Page 1 of 57 123451151 ... LastLast
Results 1 to 20 of 1137

Thread: Demon's Souls

  1. #1
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default Demon's Souls

    Ειναι RPG το παιχνιδι.

    Scans.
    Spoiler!


    .

  2. #2
    PS4forums Addict Ixor24's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Αθηνα - Κουκάκι...
    Posts
    1,941
    PSN ID
    Ixor24
    Name
    Βαγγέλης

    Default

    Αντε να δουμε τι ειναι και αυτο!

    Απλα ρε παιδια δεν κατανταει λιγο βαρετο να λεμε για καθε καινουριο παιχνιδι που βγαινει ΑΑΑΑ φοβερο κλπ κλπ?

  3. #3
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Πολυ νωρις για να κρινουμε , παντως ειναι και exclusive να σημειωσω...

  4. #4
    Forum GOD muku's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Tokyo
    Posts
    5,277
    PSN ID
    muku0-400
    Name
    Vladimir

    Default

    Στο tokyo game show θα είναι playable. Οπότε λογικά θα έχουμε gameplay video για να πάρουμε μια γεύση. Το ότι θα είναι playable είναι πολύ θετικό γιατί σημαίνει ότι δεν θα αργήσει πολύ να βγει (λογικά).

  5. #5
    Advanced Member atomsk's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    in a box
    Posts
    514
    PSN ID
    atomsk2k

    Default

    καλά αυτή η ιστορία με τα σκαναρισμένα γιαπονέζικα περιοδικά κάνει την βαλίτσα να πηγαίνει πολύ μακριά για τους κοινούς θνητούς που ζουν εκτός Ιαπωνίας. Ακόμα θυμάμαι πριν απο ένα χρόνο και βάλε τα σκαναρισμένα περιοδικά του white knight chronicles..και που είναι; έρχεται..στο δρόμο είναι αλλά έμεινε απο λάστιχο... :witsend:

  6. #6
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by atomsk View Post
    καλά αυτή η ιστορία με τα σκαναρισμένα γιαπονέζικα περιοδικά κάνει την βαλίτσα να πηγαίνει πολύ μακριά για τους κοινούς θνητούς που ζουν εκτός Ιαπωνίας. Ακόμα θυμάμαι πριν απο ένα χρόνο και βάλε τα σκαναρισμένα περιοδικά του white knight chronicles..και που είναι; έρχεται..στο δρόμο είναι αλλά έμεινε απο λάστιχο... :witsend:
    Καλα δεν τα εμαθες για το White Knight?Εχει βγει επισημη δηλωση απο την εταιρια οτι κυκλοφορει σε Ιαπωνια στις 25 Δεκεμβριου!

    Ναι το ξερω , δεν ακουγαμε τιποτα τοσο καιρο , αλλα υπηρχε λογος και δεν ηθελαν να αποκαλυψουν πολλες πληροφοριες για το παιχνιδι.Και εκει που ξαφνικα δεν ξεραμε τιποτα , μας ειπαν οτι κυκλοφορει σε 2 μισι μηνες!

    Οσο για το Demons , εαν οντως ειναι playable στην TGS , αυτο σημαινει οτι ειναι αρκετα μπροστα στην αναπτυξη και οτι δεν θα αργησει τοσο οσο νομιζουμε... ειδωμεν.

  7. #7
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default









  8. #8
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    πολυ ωραιες εικονες!

  9. #9
    Advanced Member atomsk's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    in a box
    Posts
    514
    PSN ID
    atomsk2k

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Καλα δεν τα εμαθες για το White Knight?Εχει βγει επισημη δηλωση απο την εταιρια οτι κυκλοφορει σε Ιαπωνια στις 25 Δεκεμβριου!

    Ναι το ξερω , δεν ακουγαμε τιποτα τοσο καιρο , αλλα υπηρχε λογος και δεν ηθελαν να αποκαλυψουν πολλες πληροφοριες για το παιχνιδι.Και εκει που ξαφνικα δεν ξεραμε τιποτα , μας ειπαν οτι κυκλοφορει σε 2 μισι μηνες!

    Οσο για το Demons , εαν οντως ειναι playable στην TGS , αυτο σημαινει οτι ειναι αρκετα μπροστα στην αναπτυξη και οτι δεν θα αργησει τοσο οσο νομιζουμε... ειδωμεν.
    μπα valkyre ..έχω σταματήσει να ασχολούμε απο τότε που πήγα το PS3 για service. Πέρα του ότι έχασα όλα τα saves και τα δεδομένα μου, έχω χάσει κάθε ενδιαφέρον για νέες κυκλοφορίες ..που και αυτές δεν υπάρχουν απ'ότι φαίνεται ή τουλάχιστον...έρχοντε ..επ'αόριστο. όταν έρθουν ξυπνήστε με. Μέχρι και το Resident Evil πήγε για το 2009 ...δεν ήταν να γίνει release το Νοέμβριο; Ούτε στα Μultiplatforms δεν τηρούνε τα deadlines ...

    Το παιχνίδι όντως φαίνεται καλό οπτικά.

  10. #10
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by atomsk View Post
    μπα valkyre ..έχω σταματήσει να ασχολούμε απο τότε που πήγα το PS3 για service. Πέρα του ότι έχασα όλα τα saves και τα δεδομένα μου, έχω χάσει κάθε ενδιαφέρον για νέες κυκλοφορίες ..που και αυτές δεν υπάρχουν απ'ότι φαίνεται ή τουλάχιστον...έρχοντε ..επ'αόριστο. όταν έρθουν ξυπνήστε με. Μέχρι και το Resident Evil πήγε για το 2009 ...δεν ήταν να γίνει release το Νοέμβριο; Ούτε στα Μultiplatforms δεν τηρούνε τα deadlines ...

    Το παιχνίδι όντως φαίνεται καλό οπτικά.
    To μονο που δεν θελω ειναι να υπαρχουν πολλα διαφορετικα στοιχεια gameplay σε αυτο το παιχνιδι , γιατι μου μοιαζει οτι θα ειναι πιο πολυ action , παρα rpg...Επισης με τιποτα μα τιποτα δεν θελω να πεσει και αυτο στο βωμο του first person...


    Spoiler!

  11. #11
    Our Japanese Translator PS4forums Addict Avenger_Seraphim's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Athens/Tokyo
    Posts
    2,227
    PSN ID
    Jim_13
    Name
    Ted

    Default

    The title is scheduled for next year in Japan.

    - Create your own hero with many customization options.
    - You will have to battle against huge monsters.
    - Monsters can apparently change form (giant butterfly, powerful dragon, etc.)
    - The game gives freedom to the player.
    - Playable at Tokyo Game Show.
    Info:Gamekyo

    Hmm...Αν δεν δω βιντεο δεν με πειθει :Ρ

  12. #12
    Forum GOD muku's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Tokyo
    Posts
    5,277
    PSN ID
    muku0-400
    Name
    Vladimir

    Default

    Εμένα με χάλασε λίγο ως αρκετά η πανοπλία και η σχεδίαση του τέρατος. Κάτι μου λέει ότι θα είναι πολύ δυτικοποιημένο. Η τέταρτη εικόνα του slay δίνει κάποιες ελπίδες αλλά και πάλι νιώθω ήδη απογοητευμένος.

    Edit : Προς Valkyre. Η From στο παρελθόν είχε βγάλει κάποιο ή κάποια rpg για ps2 ή psx και ήταν first person. Δεν θυμάμαι καθόλου τίτλο αλλα θα το ψάξω. Οπότε καταλαβαίνεις ότι οι πιθανότητες είναι αρκετές... Μάλλον απογοητεύτηκα ακόμα περισσότερο.
    Last edited by muku; 03-10-2008 at 14:12.

  13. #13
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by muku View Post
    Εμένα με χάλασε λίγο ως αρκετά η πανοπλία και η σχεδίαση του τέρατος. Κάτι μου λέει ότι θα είναι πολύ δυτικοποιημένο. Η τέταρτη εικόνα του slay δίνει κάποιες ελπίδες αλλά και πάλι νιώθω ήδη απογοητευμένος.

    Edit : Προς Valkyre. Η From στο παρελθόν είχε βγάλει κάποιο ή κάποια rpg για ps2 ή psx και ήταν first person. Δεν θυμάμαι καθόλου τίτλο αλλα θα το ψάξω. Οπότε καταλαβαίνεις ότι οι πιθανότητες είναι αρκετές... Μάλλον απογοητεύτηκα ακόμα περισσότερο.
    Το γνωριζω και γι αυτο εξεφρασα αυτη την ανυσηχια μου.Παντως ας μη το καταδικασουμε τοσο γρηγορα , ας το δουμε πως παιζει και τι στυλ ειναι, μια πιο σαφη εικονα και αποφασιζουμε!

  14. #14
    Advanced Member freak's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    420
    PSN ID
    tsikibaum

    Default

    Α ρε γαμωτο με προλαβες ρε Valkyrie...παρτε μερικες εικονες απο εδω, Εχει δυο επιπλεον

    http://www.jp.playstation.com/scej/t...reenshots.html

  15. #15
    Elite marzel19's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Thessaloniki and Athens
    Posts
    1,131
    PSN ID
    marzel19

    Default

    Εντάξει μπορεί να δυτικοφέρνει αλλά αυτό δεν είναι απαραίτητα κακό. Μην είμαστε κολλημένοι με τα Ιαπωνικά. Για να μη πω πως για το PS3 RPG να'ναι και ότι να'ναι (όταν λέω ότι να'ναι δεν εννοώ ως προς την ποιότητα αλλά το ύφος).

    The time has come for all of us to go Home! Πλάκωσε κόσμος τελευταία οπότε πρέπει να ξεσκονίσω το summer house.

  16. #16
    Forum GOD muku's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Tokyo
    Posts
    5,277
    PSN ID
    muku0-400
    Name
    Vladimir

    Default

    Quote Originally Posted by marzel19 View Post
    Εντάξει μπορεί να δυτικοφέρνει αλλά αυτό δεν είναι απαραίτητα κακό. Μην είμαστε κολλημένοι με τα Ιαπωνικά. Για να μη πω πως για το PS3 RPG να'ναι και ότι να'ναι (όταν λέω ότι να'ναι δεν εννοώ ως προς την ποιότητα αλλά το ύφος).
    Μίλησα καθαρά για το προσωπικό μου γούστο που δυστυχώς δεν μπορώ να παίξω μη ιαπωνικό rpg Εκτός fallout...

  17. #17

    Default

    Quote Originally Posted by muku View Post
    Μίλησα καθαρά για το προσωπικό μου γούστο που δυστυχώς δεν μπορώ να παίξω μη ιαπωνικό rpg Εκτός fallout...
    +1 apo emena... den einai oti den ou aresei h koultoura , vlepe Lord of the rings ..movies ...alla apla re paidia apo sxediasmo den exo paiksi kaenna pou na einai oraio oi xaraktires einai apla gelioi ..vlepe oblivion

  18. #18
    Forum GOD muku's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Tokyo
    Posts
    5,277
    PSN ID
    muku0-400
    Name
    Vladimir

    Default

    Κάποιες πληροφορίες για το παιχνίδι

    http://www.ps3fanboy.com/2008/10/03/...s-and-details/

  19. #19
    PS4forums Fanatic pictorino's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Αττική
    Posts
    3,330
    PSN ID
    pictorino13pao

    Default

    νωρίς ακόμα,φαίνονται όμορφες οι εικόνες αλλά μπορεί να μην λέει και τίποτα αυτό από τώρα

  20. #20
    Our Japanese Translator PS4forums Addict Avenger_Seraphim's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Athens/Tokyo
    Posts
    2,227
    PSN ID
    Jim_13
    Name
    Ted

    Default

    http://www.gamersyde.com/stream_8917_en.html

    Game play video from TGS 08. (no sound)

    Και κατω δεξια στο βιντεο βλεπουμε καθαρα οτι απαγορευονται οι φωτογραφιες και οι καμερες ΧΡ :rofl:
    Last edited by Avenger_Seraphim; 09-10-2008 at 17:51.

Page 1 of 57 123451151 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •