Page 31 of 34 FirstFirst ... 212728293031323334 LastLast
Results 601 to 620 of 661

Thread: Τhe Last Guardian [+VR content]

  1. #601
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Ετσι ειναι και εχεις δικιο αλλα ηθελα να παρω τα τρόπαια, κατι που τελικά μου μεγάλωσε ακόμα πιο πολύ τον εκνευρισμό

  2. #602
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Μιχάλη εφόσον το παιχνίδι σε εκνευρισε κακώς ασχολήθηκες με τα τρόπαια κατά τη γνώμη μου. Οκ να το τερματίσεις την πρώτη φορά (και εγώ τα παιχνίδια θέλω να τα τερματίζω) αλλά αφού σου άφησε μια άσχημη εντύπωση δεν άξιζε να ασχοληθείς με τα τρόπαια.
    Τουλάχιστον έτσι το βλέπω εγώ, ασχολούμαι μόνο με παιχνίδια που μου αρέσουν και θέλω να τα πλατινάρω.
    Spoiler!

  3. #603
    PS4forums Addict teras1's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Athens
    Posts
    2,129
    PSN ID
    Panos_GRE
    Name
    Πάνος

    Default

    Quote Originally Posted by Snk View Post
    Τελείωσα χτες το δεύτερο playthrough. Ειχα πολλα χρόνια να παιξω παιχνίδι με τοσο προβληματικό χειρισμό, κάμερα και AI
    Στο 1o playthrough μου έσπασαν τα νευρα τοσο πολυ που ηθελα να κανω το δισκάκι φρισμπι. Να κάθομαι να παλεύω 20 λεπτα να φαει ο Trico ενα βαρελι, γιατί την μια πάταγε το ενα ποδι του σε σκαλιά και η AI δεν μπορούσε να κουνηθεί, ειτε γιατι το βαρέλι ήθελε να το παω κατι χιλιοστά πιο περα γιατι η AI δεν το έβλεπε και ας ήταν μπροστά και μετα παλι να μην το βλέπει και παλι να θελει να το μετακινήσω, ειτε γιατι ο Trico πάγωνε και δεν κουνιόταν και ποσά άλλα θέματα

    Στο 2o no deaths playthrough πολλα απο αυτα που μου εκανε την πρωτη φορα δεν τα συνάντησα. Ελα ομως που το παιχνιδι παλι έπρεπε να μου σπάσει τα νευρα γιατι αποφάσιζε μονο του οτι έπρεπε να χάσω. Στο σημείο που διαλύεται ο μεγάλος πύργος μου έβγαλε game over ετσι στα καλα καθουμενα. Αντε μετα να γυρνάω 1 ωρα πισω με το backup save να περναω τα ιδια και τα ιδια. Να ηταν μια φορα να ελεγα ενταξει, αλλα οχι επρεπε να γινει κατι τετοιο αλλες 3 φορες στο ιδιο playthrough, εννοείται σε σημεία που δεν είχα επιλογή να κάνω κάτι, γιατί έτσι γιατί μπορεί

    Μου αρεσε πολυ η ιστορια και η ατμόσφαιρα του αλλα με ολα αυτα πως να το ευχαριστηθεις και να "πιάσεις" συναίσθημα. Το συναίσθημα που πιάνεις ειναι νεύρα και πολλα μάλιστα. Το μετάνιωσα παρα πολύ που το πήρα, νιώθω ότι πέταξα τα λεφτά μου για αυτο το beta game και θα ηθελα ενα μεγάλο όχημα να περνάω πανω απο τον Trico κάνοντας μπρος πίσω
    Έλα ρε Μιχάλη!
    Αν ένα παιχνίδι που το τερματίζεις δύο φορές και το πλατινάρεις κιόλας, μετανιώνεις που το πήρες και το θεωρείς σε κατάσταση beta , δεν θέλω να σκεφτώ τι κάνεις για κάποιο που πραγματικά δεν σου αρέσει...

    Σε βρίσκω υπερβολικά σκληρό με τον Trico πάντως.
    Νιώσε κάτι

  4. The Following 2 Users Say Thank You to teras1 For This Useful Post:

    Axilleas_GR (21-01-2017),panos74gr (22-01-2017)

  5. #604
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Ενα κειμενο που μας δειχνει να καταλαβουμε τι υπεροχο και μοναδικο παιχνιδι παιξαμε...
    With Few Words, The Last Guardian Manages to Tell an Unforgettable Tale

    Spoiler!

  6. The Following 2 Users Say Thank You to chronohill For This Useful Post:

    mihalis13 (21-01-2017),toninio (22-01-2017)

  7. #605
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by teras1 View Post
    Έλα ρε Μιχάλη!
    Αν ένα παιχνίδι που το τερματίζεις δύο φορές και το πλατινάρεις κιόλας, μετανιώνεις που το πήρες και το θεωρείς σε κατάσταση beta , δεν θέλω να σκεφτώ τι κάνεις για κάποιο που πραγματικά δεν σου αρέσει...

    Σε βρίσκω υπερβολικά σκληρό με τον Trico πάντως.
    Νιώσε κάτι

    Μπα δεν το πλατινατα γιατι ήθελε και 3ο playthrough και δεν ειχα υπομονή. Οσον αφορα τον Trico ειμαι κατα της κακοποίησης των ζώων αλλα αυτος ειναι θηρίο/τέρας οπότε δεν πιάνει

  8. The Following 2 Users Say Thank You to Snk For This Useful Post:

    Axilleas_GR (21-01-2017),teras1 (21-01-2017)

  9. #606
    PS4forums Addict Axilleas_GR's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Athens-Nikaia
    Posts
    1,706
    PSN ID
    Axilleas_GR
    Name
    Χάρης

    Default

    Quote Originally Posted by teras1 View Post
    δεν θέλω να σκεφτώ τι κάνεις για κάποιο που πραγματικά δεν σου αρέσει...
    1)Σουβερ για το καφε;
    2)Πιατάκι για το φαγητό του κατοικίδιου;
    3)Κρέμασμα στο μπαλκόνι για να διώχνει τα περιστέρια;

    Πλάκα πλάκα έχω ψιλοτρομαξει με αυτά που έχει γράψει. Ας ξεκινήσω βέβαια τα προηγούμενα (ψήνω και τη σύζυγο να συμμετέχει) και φτάνουμε και στο The Last Guardian.

    Στάλθηκε από το SM-J500FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  10. The Following 2 Users Say Thank You to Axilleas_GR For This Useful Post:

    Snk (21-01-2017),teras1 (21-01-2017)

  11. #607
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Fumito Ueda Teases His Next Game After Receiving D.I.C.E Award for The Last Guardian’s Trico

    During the D.I.C.E. Awards ceremony in Las Vegas, The Last Guardian Director Fumito Ueda received the trophy for Outstanding Achievement in Character. During his brief speech to thank the Academy of Interactive Arts & Sciences for the award, he mentioned that he’s thinking about a new game.
    Ueda-san explained that during development of The Last Guardian he wasn’t thinking much about awards, but now that he received the Outstanding Achievement in Character award, he feels very happy, and it gives him inspiration and desire to to work on his next game that he’s thinking of.
    No further details were given about what Ueda-san might be working on over the next few years, but following his departure from Sony Interactive Entertainment Japan Studio a few years ago, he’s now at the helm of his new studio genDesign. This means that we really have no idea on what platforms the game will be on, nor if Sony will be involved in any way.

    source: Dualshockers

  12. The Following User Says Thank You to BillyFlo81 For This Useful Post:

    toninio (24-02-2017)

  13. #608
    PS4forums Addict Axilleas_GR's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Athens-Nikaia
    Posts
    1,706
    PSN ID
    Axilleas_GR
    Name
    Χάρης

    Default

    Quote Originally Posted by BFmarvog View Post
    Fumito Ueda Teases His Next Game After Receiving D.I.C.E Award for The Last Guardian’s Trico


    source: Dualshockers
    Κακια αλλά θα τη πω δεν αντέχω....
    Σε καμία 10αρια χρόνια τα ξαναλέμε πάλι; Κάπου εκεί.....

    Στάλθηκε από το SM-J500FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  14. The Following 2 Users Say Thank You to Axilleas_GR For This Useful Post:

    DJTaurus (24-02-2017),toninio (24-02-2017)

  15. #609

    Default

    Xαχα, όχι δέκα, αλλά...οκτώ με εννιά, σιγουρα....
    Πολύ καλά νέα πάντως, και το είχε πει και ο ίδιος, όπως λέγαμε σε προηγούμενα ποστ, ότι συνεχίζει τη δημιουργία παιχνιδιών. Το μόνο σίγουρο είναι ότι θα πρόκειται πάλι για κάτι ιδιαίτερο και ξεχωριστό.....


  16. #610
    PS4forums Fanatic MajereMP44's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πετρουπολη
    Posts
    3,940
    PSN ID
    MajereMP44

    Default

    Το παιχνίδι μαρεσε παρα πολυ. Απτα καλυτερα που εχω παίξει αυτης της κατηγορίας. Θα ηθελα μεγαλύτερη δυσκολία στους γρίφους. Για χειρισμό δεν μπορω να πω οτι ηταν καλός αλλα δεν με ενόχλησε καπου, διότι δενέχει κατι αγχωτικό σε μαχες κλπ.
    Πολυ δυνατό κ ιδιαίτερο παιχνίδι κατα την παράδοση που έχει ο δημιουργός του. Απτα σπάνια παιχνίδια που χαίρεσαι να τα παιζεις στην κονσόλα σου
    Κυρίως διοτι σε δένει συναισθηματικά.
    Για τα δικα μου γούστα του βαζω άριστα.
    Satan has left his killing floor
    PS4

  17. The Following 3 Users Say Thank You to MajereMP44 For This Useful Post:

    chronohill (01-04-2017),teras1 (01-04-2017),toninio (04-04-2017)

  18. #611

    Default

    Θα συμφωνήσω απόλυτα στο ότι θα ήταν καλό να έχει και κάποιους πιο δύσκολους ή ευρηματικούς γρίφους, αλλά και στο ότι τα όποια προβλήματα χειρισμού\κάμερας δεν συνδυάζονταν με αγχωτικό gameplay μάχης, να χάνεις εξαιτίας σπασμένου gameplay και τέτοια........

  19. #612
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Παίζω αυτή την περίοδο το παιχνίδι και παρότι ενδιαφέρον και ξεχωριστό, ώρες ώρες δοκιμάζει τα νεύρα σου, ειδικά όταν πρέπει να κάνει κάτι ο Trico (ξέρεις και τι ακριβώς) και μουλαρώνει. Οι λύσεις που προτείνω είναι δύο ανάλογα με τον βαθμό κολλήματος που έχει φάει το παιχνίδι:
    α) Οι εντολές να δίνονται μία κάθε φορά και με υπομονή για να εκτελεστούν. Ήτοι οδηγώ τον Trico στο σωστό σημείο, περιμένω και αν δεν αντιδράσει μόνος του (τα περισσότερα άλματα αν κρίνω σωστά είναι ουσιαστικά scripted και απλά προβλέπουν σωστή θέση, κάμερα και εσάς επάνω του), δίνω έπειτα διαταγή άλματος (ή την ανάλογη τέλος πάντων) και φυσικά κάνω λίγη υπομονή μέχρι να την εκτελέσει.
    β) σε περίπτωση που σκαλώσει άσχημα (όπως με έκανε εμένα σε μία οροφή και ήταν συνεχώς ανέβα κατέβα αντί να συνεχίσει τα άλματα προς νέο σημείο), κλείνετε το παιχνίδι και το ξανατρέχετε (και αμέσως δεν έχει σημασία), ως δια μαγείας έχει βρεθεί στην σωστή θέση και γωνία και με λίγη αναμονή βλέπετε μάλιστα κάποιες φορές να εκτελεί μόνο του το επόμενο άλμα (κίνηση κλπ).

    Γενικά είναι συμπαθητικό και σου δημιουργεί ένα μικρό δέσιμο, αλλά όντας προβληματικό μερικές φορές σε κάποια θέματα, επικοινωνίας, εκτέλεσης εντολής σου προκαλεί και εκνευρισμό όπως λίγο πολύ όλα τα ζωντανά που ναι μεν τα αγαπάς, αλλά σου έρχεται να τα πλακώσεις και στις σφαλιάρες όταν γίνονται ενοχλητικά, κάνουν πράγματα που δεν θα έπρεπε ή δεν κάνουν αυτό που θα έπρεπε. Έτσι και ο Trico δεν ανταποκρίνεται πάντα σωστά, αλλά εδώ δεν ανταποκρίνεται και ο κεντρικός χαρακτήρας πάντα σωστά που υποτίθεται ότι έχεις τα ηνία του. Εδώ έρχομαι να πω ότι ο τερματισμός ό,τι αισθήματα και να μου προκαλέσει, δύσκολα θα το χαρακτήριζα δεκάρι και εγώ υπολογίζω τα πάντα μέσα, από γραφικά, μουσική, χειρισμό, στόρυ και φυσικά τα συναισθήματα που σου προκαλεί. Προκαλεί συμπάθεια και αγάπη με τον Trico άντε και τον μικρούλη πρωταγωνιστή, αλλά προκαλεί και εκνευρισμό κυρίως όσον αφορά τον χειρισμό κάποιες φορές, οπότε ναι το σενάριο/ιστορία κλπ μπορεί να παίρνει άριστα (δεν ξέρω ακόμη υποθέτω ότι είναι το βασικό του όπλο) και το πως ξεδιπλώνεται αυτή αλλά σαν παιχνίδι χάνει πόντους και σκοτώνει αυτό το ίδιο το αίσθημα κάποιες στιγμές. Εφόσον κρίνουμε παιχνίδια λοιπόν, όλα παίζουν ρόλο, ειδικά όταν αυτό το κεντρικό προσόν του (σενάριο/ιστορία/αισθήματα) είναι καθαρά υποκειμενικό θέμα και δεν έχει την ίδια βαρύτητα σε όλους.

    Επιπλέον, πολλοί κρίνουν ότι οι βαθμολογίες είναι ένα κακό πράγμα για τον χώρο. Πιθανόν ένα ψυχρό νούμερο να ενοχλεί ή και το θέμα ότι πολλοί οδηγούνται σε κάποιες βαθμολογίες (μην πω ολόκληρες παρουσιάσεις και κριτικές) με σκοπό να κρατήσουν μια ισορροπία ή να ευχαριστήσουν κάποια εταιρεία (καμιά φορά εις βάρος άλλης). Εγώ λοιπόν, παίρνω μια αρχική ιδέα για το αν ένα παιχνίδι είναι ενδιαφέρον για μένα μέσα από κάποια trailers, βίντεο, κλπ , έπειτα αν με ενδιαφέρει αυτό που βλέπω από την γενική βαθμολογία που έχει από πολλούς του χώρου και τα γενικά σχόλια (γιατί αν όλοι το αποκαλούν άριστο ή όλοι το θάβουν δεν μπορεί να μην ισχύει λίγο πολύ) και μετά από σχόλια/κριτικές ανθρώπων που ξέρω και εκτιμώ ας πούμε από εδώ μέσα (και όχι μόνο). Οι παρουσιάσεις και οι βαθμολογίες χρειάζονται αλλά πάντα περνάνε από κάποιο φίλτρο και ο καθένας έχει τα δικά του φίλτρα.

    Κάτι άλλο που πιστεύω ότι σε ένα βαθμό καταστρέφει την ευχαρίστηση θα έλεγα είναι και τα τρόπαια, που ωθούν αρκετό κόσμο να παίζει παιχνίδια με λάθος τρόπο ή με οδηγούς εξαρχής προκαλώντας έτσι αλοίωση του παλιού τρόπου που έπαιζε κάποιος ένα παιχνίδι. Πλέον δεν ασχολούμαι σχεδόν καθόλου με αυτά, ακόμη και σε παιχνίδια που μου αρέσουν και απολαμβάνω, δεν κάθομαι πια να ασχοληθώ με τρόπαια και ειδικά πλατίνες μόνο και μόνο για δείξω τι ότι είμαι καλός ή ότι μου άρεσε και το ξεζούμισα; ΟΚ, το τελευταίο δεν είναι και κακό, μπορεί και το κυνηγι του τροπαίου να σε οδηγήσει να ανακαλύψεις και πράγματα που δεν θα έβλεπες αν δεν υπήρχε (κάποια μυστικά, πληροφορίες, κλπ παραπάνω), αλλά γενικά όταν ξεκινάς με το σκεφτικό να το παίξω και να πάρω τα τρόπαια (ει δυνατόν σε ένα walkthrough), νομίζω ότι κάπου χάνεται ο αυθορμητισμός που είχαμε παλιά όταν παίζαμε τα παιχνίδια.
    Α, στο Last Guardian δεν θα δείτε να έχω πάρει ακόμη κανένα τρόπαιο, δεν ξέρω καν τι θέλει για να δώσει κάποιο, αλλά δεν με ενδιαφέρει κιόλας, ίσως να πάρω μόνο αυτό του τερματισμού (υποθέτω ότι έχει κάποιο για την ολοκλήρωση του) και αυτό ήταν...

  20. #613

    Default

    Quote Originally Posted by Nek_Food View Post
    Κάτι άλλο που πιστεύω ότι σε ένα βαθμό καταστρέφει την ευχαρίστηση θα έλεγα είναι και τα τρόπαια, που ωθούν αρκετό κόσμο να παίζει παιχνίδια με λάθος τρόπο ή με οδηγούς εξαρχής προκαλώντας έτσι αλοίωση του παλιού τρόπου που έπαιζε κάποιος ένα παιχνίδι. Πλέον δεν ασχολούμαι σχεδόν καθόλου με αυτά, ακόμη και σε παιχνίδια που μου αρέσουν και απολαμβάνω, δεν κάθομαι πια να ασχοληθώ με τρόπαια και ειδικά πλατίνες μόνο και μόνο για δείξω τι ότι είμαι καλός ή ότι μου άρεσε και το ξεζούμισα; ΟΚ, το τελευταίο δεν είναι και κακό, μπορεί και το κυνηγι του τροπαίου να σε οδηγήσει να ανακαλύψεις και πράγματα που δεν θα έβλεπες αν δεν υπήρχε (κάποια μυστικά, πληροφορίες, κλπ παραπάνω), αλλά γενικά όταν ξεκινάς με το σκεφτικό να το παίξω και να πάρω τα τρόπαια (ει δυνατόν σε ένα walkthrough), νομίζω ότι κάπου χάνεται ο αυθορμητισμός που είχαμε παλιά όταν παίζαμε τα παιχνίδια.
    Α, στο Last Guardian δεν θα δείτε να έχω πάρει ακόμη κανένα τρόπαιο, δεν ξέρω καν τι θέλει για να δώσει κάποιο, αλλά δεν με ενδιαφέρει κιόλας, ίσως να πάρω μόνο αυτό του τερματισμού (υποθέτω ότι έχει κάποιο για την ολοκλήρωση του) και αυτό ήταν...
    Διαφωνω καθετως με το παραπανω. Ενω καταλαβαινω τι ακριβως εννοεις με το παραπανω σε γενικες γραμμες,διαφωνω γιατι δεν εχουν ολα τα παιχνιδια τον ιδιο βαθμο δυσκολιας(ή και ποικιλια),ουτε βεβαια σε υποχρεωνει κανεις να τα κανεις ολα platinum τα παιχνιδια ή να ξεκινησεις με καποιο walkthrough. Αν δεις στους περισσοτερους οδηγους τροπαιων τις περισσοτερες φορες σου λεει ο ιδιος ο συντακτης κειμενου να παιξεις το πρωτο playthrough για να απολαυσεις το παιχνιδι και μετα να ασχοληθεις με τα τροπαια του.

    Ειμαι υπερ των trophies με μετρο παντα και οχι με υπερβολες.

    Τελος οσον αφορα τους οδηγους για οσους απο μας μεγαλωσαν με rpg παιχνιδια τυπου final fantasy,θυμαμαι παλια(που δεν υπηρχαν trophies)που για να εκανες τα παντα(ή να εβρισκες τα δυνατοτερα οπλα και αλλα κρυφα)μονο μεσω οδηγων τα εβρισκες.
    Το zelda windwaker παλια που το ειχα παρει στο GC ηταν μαζι με walkthrough οδηγο το παιχνιδι. Αρα οχι walkthrough/guides υπηρχαν και πριν το Internet ή τα trophies.

  21. The Following User Says Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    Gazof (09-05-2017)

  22. #614
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    θα συμφωνήσω 100% με τον Νεκτάριο.

    Τα τρόπαια μου ήταν ανέκαθεν παντελώς αδιάφορα. Δεν είναι τυχαίο κιόλας ότι σε 10 χρόνια έχω μόνο μια πλατίνα (και αυτή ήρθε χωρίς να την κυνηγήσω). Κάποιοι παλιοί συνφορουμίτες ίσως να θυμούνται μια συζήτηση που είχαμε σε ένα από τα πρώτα meeting (2008-9), όπου είχα αναφέρει ότι παρακολουθώ τον ρυθμό που κάποια άτομα κερδίζουν τρόπαια, και πως ερμηνεύεται αυτό κοινωνικά/ψυχολογικά (εντελώς οφφτοπικ τέτοια κουβέντα).

    Και καθόλου τρόπαια να μην είχαμε, ποσώς θα με ενδιέφερε. Όπως και πολύ κόσμο.

    Εντούτοις, υπάρχει αρκετός κόσμος που τα θέλει, ζει και αναπνέει μέσω αυτών (1200 Platinum έχουν κάποια άτομα). Το πως κρίνω αυτά τα άτομα δεν έχει απολύτως καμία σχέση, με το γεγονός ότι υπάρχουν αυτοί οι gamer. Και οι εταιρείες προσφέρουν αυτό που θέλουν ΑΥΤΑ τα άτομα, και όχι όσοι δεν ενδιαφέρονται για το αν υπάρχουν τρόπαια καν.

  23. #615
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Καπως ετσι και εγω.

    Τα περισσοτερα παιχνιδια τα τελειωνω στο 15 με 40% των τροπαιων. Αναλογα με το ποσο γεναιοδωρα τα μοιραζει το καθε παιχνιδι.
    .

  24. #616

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Εντούτοις, υπάρχει αρκετός κόσμος που τα θέλει, ζει και αναπνέει μέσω αυτών (1200 Platinum έχουν κάποια άτομα). Το πως κρίνω αυτά τα άτομα δεν έχει απολύτως καμία σχέση, με το γεγονός ότι υπάρχουν αυτοί οι gamer. Και οι εταιρείες προσφέρουν αυτό που θέλουν ΑΥΤΑ τα άτομα, και όχι όσοι δεν ενδιαφέρονται για το αν υπάρχουν τρόπαια καν.
    Γιαυτο ειπα ''μετρον αριστον''. Προσωπικα τα trophies εγω πιο παλια τα ηθελα κυριως για να ξερω αν ο αλλος πουλαει παραμυθια πχ ειχα πετυχει σε αλλο forum ατομο που ελεγε οτι ειχε τερματησει το τοτε bioshock infite και ελεγε τα δικα του για το παιχνιδι. Με το που κοιταζω ομως τα trophies του βλεπω με εκπληξη οτι ειχε μολις 1 trophy και οπως παραδεχτηκε μετα και αυτος το παιχνιδι το ειχε δει απο stream και youtube ολο...

    Επισης πιο παλια που δεν υπηρχαν τα trophies(λογω και gamecube εκδοσης)στα resident evil υπηρχαν τα περιβοητα runs μονο με μαχαιρι,χωρις save κλπ. Με μεγαλη μου χαρα ειδα οτι τα εβαλαν και ως trophies στις νεοτερες εκδοσεις τα συγκεκριμενα για να μπορει παλι να γνωριζει καποιος αυτους που οντως τα εκαναν.

    Το ξαναλεω επειδη οντως εχω κοιταξει τις λιστες που αναφερθηκαν παραπανω με τους κορυφαιους στα trophies σε Ελλαδα και παγκοσμιως,ειναι τελειως ακραιες καταστασεις και εννοειται οτι δεν ειναι το καλυτερο δυνατο. Επισης καταστασεις των ακρων ειναι και αυτοι που βλεπω και αγοραζουν κονσολα και την βγαζουν με ενοικιασεις μονο ή με κανενα pro και fifa.

    Βασικα δεν ειμαι υπερ των πραγματικων trophy hunter γιατι οντως η ολη επιδειξη που κρυβεται απο πισω συνηθως ειναι ψυχολογικο αποτελεσμα(της αναγνωρισης δηλαδη),και αυτο θα φανει και αν κατσεις να κουβεντιασεις μαζι τους(μιλώντας παντα για τους κορυφαιους σε trophies).

    Αλλα μαρεσει να υπαρχουν πιο πολυ για να ξερω ποσο ασχοληθηκε ο αλλος με το εν λογω παιχνιδι. Και εμενα πχ στο last guardian που δεν με ξετρελανε το παιχνιδι απλα το τερματησα και το παρατησα μετα. Αντιθετως το Bloodborne ή το προσφατο Horizon zero dawn επειδη μου αρεσαν γενικα σαν παιχνιδια και τα επαιξα και για πολλες ωρες,με ωθησαν στο να τα κανω πλατινες μιας και δεν ειχαν σε γενικες γραμμες δυσκολα trophies,σε αντιθεση πχ με το Witcher 3(στο pc)που ενω μου αρεσε παρα πολυ το παιχνιδι γενικα,δεν ειχα κουραγιο να ασχοληθω με τα achievements του λογω του οτι ηταν αρκετα δυσκολα και χρονοβορα.

    - - - Updated - - -

    Απο την αλλη υπαρχουν και τα παιχνιδια της Telltakes ή life is strange που παιρνεις το platinum απλα παιζοντας το παιχνιδι.

    Επισης στο Nier Automata επειδη ο δημιουργος του παιχνιδιου ειναι ενταντια στα ακραια φαινομενα των trophy hunter, εχει βαλει την δυνατοτητα να αγοραζεις trophies αφου τερματησεις το παιχνιδι και δεις οτι εχει να προσφερει το story του μετα τα 3 διαφορετικα finale,ακριβως για αυτους που απολαυσαν το story του παιχνιδιου και δεν θελουν να κατσουν να ασχοληθουν με trophies και οδηγους.

    - - - Updated - - -

    Οσο για τα περι reviews η γνωμη μου ειναι γενικα γνωστη.

    Το Metacritic ειναι καλο καθαρα στο να σου δωσει γενικα μια εικονα του τι παιζει με το παιχνιδι απο πλευρας υποδοχης κοσμου και για οποιον θελει να ψαξει παραπανω για ενα παιχνιδι ειμαι υπερ κριτικων οπως του συγκεκριμενου youtuber ο οποιος εχει και το καλυτερο συστημα αξιολογησης/προτασης που ζηταει ο περισσοτερος κοσμος(χωρις βαθμολογια δηλαδη) που εχουν βαρεθει να μπαινουν στα site για να πηγαινουν κατω κατω να δουν βαθμολογια,παρολο που στο συγκεκριμενο παιχνιδι με βαση τα δικα μου κριτιρια αγορας θα το εβαζα σε wait for sale λογω διαρκειας και replay value(και οπως ειδαμε επεσε πολυ γρηγορα και η τιμη του γενικα). Αλλα συμφωνω οτι πρεπει να το παιξουν οι κατοχοι ps4 με τον ενα ή αλλο τροπο ειτε τους αρεσει γενικα ειτε οχι.


  25. #617
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Free The Last Guardian VR for PlayStation VR Gets First PS4 Pro Screenshots

    The experience will be free, and downloadable on the PlayStation Store on December 12th. It’s certainly a cute little Christmas gift from PlayStation to its fans, and considering that Trico kind of looks like Falcor, and The NeverEnding Story is the perfect Christmas flick, I’d say it’s appropriate.

  26. The Following User Says Thank You to BillyFlo81 For This Useful Post:

    chronohill (09-12-2017)

  27. #618
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,007
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Παιδια μολις δοκιμασα το VR demo του Last Guardian!Χαμογελουσα σαν 8χρονο που του εδωσαν καινουριο 'υπερ-ατου' ενα πραγμα!! Ημουν πανω στον trico και βολταρα λεμε..Απιστευτη αισθηση.Δεν εχει ελευθερη κινηση ο χαρακτηρας αλλα δεν με χαλασε αυτο καθολου! Ξερουμε αν θα βγει κανονικα το game se vr η αυτο ηταν ολο κι ολο?

    Τωρα ειδα..!! ευχαριστουμε πολυ αλλα τωρα το θελουμε ολο σε vr lol Βτς σε προ επαιξα και οπτικα ειναι καλο
    Last edited by obione; 14-12-2017 at 07:49.

  28. #619
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Εκτος απο αυτα που λες, μου εκανε εντυπωση τοσο ποσο καλος ηταν ο οπτικος τομεας. Ειδικα για ενα παιχνίδι που υποτιθεται οτι ζοριστηκε πολυ για να βγει στην 2D, 30fps εκδοση του.

    Αλλαξα επισης τον τιτλο απο [+VR] σε VR content γιατι οταν ειναι +VR σημαινει ας πουμε οτι τρεχει ολο σε VR.

    Βεβαια απο αυτα που ειδα φαινεται οτι θα μπορουσαν να το μεταφερουν σχετικα ευκολα.
    .

  29. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    obione (14-12-2017)

  30. #620
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Ηταν πολυ ομορφη εμπειρια και μεσα στο vr.ηταν σαν να ησουν όντως το παιδι...ειδικα οταν ερχόταν ο τρικο να κανει γουτσου γουτσου....ο γλυκουλης!
    Αν εβγαινε ολο το παιχνίδι ετσι ηταν συνταρακτικό!ειδικά οταν φαντάζομαι τα τελευταια σκηνικά του παιχνιδιου....θα πεφτανε σαγονια!
    Μακαρι λογω αυτου του πειραματισμου/ντεμο να βγαλει ολοκληρωμένο παιχνιδι...θα ναι μοναδικο!

    Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  31. The Following 2 Users Say Thank You to chronohill For This Useful Post:

    obione (14-12-2017),PDS (14-12-2017)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •