Page 24 of 34 FirstFirst ... 14202122232425262728 ... LastLast
Results 461 to 480 of 661

Thread: Τhe Last Guardian [+VR content]

  1. #461

    Default

    Ωραία, νομίζω μία χαρά θα είναι το παιχνίδι. Το περιμένω κι εγώ (το έχω προπαραγγείλει και μόλις έρθει, θα μου το στείλουν ταχυδρομικά) και δεν θα διαβάσω τίποτα από reviews κλπ. Πρώτα να παίξουμε, ανεπηρέαστοι από οτιδήποτε, και τα υπόλοιπα μετά......


  2. #462
    Advanced Member Omega's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Athens
    Posts
    482
    PSN ID
    Omegakious
    Name
    Αλέξανδρος

    Default

    Πάρτε και αφιέρωμα στον δημιουργο στην εφημερίδα "Τhe New Yorker"

    http://www.newyorker.com/tech/elemen...-to-perfection




  3. The Following 3 Users Say Thank You to Omega For This Useful Post:

    BillyFlo81 (06-12-2016),chronohill (05-12-2016),enstikto (05-12-2016)

  4. #463
    Elite Stefanos's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Greece
    Posts
    1,050
    Name
    Στέφανος

    Default

    Quote Originally Posted by chronohill View Post
    Αντε ρε στο διαγραψανε;εγω λεω επειδη γραφει mini sountrack οτι θαχουν κανα μικρο cd η τπτ χαρτινο...
    Εγω αν βγαλουν παλι με faceplate θα το παρω απο κει...ελπιζω να μην αργει ναρθει..αλλιως σιγουρα κ αμεσα μεσω eshop

    Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Με το μπλε FacePlate ειναι σε στοκ!
    Επισης ανεβασαν την απλη με το Soundtrack κατα 10 λιρες!
    " H ζωή είναι μικρή γι' αυτό γράφεται με τρία γράμματα "
    (By Stefanos to Simple People)


  5. The Following User Says Thank You to Stefanos For This Useful Post:

    chronohill (05-12-2016)

  6. #464

    Default

    Quote Originally Posted by Stefanos View Post
    10 ευρω φθηνοτερα η SPECIAL EDITION εδω
    Εξαντλημενηδυστηχως

  7. #465
    Elite Stefanos's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Greece
    Posts
    1,050
    Name
    Στέφανος

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Εξαντλημενη δυστηχως
    Πλεον ναι, ηταν UP για αρκετες μερες παντως..
    " H ζωή είναι μικρή γι' αυτό γράφεται με τρία γράμματα "
    (By Stefanos to Simple People)


  8. #466

    Default

    Απο το 4:45 και μετα αναφερονται και τα frame drops δυστηχως.Πρεπει να βγει patch γρηγορα

  9. #467
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Αυτο που λεει "Η διαφορα ειναι η μερα με τη νυχτα αναμεσα στο PS4 Pro και στο απλο" το βρισκω υπερβολικο... Τουλαχιστον απ'οσα ειδα στο βιντεο.

  10. #468
    PS4forums Addict criter's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,873
    PSN ID
    criter

    Default

    Quote Originally Posted by enstikto View Post
    Τα βασικότερα θέματα που αναφέρουν είναι θέματα frame rate σε μερικά εξωτερικά περιβάλλοντα και θέματα AI. Το 2ο δεν είμαι σίγουρος όμως ότι είναι αρνητικό. Το πρόβλημα που αναφέρουν είναι οτι ενώ ξέρουν οι παίκτες τις πρέπει να κάνουν δεν μπορούν να πείσουν το ζώο να το κάνει. Αυτό νομίζω όμως ότι είναι εν μέρη μέρος του charm του παιχνιδιού...
    Αν δεν το δοκιμάσω δεν μπορώ να ξέρω. Με ανησυχεί όμως ιδιαίτερα το θέμα του frame rate που λένε οτι στο απλό peasant ps4 φτάνει και σε μονοψήφια νούμερα σε ορισμένες φάσεις...
    Για το 1ο δεν εχω κανενα θεμα framerate αλλα παιζω σε PS4 Pro, δεν ξερω τι γινεται στο απλο. Στο 2ο που λενε για την AI δεν συμφωνω, αν και εχω μια δυσκολια και μπερδευομαι με το να καθοδηγησω το τερας να κανει κατι που θελω εγω. Νομιζω ομως οτι ειναι θεμα εξοικειωσης αφου εχει διαφορα issue commands που μπορεις να δωσεις, εντολες, οπου πρεπει λιγο να τα μαθεις και πρεπει να περιμενεις λιγο να εκτελεσει, δεν ειναι αλογο.. Η ΑΙ ειναι εξαιρετικη και αμφιβαλω να εχω παιξει καποιο αλλο παιχνιδι με companion με τοσο καλη ΑΙ.

  11. The Following User Says Thank You to criter For This Useful Post:

    chronohill (05-12-2016)

  12. #469
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Αν υπάρχει ένα παιχνίδι που δεν με νοιαζουν τα reviews είναι αυτό.
    Σίγουρα πάντως το 83% στο metacritic με χαροποιεί, προσωπικά το περίμενα χαμηλότερα από αυτά που διάβαζα σε previews.
    Εντάξει τα γνωστα sites IGN, Polygon κτλ του έβαλαν από τις χαμηλότερες βαθμολογίες όπως αναμενοταν, εντελώς προβλεψιμοι πλέον.
    Προσωπικά περιμένω τις εντυπώσεις από τα παιδιά εδώ μέσα, αν και αύριο λογικά θα το έχω στα χέρια μου.

  13. #470
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonpaul View Post
    Αυτο που λεει "Η διαφορα ειναι η μερα με τη νυχτα αναμεσα στο PS4 Pro και στο απλο" το βρισκω υπερβολικο... Τουλαχιστον απ'οσα ειδα στο βιντεο.

    Ακριβώς...η έκφραση αυτή δίνει την εντύπωση ότι είναι σχεδόν unplayable στο ps4 κάτι που φυσικά δεν ισχύει.
    Από την άλλη βέβαια υπάρχουν drops που δεν ειναι ασημαντα, θα έπρεπε η team ICO να έχει κάνει καλύτερη δουλειά εδώ.

  14. #471

    Default

    Quote Originally Posted by kostasb13 View Post
    Αν υπάρχει ένα παιχνίδι που δεν με νοιαζουν τα reviews είναι αυτό.
    Σίγουρα πάντως το 83% στο metacritic με χαροποιεί, προσωπικά το περίμενα χαμηλότερα από αυτά που διάβαζα σε previews.
    Εντάξει τα γνωστα sites IGN, Polygon κτλ του έβαλαν από τις χαμηλότερες βαθμολογίες όπως αναμενοταν, εντελώς προβλεψιμοι πλέον.
    Προσωπικά περιμένω τις εντυπώσεις από τα παιδιά εδώ μέσα, αν και αύριο λογικά θα το έχω στα χέρια μου.
    Απο που και ως που αναμενομενο?Ειδικα site οπως το Ign απεκτησαν την ''κακη'' φημη οτι εβαζαν παραπανω απο οσο πρεπει βαθμολογιες σε πολλα παιχνιδια λογω διαφημισεων και promotion σε αρκετα παιχνιδια(βλεπε evolve).

    Ενα πολυ πετυχημενο σχολιο που διαβασα απο κατω ηταν αυτο
    Only reviews that reflect my bias opinion of a game matter. All other reviews are irrelevant. They cant like or hate a game if I dont agree with them.

    Το ειχα παρατηρησει αυτο και με αλλα παιχνιδια επισης πολυ γνωστα και exclusive που αν δεν παιρνανε τις υψηλες βαθμολογιες που θελαμε αλλα λιγο χαμηλοτερες,αυτοματως επεφτε κραξιμο.

    Αυτο βεβαια δεν σημαινει οτι στην περιπτωση του last guardian το παιχνιδι ειναι μαπα επειδη καποιοι του βαλανε 7. Απλα εχει παρατηρηθει τα τελευταια χρονια οτι αν ενας τιτλος δεν παρει ας πουμε πανω απο 8,αυτοματως πεφτει κραξιμο και ξενερωνει ο κοσμος. Εγω απο το review που ειδα οντως κυριως των χειρισμων και της καμερας(και βαζουμε εν μερη μεσα και τα προβληματα με το frame rate μιας και το review στην ουσια βαζει το παιχνιδι ετσι οπως κυκλοφορει στην παρουσα στιγμη),απλα οντως το review του περισσοτερο για 8 εβγαζε παρα για 7.

    Προσωπικα προτιμω να βλεπω σε παιχνιδια κυριως exclusive με hype απο πισω,πιο προσγειωμενες βαθμολογιες(στις αρχες που κυκλοφορουν παντα γιατι αργοτερα αρκετα θεματα μπορουν να φτιχνουν με patch)παρα τα κλασσικα 9ρια και 10ρια που εν μερη ''βρωμανε'' ισως και πληρωμενες βαθμολογιες(γιατι ας μην κρυβομαστε μεταξυ μας αλλα παιζουν και αρκετες τετοιες περιπτωσεις στον χωρο αυτο).

    Και εγω παντως περιμενω γνωμες κυριως οσων πηραν το παιχνιδι ανεξαρτητως των review(και καλα εκαναν)αν και με βλεπω προσωπικα να το παιρνω οταν πεσει στο 40ρι. Οτι ειδα,ακομα και στο video review του Ign μαρεσε.

  15. The Following User Says Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    flyawaygr (06-12-2016)

  16. #472
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Το έχω από το Σάββατο κ παίζω σε απλό PS4. Unplayable δεν είναι σε καμία περίπτωση. Θα γράψω περισσότερα αύριο μιας κ Κυριακή έκανα αλλαγή παστας στην κονσόλα κ δεν πρόλαβα να παιξω όσο ήθελα.

    Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    Spoiler!

  17. #473
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Fulgore oταν μέσο όρο βγάζει 83% στο metacritic και στο IGN παίρνει 70 υπάρχει θέμα...ειδικά όταν δεν είναι η πρώτη φορά που το συγκεκριμένο σαιτ βάζει χαμηλές βαθμολογίες σε ps4 exclusive, κάτι που δεν κάνει με τα xbox/pc exclusives που τους βάζει από τις υψηλότερες βαθμολογίες σχεδον κάθε φορά. Είναι αρκετά τα πρόσφατα παραδείγματα με τελευταίο το DR4. Δεν είναι θέμα το αν μας αρέσει ή όχι η βαθμολογία αλλά το ιστορικό που έχουν κάποια σαιτς και το οποίο δείχνει κάποια πραγματάκια....

  18. #474

    Default

    Quote Originally Posted by kostasb13 View Post
    Fulgore oταν μέσο όρο βγάζει 83% στο metacritic και στο IGN παίρνει 70 υπάρχει θέμα...ειδικά όταν δεν είναι η πρώτη φορά που το συγκεκριμένο σαιτ βάζει χαμηλές βαθμολογίες σε ps4 exclusive, κάτι που δεν κάνει με τα xbox/pc exclusives που τους βάζει από τις υψηλότερες βαθμολογίες σχεδον κάθε φορά. Είναι αρκετά τα πρόσφατα παραδείγματα με τελευταίο το DR4. Δεν είναι θέμα το αν μας αρέσει ή όχι η βαθμολογία αλλά το ιστορικό που έχουν κάποια σαιτς και το οποίο δείχνει κάποια πραγματάκια....
    Καταρχας reviews για pc παιχνιδια σπανια γινονται για τον πολυ απλο λογο οτι τα περισσοτερα(ειδικα τα exclusive του xbox)στο pc εχουν αρκετα προβληματα με αποτελεσμα,οσο καλα και να ειναι να πρεπει να παρουν χαμηλη βαθμολογια λογω της αποδοσης τους. Γιαυτο και τα περισσοτερα review σε Multiplatform παιχνιδια γινονται κυριως στις κονσολες που ειναι πιο απροβληματιστα απο οτι στο pc τις πρωτες μερες. Στο παραδειγμα σου τωρα δηλαδη για να καταλαβουμε,θεωρειται υψηλη βαθμολογια το 8.1 σε σχεση με το 76 του metacritic?Η μηπως σε πειρασζει επειδη το εν λογω παιχνιδι πηρε υψηλοτερη βαθμολογια σε σχεση με το Last guardian που ουτως ή αλλως ειναι τελειως διαφορετικης κατηγοριας για να συγκριθουν μεταξυ τους κιολας. Οσο για αυτο που εγραψες πιο πανω περι χαμηλων βαθμολογιων εγω βλεπω το εξης
    Infamous 80meta,Ign 87
    Bloodborne 92meta,Ign 91
    Ratchet and Clank 85meta,Ign 90
    Killzone 72meta,ign 80
    Uncharted 4 93meta,90ign
    the order 63meta,65ign
    και τελος Driveclub 73meta,Ign 79.
    Το ξαναλεω οτι δυστηχως με αυτα που γραφεις μου θυμιζει το παραπανω που εγραψα.Οτι δηλαδη δεν εβαλε ενα συγκεκριμενο site την βαθμολογια που ηθελα να δω εγω σε ενα παιχνιδια που το περιμενα πως και πως και με χαλασε αυτο και τους κραζω. Οχι οτι βεβαια οπως ξαναειπα το Ign και γενικα τα πιο μεγαλα και πιο δημοφιλη site στον gaming χωρο ανα καιρους δεν εχουν και τα μαυρα περιστατικα τους αυτο εννοειται. Γιατι ακομα και το Gamespot που εβαλε 9στα 10 στο παιχνιδι,εχει μεινει γνωστο για απολυση γνωστου reviewer του πιο παλια επειδη εδωσε παιχνιδι που ειχε πληρωσει η εταιρια για διαφημιση κιολας 6/10(που ουτως ή αλλως το παιχνιδι για παραπανω δεν ηταν)
    Συμφωνω οτι με βαση το πως περιεγραψε το παιχνιδι πιο πολυ για 7.5-8 εβγαζε(τουλαχιστον) αλλα και παλι ακομα και το 7 στα 10 μεταφραζεται σε πολυ καλο παιχνιδι,κοινως Great Game απλα ισως οχι για 60ευρω παιχνιδι αλλα με καποιο price drop.Αλλωστε απο οτι ειδα η διαρκεια του λενε οτι ειναι γυρω στις 12-13ωρες και δεν ξερω και τι replay value εχει το εν λογω ομορφο παιχνιδι.
    Και ας μην κοροιδευομαστε αλλα οσοι περιμεναν πως και πως το παιχνιδι θα το παιξουν και θα το απολαυσουν. Προσωπικα το metacritic το κοιταζω μονο οταν υπαρχουν ταυτοχρονα αρκετες ψηφοι του κοινου για να εχω μια καλυτερη εικονα.Γιατι ουτε να βλεπω καθε χρονο το call of duty να παιρνει 8ρια και 9ρια μπορω(ή το overwatch οταν πρωτοκυκλοφορησε),ουτε και τα ποδοσφαιρακια να παιρνουν απο τα ιδια site καθε χρονια 9 στα 10 λες και ξαναανακαλυπτουν τον τροχο.

    - - - Updated - - -

    Τελος να θυμισω οτι σε αρκετα γνωστα site οπως Ign και Gamespot αλλαζουν συχνα και τα ατομα που κανουν τα review.

  19. #475

    Default

    Για την ιστορια παντως εγω προσωπικα πιο πολυ εχει τυχει να συμφωνησω στα περισσοτερα reviews με τον γνωστο youtuber Angryjoe παρα με τα παραπανω μεγαλα site ,που οντως σε αρκετα δημοφιλη παιχνιδια(exclusive και μη)εχουμε δει ακραιες περιπτωσεις βαθμολογιων,ειτε αρκετα πανω απο τον μεσο ορο ειτε αρκετα κατω.

  20. #476
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Αναφερόμενος στα xbox/pc exclusives εννοούσα τα exclusives του one που πλέον βγαίνουν όλα και στο pc.
    Και στα οποία το συγκεκριμένο site μου εχει δείξει ότι γενικά έχει μια τάση να βάζει υψηλότερες βαθμολογίες συγκριτικά με άλλα σαιτς και το μέσο όρο του metacritic.
    Το θέμα με την βαθμολογία στο LG δεν είναι μόνο το 70 που έβαλε αλλά όπως λες και εσύ ότι δεν ταιριάζει σαν βαθμός με αυτά που γράφει.
    Τεσπα...το παιχνιδι ετσι και αλλιως θα το αγορασω αυριο οποτε δεν παει να λεει οτι θελει το IGN και λοιποι...θα το κρίνω εγώ παίζοντας το.
    Σε αυτά που λες για τα reviews σε γενικές γραμμές θα συμφωνήσω απόλυτα.

  21. The Following User Says Thank You to kostasb13 For This Useful Post:

    Fulgore (06-12-2016)

  22. #477

    Default

    Quote Originally Posted by kostasb13 View Post
    θα το κρίνω εγώ παίζοντας το.
    Αυτο ειναι παντα και το καλυτερο.

  23. The Following User Says Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    kostasb13 (06-12-2016)

  24. #478
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Για την ιστορια παντως εγω προσωπικα πιο πολυ εχει τυχει να συμφωνησω στα περισσοτερα reviews με τον γνωστο youtuber Angryjoe παρα με τα παραπανω μεγαλα site ,που οντως σε αρκετα δημοφιλη παιχνιδια(exclusive και μη)εχουμε δει ακραιες περιπτωσεις βαθμολογιων,ειτε αρκετα πανω απο τον μεσο ορο ειτε αρκετα κατω.
    Το κακό με τα reviews του είναι ότι κάνει τρελά spoilers όποτε συνήθως βλέπω τα reviews του αφού έχω παίξει το παιχνίδι πιο πολύ για τον χαβαλέ.

    Γενικά για μένα δεν έχει νόημα να βλέπουμε συλλογικά τα reviews. Πιο πολύ έχει νόημα να παρακολουθούμε 3-4 reviewers που εμπιστευόμαστε και ταιριάζουν τα γούστα μας. Εγώ πχ σχεδόν πάντα εμπιστεύομαι τα reviews του eurogamer, και του Kirk Hamilton στο kotaku.

  25. The Following User Says Thank You to panos74gr For This Useful Post:

    spartan (06-12-2016)

  26. #479

    Default

    καλησπερα επειδη δεν ηξερα που να το γραψω και επειδη διαβαζω εδω για το παιχνιδι λετε για τα framerate σκεφτηκα να σας ρωτησω,γενικα για ολα τα παιχνιδια του ps4 στις ρυθμισεις της τηλεορασης το truemotion lg (se samsung καπως αλλιως λεγεται) το εχουμε ανοιχτο η κλειστο? εχω την εντυπωση οτι βοηθαει στο θολωμα στις γρηγορες κινησεις αλλα γενικα που ειναι πιο σωστο ? εχει ρυθμισεις de-judder kai de-blur μια βοηθεια?

  27. #480

    Default

    Quote Originally Posted by panos74gr View Post
    Το κακό με τα reviews του είναι ότι κάνει τρελά spoilers όποτε συνήθως βλέπω τα reviews του αφού έχω παίξει το παιχνίδι πιο πολύ για τον χαβαλέ.

    Γενικά για μένα δεν έχει νόημα να βλέπουμε συλλογικά τα reviews. Πιο πολύ έχει νόημα να παρακολουθούμε 3-4 reviewers που εμπιστευόμαστε και ταιριάζουν τα γούστα μας. Εγώ πχ σχεδόν πάντα εμπιστεύομαι τα reviews του eurogamer, και του Kirk Hamilton στο kotaku.
    reviews μεγαλων site σχεδον ποτε δεν εμπιστευομαι,κυριως επειδη παιζουν χρηματα κατω απο το τραπεζι και γιατι δεν ειναι και χαζοι στα μεγαλα site να θαβουν τα παιχνιδια αλλιως ουτε δωρεαν δειγματα θα τους στελνουν,ουτε προσκλησεις σε event(Οχι παντα αλλα τις περισσοτερες φορες).

    Το καλυτερο βεβαια ειναι να μπορουμε οι ιδιοι να δοκιμασουμε το παιχνιδι με οποιοδηποτε τροπο για να εχουμε προσωπικη αποψη.

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •