Page 7 of 7 FirstFirst ... 34567
Results 121 to 132 of 132

Thread: Οfficial Playstation Magazine (GR)

  1. #121
    Forum GOD the master's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Athens
    Posts
    5,843
    PSN ID
    Kuromajo__
    Name
    リーナ

    Default

    κριμα οντως,
    εγω δεν το αγοραζα λογω της τιμης οπως λογικα και αρκετος κοσμος...
    και φτασαμε ως εδω.


    νομιζω παντως οτι πλεον δεν υπαρχει κανενα σχετικο περιοδικο για κονσολες
    τι να τα κανεις τωρα οτι χρειαζομαστε το βρισκουμε στο νετ.

  2. #122
    Forum GOD messi10's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Athens
    Posts
    5,657
    PSN ID
    messi10ozil
    Name
    Παναγιωτης

    Default

    Quote Originally Posted by the master View Post
    κριμα οντως,
    εγω δεν το αγοραζα λογω της τιμης οπως λογικα και αρκετος κοσμος...
    και φτασαμε ως εδω.


    νομιζω παντως οτι πλεον δεν υπαρχει κανενα σχετικο περιοδικο για κονσολες
    τι να τα κανεις τωρα οτι χρειαζομαστε το βρισκουμε στο νετ.
    αυτος ειναι και ο βασικοτερος παραγοντας για το κλεισιμο του περιοδικου (μαζι με την Οικονμικη κριση, φυσικα). Παντως, ειναι πολυ κριμα, πραγματικα δεν αξιζε να κλεισει, προσωπικα καθε μηνα το επερνα, λογω των reviews και γενικοτερα των θεματων του.

    Big Ben, London, UK
    --------------------------------
    Science fiction
    Fight to live an other day or live to fight another day (messi10,Dragonborn)




  3. #123
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Οχι δεν έγινε κάποια ανάσταση ή κάτι τέτοιο - δεν το βλέπω κιόλας - απλά ήθελα να ρωτήσω όποιους το έπαιρναν εξαρχής με την νέα αρίθμηση, αν θυμούνται να είχε βάλει τίποτα post cards παιχνιδιών;
    Έχω του inFamous και έχω την εντύπωση ότι είχε βάλει και από Killzone 2 και Final Fantasy XIII. Θέλω να επιβεβαιώσω την ύπαρξη τους, για να προχωρήσω σε αναζήτηση τους.

    Επίσης, άσχετο θέμα... έχω την εντύπωση ότι όταν είχε βγει το Wii, είχε κυκλοφορήσει ένα τεύχος αφιέρωμα από ένα περιοδικό (games ίσως) αποκλειστικά για το Wii σε αυτόνομη κυκλοφορία, μια και έξω. Λευκό εξώφυλλο με το λευκό Wii και μικρότερο μέγεθος από τα συνηθισμένα περιοδικά, θυμάμαι καλά;
    Νομίζω για αυτό το θέμα κάτι βρήκα στο ninty.gr:
    Έχω δει δύο ελληνικά περιοδικά μέχρι τώρα για το Wii, ανεξάρτητα μεταξύ τους, που απλά είναι οδηγοί για το πώς να αξιοποιήσεις το Wii και μερικά υποτυπώδη review πολύ πρώιμων παιχνιδιών. Δεν είναι τεύχη με συνέχεια όμως. Είναι έκτακτα ένθετα.
    http://www.ninty.gr/showthread.php?t...ll=1#post30108
    και αυτό εδώ:
    Σήμερα καθώς έκανα την καθιερωμένη μου διαδρομή απο το σπίτι στην δουλειά σταμάτησα να δω αν κυκλοφόρησε το PC Master και τι βλέπω μπροστά μου. Unofficial Wii Magazine. Ναι είναι ελληνικό είναι για Wii και μπορείτε να το βρείτε στα περίπτερα. 3,50 € είναι η τιμή του και είναι ο απόλυτος οδηγός για Wii όπως λέει και το εξώφυλλο. Δεν το διάβασα ακόμα. Όσοι το αγοράσατε ρίξτε εντυπώσεις. Με το που θα το διαβάσω θα σας ενημερώσω. Είναι περιοδικό του Games.
    http://www.ninty.gr/showthread.php?t=1074
    Last edited by Nek_Food; 30-05-2013 at 10:35.

  4. #124
    Elite fotaras's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    860
    PSN ID
    fotaras_fz6s
    Name
    Φώτης

    Default

    ^^ Φιλε καλα θυμασαι για τις καρτες. 2 ειχαν βγαλει για το infamous που ειχαν το σχεδιο/ζωγραφια μονο απ'την μια πλευρα και μια για το killzone 2 που εχει διαφορετικο σχεδιο στη μια πλευρα και διαφορετικο στην αλλη.
    Για το final fantasy δεν ξερω αν ειχαν βγαλει,ακομα κ να το ειχα παρει το τευχος,το πιο πιθανο ειναι να τις πεταξα!

    Τωρα οσον αφορα το περιοδικο για το wii κατι ψιλοθυμαμαι που το ειχε παρει το ματι μου στο ψιλικατζιδικο που ψωνιζα. Και για να το θυμαμαι,μαλλον σημαινει οτι θα το ειχα αγορασει αλλα πρεπει να εφαγε πεταμα!

    Sent from my HTC Wildfire S using Tapatalk 2

  5. #125
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Πολύ πέταμα βρε αδελφέ, κρίμα. Πότε - πότε κρατάμε και τίποτα για συλλογή.

    Σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις.

  6. #126
    Forum GOD messi10's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Athens
    Posts
    5,657
    PSN ID
    messi10ozil
    Name
    Παναγιωτης

    Default

    Κ εγω εχω τις καρτες απι το inFamous ακομα. Ολα τα περιοδικα παντως τα εχω φυλάξει στην ταράτσα (οπσμ, games και διάφορα αλλα) δεν πεταω τπτ προσωπικα.

    Big Ben, London, UK
    --------------------------------
    Science fiction
    Fight to live an other day or live to fight another day (messi10,Dragonborn)




  7. #127
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Θυμάσαι εσύ φίλε messi10 αν είχε βάλει το OPSM GR κάρτα για το Finel Fantasy XIII;
    Καλά κάνεις και τα μαζεύεις... έχω και εγώ αρκετά από Absolute Playstation και GamePro (αν θυμάμαι καλά) και φυσικά όλα από αυτή την τελευταία σειρά του OPSM GR.

    Δυστυχώς έχω "διώξει" ο χαζός όσα αφορούσαν PC gaming (PC Master/Multimedia&CDrom/κλπ άλλα) θυμάμαι ειδικά από το PC Master είχα πολλά που ήταν με δισκέττες, ακόμη και 5,25 (νομίζω). Κρίμα...
    Last edited by Nek_Food; 31-05-2013 at 11:57.

  8. The Following User Says Thank You to Nek_Food For This Useful Post:

    messi10 (31-05-2013)

  9. #128
    Forum GOD messi10's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Athens
    Posts
    5,657
    PSN ID
    messi10ozil
    Name
    Παναγιωτης

    Default

    Για FFXIII, sorry δεν θυμαμαι. Καλα εσυ εχεις ολοκληρη συλλογη φιλε μου, εγω τα εχω ολα απο το 2007 και μετα περα απο 1 - 2 περιοδικα δεν εχω χασει αλλα.

    Big Ben, London, UK
    --------------------------------
    Science fiction
    Fight to live an other day or live to fight another day (messi10,Dragonborn)




  10. #129
    Elite fotaras's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    860
    PSN ID
    fotaras_fz6s
    Name
    Φώτης

    Default

    Quote Originally Posted by Nek_Food View Post
    Πολύ πέταμα βρε αδελφέ, κρίμα. Πότε - πότε κρατάμε και τίποτα για συλλογή.

    Σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις.
    Ειχαν μαζευτει πολλα ρε φιλε. Ειχα τα τευχη που βγαινανε επι εποχης ps2,επαιρνα και αυτα που βγαινανε για το ps3,καποια στιγμη ειχαν μαζευτει παρα πολλα,μαζι με αλλα διαφορα περιοδικα που επαιρνα κατα καιρους.
    Οποτε,τα πεταξα σχεδον ολα και κρατησα μονο οσα ειχαν αφιερωματα για παιχνιδια που μου αρεσαν,πχ ενα που θυμαμαι ηταν οταν ειχε βγει το metal gear solid 4 ,ειχαν βγαλει ενα τευχος που ειχαν αφιερωμα για ολα τα παιχνιδια της σειρας.

    Anyway, οσον αφορα τις καρτες για το infamous και του killzone 2,αν δυσκολευτεις να τις βρεις,μπορω να σου τις δωσω εγω,αλλωστε χωμενες σε ενα συρταρι τις εχω.
    Sent from my HTC Wildfire S using Tapatalk 2

  11. #130
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    ΟΚ, θα σε έχω στα υπόψη μου, αγαπητέ...

  12. #131
    Elite fotaras's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    860
    PSN ID
    fotaras_fz6s
    Name
    Φώτης

    Default

    Δεν ειμαι αθηνα,μενω επαρχια,γι'αυτο εγραψα αν δυσκολευτεις να τις βρεις. Ειδαλλως θα κανονιζαμε συναντηση να κερασω και καφεδακι μαζι με τις καρτουλες αφου χαρη σε εσενα βρηκα μετα απο πολα χρονια το αγαπημενο παιχνιδι απο τα ουφαδικα,το μπομπορόγκο δικε μου! Διαολε,μεχρι και στο κινητο το εχω κ παιζω!
    Αν θελεις παντως κανονιζουμε πως να σου τις στειλω.
    Sent from my HTC Wildfire S using Tapatalk 2

  13. The Following User Says Thank You to fotaras For This Useful Post:

    Nek_Food (01-06-2013)

  14. #132
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Δεν ξέρω πόσοι το είχατε πάρει είδηση, πάντως κάποιοι από τους συμμετέχοντες στην έντυπη έκδοση του OPSM στην χώρα μας και την διαχείριση της ιστοσελίδας, μετά το κλείσιμο έκαναν μία δικιά τους αξιόλογη προσπάθεια χωρίς φανφάρες και διαφήμιση υπό τον τίτλο The Gang.gr. Δυστυχώς, με πρόσφατη ανακοίνωση κατεβάζει ρολά ήτοι αναστέλλεται η λειτουργία του συγκεκριμένου χώρου. Καλή συνέχεια και υπομονή σε όλη την συμμορία.

    http://www.thegang.gr/260614/anastel...ia-toy-thegang

    Αναστέλλεται η λειτουργία του TheGang

    Ας υποθέσουμε ότι πέφτουν οι τίτλοι τέλους... by TheGangGr
    on Παρ, 27/06/2014 - 11:10


    Όλα τα ωραία έχουν ένα τέλος, λένε. Για μας τους Συμμορίτες, τα ωραία δεν θα έπρεπε να έχουν τέλος, παρόλα αυτά βρισκόμαστε στη δυσάρεστη θέση να σας ενημερώσουμε ότι η λειτουργία του site μας αναστέλλεται. Το πείραμα πέτυχε, αλλά το πειραματόζωο δεν κατάφερε να μείνει μαζί μας, για διάφορους λόγους που δεν είναι της παρούσης. Ας πούμε, απλά, ότι γνωρίζαμε τις δυσκολίες και τις γενικότερες δυσμενείς συνθήκες, αλλά δεν τις μετρήσαμε σωστά.
    Πιθανώς, λόγω ενθουσιασμού, πάθους, αγάπης για τη δουλειά μας και ότι είναι αυτό που υπηρετούμε. Προφανώς, κάτι θα κάναμε κι εμείς λάθος, δεν μπορεί. Παρόλα αυτά, μικρή σημασία έχουν όλα αυτά και χρωστάμε 3 ευχαριστώ. Πρώτον, στους συνεργάτες μας από την gaming και tech βιομηχανία που στήριξαν έμπρακτα την προσπάθεια αυτή.
    Δεύτερον, στους φίλους και συνεργάτες μας εδώ στο site, οι οποίοι μας χάρισαν απλόχερα τον πολύτιμο χρόνο τους με reviews, previews, features, νέα. Η συνεισφορά όλων αυτών που βρέθηκαν κατά καιρούς, ή έμειναν, στη συντακτική ομάδα του The Gang, ήταν ποσοτικώς και ποιοτικώς ανεκτίμητη. Άλλοι λιγότερο κι άλλοι περισσότερο, βοήθησαν το The Gang χωρίς κάποιο χειροπιαστό όφελος, εκπληρώνοντας τις προσδοκίες μας για κείμενα επιπέδου που είχαν αυτό το "κάτι που θέλουμε". Ένα απλό ευχαριστώ, έστω και από καρδιάς, ίσως να μην αρκεί. Δεν πρέπει δε να ξεχάσουμε τον Than για τον σχεδιασμό και τον Γιώργο για την ανάπτυξη του site (με κείνο το forum που λέγαμε, άστο...). Είστε άρχοντες, thanx!
    Τρίτον, δεν μπορούμε να ξεχάσουμε εσάς, τους πιστούς ή μη Συμμορίτες. Το TheGang έφτασε όπου έφτασε χάρη στη δική σας αφοσίωση, τις συμβουλές, τις παρατηρήσεις, ακόμα και η απλή περιήγηση στις σελίδες μας φτάνει και περισσεύει για να σας ευχαριστήσουμε. Δεν πρέπει ποτέ να ξεχνά κανείς ότι το οποιοδήποτε μέσο, είναι το κοινό του. Αυτό του δίνει δύναμη, το προσδιορίζει και το κατατάσσει στο χάρτη. Από την πρώτη μέρα, όταν το TheGang ήταν ακόμα μια ιδέα στο μυαλό, στοχεύαμε σε κοινό με επίπεδο και ποιότητα, κι αυτό βρήκαμε στο site μας. Ευχαριστώ, είπαμε;
    Αν κάπου, κάπως, κάποτε, θα συναντηθούμε ξανά; Και που θέλετε να ξέρουμε;

    Υ.Γ.: Κι επειδή ποτέ δεν μας ταίριαζαν οι μελό καταστάσεις και προσπαθούμε να αντιμετωπίζουμε τα πάντα με χιούμορ, ο Κατσουράνης φταίει που κλείνει το site.
    TheGang team
    Γιάννης, Μάκης, Μιχάλης, Πάνος
    Τα ονόματα ολόκληρα ως: Γιάννης Γορανίτης, Μάκης Ραπτόπουλος, Μιχάλης Τέγος και Πάνος Μπόμπολας


Page 7 of 7 FirstFirst ... 34567

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •