Page 25 of 34 FirstFirst ... 15212223242526272829 ... LastLast
Results 481 to 500 of 661

Thread: Τhe Last Guardian [+VR content]

  1. #481
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ας γραψω και εγω λοιπον μερικα πραγματα αφου εχω παιξει αρκετα για να εχω αποψη.

    Ξαναλεω οτι αντικειμενικος δεν μπορω να ειμαι , το Ico παραμενει στο τοπ10 των παιχνιδιων που εχω παιξει .

    Spoiler!



    • Το παιχνιδι θυμιζει πιο πολυ Ico με καποιες πινελιες SotC.
    • Τα γραφικα δεν θα ενθουσιασουν με hi res textures αλλά οι φωτισμοι ειναι εκπληκτικοι οπως και το γενικοτερο art direction για το οποιο η σειρα φημιζεται.
    • Το παιχνιδι παιζει αναμεσα σε 20-30 fps, λιγοτερο στα 30 πιο πολυ στα 25 περιπου υπολογιζω ,σε καμια περιπτωση ομως δεν ειναι unplayable οπως διαβασα.
    • Το scale ειναι κατι που δεν περιγραφεται , ενοιωθα μικροσκοπικος και αδυναμος μπροστα στα ερειπια και τα κτισματα που συναντουσα.
    • Η καμερα στους κλειστους χωρους πολλες φορες κανει περιστροφη μονη της για να ερθει πισω απο τη δραση αλλα σε μπερδευει , ειναι κατι που ειχαμε συναντησει και στο Ico δε με ξενισε ιδιαιτερα, διορθωνα αμεσως με το αριστερο stick και ημουν οκ.
    • Τα animation και των 2 χαρακτηρων ειναι καταπληκτικα ειδικα του Trico. Πρεπει να καταλαβουν οι "νεοι" στη σειρα οτι δεν χειριζομαστε τον Drake ή τη Lara αλλα ενα μικρο παιδακι που προσπαθει να τρεξει , να κανει αλματα, να κρεμαστει απο το τριχωμα ενος ζωου.
    • Ειδικα ο Trico ειναι ενα ολοζωντανο πλασμα , ενα ζωο που δεν μιλαμε τη γλωσσα του και πρεπει να μαθουμε να επικοινωνησουμε μαζι του. Να το κανουμε να μας εμπιστευτει , να μας ακουσει , να το ηρεμησουμε, να το καθοδηγησουμε για να περασουμε εμποδια. Η ΑΙ κανει ολη αυτη την αλληλεπιδραση μια φανταστικη εμπειρια. Και να πω οτι κατα τη γνωμη μου δεν ειναι δυστροπη οπως παλι διαβασα. Πολλες φορες πρεπει να επιμεινουμε , να δοκιμασουμε κατι αλλο , να "πιεσουμε" το ζωο να κανει αυτο που θελουμε. Ναι καποιες φορες δεν ακουει , αλλα οσοι εχετε ζωα σας ακουνε παντα?
    • Δε θα πω τιποτα για το σεναριο , ουτε για τη σχεση των 2 πρωταγωνιστων. Ειναι κατι που δεν περιγραφεται , πρεπει να παιξετε για να νοιωσετε αυτα που θελει ο Ueda να νοιωσετε.
    • Μοναδικο παραπονο ειναι οτι ενω δεν υπαρχει hud , τα tips του παιχνιδιου εμφανιζονται συχνα στην οθονη και δεν υπαρχει επιλογη απενεργοποιησης. Εχω προχωρησει πολυ και ακομα μου βγαζει tiip πως να κανω κατι που εχω κανει 20 φορες.




    Το παιχνιδι αξιζει καθε ευρω που θα δωσετε. Δεν ειναι αψογο τεχνικα, δεν ειναι τεραστιο σε διαρκεια, δεν ανακαλυπτει τον τροχο , δεν εχει τεραστιο replayability.

    Ειναι μια εμπειρια , μια ιστορια που πρεπει οποιοσδηποτε gamer να ζησει για να εχει να τη λεει και να τη θυμαται. Αξιζε η αναμονη, Fumito Ueda σε ευχαριστω.

    Spoiler!

  2. #482
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,550
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Με αφορμή το καταπληκτικό The Last Guardian και τις επερχόμενες μέρες,
    ευχές για καλό gaming και καλές γιορτές για όλους παιδιά.

    (είμαι λίγο offtopic το ξέρω αλλά δεν άντεξα)

    Click image for larger version. 

Name:	TLG.jpg 
Views:	216 
Size:	719.0 KB 
ID:	9564

  3. The Following 14 Users Say Thank You to Error Flynn For This Useful Post:

    Axilleas_GR (08-12-2016),BillyFlo81 (06-12-2016),Dragonpaul (06-12-2016),Fulgore (07-12-2016),isildur83 (06-12-2016),james9 (06-12-2016),kostasb13 (06-12-2016),mihalis13 (07-12-2016),nikosgnr (06-12-2016),PDS (06-12-2016),Sparrow71993 (07-12-2016),spartan (06-12-2016),teras1 (07-12-2016),toninio (07-12-2016)

  4. #483
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by james9 View Post
    Το παιχνιδι αξιζει καθε ευρω που θα δωσετε. Δεν ειναι αψογο τεχνικα, δεν ειναι τεραστιο σε διαρκεια, δεν ανακαλυπτει τον τροχο , δεν εχει τεραστιο replayability.

    Ειναι μια εμπειρια , μια ιστορια που πρεπει οποιοσδηποτε gamer να ζησει για να εχει να τη λεει και να τη θυμαται. Αξιζε η αναμονη, Fumito Ueda σε ευχαριστω.
    Είναι ακριβώς αυτά που περιμενα/ευχόμουν να διαβάσω για το παιχνίδι.
    Απ'ότι φαίνεται τελικά, όλα αυτά τα χρόνια αναμονής άξιζαν τον κοπο.

  5. The Following User Says Thank You to kostasb13 For This Useful Post:

    james9 (06-12-2016)

  6. #484

    Default

    Αναλογα πως το σκεφτεται ο καθενας. Για μενα προσωπικα 60ευρω για 8ωρες παιχνιδιου με ελαχιστο replay value τα βρισκω πλεον πολλα(ανεξαρτητως παιχνιδιου/τιτλου φυσικα)και γιαυτο τον λογο δεν θα προτεινα ουτε σε καποιον αλλο το παιχνιδι για αυτο ακριβως τον λογο,οσο καλο και να ειναι ή να εχει τις στιγμες του. Παρολα αυτα αυτο δεν σημαινει οτι επειδη ειναι μικρο το παιχνιδι ή εχει καποια τεχνικα θεματα δεν θελω να το παιξω πως και πως για να δω αυτα που εχει να δειξει το παιχνιδι(οπως καλη ωρα το Journey). Σιγουρα μια ονομασια που θα μπορουσαμε να δωσουμε στο εν λογω παιχνιδι ειναι του ''Underrated'' .

  7. #485
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    βλεπω το e shop να μην το στελνει ουτε μερα νωριτερα...πφφφφ
    τουλαχιστον γελασα πολυ με την διαφημιση της sony...οταν εχουν κεφια στο μαρκετινγκ...μπραβο τους!
    Spoiler!

  8. The Following 2 Users Say Thank You to chronohill For This Useful Post:

    enstikto (07-12-2016),panos74gr (07-12-2016)

  9. #486
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Με το eshop μην είσαι σίγουρος για τίποτα. Παράγγειλα το darksiders Warmastered edition κ μετά από 5 μέρες μου στειλανε μήνυμα ότι δε θα το φέρουν.

    Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    Spoiler!

  10. #487
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Εγώ από το E-shop ακόμα περιμένω να δω αν είναι διαθέσιμο. Τόσες μέρες ακόμα δεν ξέρω αν θα το παραλάβω...
    Spoiler!

  11. #488
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    ωχ μη μ λετε τετοια παιδια λετε να την παθουμε?τοσο π@παρες ειναι?να παρουμε κανα τηλ?
    Spoiler!

  12. #489
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by chronohill View Post
    ωχ μη μ λετε τετοια παιδια λετε να την παθουμε?τοσο π@παρες ειναι?να παρουμε κανα τηλ?
    Εσένα στο έχει διαθέσιμο;;
    Εμένα αυτό γράφει τόσες μέρες στην εξέλιξη της παραγγελίας



    Έλεγχος Διαθεσιμότητας Προϊόντων σε εξέλιξη
    Spoiler!

  13. #490
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Και μενα ετσι μιχαλιω...

    Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  14. #491

    Default

    Ξεκινατε τα τηλεφωνα και το κραξιμο γιατι αν εχετε παραγγειλει την Special edition δεν υπαρχει καν στο site. http://www.e-shop.gr/the-last-guardian-p-PS4.00483 και μονο η κανονικη εκδοση υπαρχει.

    Για το eshop ειναι απειρα τα περιστατικα και παρολο το κραξιμο που εχουν φαει σε πολλα πραγματα, μυαλο δεν λενε να βαλουν(ή ειναι χοντρα δικτυομενοι γιαυτο και κανουν οτι κανουν).
    Εδω ποσες φορες εχει τυχει ενα προιον του crazysundays να ριχνεις παραγγελια και να περιμενεις ενας Θεος ξερει για να σου ερθει η παραγγελια(και αν ερθει γιατι πεφτουν και πολλα ακυρα),τι να λεμε τωρα........

  15. #492
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by chronohill View Post
    Και μενα ετσι μιχαλιω...

    Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Τελικά η αναμονή από το e shop θα είναι μεγαλύτερη από του Last Guardian
    Spoiler!

  16. The Following 2 Users Say Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    Fulgore (07-12-2016),teras1 (07-12-2016)

  17. #493

    Default

    Σήμερα το παρέλαβα κι εγώ, αν και θα μπορούσα και πιο νωρίς (το έφεραν από Παρασκευή στο συγκεκριμένο κατάστημα και με έπαιρναν τηλέφωνο). Έβαλα απλώς το δισκάκι, έκανε το update, δεν έχω ξεκινήσει καθόλου ακόμα, ούτε καν στο μενού μπήκα. Θα το ξεκινήσω άμεσα, μάλλον το βράδυ. Δεν έχω δει τίποτα από reviews κλπ εννοείται κι ούτε καν έχω διαβάσει τί έχει γραφτεί εδώ στις σελίδες ως τώρα. Νομίζω αυτό πρέπει να παιχθεί μην έχοντας τίποτα στο μυαλό, παρά μόνο τα δύο προηγούμενα. Ελπίζω να είναι εξίσου καλό και να αφήσει το δικό του στίγμα. Ακόμα και αν δεν το πιάσει όμως στο 100%, δεν με νοιάζει. Θα μου αρκεί που παίξαμε και χαρήκαμε μία σπουδαία τριλογία, που προς το παρόν δεν έχει όμοιά της........

  18. #494
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Τζίφος... μόλις μου ήρθε Mail από E-shop

    Αγαπητέ/ή κύριε/ία,

    σας αποστέλλουμε αυτό το e-mail ώστε να σας πληροφορήσουμε πως το (PS4.00484) THE LAST GUARDIAN SPECIAL EDITION που έχετε επιλέξει στην παραγγελία σας, δυστυχώς έχει πρόβλημα διαθεσιμότητας, έχει εξαντληθεί και δεν είναι διαθέσιμο, παρά τις προσπάθειες μας για την εύρεση του. Μπορείτε εναλλακτικά να επιλέξετε το (PS4.00483) THE LAST GUARDIAN στα 56,90€.
    Spoiler!

  19. #495
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Και μενα ρε οι καραγκιοζηδες...πω ρε φιλε...θα παμε απο shopto μου φαινεται αναγκαστικα...

    Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  20. #496
    Elite Stefanos's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Greece
    Posts
    1,050
    Name
    Στέφανος

    Default

    Εμενα γραφει : "Η Παραγγελία σας είναι έτοιμη να σταλεί" απο αυριο λογικα παραλαμβανω κι' εγω!
    Απ' οτι καταλαβα δινουν βαση μονο στους "πρωτους" τουλαχιστον οσον αφορα τα Pre Orders..

    Υ.Γ. : Για το E-Shop μιλαω
    " H ζωή είναι μικρή γι' αυτό γράφεται με τρία γράμματα "
    (By Stefanos to Simple People)


  21. #497

    Default

    https://www.bestprice.gr/item/215496...XV_2ee30&seq=3
    https://www.skroutz.gr/s/10523789/Th...ition-PS4.html

    Αν θυμαμαι καλα το eshop την ειχε 60ευρω αρα εν μερη μικρο το κακο.

  22. #498
    PS4forums Addict corsaopc3071r's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    L.A. LArisa
    Posts
    1,372
    PSN ID
    corsaopc3071r

    Default

    Ποσα χρονια το φτιαχνουν αυτο το τιτλο?

    Το αρχισα σημερα. Μαγικο μεσα στην απλοτητα του. Θυμιζει αλλες εποχες gaming.

  23. The Following User Says Thank You to corsaopc3071r For This Useful Post:

    mihalis13 (07-12-2016)

  24. #499
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Aφου παρηγγειλα και απο δευτερο σκρουτζομαγαζο και μου ειπαν μετα και απο κει οτι δεν υπαρχει το βρηκα απο ενα αλλο λιγο πιο ακριβα...τι σκ@τα ολοι την σπεσιαλ πηραν?
    αυριο ισως το εχω παναγια μου!
    Spoiler!

  25. #500

    Default

    Quote Originally Posted by chronohill View Post
    Aφου παρηγγειλα και απο δευτερο σκρουτζομαγαζο και μου ειπαν μετα και απο κει οτι δεν υπαρχει το βρηκα απο ενα αλλο λιγο πιο ακριβα...τι σκ@τα ολοι την σπεσιαλ πηραν?
    αυριο ισως το εχω παναγια μου!
    Με μολις 4-5ευρω παραπανω θα μου εκανε εντυπωση οποιος δεν αγοραζε την special edition να σου πω την αληθεια.

    Και παλι καλα να λεμε που υπαρχει και η special edition για το εν λογω παιχνιδι γιατι σε αλλα παιχνιδια οι steelbook εκδοσεις συνηθως φευγουν σε 1-2μερες απο οταν βγει το παιχνιδι.

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •