Page 100 of 103 FirstFirst ... 509096979899100101102103 LastLast
Results 1,981 to 2,000 of 2056

Thread: Red Dead Redemption

  1. #1981

    Default

    Είχα αγοράσει το Undead Nightmare, έχει πλάκα αλλά δεν τρελάθηκα κιόλας.



    Το RDR είναι εξαιρετικό παιχνίδι αλλά αυστηρά story driven. Δηλαδή πέρα απο κάποια side missions και activities δεν υπάρχει ουσιαστικό exploring, γιατί στην ουσία μιλάμε για μια απέραντη έρημο. Αν το ξαναπαίξεις δηλαδή θα το παίξεις για την ιστορία του κυρίως.

    Το twist στο τέλος του παιχνιδιού ήταν απο τις σοκαριστικότερες στιγμές που έχω ζήσει σε game.

  2. #1982
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,272
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Δεν ειναι ερημος, εχει πολυ πραγμα να ανακαλυψεις, μπορει να μην εχει τον τεραστιο κοσμο του GTA αλλα εχεις πολλες περιοχες να ανακαλυψεις, φαρμες, bandits hideouts, mines, caves, abandoned towns, treasure hunting κλπ κλπ και γενικα μια εποχη και φυση που μοιαζει αψογα αποδοσμενη. Δεν εχει την ποικιλια ενος GTA σαφως, αλλα δεν θα μπορουσε αλλωστε. Θα ηταν ψευτικο εαν γινοταν αυτο.

    Eγω το παιζω παντως και για την ιστορια και για τον κοσμο του αλλα και για το gameplay του το οποιο εχει στοιχεια που δεν υπαρχουν σε κανενα αλλο παιχνιδι της Ροκσταρ τοσο καλα αποδοσμενα. Για πχ το shooting ενω καβαλας το αλογο απλα δεν παιζεται, ειναι κορυφαιο σε αισθηση και χειρισμο, κατι που δεν ειναι ευκολο φυσικα να γινει σε ενα GTA τοσο καλα για ευνοητους λογους. Γενικα ειναι ενα κορυφαιο παιχνιδι.
    Last edited by Valkyre; 14-10-2013 at 15:22.

  3. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Nikoladim (14-10-2013)

  4. #1983
    Cool Member SevenAm's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Kryoneri
    Posts
    277
    PSN ID
    SevenAM
    Name
    Vassilis

    Default

    Quote Originally Posted by geogoku View Post
    εχει αρχισει κανεις το expansion undead??? λεει τιποτα??

    ειχα πουλησει τοτε το RDR γιατι ειχα βαλει στο ματι την GOTY edition για να εχει κ το Undead Nightmare.
    Το έχω τερματίσει εδώ και καιρί μαζί με το RDR, αυτό που μπορώ να πώ με σιγουριά είναι οτι πρόκειται για το πιο μ@μ@το DLC που έχειπεράσει από τα χέρια μου. Αν και δύσκολο να το κανεις 100% (χρειάζεται αφοσίωση και ικανά άτομα για να φτάσετε στα τελευταία κύματα). Ανεπιφύλακτα αν δεν είσαι 100% maniac να το πάρεις
    Happy Days in Killzone 3 MP @ http://www.youtube.com/watch?v=ln_96Vuk1Ac

  5. The Following User Says Thank You to SevenAm For This Useful Post:

    geogoku (15-10-2013)

  6. #1984

    Default

    Γενικά το παιχνίδι διαδραματίζοταν σε μια εποχή όπου είναι φυσιολογικό να μην υπήρχαν πολλά activities και μέρη ενδιαφέροντος. Αλλά οκ η διαδρομή με το άλογο καταντούσε κουραστική απο ένα σημείο και μετά, και η άμαξα ήταν σε fixed locations και σε πήγαινε μόνο στις πόλεις. Γι' αυτό άλλωστε εστίασαν τόσο πολύ στο story.

    Το πιο απολαυστικό feature του παιχνιδιού ήταν το Dead Eye για μένα. Θύμιζε παλιό western όπου τους θέριζε όλους στην οθόνη σε 5 δευτερόλεπτα lol. Αλλά ήταν πολύ καλό.

    Γενικά δεν έχω κανένα παράπονο απ' το RDR. Για ένα western παιχνίδι που διαδραματίζονταν 100 χρόνια πρίν, δημιουργήθηκε ένας εξαιρετικός κόσμος απο την R* γι' άλλη μια φορά. Αλλά γενικά δεν θα το έβαζα στη δεκάδα μου στη γενιά γιατί ποτέ δεν μου άρεσαν τα western γενικότερα, είτε ταινίες (πλήν Django), είτε videogames.

  7. #1985
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,272
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Eχει fast travel παντως το παιχνιδι για οποιον βαριοταν να καλυψει τις αποστασεις μετα απο καποιο σημειο. Απαξ και ειχες ανακαλυψει μια περιοχη μπορουσες να κανεις fast travel για εκει.

  8. #1986

    Default

    Πρώτη φορά το ακούω αυτό. Μάλλον δεν το είχα πάρει χαμπάρι όταν το είχα πρωτοπαίξει. Λογικό feature, αφού απο κάποιο σημείο και μετά το πέρα-δώθε στον χάρτη με το κακόμοιρο το αλογάκι δεν παλεύοταν.
    Last edited by Tilemaxx; 14-10-2013 at 15:54.

  9. #1987
    Elite stavros88's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Afghanistan
    Posts
    910
    PSN ID
    ocelot14gr

    Default

    Εγω παντως ακομα θυμαμαι μια αποστολη που σε πηγαινε απο κατω αριστερα στο Μεξικο πανω δεξια στο Blackwater.Μπορει να μου πηρε 2-3 φορες να φτασω.Στην διαδρομη ολο κατι γινοταν,εβλεπα μια περιοχη που ηθελα να παω κ.ο.κ..Ειναι απολαυση οι διαδρομες με το αλογο!

  10. The Following User Says Thank You to stavros88 For This Useful Post:

    Valkyre (14-10-2013)

  11. #1988
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,272
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ ετσι ειναι και για εμενα, ασε που οπως ειπα ακριβως επειδη το shooting με το αλογο εν κινησει ειναι τοσο μα τοσο fun, οποτε εβλεπα σμηνος απο αετους παντα εμπαινα στο τρυπακι να ριξω ενα dead eye... απολαυση!

  12. #1989
    Cool Member SevenAm's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Kryoneri
    Posts
    277
    PSN ID
    SevenAM
    Name
    Vassilis

    Default

    Μου άρεσε η ιδέα με το λάσσο! Το παιχνίδι θα έπρεπε να έχει counter με τον αρ. θυμάτων από τους πάτησε το τρένο. Αν θυμάμαι επαιζαν οι 2 καμμένοι και στοίβαζαν δεμένους πάνω στις ράγες.. χχεχεχεχεε
    Happy Days in Killzone 3 MP @ http://www.youtube.com/watch?v=ln_96Vuk1Ac

  13. #1990
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,272
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Eμενα μου αρεσε παρα πολυ που το παιχνιδι εδινε την δυνατοτητα στον παιχτη να παιξει οπως θελει. Απο lawful τυπος με 0 kills αθωων οπου ολοι σε θαυμαζουν, μεχρι bandit με σωρους απο πτωματα και να ειναι ο φοβος και ο τρομος.

    Νομιζω ειναι το μοναδικο παιχνιδι απο την Rockstar που δινει τοσο μεγαλο ευρος επιλογων στο θεμα αυτο.

    Ολο το honor και fame system τα σπαει, και ειναι φοβερο πως ολος ο κοσμος αντιδραει με βαση τις πραξεις σου. Προσωπικα τωρα παιζω σαν φουλ lawful τυπος με 0 crimes, 0 kills, 0 steals etc. Μου προκαλει τρομερη εντυπωση ο τροπος που ηδη ο κοσμος του παιχνιδιου με αντιμετωπιζει αναλογα.

  14. #1991
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,765
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ναι αλλά ο άλλος τρόπος δεν έχει τελικά κανένα νόημα σεναριακά... Δεν ταιριάζει στο σενάριο και στον χαρακτήρα του Μαρστον imo...
    Οπότε το lawful είναι μονόδρομος....

  15. #1992
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,272
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Γιατι δεν ταιριαζει?? Μια ζωη bandit ηταν ο τυπος... οι μοναδικες υπονοιες που πεταει ειναι οτι δεν θελει να εχει παρε δωσε με τους συγκεκριμενους τυπους που τωρα κυνηγαει επειδη τον εκβιαζουν...ισα ισα που το "σκουπιδι" που του εχουν αναθεσει να ξεκανει, επι της ουσιας τον αποκαλει "αδερφο" του. You are like a brother to me του λεει στην πρωτη κιολας σκηνη του παιχνιδιου.

    Μια χαρα κολαει.

    Αλλωστε το fame λειτουργει αψογα με αυτο ετσι οπως το εχουν εφαρμοσει στο παιχνιδι.

    Εγω στο πρωτο playthrough ειχα παιξει bandit περισσοτερο. Σε καποια φαση δεν με αφηναν καν να μπω στα μαγαζια να αγορασω λοολ...μονο προς το τελος αλλαξα συμπεριφορα λιγο και εγινα ψιλο neutral.

  16. #1993
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,765
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Παρακολούθησε προσεκτικά τα cutscenes κ το πως μιλάει κ τι λέει ο marston κ ξαναπες μου οτι κολλάει να τον παίξεις κάφρο/τρεβορ

    Δεν του παει καθόλου....
    Αφου στο red dead δεν έκανα σχεδόν καθόλου κάφριλικια ακριβώς για αυτό το λόγο...

  17. #1994
    Forum GOD the master's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Athens
    Posts
    5,843
    PSN ID
    Kuromajo__
    Name
    リーナ

    Default

    ναι ηταν καλουλης καταβαθος,,,

    ωραιο ξεθαμα Btw πρεπει να βγει δευτερο red dead...

  18. #1995
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Το πιστευετε οτι δε το εχω παιξει;;;; Το εχω, βεβαια, απο το plus, οποτε ισως το αρχισω καποια στιγμη. Ισως αφου βαρεθω με το GTA.

  19. #1996
    PS4forums Addict Gazof's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Αthens
    Posts
    1,652
    PSN ID
    jimmy_mondeo

    Default

    Παύλο, βάλ'το όπως είναι, χωρίς 2η σκέψη Ήταν το πρώτο παιχνίδι που έπαιξα από το plus όταν και έκανα πέρυσι τέτοια εποχή μία 3μηνη συνδρομή. Το βάζω ανυποψίαστος εντελώς (για το αν είναι ωραίο ή όχι). Βλέπω εκεί ένα cowboy να περιπλανιέται.. λέω ας παίξω λίγο να δω τι μπορεί να λέει. Δε θυμάμαι, τελικά, μετά από πόσες ώρες σηκώθηκα!
    Mega Drive, Sega Saturn, PS1, PS2, PS3, PS4, PSP, PSVITA, Xbox 360, Xbox ONE, Wii U. Games on


  20. #1997
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Μωρε, το είχα ξεκινήσει, αλλα έπαιξα ελάχιστα. Ελάχιστα όμως. Έτσι δε μπορείς να πεις οτι ασχολήθηκα. Τεσπα... Θα το ξαναπροσπαθησω.

  21. #1998
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Εγω θα το ξεκινησω σημερα...ωχ εχω και πρεμιερα Walking dead...
    Spoiler!

  22. #1999
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    To RdR για μενα ειναι το 2ο καλυτερο παιχνιδι για το Ps3, μετα το TLOU! Παυλο παιχτο ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ.

  23. #2000
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    4,000
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Εμένα το RDR είναι σίγουρα στο top 3 μου στο PS3.


    @Nikoladim: LOL


Tags for this Thread

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •