Page 11 of 13 FirstFirst ... 78910111213 LastLast
Results 201 to 220 of 246

Thread: Bioshock 2

  1. #201
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,765
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Εχτές βγήκε ένα μικρό patch για το παιχνίδι το οποίο προσθέτει 3 νέα trophies, τα οποία θα μπορούμε να συλλέξουμε απ' ότι διάβασα απο την ερχόμενη βδομάδα. Τα 2 πρώτα είναι παίξε ένα game σε κάθε dlc map και κέρδισε ένα game σε κάθε dlc map, αλλά αυτό που έχει το μεγαλύτερο ενδιαφέρον είναι το 3ο το οποίο είναι και χρυσό και στο description λέει: use rebirth to start all over again. Τι θέλει να πει ο ποιητής; Reset τα στατιστικά σου αλλά mw2?
    Αν είναι αυτό πραγματικά ίσως πολύ απο εμάς που έχουμε μείνει aplatίνωτοι λόγω του glitch του apocalyps3 να μπορέσουμε να πάρουμε την πλατίνα!!!
    Για όσους δεν ξέρουν τα trophies που ξεκλειδώθηκαν χάθηκαν εκείνη την ημέρα αν δεν είχες προλάβει να κάνει sync πρίν πέσει η apocalyps3. Για τα single player games δεν υπήρχε θέμα έκανες Load ενα save και ξανάπερνες το trophy. Στα online όμως επειδή οι χαρακτήρες σώνονται στον server δεν μπορούσες να κάνεις κάτι. To make things worse τα trophies ξεκλειδώνουν μόνο την στιγμή που γίνονται πρώτη φορά. Δηλαδή για παράδειγμα με του φτάνεις level 30 ξεκλειδώνει το ανάλογο trophy. Αν φτάσεις πχ level 31 το σύστημα των τρόπαιων δεν κειτάζει να δεί αν έχεις το trophy για το level 30 οπότε δεν σου ξαναξεκλειδώνει πότε.... Είμαι ένας απο τους λίγους που την πατήσαν εκείνη την ημέρα και πραγματικά ελπίζω ότι αν ισχύει η δυνατότητα που έλεγα παραπάνω να μπορέσω να πάρω το platinum τελικά! Μακάρι!!!

  2. #202
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Ποιος σου ειπε και εσυ να παιζεις εκεινη την ημερα; Ε; Ποιος;

    Το online ακομα δε το δοκιμασα... ολο λεω θα παιξω, θα παιξω αλλα δε παιζω... LoL. Παντως εσυ εχεις λιωσει!
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  3. #203
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,765
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Ποιος σου ειπε και εσυ να παιζεις εκεινη την ημερα; Ε; Ποιος;

    Το online ακομα δε το δοκιμασα... ολο λεω θα παιξω, θα παιξω αλλα δε παιζω... LoL. Παντως εσυ εχεις λιωσει!
    Έλα ντε.... εγώ έφταιγα που έγινε... Μα καλά τι δουλειά είχα να έχω ανοιχτό το PS3 και να παίζω; Απο που και ως που να παίζω στο PS3? Για αυτό το αγώρασα;

    To online το είχα λιώσει τότε, μέχρι που έγινε εκείνο το σκηνικό. Μετά ξενέρωσα απίστευτα και το παράτησα παντελώς... Εχτές έπαιξα ένα ματσάκι μπας και το update έφτιαξε την κατάσταση αλλά @@ έκανε...

  4. #204
    PS4forums Fanatic Ezio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,566
    Name
    Γιάννης

    Default

    Δοκίμασες να στείλεις κάποιο e-mail στην 2k ή στη Sony? Μπορεί να πιάσει.

  5. #205
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,765
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Ezio View Post
    Δοκίμασες να στείλεις κάποιο e-mail στην 2k ή στη Sony? Μπορεί να πιάσει.
    Been there. Done that Έχουμε μαζευτεί στο official forum της 2Κ όλοι όσοι έχουμε πάθει το πρόβλημα. Στην αρχή μας λέγαν έχουμε ρωτήσει τους υπεύθυνους για το τι μπορεί να γίνει και θα σας ενημερώσουμε, αλλά μην ανησυχείτε το ψάχνουν. Αυτό το λέγαν για 2, 3 βδομάδες περίπου. Μετά ρίξαν το φταίξιμο στη Sony και απο τότε ούτε φωνή ούτε ακρόαση.... Εδώ που τα λέμε σιγά μην κάτσουν να φτιάξουν patch για μερικές εκατοντάδες χρήστες που μπορεί να είχαν το πρόβλημα...

  6. #206
    Advanced Member aiakos81's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    In a daze with a haze
    Posts
    427
    PSN ID
    Achilleas_81

    Default

    Πιστευει κανεις οτι ο τιτλος ειναι must have? Γενικα, δεν ειμαι λατρης των FPS,με δυσκολευει λιγο ο χειρισμος τους ( προτιμω third person),απλα ειδα την rapture edition στο πλαισιο στα 24Ε και σκεφτομαι μηπως αξιζει τον κοπο...Γνωμη κανεις;
    Υ.Γ : Τα τελευταια FPS που ειχα παιξει ηταν quake:enemy territory( χαλια μαυρα) και far cry 2 ( ετσι και ετσι).

  7. #207
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    χτες το τελειωσα για 2η φορα, εγω που οτι τερματιζω δεν το ξαναπιανω. να μη λεω πολλα ξεκινησε το και θα ανακαλυψεις μονος σου για τι παιχνιδι μιλαμε. θεωρω δεδομενο οτι εχεις τελειωσει το πρωτο, αν οχι ξεκινα απο εκει.

    Spoiler!

  8. #208
    Advanced Member aiakos81's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    In a daze with a haze
    Posts
    427
    PSN ID
    Achilleas_81

    Default

    οχι δεν εχω παιξει ουτε το πρωτο, απλα με προβληματιζει λιγο ο χειρισμος του.Αξιζει ομως να το εχεις στη συλλογη ετσι; ( οπως uncharted 1+2,Metal gear,oblivion). Θελω να πω , το παιχνιδι ειναι classic? Παιζει κανενα demo στο νετ να το κατεβασω για να παρω καμια ιδεα περι τινος προκειται;

  9. #209
    Member Johnny1981's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Athina
    Posts
    99
    PSN ID
    JyDud1981
    Name
    Giannis

    Default

    Κοιτα το πρωτο ηταν Game of the Year και καλα. Εγω τωρα αρχισα το δευτερο οποτε δεν εχω εντυπωσεις ακομα. Υπαρχει ντεμο του πρωτο στο ΠουΣουΝου ομως που σου δινει μια καλη ιδεα περι τινος προκειται.

  10. #210
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,256
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Kαλυτερα να παιξει καποιος το πρωτο παντως πριν παιξει το δευτερο.

    Σαν ιστορια το πρωτο ειναι αξεπεραστο.Οχι οτι το δευτερο δεν εχει καλο στορυ, απλα το πρωτο σε αφηνει λαλακα...

  11. #211
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,765
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Kαλυτερα να παιξει καποιος το πρωτο παντως πριν παιξει το δευτερο.

    Σαν ιστορια το πρωτο ειναι αξεπεραστο.Οχι οτι το δευτερο δεν εχει καλο στορυ, απλα το πρωτο σε αφηνει λαλακα...
    Spoiler!

  12. #212
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,256
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Ναι εκεινο το σημειο ειναι απλα επικο.....ιδιοφυες....

  13. #213
    Member Johnny1981's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Athina
    Posts
    99
    PSN ID
    JyDud1981
    Name
    Giannis

    Default

    Οκ το επαιξα λιγο περισσοτερο σημερα. Βασικα σπαστικος ο χειρισμος. Ουτε εγω ξερω ποσες φορες εχασα επειδη μου την πεφτανε και πηγαινα ενστικτωδως να πυροβολησω με το R1 και απλα αλλαζα οπλα διαρκως οσο με σκοτωνανε. Επισης σου δινει πολυ λιγο ammo και λιγα λεφτα οποτε οταν στην πεφτουνε πολυ πρεπει απλα να πας και να τους χτυπησεις με mellee. ΤΕΛΟΣ εχω παραπονο οτι ο Daddy κινειται πολυ αργα ενω οι splicers πολυ γρηγορα και απο ολες τις κατευθυνσεις. Καταλαβαινω οτι ειναι το σχεδιο του παιχνιδιου αλλα γιατι να σου δινουν αυτο το μειονεκτημα απο την αρχη; Δεν τουσ καταλαβαινω αυτους τους developers.

  14. #214
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,256
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Διοτι με την σωστη χρησιμοποιηση των καταλληλων plasmids εισαι απλα πανισχυρος κυριολεκτικα...

    Το παιχνιδι τερματιζεται και μαλιστα ανετα, μονο χρησιμοποιωντας plasmids και καθολου οπλα. Απλα πρεπει να αντιμετωπισεις το παιχνιδι διαφορετικα απο οτι αντιμετωπιζεις ενα run n gun shooter , βλεπε call of duty και τα συναφη.

    Επισης προβλημα με τα λεφτα δεν ειχα καθολου ιδιαιτερα στο 2ο παιχνιδι που συζηταμε.Εχεις την δυνατοτητα να εχεις μονιμως γεματο και το πορτοφολι σου και τα πυρομαχικα σου.

  15. #215
    PS4forums Addict geogoku's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Πειραιας-Παλληνη
    Posts
    1,529
    PSN ID
    geogokussj4
    Name
    Κώστας

    Default

    εγω το 2ο το βρηκα αστειο πραγματικα σε θεμα δυσκολιας σε σχεση με το 1ο.επισης δεν ενιωσα καθολου την αισθηση του αγχους που ενιωσα στο πρωτο.
    Add me !
    PSN : geogokussj4
    XBox Live : geogokussj4
    console and game hunter

  16. #216
    Member Johnny1981's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Athina
    Posts
    99
    PSN ID
    JyDud1981
    Name
    Giannis

    Default

    Για δωστε κανενα tip.


  17. #217
    PS4forums Fanatic dimitrisasp's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    3,365
    PSN ID
    dimitrisasp
    Name
    Δημητρης

    Default

    Ηλεκτρισμος και μετα στην μαπα με το drill.. Ολο το παιχνιδι ετσι το εβγαλα..

    Spoiler!

    Every man is guilty of all the good he did not do!

  18. #218
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,256
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ καλα ετσι δεν το ευχαριστιεσαι ομως! δωσε και λιγη ποικιλια ρε συ! μπορεις να κανεις σπουδαια σκηνικα με συνδυασμους plasmids!

  19. #219

    Default

    Δε θα πω ότι δε μου άρεσε. Αλλά από τη στιγμή που το τελείωσα δε το ξαναπαίξα. Κ δε βλέπω να με τραβάει να το ξανάβάλω... Από τα παιχνίδια που έπαιξα διεκπεραιωτικα.

  20. #220
    PS4forums Addict Zeichef's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,220
    PSN ID
    zeichef
    Name
    Νίκος

    Default

    Εγω ακομα παλευω να κλεισω 1 ωρα gameplay στο Bio 1 αλλα δεν με τραβαει να το παιξω απλα... Προσπαθησα 3 φορες εως τωρα να το παιξω αλλα καθε φορα το εκλεινα. Αναγνωριζω οτι ειναι πολυ καλο παιχνιδι -για καποιους- αλλα εγω οσο και αν προσπαθησα δεν καταφερα να μου αρεσει.
    Welcome back, Zeichef, there have been 90,595 posts and 2,345 threads since your last visit at 16:40, 06-10-2010

    Spoiler!

Page 11 of 13 FirstFirst ... 78910111213 LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •