Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 41 to 49 of 49

Thread: Dragon Age: Origins

  1. #41
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Κρίμα....


  2. #42
    Member shadow's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    91
    PSN ID
    shadowsong123

    Default

    αρκετα μικρα για rpG???? wtf??? μα αν κανεις και τα περισσοτερα side quests εγω βγηκα με 40 ωρες gameplaY!

  3. #43
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    τοσο ηταν...μπορει να αφαιρεθηκα , παντος το 2 ηταν μικρο

  4. #44
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Το τελείωσα εχτές με όλους τους πιθανούς τερματισμούς... ΕΠΟΣ το παιχνίδι πολύ καλό (νταξει mass effect 2 δεν είναι).
    Για την πλατίνα βέβαια έχω αρκετή ώρα ακόμα.
    Το παιχνίδι μου πήρε πάνω απο 40 ώρες (ακριβή αριθμό δεν μπορώ να πω γιατί η μλκία μετράει χρόνο και όταν το έχεις pause - πράγμα που κάνω πολύ συχνά εγώ και για αρκετή ώρα) αλλά έκανα και ΟΛΑ τα side-quests. Δεν άφησε ούτε ένα (δεν χρειαζόταν για τρόπαιο απλά γούσταρα ).
    O χαρακτήρας μου ήταν female human noble rogue με κατεύθυνση στην τοξοβολία. Επέλεξα female κυρίως γιατί αν είμουν άντρας θα αναγκαζόμουν να κάνω gay καταστάσεις για να πάρω τα ρομαντζοτρόπαια - το lesbian δε με χαλάει απο την άλλη .
    Όπως είπα το τερμάτισα σε όλα τα τέλη και σε ένα απο αυτά η χαρακτήρας μου (Elissa) έγινε και βασίλισσα του Ferelnden ! Αμέ!
    Επίσης κατάφερα να τα έχω ταυτόχρονα με 3 απο τους 4 companions (η 4η - morrigan δεν κάνει same sex relations) χωρίς να με χωρίσει κανένας απο αυτούς. Στο τέλος η Elissa παντρέυτηκε τον Alistair αλλά κράτησε και την Lelianna και Zevran on the side για φαν λολ!
    Θα κάνω ένα διαλειματάκι μάλλον και θα πιάσω Awakening και τα λοιπά dlc σιγά σιγά...
    Ωραίο παιχνίδι πάντος, αξίζει να το δείτε!

  5. #45
    PS4forums Fanatic nikolaszax's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    2,548
    PSN ID
    SOLIDUS-NICK-GR

    Default

    Quote Originally Posted by enstikto View Post
    Επίσης κατάφερα να τα έχω ταυτόχρονα με 3 απο τους 4 companions (η 4η - morrigan δεν κάνει same sex relations) χωρίς να με χωρίσει κανένας απο αυτούς.
    Pity that you were female lol.
    Το romance της morrigan ηταν ισως το μακραν καλυτερο απο τα υπολοιπα του παιχνιδιου και imo παρα πολυ καλη δουλεια,ενω δενει και ομορφα με το σεναριο.

    Τωρα δεν θυμαμαι τι καθοριζει το game σαν "τελη"(και το πως δινει τροπαιο αν δινει) αλλα αμφιβαλλω να ειδες ολα τα variables XD.Ορισμενα παραδειγματα που μπορει να μην ειδες ειναι
    Spoiler!


    Ενα αλλο πραγμα που μου αρεσε αλλα πολυ πιθανο πολλοι να το χασαν ή να μην το προσεξαν ειναι πως μπορεις να καθορισεις και να αλλαξεις τους χαρακτηρες συγκεκριμενων ατομων,κατι που ανηγει και αλλες επιλογες στο φιναλε
    Spoiler!


    Υπαρχουν τοσοι πολλοι τροποι να καθορισεις το πως θα παιξεις που το καναν ενα παιχνιδι που ανετα εκανα 4 playtrhoughs(απο εκει και περα αρχιζα να κουραζομαι με μερικα sequences οπως πχ fade και deep roads).
    http://www.ps3forums.gr/vb/image.php?type=sigpic&userid=1588&dateline=1225298  939

  6. #46
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^I did all these εκτός από το ρομαντζο της morrigan αν κ γίνανε κολιταρια...
    Τώρα θα το ξαναπαιξω με male αλλά μόνο μέχρι να φτάσω να «ρομαντζαρω» τη morigan.

    Εμένα σα ροματζο η λελιανα μου άρεσε πιο πολύ (από αυτά που είδα)

  7. #47
    Elite Starlord's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ΠΡΕΒΕΖΑ
    Posts
    602
    PSN ID
    STARMICHAEL
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Τέτοια βλέπει η γυναίκα μου (αν και δεν το έχω παίξει κανονικά ακόμα) και θα μου το κόψει το ps3... Και εγώ female wizard έφτιαξα για την εμπειρία μια και δεν έχω παίξει τέτοιο χαρακτήρα. Αφού δεν κυνηγάω κάτι στο παιχνίδι θέλω να ασχοληθώ με τα side-quests που πιστεύω προσφέρουν σε όλα τα παιχνίδια.

  8. #48

    Default

    ενα bump ενοψει Inquisition


    Τεραστια παιχνιδαρα το Origins,απ'τα καλυτερα rpg που χουν βγει ever

  9. #49
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Γιατί είχε μόνο 3 σελίδες το συγκεκριμένο thread;

    Ένα ενδιαφέρον post-mortem για το παιχνίδι από μέλη της ομάδας

    The Oral History Of Dragon Age: Origins

    We talked to nine developers who worked on Dragon Age: Origins about where BioWare's legendary fantasy series all began.


    Λίγο πολύ είναι πράγματα που έχουμε ξανακούσει, με μερικές λεπτομέρειες παραπάνω. Φαίνεται ότι ανέκαθεν είχε προβλήματα management η BioWare και μονίμως τα παιχνίδια τους σώζονταν την τελευταία στιγμή. Αυτό κάποια στιγμή που τα projects έγιναν μεγαλύτερα και πιο πολύπλοκα τους κόστισε όπως φάνηκε (Andromeda, Anthem).
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •