Page 14 of 58 FirstFirst ... 410111213141516171824 ... LastLast
Results 261 to 280 of 1160

Thread: Assassin's Creed: Brotherhood

  1. #261
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    4,000
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Quote Originally Posted by Desmond View Post
    Edit: Σήμερα πήγα στο public να ρωτήσω για pre order της codex edition.Δεν ξέρουν τι τους γίνεται!Πώς ρε άνθρωποι να προπαραγγείλω όταν δεν ξέρετε τι τιμή θα την πουλάτε?
    Δεν είχαν ενημέρωση ακόμη ε; Και τους είπα, ότι 84,99€ θα την έχουν, δεν με άκουγαν!

    Πέρα από την πλάκα, τόσο θα το δίνει η CD-Media.

    Έχω κατεβάσει και γω την Beta από χθες, αλλά δεν έχω καταφέρει να παίξω καθόλου.


  2. #262
    EOJ Member Elite ALEO's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Germany ,Karlsruhe
    Posts
    716
    PSN ID
    Mr_Aleo
    Name
    Θοδωρης

    Default

    Καλα χτες το βραδυ πολυ χαλια με τα δωματια περιμενουμε με τον Desmond ΤΟΣΗ ΩΡΑ μετα ανοιγει σε αλλο δωματιο αυτος σε αλλο εγω ....μισετα

    καλα Des αυτο που μου ετυχε χτες το βραδυ ειναι τρελο με κυνηγουσε ενας ..τον καθηλοσα με βομβα καπνου αλλα τρεχοντας βρηκα μπροστα το θυμα μου τον σκοτωσα και ο αλλος συνεχισε να με κυνηγαει ετρεχα ετρεχα λολ κε τον διεφυγα για λιγο και επεσα πανω στο αλλο θυμα μου τον σκοτωνο και αυτον στο καπακι πηδηκσα και στο σανο αδρεναλινη σκετη μερικες φορες σου παν ολα καλα .

    erxete kenourgios xaraktiras : O portofolas exei eikones sto FB kai video
    http://www.facebook.com/home.php?#!/AssassinsCreedDE?v=app_7146470109
    i sto Youtube
    [ame="http://www.youtube.com/watch?v=FJ-8MByD3ec&feature=player_embedded"]YouTube - Assassin's Creed Brotherhood - Footpad reveal[/ame]
    Last edited by ALEO; 06-10-2010 at 11:30.

  3. #263
    Elite dreamer's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    London/Lefkosia
    Posts
    821
    PSN ID
    mastr0s99

    Default

    sto kanoniko pexnidi tha exi ke alla online modes i tha iparxi mono ayto pou exi i beta?

  4. #264
    PS4forums Fanatic Desmond's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα - Καλογρέζα
    Posts
    4,978
    PSN ID
    q1908gate13
    Name
    Νίκος

    Default

    Quote Originally Posted by dreamer View Post
    sto kanoniko pexnidi tha exi ke alla online modes i tha iparxi mono ayto pou exi i beta?
    Εννοείται οτι θα έχει.Μόνο τα menus της Beta να κοιτάξεις, θα καταλάβεις.
    Έχουν πει οτι κάποια στιγμή θα έχουμε πρόσβαση στο Alliance mode. όπου θα παίζουμε σε ομάδες, καθώς και σε ένα ακόμα νυχτερινό map (Siena).

  5. #265
    AriStos13's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ριο, Πατρα
    Posts
    5,602
    PSN ID
    Aristos13
    Name
    Αρης

    Default

    απο μια σελιδα στο facebook..
    δεν ξερω αν ειναι αληθεια το ειδα και το ποσταρα..

    Attention Assassin’s Creed Brotherhood Beta participants! We are very excited to see the awesome response from our fans! As a thank you for the incredibly valuable Beta feedback you have submitted, we have decided to unlock the Sienna map once you have reached five million kills! You’re almost there, so we expect to see you crush this objective in the next couple of days!

  6. #266
    Forum GOD muku's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Tokyo
    Posts
    5,279
    PSN ID
    muku0-400
    Name
    Vladimir

    Default

    Quote Originally Posted by AriStos13 View Post
    απο μια σελιδα στο facebook..
    δεν ξερω αν ειναι αληθεια το ειδα και το ποσταρα..
    Five million kills και αλήθεια νομίζω έχουν τραβήξει διαφορετικούς δρόμους Σήμερα που το είδα λίγο μπορώ να πω πως είναι αρκετά καλό για multi, πολύ φρέσκο gameplay σε σχέση με τα κλασσικά που έχουμε συνηθίσει. Μόνο και μόνο γι αυτό, ίσως σκεφτώ να το αγοράσω το παιχνίδι. Παρότι το 1ο με είχε απογοητεύσει πλήρως και δεν πήρα καν το 2ο.

    Edit : Τώρα που το σκέφτομαι λίγο διαφορετικά μάλλον εννοούν 5 μύρια kills συνολικά στο παιχνίδι από όλους τους συμμετέχοντες. Οπότε μπορεί να είναι και αλήθεια

  7. #267
    AriStos13's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ριο, Πατρα
    Posts
    5,602
    PSN ID
    Aristos13
    Name
    Αρης

    Default

    λογικα γενικα πρεπει να λεει και οχι ατομικα...
    οσο για το 2ο αξιζει πραγματικα να το παρεις....!!!

  8. #268
    PS4forums Fanatic Ezio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,566
    Name
    Γιάννης

    Default

    Έπαιξα λίγο την beta, θα πω λίγα πράγματα και εγώ. Μου έκανε καλή εντύπωση, πρωτότυπο και καλό online. Έχει ένταση και δεν είναι cod που μόλις μπει ο καμένος μας μαμάει όλους. Μπορείς να παίξεις άνετα. Ο χειρισμός έχει βελτιωθεί και τα γραφικά είναι αρκετά καλά. Το μόνο κακό είναι ότι αργεί πολύ να βρει παίκτες, ελπίζω να είναι προσωρινό.

  9. #269
    PS4forums Fanatic Desmond's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα - Καλογρέζα
    Posts
    4,978
    PSN ID
    q1908gate13
    Name
    Νίκος

    Default

    Quote Originally Posted by AriStos13 View Post
    λογικα γενικα πρεπει να λεει και οχι ατομικα...
    οσο για το 2ο αξιζει πραγματικα να το παρεις....!!!
    Εννοείται πως δεν λέει ατομικά.Εγώ έχω καμιά 500αριά kills.
    Ezio, ναι, τις τελευταίες μέρες έχει μερικά προβληματάκια στο να βρεις match.

  10. #270
    EOJ Member Elite ALEO's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Germany ,Karlsruhe
    Posts
    716
    PSN ID
    Mr_Aleo
    Name
    Θοδωρης

    Default

    grafo apo kinito,logo oti ime sti doulia
    Me ta 5 ektmyria kills einai sosto ,afti ti stigmi perasame molis ta 4ekatomiria
    P.s opios theli as kani add ,me ton desmond imaste idi


  11. #271
    PS4forums Fanatic Desmond's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα - Καλογρέζα
    Posts
    4,978
    PSN ID
    q1908gate13
    Name
    Νίκος

    Default

    Quote Originally Posted by ALEO View Post
    grafo apo kinito,logo oti ime sti doulia
    Me ta 5 ektmyria kills einai sosto ,afti ti stigmi perasame molis ta 4ekatomiria
    P.s opios theli as kani add ,me ton desmond imaste idi
    Πιστεύω οτι άμα μαζευτούμε τουλάχιστον 4 άτομα, θα μπορούμε πιο εύκολα να βρίσκουμε match.
    Teo έφτασα 19Lvl!Άλλο λίγο και τελικιάζω την beta!

  12. #272

    Default

    Έπαιξα και εγώ λίγο την beta και βέβαια δεν περίμενα να μ'αρέσει......το βρήκα βαρετό όπως και τα 2 παιχνίδια της σειράς.


  13. #273
    AriStos13's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ριο, Πατρα
    Posts
    5,602
    PSN ID
    Aristos13
    Name
    Αρης

    Default

    στο facebook το βρηκα...
    http://www.facebook.com/assassinscreed
    Hello Assassins! We’re still hard at work here at improving the Assassin’s Creed Brotherhood beta experience for you. Another patch is now in the works. This update will provide further improvements to matchmaking. The patch will be release, and servers restarted, on October 12th at 13:00 GMT+1.

  14. #274
    PS4forums Fanatic Desmond's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα - Καλογρέζα
    Posts
    4,978
    PSN ID
    q1908gate13
    Name
    Νίκος

    Default

    ^Ωραία γιατί είχε κάποια προβληματάκια στο matchmaking (εξάλλου γι'αυτό είναι η beta).Tις τελευταίες δυο μέρες πάντως τα διάφορα glitches, freezing κλπ., έχουν περιοριστεί στο ελάχιστο.

    Συμβουλών για το online συνέχεια.Σήμερα έλιωσα στο γέλιο με έναν τύπο που με έβριζε (από τον τρόπο που έπαιζε μάλλον ήταν CoD fan) γιατί κάθε φορά που τον σκότωνα έπαιρνα 350XP minimum και αυτός μόνο 100.Αποτέλεσμα, εγώ τερμάτησα πρώτος με 6 kills και 7 deaths ενώ αυτός δεύτερος με 10 kills και 6 deaths.Συμπέρασμα: Σκοτώνουμε με style και stealthy.Αφήστε τους άλλους να τρέχουν σαν παλαβοί.Το game ανταμοίβει τον σωστό assassin.Δεν είναι το κλασσικό deathmatch των fps.Θέλει στρατηγική προσέγγιση.

    Επαναλαμβάνω οτι προσωπικά δεν είμαι fan των online mp modes.Όσο περισσότερο όμως παίζω, τόσο πιο πολύ μου αρέσει.Μπήκα στην λογική του και το εκτίμησα μετά από 5 - 6 ώρες ενασχόλησης.
    Edit: Για να καταλάβετε τι αξιολογεί το παιχνίδι, αποτελέσματα από άλλο match.Είχα τα λιγότερα kills εκτός του τελευταίου και όμως βγήκα πρώτος.
    Last edited by Desmond; 12-10-2010 at 14:10.

  15. #275
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Σορυ αλλά με πόσους διαφορετικούς τρόπους μπορεί να βαθμολογήσει ένα kill και πόσο μπορεί να λάβει υπόψη του την παραμικρή λεπτομέρεια; Discreet / silent / hidden / incognito εμένα μόνο αυτά μου φαίνονται λίγο πολύ τα ίδια, πρέπει να σου έχει κάνει κάποιο training για να σου εξηγήσει τις διαφορές τους. Πάντως, όσο πάει (χωρίς να το έχω παίξει δυστυχώς) μου αρέσει όλο και περισσότερο!!! Αλήθεια, νόμιζα ότι σε ανταμοίβει και για την αποτυχία των άλλων να σε καθαρίσουν (αν και αναπόφευκτα κάποια στιγμή θα το καταφέρουν ενδεχομένως εκτός και εάν τους προλάβει άλλος - ο δικός τους assassin), σε βαθμολογεί για αυτό και πως; Πως δουλεύει το όλο σύστημα; Ο δικός σου assassin αν πεθάνει, συνεχίζεις να είσαι ο στόχος του μέχρι να σε σκοτώσει ή αλλάζει μετά θάνατον κάτι; Δώσε info... όπου να 'ναι βγαίνει να μπορούμε να σε ανταγωνιστούμε λίγο "δάσκαλε".

  16. #276
    EOJ Member Elite ALEO's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Germany ,Karlsruhe
    Posts
    716
    PSN ID
    Mr_Aleo
    Name
    Θοδωρης

    Default

    εγω κρυβομαι μεσα στα αχυρα και μολις πλησιαζει φαππππππππ ...η πανω σε κανα σκεπη κτλ συμφωνω απολυτα με τον Desmond αυτοι που τρεχουν την εχουν δυσκολα απο τους πονηρους παιχτες στο Lev 13 to afisa
    Κολησα λιγο με το Προ 11 Eleo Master League Online ...αλλα οταν βγει το κανονικο θα ειμαι παλι εκει να ακονιζω τα μαχαιρακια μου

    P.s Desm pare ena Rep γιατι με 5 Kills 3800 μονο λιγοι το καταφερνουν !!
    Last edited by ALEO; 12-10-2010 at 11:51.

  17. #277
    PS4forums Addict grip's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Τρίκαλα
    Posts
    1,223
    PSN ID
    griparoring
    Name
    Σπύρος

    Default

    Ο άλλος στους 5 θανάτους που είχε τσίμπησε 200 ποντάκια.
    My ps3 games:Kάμποσα άλλα μετά το crash του forum βαριέμαι να τα γράψω...
    psn id:griparoring
    xbox360 id:griparoring

  18. #278
    PS4forums Fanatic Desmond's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα - Καλογρέζα
    Posts
    4,978
    PSN ID
    q1908gate13
    Name
    Νίκος

    Default

    Nek, πάνω δεξιά είναι ο στόχος σου.Το μπλε περίγραμμα σου λέει πόσο stealthy πας.Αν είμαι στην line of sight με τον target και προσπαθήσω να τον πλησιάσω με high profile (R1)τότε ο μετρητής κατεβαίνει κατά σειρά από incognito (+3OOXP) σε silent (+200), discreet (+50) και (μας πήρανε είδηση πατριώτη) chase (+0XP bonus παρά μόνο τα 100 του kill).
    Το hidden (+200) είναι άλλη περίπτωση.Ουσιαστικά να στήσεις ενέδρα είτε σε στάχυα πχ., είτε σε group npcs και να τον φας όμορφα και ωραία.
    Παράδειγμα: Είμαι blended σε ένα group ακίνητος.Με το που περνάει δίπλα ο target μου τον σκοτώνω χωρίς high profile.Αποτέλεσμα: 100kill +300 incognito +200 hidden = 600 μόνο από ένα kill.

    Kάτω βλέπεις την πυξίδα σου.Όσο πλησιάζεις τόσο γεμίζει.Δεν σημαίνει όμως οτι όταν γεμίσει τον έχεις βρει σίγουρα.Μπορεί να έχει ανακατευτεί με άλλους γιατρούς.Παρατηρείς, κάνει την λάθος κίνηση, προδίδει ποιος είναι ο παίχτης και ποιοι οι npcs, τον σκότωσες.Η πυξίδα επίσης αποκτάει έντονη φωτεινότητα όταν είσαι στην line of sight για να σε προειδοποιήσει οτι αν τρέξεις θα σε πάρει είδηση και θα αρχίσει chase.

    Πάνω αριστερά σου δείχνει πόσοι σε κυνηγάνε.Maximum 4 (αν είσαι πρώτος).Φυσικά και σε ανταμοίβει όταν ξεφεύγεις.Ανάλογα το πως θα τους ξεφύγεις παίρνεις και τα αντίστοιχα bonuses (escape, lure, stun κλπ.).Αν ο υποψήφιος assassin μου πεθάνει από άλλον το contract ακυρώνεται.Αν θα με ξανακυνηγήσει ο ίδιος στα καπάκια εξαρτάται από την βαθμολογία μου κυρίως.Τις πιο πολλές φορές αλλάζει πάντως ο στόχος σου όταν πεθαίνεις.

    Το tutorial που έχει η beta είναι πολύ φτωχό και τα μαθαίνεις αφού έχεις χύσει πρώτα πολύ αίμα.
    Last edited by Desmond; 12-10-2010 at 14:08.

  19. #279
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Quote Originally Posted by Desmond View Post
    Το tutorial που έχει η beta είναι πολύ φτωχό και τα μαθαίνεις αφού έχεις χύσει πρώτα πολύ αίμα.
    Κυριολεκτικά όμως έτσι;

    ThanX a lot m8 για τις πληροφορίες και το image. Διαφωτιστικός... η σειρά μου αρέσει πάρα πολύ και επίσης το online όπως έχει στηθεί με συναρπάζει. Προετοιμάζομαι ψυχολογικά μέχρι να βγει.



    Θα σου χρωστάω...

  20. #280
    PS4forums Fanatic Ezio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,566
    Name
    Γιάννης

    Default

    Όταν είσαι blended σε ένα group, αυτός που σε κυνηγάει μπορεί να σε βρει? Και αν ναι πως?

Tags for this Thread

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •