Page 32 of 58 FirstFirst ... 2228293031323334353642 ... LastLast
Results 621 to 640 of 1160

Thread: Assassin's Creed: Brotherhood

  1. #621
    PS4forums Fanatic Desmond's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα - Καλογρέζα
    Posts
    4,978
    PSN ID
    q1908gate13
    Name
    Νίκος

    Default

    Μην το ψάχνετε, θα μπορούσαμε να μιλάμε για ώρα για αυτά που αναφέρονται στο game.Μόνο τα stories των γρίφων να πιάσουμε και το πως δένουν πραγματικά ιστορικά πρόσωπα όπως ο
    Spoiler!
    με τους templars, θα μπορούσαμε να μιλάμε για μέρες.

  2. #622
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,765
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Δεν χρειάζετε να απαντήσουν τα πάντα και δεν θα με χάλαγε να αφήσουν ένα μικρό μυστήριο που θα με κάνει να σκεφτώ (παράδειγμα γούσταρα πολύ τέλος MGS3 μετά τα credits) αλλά αν δεν απαντήσουν τίποτα και καταλήξει λοστ η κατάσταση εγώ θα ξενερώσω απίστευτα....
    Γενικά είμαι κατά του "δώσε μυστήριο στο λαό να έχει να συζητά και στο τέλος άστον να πα να γα....ει αφού εγώ τα βγαλα τα λεφτουδάκια μου..."

  3. #623
    PS4forums Fanatic nikolaszax's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    2,548
    PSN ID
    SOLIDUS-NICK-GR

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Πρεπει να το σεβαστουν και να το προσεξουν οπως του αρμοζει σαν franchise. Απο οτι ειχαν πει παντως ξερουν κατα που βαδιζουν. Ας ελπισουμε οτι δεν θα το χαλασουν γιατι ευκολα καποιος μπορει να καταστρεψει οτι με κοπο δημιουργηθηκε ολο αυτο τον καιρο.
    Αυτο φοβαμαι.Επειδη δεν εχω την ubisoft ιδιαιτερα ψηλα σε....εκτιμηση,φοβαμαι μηπως τελικα αρχισουν να χρησιμοποιουν τα cliffhanger σαν ενα τροπο για να "τραβανε την σειρα" απο οπου μπορεσουν για sequels αντι να τα εχουν ως μεσω για να πουν την ιστορια τους,ειδικα με το γεγονος οτι φαινεται πως ειναι η μεγαλυτερη τους σειρα πλεον....το COD τους αν θελετε .Εμπιστευομαι ομως τον σεναριογραφο οτι θα τα βγαλει εις περας και δεν θα απογοητευσει....ελπιζω .

    @ enstikto

    Χμμ τωρα που το λες.....δικιο εχεις απο οτι διαβαζω.
    Spoiler!
    .Δεν μπορουμε να ξερουμε οπως και να 'χει,οποτε.....Θα δειξει.....
    http://www.ps3forums.gr/vb/image.php?type=sigpic&userid=1588&dateline=1225298  939

  4. #624
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Μα αυτο το λεω κι εγω ρε παιδια οτι αν αρχισουν να το milkαρουν μεχρι αηδιας ε κι εγω εννοειται θα πω αντε γεια, θα αγνοησω τις συνεχειες και θα σκεφτω ενα δικο μου τελος που θα με κανει εμενα να κλεισω την ιστορια οπως θελω.

    Διαφωνω με την σκεψη εβγαλα τα λεφτουδακια. Θα συμφωνουσα εαν δεν περναγες καλα με τα παιχνιδια. Αλλα περνας ομορφα μεχρι στιγμης οποτε δεν νομιζω οτι υπαρχει θεμα. Με το να πουν δε πα να ***ουν δεν θα τα καταφερουν καλα γιατι ιο κοσμος μαθαινει νεα απο νωρις ειδικα στον χωρο των βιντεοπαιχνιδιων.

  5. #625
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,765
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Διαφωνω με την σκεψη εβγαλα τα λεφτουδακια. Θα συμφωνουσα εαν δεν περναγες καλα με τα παιχνιδια. Αλλα περνας ομορφα μεχρι στιγμης οποτε δεν νομιζω οτι υπαρχει θεμα. Με το να πουν δε πα να ***ουν δεν θα τα καταφερουν καλα γιατι ιο κοσμος μαθαινει νεα απο νωρις ειδικα στον χωρο των βιντεοπαιχνιδιων.
    Γενικά είμαι απο αυτούς που προσέχει πάρα πολύ το σενάριο σε ένα παιχνίδι. Δίνω μεγάλη βάση σε αυτό! Στην συγκεκριμένη περίπτωση το AC δείχνει να τα πηγένει καλά. Τονίζω το δείχνει γιατί στην ουσία δεν μας έχει πει και τίποτα ξεκάθαρο. Στο ACB συγκεκριμένα η ιστορία του Ezio με άφησε σχεδόν αδιάφορο καθώς μέχρι το 6ο sequence την βρήκα filler. Και έφτασα να παίξω με τον Des για να πω ότι κάτι έδωσε... Αλλά και αυτό δεν το λέω ξεκάθαρα γιατί ΔΕΝ ΞΕΡΩ αν το έδωσε...
    Και με το Λόστ πέρναγα καλά και γούσταρα και στο τέλος πήρα τα @@ μου και ξενέρωσα... Οπότε κατα την γνώμη μου αν δεν έχει καλή κατάληξη αυτή η ιστορία που λέγετε AC ναι θα χαλαστώ και μάλιστα πολύ.....

  6. #626
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Μαζι σου, το μονο που σου λεω ειναι να μην αγχωνεσαι τοσο! Κι εγω δινω τεραστια σημασια στο σεναριο αλλωστε ειπα οτι σαν gameplay δεν το θεωρω και σουπερ ντουπερ ουαο το παιχνιδι. Το σεναριο του ειναι η κινητηριος δυναμη και για εμενα. Και η ατμοσφαιρα του!

    Μακαρι να το σεβαστουν οπως του αξιζει, αλλιως ειναι ηλιθιοι.

  7. #627
    Elite Quaro's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    677
    PSN ID
    Quaro1987

    Default

    ρε παιδιά. προσπαθούσα επί 40 λεπτά, και δεν έβρισκα κόσμο για να παίξω. κάποια στιγμή γίναμε 5/6 θέλαμε έναν ακόμη για να ξεκινήσει το παιχνίδι, αλλά δεν μπήκε κανείς και έφυγαν 2, και στο τέλος φύγανε όλοι, και φτου από την αρχή, και πάλι όμως δεν βρήκα κανέναν.

    ignore list. Κάνει την πλοήγηση στο forum 1000 φορές καλύτερη.


  8. #628
    PS4forums Fanatic Desmond's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα - Καλογρέζα
    Posts
    4,978
    PSN ID
    q1908gate13
    Name
    Νίκος

    Default

    Quote Originally Posted by Quaro View Post
    ρε παιδιά. προσπαθούσα επί 40 λεπτά, και δεν έβρισκα κόσμο για να παίξω. κάποια στιγμή γίναμε 5/6 θέλαμε έναν ακόμη για να ξεκινήσει το παιχνίδι, αλλά δεν μπήκε κανείς και έφυγαν 2, και στο τέλος φύγανε όλοι, και φτου από την αρχή, και πάλι όμως δεν βρήκα κανέναν.
    Το να γίνει μια φορά στο τόσο το καταλαβαίνω.Αλλά συνέχεια και 40 λεπτά... τι να πω.Έπαιξα σήμερα 5 ματσάκια και πάνω από δύο λεπτά δεν περίμενα.
    Edit: Μόλις έπαιξα με 8 άτομα.
    Last edited by Desmond; 26-11-2010 at 22:41.

  9. #629
    Elite Quaro's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    677
    PSN ID
    Quaro1987

    Default

    Quote Originally Posted by Desmond View Post
    Το να γίνει μια φορά στο τόσο το καταλαβαίνω.Αλλά συνέχεια και 40 λεπτά... τι να πω.Έπαιξα σήμερα 5 ματσάκια και πάνω από δύο λεπτά δεν περίμενα.

    θέλω και εγώ. το προσπαθώ πάλι. Πάλι δεν βρίσκω παιχνίδι. μήπως παίζεις εναντίων άτομα του level σου και επειδή είμαι level 1 δεν βρίσκω άτομα;
    ignore list. Κάνει την πλοήγηση στο forum 1000 φορές καλύτερη.


  10. #630
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,765
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Έπαιξε κ η κοπέλα μου σήμερα με το account της που είναι level 1 και δεν περίμενε πάνω από 5 λεπτά για 2 ματσακια!

  11. #631
    Elite ezio_auditore's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    XALKIDIKI
    Posts
    878
    PSN ID
    VenomDK
    Name
    ΙΩΣΗΦ

    Default

    παιδια θελω βοηθεια,το τερματισα και θελω τωρα να κανω τους γριφους εκτος απο τους φανερους βρηκα και τα σημεια με το ματι,παταω eagle vision αλλα οσο και να ψαξω δεν βρισκω καποιο μυστικο κουμπι.

  12. #632
    Elite Quaro's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    677
    PSN ID
    Quaro1987

    Default

    οκ έπαιξα επιτέλους. ίσως έφταιγε ότι δεν είχα κατεβάσει το copernicus DLC. δεν ξέρω
    ignore list. Κάνει την πλοήγηση στο forum 1000 φορές καλύτερη.


  13. #633
    PS4forums Fanatic Desmond's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα - Καλογρέζα
    Posts
    4,978
    PSN ID
    q1908gate13
    Name
    Νίκος

    Default

    Quote Originally Posted by Quaro View Post
    θέλω και εγώ. το προσπαθώ πάλι. Πάλι δεν βρίσκω παιχνίδι. μήπως παίζεις εναντίων άτομα του level σου και επειδή είμαι level 1 δεν βρίσκω άτομα;
    Στην αρχή ψάχνει να ταιριάξει levels αλλά συνήθως το αποτέλεσμα βγαίνει οτι ναναι.Στα 2 τελευταία ματς που έπαιξα (btw και στα δύο πρώτος!χεχε!) ήμασταν από level 4 μέχρι level 50!
    Εδώ να προσθέσω οτι το mp είναι πολύ ισορροπημένο.Για παράδειγμα με το που ξεκίνησε το ματς εγώ που είμαι lvl30 κυνήγαγα τον 50αρη και εκείνος εμένα.Τα χαμηλά levels τρώνε σφάξιμο συνήθως μόνο γιατί δεν παίζουν καλά και όχι λόγω χαμηλού level.Ο 50άρης πχ. τελείωσε τέταρτος.Τρίτος ήταν ένας lvl8 και δεύτερος lvl22.

  14. #634
    PS4forums Fanatic nikolaszax's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    2,548
    PSN ID
    SOLIDUS-NICK-GR

    Default

    Quote Originally Posted by ezio_auditore View Post
    παιδια θελω βοηθεια,το τερματισα και θελω τωρα να κανω τους γριφους εκτος απο τους φανερους βρηκα και τα σημεια με το ματι,παταω eagle vision αλλα οσο και να ψαξω δεν βρισκω καποιο μυστικο κουμπι.
    Δεν θα ειναι κουμπι κατ'αρχας αλλα ενα κομματι πανω στο κτιριο που θα λαμπυριζει γαλαζιο.
    Οσο για την βοηθεια....well αμφιβαλλω αν μπορουμε σε αυτο αν βοηθησουμε.Αν θες ακριβως τα σημεια τοτε δες τα στο internet καριβως που ειναι.Αν θες το κομματι του καθε κτιριου πεισης αλλα για εκει η καλυτερη τεχνικη που εχεις να κανεις ειναι να ανοιγεις το eagle vision και να κανεις κυκλους γυρω απο την περιοχη του κτιριου κοιτωντας το.Κατα πασα πιθανοτητα ετσι θα το βρεις αν ειναι σε φανερο σημειο.Αν ειναι σε μη φανερο σημειο απο τους δρομους τοτε ανεβα ενα επιπεδο(σε καποιο διπλανο κτιριο,ή στο ιδιο το κτιριο για το οποιο μιλαμε) και κανεις παλι κυκλους μεχρι να το βρεις.Και οταν το βρεις θυμισου οτι λειτουγει σαν δαπεδο/εξωγκομα στο οποιο μπορεις να πιαστεις(μονο οταν εισαι σε eagle vision ομως) και θα πρεπει να ανεβεις πανω του.
    Το λεω αυτο γιατι ειχε ενα σημειο(το πρωτο που ειχα βρει) οπου απο κατω ειχε τελειως γκρεμο και ο μονος τροπος για να το φτασω ηταν να πεσω και να πιαστω....ελα ομως που δεν το σκεφτηκα να το κανω και πιστευα οτι επρεπε να βρω καποιο εξογκομα ωστε να ειμαι ακριβως απο κατω του και να πατησω καποιο κουμπι για να το ακουμπησω .Για αυτο λεω και οτι δεν ειναι καποιο μυστικο κουμπι αλλωστε αλλα ακομα ενα δαπεδο για να σκαρφαλωσεις.
    http://www.ps3forums.gr/vb/image.php?type=sigpic&userid=1588&dateline=1225298  939

  15. #635
    Elite ezio_auditore's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    XALKIDIKI
    Posts
    878
    PSN ID
    VenomDK
    Name
    ΙΩΣΗΦ

    Default

    ok tnx,sinolika posa einai ta the truth?

  16. #636
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    10 glyphs ειναι δηλαδη 10 γριφοι

  17. #637
    Elite ezio_auditore's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    XALKIDIKI
    Posts
    878
    PSN ID
    VenomDK
    Name
    ΙΩΣΗΦ

    Default

    ekana 1 alla ksanakolisa ,vrika mati sto koloseo psaxnw psaxnw alla to atimo einai terastio,dn mporesa na vrw tpt,as mou pei kapoios se spoiler se poio simeio einai peripou.

  18. #638
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    δες αυτον τον οδηγο

    http://uk.guides.ign.com/guides/57512/page_12.html

    Spoiler!

  19. #639
    Elite ezio_auditore's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    XALKIDIKI
    Posts
    878
    PSN ID
    VenomDK
    Name
    ΙΩΣΗΦ

    Default

    EYXARISTW.

  20. #640
    Member SerialKillerX's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    57
    PSN ID
    Agent47GR
    Name
    Αχιλλέας

    Default

    Spoiler!
    Last edited by Valkyre; 01-12-2010 at 09:41.

Tags for this Thread

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •