View Poll Results: Πως θέλετε την επιλογή ομάδων?

Voters
21. You may not vote on this poll
  • Ελεύθερα

    8 38.10%
  • Με κλήρωση από τις υπάρχουσες

    13 61.90%
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 20 of 36

Thread: 1o CHL pes 2009

  1. #1
    PS4forums Fanatic msnes7's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    karditsa
    Posts
    3,194
    PSN ID
    msnes7 (us) menios1976 (gr)

    Default 1o CHL pes 2009

    Καταρχάς παίρνω μια πρωτοβουλία να διοργανώσω για πρώτη φορά κάτι.Να εξηγηθώ ότι ρώτησα τον στρατή αν θέλει να αλλάξει κάπως τον θεσμό του τουρνουά και μου είπε δεν έχει χρόνο για πιο μεγάλα πράγματα να διοργανώσει.Το τουρνουά αυτό είναι για όσους θέλουν να παίξουν κάποιους αγώνες παραπάνω από ότι στα προηγούμενα τουρνουά.
    Φυσικά δεν υπάρχει κανένας λόγος να μην συνεχιστεί το κύπελλο του στρατή.Απλά κάποιοι θα μπορούν να δώσουν περισσότερους αγώνες για να μη μένουν αδρανείς για καιρό.
    Οι κανόνες είναι ίδιοι με αυτούς που ξέρατε
    1. Οι ομάδες θα είναι όλες CLUB σχετικά ισάξιες και μή Ελληνικές.
    2. Το τουρνουά θα έχει την μορφή ομίλων.Ανάλογα με τον αριθμό των συμμετοχών θα φτιαχτούν όμιλοι με διπλούς αγώνες από τους οποίους θα περάσει αριθμός ομάδων που θα εξαρτηθεί από τον αριθμό των ομίλων(θα υπάρξει διευκρίνιση εδώ όταν λήξουν οι συμμετοχές)
    3. Στη συνέχεια οι αγώνες θα είναι διπλοί μέχρι και τον τελικό ο οποίος θα είναι και αυτός διπλός
    4. Οι αγώνες θα έχουν διάρκεια 10 λεπτών
    5. Οι αγώνες θα είναι RANKED και θα μπορούν να διεξαχθούν σε οποιοδήποτε room, lobby κτλ, διαλέξουν οι αγωνιζόμενοι.
    6. Όλα τα παιχνίδια θα γίνονται με τους παίκτες στο ΠΡΑΣΙΝΟ
    7. Το στάδιο όπως και τις καιρικές συνθήκες μπορεί να τις αποφασίζει ο γηπεδούχος.
    8. Στα νοκ άουτ ιχύει ο κανονισμός των εκτός έδρας γκολ.Σε περίπτωση που τα 2 ματς έχουν το ίδιο σκορ θα γίνεται 3ος αγώνας διάρκειας 5 λεπτών με παράταση και πέναλτυ
    9. Σε περίπτωση lag, επικοινωνούμε μέσω του chat του παιχνιδιού ΕΝΩ ΤΟ ΣΚΟΡ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΗ 0-0 και είτε βγαίνουμε απο το παιχνίδι και ξανασυνδεόμαστε, είτε συνεχίζουμε και οτι βγεί. ΑΝ ΕΧΕΙ ΗΔΗ ΜΠΕΙ ΓΚΟΛ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΡΙΝ ΤΟ 5' ΛΕΠΤΟ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΙΑΚΟΠΕΙ ΑΛΛΙΩΣ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ, το αποτέλεσμα μετράει ΚΑΝΟΝΙΚΑ.
    10. Σε περίπτωση διακοπής του αγώνα πρίν την κανονική λήξη του, το αποτέλεσμα θα είναι 3-0 ΚΑΤΑ του αγωνιζόμενου που διέκοψε τον αγώνα και θα ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ απο τη συνέχεια της διοργάνωσης. Αν δέν υπάρχει υπαίτιος της διακοπής, ξαναρχίζει το παιχνίδι και συνεχίζεται απο το λεπτό που διεκόπη, με το ίδιο ακριβώς σκόρ..
    11. Δέν θα υπάρξει ανοχή σε τυχόν γκρίνιες, παράπονα, διαμαρτυρίες κ.τ.λ. που έχουν συμβεί στο παρελθόν όσων αφορά τις καθυστερήσεις και το lag του παιχνιδιού. Για το καλό όλων μας, ο υπαίτιος θα αποβάλετε απο το τουρνουά χωρίς δεύτερη σκέψη, όποιος νομίζει οτι δέν τον νοιάζει το lag ας παίξει, καλοδεχούμενος.


    Δεν μπορούν να επιλεγούν οι εξής ομάδες
    ΡΕΑΛ,ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ,ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ,ΤΣΕΛΣΙ,ΙΝΤΕΡ,ΜΙΛΑΝ,ΓΙΟ ΥΒΕΝΤΟΥΣ,ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ,ΑΡΣΕΝΑΛ
    Καθένας που δηλώνει συμμετοχή θα προτείνει μια ομάδα και στο τέλος όλες θα μπουν στην κληρωτίδα ώστε να προκύψει ποιά θα πάρει ο καθένας.
    Παρακαλούνται όλοι οι συμμετέχοντες να είναι προσεκτικοί στην δήλωση ομάδας ώστε να έχουμε ένα ίσονομο τουρνουά
    Οι συμμετοχές είναι μέχρι και 12-2-2009

    Last edited by msnes7; 05-02-2009 at 17:56.

  2. #2
    PS4forums Addict plakas's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Ίος το νησί του ομήρου και του ονείρου
    Posts
    2,079
    PSN ID
    sitos1979
    Name
    Mαριούλης

    Default

    1)sitos1979 (atletico madrit)


    juventus μηπως να προσθετες στην λιστα που δεν συμετασχουν ?

  3. #3
    Elite kosmios's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    kifisia
    Posts
    799
    PSN ID
    kosmios
    Name
    Μάκης

    Default

    Στη συνέχεια οι αγώνες θα είναι διπλοί μέχρι και τον τελικό ο οποίος θα είναι και αυτός διπλός κοιτα να τον αλλαξεις αν μπορεις γιατι δεν ειναι ωραιο να ειναι διπλος ο τελικος.
    Δεν μπορούν να επιλεγούν οι εξής ομάδες
    ΡΕΑΛ,ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ,ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ,ΤΣΕΛΣΙ,ΙΝΤΕΡ,ΜΙΛΑΝ >>εχμ μαλιστα και ποιες θα παρουμε ρε μενιο αν βγαλεις εξω τις σοβαρες ομαδες???εγω θα ελεγα να ειναι μεσα και ας παρουμε ορισμενοι καποιες κατωτερες πχ εγω,ο μανος,κτλ

  4. #4
    Elite kosmios's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    kifisia
    Posts
    799
    PSN ID
    kosmios
    Name
    Μάκης

    Default

    KOSMIOS LIVERPOOL

  5. #5
    PS4forums Addict plakas's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Ίος το νησί του ομήρου και του ονείρου
    Posts
    2,079
    PSN ID
    sitos1979
    Name
    Mαριούλης

    Default

    Quote Originally Posted by kosmios View Post
    ΙΝΤΕΡ,ΜΙΛΑΝ >>εχμ μαλιστα και ποιες θα παρουμε ρε μενιο αν βγαλεις εξω τις σοβαρες ομαδες???εγω θα ελεγα να ειναι μεσα και ας παρουμε ορισμενοι καποιες κατωτερες πχ εγω,ο μανος,κτλ
    ΓΕΛΑΣΑΜΕ :rofl::rofl::rofl::rofl::fryingpan::fryingpan::fry ingpan:

  6. #6
    Elite kosmios's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    kifisia
    Posts
    799
    PSN ID
    kosmios
    Name
    Μάκης

    Default

    ^^^^^^
    ΡΕ ΑΝΘΡΩΠΕ θες να σε γλεντανε και σε αυτο ΟΧΙ ΠΕΣ ΜΟΥ ΑΥΤΟ ΘΕΛΕΙΣ????

  7. #7
    PS4forums Fanatic msnes7's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    karditsa
    Posts
    3,194
    PSN ID
    msnes7 (us) menios1976 (gr)

    Default

    Στο περσινό πρωτάθλημα είχαν αποκλειστεί όλες οι καλές ομάδες.Και νομίζω ότι παίξαμε μια χαρά.Άλλωστε σημασία έχει το παιχνίδι του καθενός και όχι η ομάδα.Απλά σκέψου ότι αν έχεις εναντίον και το lag και μια καλύτερη ομάδα είναι πολύ δύσκολο να παίξεις καλά.

  8. #8
    PS4forums Addict plakas's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Ίος το νησί του ομήρου και του ονείρου
    Posts
    2,079
    PSN ID
    sitos1979
    Name
    Mαριούλης

    Default

    Quote Originally Posted by kosmios View Post
    ^^^^^^
    ΡΕ ΑΝΘΡΩΠΕ θες να σε γλεντανε και σε αυτο ΟΧΙ ΠΕΣ ΜΟΥ ΑΥΤΟ ΘΕΛΕΙΣ????

    emmmmmm.................στην ΕΔΡΑ ΣΟΥ ΜΟΝΟ :tiphat::tiphat:

  9. #9
    PS4forums Fanatic msnes7's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    karditsa
    Posts
    3,194
    PSN ID
    msnes7 (us) menios1976 (gr)

    Default

    Quote Originally Posted by kosmios View Post
    KOSMIOS LIVERPOOL
    Διάλεξε άλλη μάκη

  10. #10
    Elite manos_ps3's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    East Coast
    Posts
    634
    PSN ID
    Manos_GR
    Name
    Μάνος

    Default

    Φίλε μου Μένιο, πολλά μπράβο που έχεις την διάθεση να αναλάβεις την διοργάνωση ενός τουρνουά. Η ιδέα σου είναι πολύ καλή!
    Όμως εγώ θα ήθελα να προτείνω κάτι διαφορετικό. Να μην υπάρχει περιορισμός στην επιλογή ομάδας. Δηλαδή να μπορεί ο καθένας να παίξει με την ομάδα που θέλει, κι ας την χρησιμοποιεί και κάποιος άλλος. Καταλαβαίνω, βέβαια, ότι έτσι θα παίζεται το τουρνουά με 3-4 ομάδες, αλλά το ζητούμενο δεν είναι οι ομάδες που θα χρησιμοποιηθούν, αλλά τί μπορεί να πετύχει ο καθένας με την ομάδα που θέλει.
    Δεν ξέρω πως σου φαίνεται αυτή η ιδέα και πώς θα την δουν τα άλλα παιδιά, πρέπει όμως να σκεφτούμε ότι δεν έχει γίνει άλλο τουρνουά με ελεύθερη επιλογή ομάδας. Ας το δοκιμάσουμε κι αυτό. Ε, τί λέτε παιδιά;
    PSN ID: Manos_GR




  11. #11
    Elite kosmios's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    kifisia
    Posts
    799
    PSN ID
    kosmios
    Name
    Μάκης

    Default

    ρε φιλε μενιο δεν ειχες γραψει liverpool πουθενα μετα το αλλαξες.οκ βαλε μου την ομαδα που παιζει ο villa τοτε valencia

  12. #12
    PS4forums Fanatic msnes7's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    karditsa
    Posts
    3,194
    PSN ID
    msnes7 (us) menios1976 (gr)

    Default

    Βασικά μάνο ξέρεις ότι εγώ δεν στέκομαι στις ομάδες αλλά στα πρόσωπα.Θα βάλω ένα poll καλύτερα

  13. #13
    Elite manos_ps3's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    East Coast
    Posts
    634
    PSN ID
    Manos_GR
    Name
    Μάνος

    Default

    Quote Originally Posted by msnes7 View Post
    Βασικά μάνο ξέρεις ότι εγώ δεν στέκομαι στις ομάδες αλλά στα πρόσωπα.Θα βάλω ένα poll καλύτερα
    Συμφωνώ Μένιο
    PSN ID: Manos_GR




  14. #14
    Elite gepe13's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    854
    PSN ID
    apoksenosi

    Default

    Quote Originally Posted by kosmios View Post
    Στη συνέχεια οι αγώνες θα είναι διπλοί μέχρι και τον τελικό ο οποίος θα είναι και αυτός διπλός κοιτα να τον αλλαξεις αν μπορεις γιατι δεν ειναι ωραιο να ειναι διπλος ο τελικος.
    Δεν μπορούν να επιλεγούν οι εξής ομάδες
    ΡΕΑΛ,ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ,ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ,ΤΣΕΛΣΙ,ΙΝΤΕΡ,ΜΙΛΑΝ >>εχμ μαλιστα και ποιες θα παρουμε ρε μενιο αν βγαλεις εξω τις σοβαρες ομαδες???εγω θα ελεγα να ειναι μεσα και ας παρουμε ορισμενοι καποιες κατωτερες πχ εγω,ο μανος,κτλ
    σιγα ρε ταλεντο που θελεις και κατωτερη μητερα τερεζα προστατη των αδυνατων και των φτωχων αγ. ζαχαρια

  15. #15
    Elite kosmios's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    kifisia
    Posts
    799
    PSN ID
    kosmios
    Name
    Μάκης

    Default

    Quote Originally Posted by gepe13 View Post
    σιγα ρε ταλεντο που θελεις και κατωτερη μητερα τερεζα προστατη των αδυνατων και των φτωχων αγ. ζαχαρια
    :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:ποση ωρα εκανες search στο google να βρεις αυτες τι ατακες ρε μπετοβλακα

  16. #16
    Elite bouzk77's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Pylos
    Posts
    804
    PSN ID
    mortimer_

    Default

    mortimer (zenit)

  17. #17
    PS4forums Addict plakas's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Ίος το νησί του ομήρου και του ονείρου
    Posts
    2,079
    PSN ID
    sitos1979
    Name
    Mαριούλης

    Default

    Quote Originally Posted by manos_ps3 View Post
    Φίλε μου Μένιο, πολλά μπράβο που έχεις την διάθεση να αναλάβεις την διοργάνωση ενός τουρνουά. Η ιδέα σου είναι πολύ καλή!
    Όμως εγώ θα ήθελα να προτείνω κάτι διαφορετικό. Να μην υπάρχει περιορισμός στην επιλογή ομάδας. Δηλαδή να μπορεί ο καθένας να παίξει με την ομάδα που θέλει, κι ας την χρησιμοποιεί και κάποιος άλλος. Καταλαβαίνω, βέβαια, ότι έτσι θα παίζεται το τουρνουά με 3-4 ομάδες, αλλά το ζητούμενο δεν είναι οι ομάδες που θα χρησιμοποιηθούν, αλλά τί μπορεί να πετύχει ο καθένας με την ομάδα που θέλει.
    Δεν ξέρω πως σου φαίνεται αυτή η ιδέα και πώς θα την δουν τα άλλα παιδιά, πρέπει όμως να σκεφτούμε ότι δεν έχει γίνει άλλο τουρνουά με ελεύθερη επιλογή ομάδας. Ας το δοκιμάσουμε κι αυτό. Ε, τί λέτε παιδιά;
    και ποιο το ενδιαφερων τοττε να παιζουμε μονο προ..............?βασικα αν ειναι liga και να περνουμε οτι ομαδα να ναι για ποιον λογο να λεγετε liga ας ονομαστη ΦΙΛΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ PRO EVO09 που φυσικα και δεν θα συμετασχω οπως ειναι απλα γιατι δεν υπαρχει λογο αν ειναι ο RONALDO KAI O ETO NA EINAI OI SKORER ME 100 GOAL STA 20 ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ δεν εχει ουσια φιλε Μανο

    φιλικα παντα
    Μαριος

    Εγω λεω να μεινει οπως ειναι να αλαξει και λιγο το κλιμα του παιχνιδιου ..........................................Μενιο κανε poll αλλα αν ειναι να περνουμε οτι ομαδες να ναι να γινει φιλικο νημα και οχι πρωταθληματος ...........................και ενοειται δεν νομιζω να συμετασχω

  18. #18
    PS4forums Fanatic msnes7's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    karditsa
    Posts
    3,194
    PSN ID
    msnes7 (us) menios1976 (gr)

    Default

    ¨Οπως και να έχει εσείς ψηφίζετε,αλλά μην είστε εντελώς αρνητικοί αν η θέληση σας είναι ανάποδη με το αποτέλεσμα του poll.
    Εγώ προσωπικά γουστάρω και τις 2 επιλογές και η καθεμία έχει τα μειονεκτήματα της(η πρώτη το βαρετό του να παίζεις με τις ίδιες ομάδες και η δεύτερη το περιορισμένο με βάση τις δυνατότητες χαμηλών ομάδων gameplay)
    ¨Ομως και οι 2 έχουν ένα κοινό στοιχείο.Θα γίνονται αγώνες που από πλευράς ομάδων θα είναι σχετικά ίσοι

  19. #19
    Elite gepe13's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    854
    PSN ID
    apoksenosi

    Default

    Quote Originally Posted by kosmios View Post
    :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:ποση ωρα εκανες search στο google να βρεις αυτες τι ατακες ρε μπετοβλακα



    να φαει μπαν το παιδι με ειπε μπετο (το υλικο οχι τον ποδοσφαιριστη)


    και ψηφιζω με κληρωση να παιρνουμε ομαδες

  20. #20
    PS4forums Fanatic msnes7's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    karditsa
    Posts
    3,194
    PSN ID
    msnes7 (us) menios1976 (gr)

    Default

    1. sitos1979 - atletico mad
    2. kosmios - valenthia
    3. mortimer - zenit
    4. msnes - sevilla
    Κάντε quote την λίστα μόνο,έχει αυτόματη αρίθμηση
    Αν και έχω μια επιφύλαξη για την ζενίτ θα δούμε την τελική λίστα και αποφασίζουμε
    Last edited by msnes7; 05-02-2009 at 22:35.

Page 1 of 2 12 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •