το τεχνικο μερος του τιτλου, ενταξει ειλικρινα υποκλινομαι στην Rocksteady και την δουλεια που εχει κανει σε εναν τεραστιο κοσμο που τρεχει απροβληματιστα χωρις drops,texture issues και εκνευριστικα loading times. Οσο για τα γραφικα, νομιζω ειναι η καλυτερη δουλεια που εχει γινει με την Unreal Engine 3 με τεραστια διαφορα σε αυτη τη γενια. Ισως να το ξεπερασει το Infinite αλλα απο τα ηδη υπαρχοντα UE3 games δεν υφισταται συγκριση.
    Η ανθρωποι ειναι στην κατηγορια "devs-μικροι θεουληδες", μαζι με Naughty Dog, την Irrational κτλ.
    Respect, ηρθαν απο το πουθενα στην κυριολεξια χωρις βιογραφικο (urban chaos lol) και εχουν προσφερει 2 διαμαντια.


  10. #850

    Default

    απιστευτο παιχνιδι. το πηρα δωρεαν με το ps+ και πραγματικα απορω γιατι δεν του εδωσα σημασια οταν ειχε βγει.απο τα καλυτερα παιχνιδια που εχω παιξει. επος! γραφικαρες, καταπληκτικη πλοκη,πολυ καλα ηχητικα εφε, απιστευτο combat system κτλ.κτλ. αν συνεχισω, δεν θα τελειωσω ουτε αυριο. δεδομένη την μειωση τιμων (το βρισκετε και με 15 ευρώ τωρα) πρεπει να το δοκιμασετε!

  11. #851
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,990
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Ωραία είναι ..........αλλα εμενα μου φάνηκε πολύπλοκο σε σχέση με το πρώτο (πολλά κουμπιά).

    xbox:Christoforo7s

  12. #852
    Elite karlat89's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Σάμος, Greece, Greece
    Posts
    704
    PSN ID
    karlat89
    Name
    Σακης

    Default

    Παιδιά να ρωτησω κάτι για τους γρίφους,τα ερωτηματικά στους τοιχους πως τα πατας?

  13. #853
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by karlat89 View Post
    Παιδιά να ρωτησω κάτι για τους γρίφους,τα ερωτηματικά στους τοιχους πως τα πατας?
    Πρεπει να ευθυγραμμισεις τα δυο μέρη του και κρατάς πατημενο το L2 για να το αναλύσεις.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  14. #854
    PS4forums Addict geogoku's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Πειραιας-Παλληνη
    Posts
    1,529
    PSN ID
    geogokussj4
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by Lnds500 View Post
    Πρεπει να ευθυγραμμισεις τα δυο μέρη του και κρατάς πατημενο το L2 για να το αναλύσεις.
    μαλλον εννοει τους διακοπτες που πατας.

    αν εννοεις αυτους που λεω τοτε πρεπει να αρχισεις απο τον ψηλοτερο να πας κατα πανω του με glide και με το που τον πατησεις ξαναπατας Χ ωστε να ξανακανεις glide off the wall κ πας στον επομενο κ.ο.κ.
    Add me !
    PSN : geogokussj4
    XBox Live : geogokussj4
    console and game hunter

  15. #855
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    [YOUTUBE]JxOM3-cNDA4[/YOUTUBE]
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  16. #856

    Default

    Τρομερά όλα τα easter eggs...

    Πραγματικά τα παλλικάρια δώσανε όλη την ψυχή τους.. Είναι ένα απο τα πιο προσεγμένα παιχνίδια που έχω παίξει..

    Λεπτομέρεια απίστευτη και ατμόσφαιρα που δεν την πετυχαίνεις εύκολα..

  17. #857
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Τελειο post Λεωνιδα, +rep.
    Kαι θα συμφωνησω απολυτα με τον Φωτη, οι ανθρωποι εβαλαν την ψυχη τους σε αυτες τις 2 δουλειες (Asylum και City). Η λεπτομερειες ειναι πραγματικα insane, ολα αυτα τα easter eggs (καποια τα βρηκα κι εγω τυχαια) δειχνουν με ποσο αγαπη και σεβασμο εχουν δουλεψει πανω στο συγκεκριμενο lore. Πραγματικα ειμαστε πολυ τυχεροι που ενα ματσο hardcore fans του συγκεκριμενου ηρωα εναι τοσο απιστευτα ταλαντουχοι developers.
    Ελπιζω το επομενο παιχνιδι να ειναι για την επομενη γενια (τι αλλο πια να κανουν με το συγκεκριμενο hardware και την συγκεκριμενη εκδοση της UE3? Eφτασαν ταβανι...) και να χτισουν ακομα περισσοτερο πανω στην open world συνταγη.
    Rocksteady rocks.-


  18. #858
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Τελειο post Λεωνιδα, +rep.
    Kαι θα συμφωνησω απολυτα με τον Φωτη, οι ανθρωποι εβαλαν την ψυχη τους σε αυτες τις 2 δουλειες (Asylum και City). Η λεπτομερειες ειναι πραγματικα insane, ολα αυτα τα easter eggs (καποια τα βρηκα κι εγω τυχαια) δειχνουν με ποσο αγαπη και σεβασμο εχουν δουλεψει πανω στο συγκεκριμενο lore. Πραγματικα ειμαστε πολυ τυχεροι που ενα ματσο hardcore fans του συγκεκριμενου ηρωα εναι τοσο απιστευτα ταλαντουχοι developers.
    Ελπιζω το επομενο παιχνιδι να ειναι για την επομενη γενια (τι αλλο πια να κανουν με το συγκεκριμενο hardware και την συγκεκριμενη εκδοση της UE3? Eφτασαν ταβανι...) και να χτισουν ακομα περισσοτερο πανω στην open world συνταγη.
    Rocksteady rocks.-
    thanks!

    και εγω το ειδα που μου το εβγαζε το YouTube και δεν περιμενα να ειναι τοσο ψαγμενο! το εβαλα λιγο να χαζεψω και κολλησα (δεν ξερω αν τα ειδατε, υπαρχουν και αλλα easter eggs στην περιγραφη του βιντεο)


    το παιχνιδι το τελειωσα πριν μερικες μερες και τωρα μαζευω ολα τα collectibles. παιχνιδαρα απο τις λιγες, ειχε μερικα πραγματα που δεν μου αρεσαν και γενικα νμζ οτι το πρωτο ηταν πιο "δεμενο" ως προς την πλοκη αλλα νταξει, μιλαμε για λεπτομερειες. τα extras που εχει το παιχνιδι (easter eggs, collectibles κτλ) κανουν το AC3 να φαινεται ακομα πιο προχειρο δυστυχως.

    ελπιζω και το επομενο να ειναι εξισου καλο, αν και εχω τις επιφυλαξεις μου επειδη δεν θα ειναι ο Hamill και θα αλλαξει ο σεναριογραφος (; ).
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  19. #859
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    To οτι θα αλλαξει ο σεναριογραφος δεν θεωρω οτι ειναι απαραιτητα αρνητικο, δεν μπορω να πω οτι τρελαθηκα με αυτο του Arkham City, αν εξαιρεσουμε το στησιμο γυρω απο το πως βρεθηκαν ολοι αυτοι οι villains μαζεμενοι που οντως ειναι αρκετα πειστικο, η πλοκη αυτη καθεαυτη δεν μπορω να πω οτι με ξετρελανε. Το βρηκα αρκετα απλοικο και με αρκετα κλισεδακια.
    Ομως ολο το υπολοιπο ηταν τοσο huge, το free roam τοσο γεματο και απολαυστικο που πραγματικα δεν με ενδιεφερε καν η πλοκη σε καποια φαση.
    Τωρα για τον Hamill, οντως ειναι μια μεγαλη απωλεια αλλα πιστευω οτι δεν ειναι και τοσο final οσο το παρουσιαζει. Περσι το καλοκαιρι ειπε αυτο

    https://twitter.com/HamillHimself/st...02843834540033

    οποτε δεν θα μου κανει εντυπωση να τον ξαναδουμε ως Joker. Σε συνδιασμο με το οτι το επομενο batman game της Rocksteady θα ειναι prequel συμφωνα με τις φημες δεν αποκλειεται η επιθυμια του να γινει πραξη (να παιξει δλδ ως joker με κεντρικο σεναριο αυτο του the killing joke). Btw εξαιρετικος voice actor ο Ηamill, εχει κανει φοβερη δουλεια και στα Batman αλλα και στο Darksiders.


  20. #860
    Elite Vicarious's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    963
    PSN ID
    Vicarious_GR
    Name
    Geo

    Default

    έχει spoiler το βίντεο Λεωνίδα?

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •