Page 54 of 57 FirstFirst ... 4445051525354555657 LastLast
Results 1,061 to 1,080 of 1137

Thread: Demon's Souls

  1. #1061
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Τελείωσα την 5-1 με boss τον leechmonger. Ολο το λεβελ μαξ 20 λεπτα. Όταν το ειχα πρωτοπαιξει το 2009 η συγκεκριμενη μου ειχε βγαλει την ψυχη. Θελω να πω οτι καποιες βγαινουν πολυ πιο ευκολα αν τις αφησεις για αργοτερα αντι να σπας τα νευρα σου ξανα κ ξανα. Σημερα παω για 5-2 κ 5-3 αν μου φτασει ο χρονος αν κ θυμαμαι οτι η 5-2 ειχε καποια δυσκολα σημεια.

    ΥΓ Αν βγαλεις την 1-3 εχει ενα καλο σημειο να φαρμαρεις 1-2 λεβελ πριν προχωρησεις. Οπωσδηποτε να παρεις το Warding και ενα spell φωτιας , θα σου χρειαστουν .

    Spoiler!

  2. #1062
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    μπραβο ρε δημητρη thats the spirit!ναι γενικα θελει εναν πειραματισμο και να μην φας κολλημα ντε και καλα να βγαλεις μια περιοχη που σε δυσκολευει!το ιδιο ισχυει και για τα Dark Souls μην νομιζεις οτι αλλαζει κατι!!!πιστευω τωρα που εχεις παρει το κολλαει θα το ξεπεταξεις!
    αληθεια εχεις βρει κανενα κινεζακι να σε βοηθησει?παιζει κοσμος ακομα?
    Spoiler!

  3. The Following User Says Thank You to chronohill For This Useful Post:

    james9 (05-05-2014)

  4. #1063
    Elite stavros88's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Afghanistan
    Posts
    910
    PSN ID
    ocelot14gr

    Default

    Lysopaine πες μου που εχεις φτασει μπας και σε προλαβω να κανουμε κανενα co-op απο αυριοΔεν εχω μπει τις τελευταιες μερες και εχω μεινει ακομα level 11.

    james9 ετοιμo σε βλεπω και για Dark Souls σε λιγο καιρο!Οταν το παρεις κανε με add(ocelot14gr) μιας και δεν υπαρχει region lock

  5. The Following User Says Thank You to stavros88 For This Useful Post:

    james9 (05-05-2014)

  6. #1064
    Forum GOD the master's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Athens
    Posts
    5,843
    PSN ID
    Kuromajo__
    Name
    リーナ

    Default

    μπραβο παιδια με κανετε πολυ περηφανη

    κατι nikon pds και dragonpaul να τα βλεπουν αυτα!

  7. The Following User Says Thank You to the master For This Useful Post:

    james9 (05-05-2014)

  8. #1065
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    @chronobill Ναι ρε συ παιζουν τα κινεζακια . Πιο πολυ μου την πεφτουν βεβαια αν κ δεν εχω ποτε μου πανω μου πολλες souls για να μου την σπασουν και 2 φορες με βοηθησαν κιολας. Μια φορα αφησα πετρα κ πηγα να βοηθησω αλλα ηταν ενας νεος κ νομιζε οτι παιζει call of duty και τον κλαψαμε νωρις!

    @stavros88 Αμα σου πω οτι το dark souls το εχω Limited edition και ευρωπαικο και κινεζικο? Μαλιστα στο ευρωπαικο εχω παιξει 2- 3 boss δεν ειμαι εντελως απειρος. Απλα δεν ημουν σε φαση υπομονης τοτε. Σιγουρα δεν εχει region lock οπως το demon souls? Να ξερω πιο θα αρχισω. Θα σας κανω add ολους θα εχει την πλακα του αν παιξω με καποιον που το εχει παιξει ηδη.

    Spoiler!

  9. #1066
    Member lysopaine's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    Usa
    Posts
    98
    PSN ID
    maghepVE

    Default

    εχω spell φωτιας παντως

  10. #1067
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by lysopaine View Post
    εχω spell φωτιας παντως
    Είσαι Οκ λογικά το flame toss έχεις. Επιμένω στο warding γιατί θα σου χρειαστεί όταν παίζεις melee.

    Στάλθηκε από το GT-N7100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    Spoiler!

  11. #1068
    Member lysopaine's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    Usa
    Posts
    98
    PSN ID
    maghepVE

    Default

    δεν παιζω ποτε melle
    σταυρο τωρα ειμαι 28 lvl όταν πας 16 lvl πες μ για να μπουμε μαζι
    μαλον την πεμπτη θα μπω αλλιως παρασκευη κ σκ
    επισης αμα θες αλλη μερα στειλε μου μηνυμα

  12. #1069
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by lysopaine View Post
    δεν παιζω ποτε melle
    σταυρο τωρα ειμαι 28 lvl όταν πας 16 lvl πες μ για να μπουμε μαζι
    μαλον την πεμπτη θα μπω αλλιως παρασκευη κ σκ
    επισης αμα θες αλλη μερα στειλε μου μηνυμα
    Χμμμμ. Ενημερωτικά το "δεν παίζω melee" ξέχασε το. Εσύ μπορεί να μην παίζεις, παίζουν όμως οι εχθροί κ το warding αν κ sl 62, με έχει σώσει πολλές φορές.

    Στάλθηκε από το GT-N7100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    Spoiler!

  13. #1070
    Member lysopaine's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    Usa
    Posts
    98
    PSN ID
    maghepVE

    Default

    εχεις ενα point

  14. The Following User Says Thank You to lysopaine For This Useful Post:

    james9 (05-05-2014)

  15. #1071
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Οπως "υποσχεθηκα" τελειωσα τις 5-2 , 5-3 σχετικα εύκολα. Πεθανα δυο φορες στην πρωτη λογω βιασυνης κ μια στην δευτερη γιατι ημουν απροσεκτος αλλα μικρο το κακο , ηταν πολυ μικρη κ ευκολη. Τωρα μου φαινεται οτι αρχιζουν τα δυσκολα αλλα δεν πρεπει να εχω πολυ ακομα 5 λεβελ αν θυμαμαι καλα.

    Βαζω κ μια φωτο με τα stats μου αν δειτε κατι "στραβο" πειτε μου. Προς το παρον ο χαρακτηρας μου παει μια χαρα , δυνατος στην μαγεια κ αν χρειαστει melee τα καταφερνει καλα. Μονο με το item burden εχω ενα θεμα γιατι φοραω βαρια πανοπλια κ μερικες φορες δυσκολευομαι να κανω dodge. Τωρα φορεσα αυτη που κερδισα στην 5-3 , αρκετα βαρια αλλα αντεχει ξυλο.


    Click image for larger version. 

Name:	uploadfromtaptalk1399328216897.jpg 
Views:	59 
Size:	66.2 KB 
ID:	4796

    Στάλθηκε από το GT-N7100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by james9; 06-05-2014 at 01:22.

    Spoiler!

  16. #1072
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Και.....προχωράω ακάθεκτος το μοναχικό δρόμο του mage /warrior, κρατώντας ζωντανό το νήμα 5 χρόνια μετά την κυκλοφορία του παιχνιδιού.

    Πέρασα και τις 3-2, 3-3,έχασα δύο φορές στους Maneater γιατί βιαζόμουν κ με έριχναν από τη γέφυρα. Κατά τα άλλα χωρίς να έχω ψαχτεί κ ιδιαίτερα μερικές φορές νοιώθω overpowered. Ο Old Monk δηλαδή με warding δεν μου έριχνε καν το vitality κ απλά περίμενα να επιτεθεί για να κάνω counter κ να τον χτυπήσω με melee. Είναι ένα χαρακτηριστικο παράδειγμα που η μαγεία είναι άχρηστη μιας και κάνει dodge αλλά και ο χώρος είναι μικρός για να σπαμαρεις soul arrow.

    Anyway έφτασα αισίως sl 72 κ τώρα έχω προβληματιστει τι να κάνω την soul του Old monk. Insanity catalyst ή homing soul arrow?



    Στάλθηκε από το LG-V500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    Spoiler!

  17. #1073
    PS4forums Fanatic tnf50's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    アテンス
    Posts
    2,466
    PSN ID
    tnf50
    Name
    Γιώργος

    Default

    Quote Originally Posted by james9 View Post
    Και.....προχωράω ακάθεκτος το μοναχικό δρόμο του mage /warrior, κρατώντας ζωντανό το νήμα 5 χρόνια μετά την κυκλοφορία του παιχνιδιού.



    Πέρασα και τις 3-2, 3-3,έχασα δύο φορές στους Maneater γιατί βιαζόμουν κ με έριχναν από τη γέφυρα. Κατά τα άλλα χωρίς να έχω ψαχτεί κ ιδιαίτερα μερικές φορές νοιώθω overpowered. Ο Old Monk δηλαδή με warding δεν μου έριχνε καν το vitality κ απλά περίμενα να επιτεθεί για να κάνω counter κ να τον χτυπήσω με melee. Είναι ένα χαρακτηριστικο παράδειγμα που η μαγεία είναι άχρηστη μιας και κάνει dodge αλλά και ο χώρος είναι μικρός για να σπαμαρεις soul arrow.

    Anyway έφτασα αισίως sl 72 κ τώρα έχω προβληματιστει τι να κάνω την soul του Old monk. Insanity catalyst ή homing soul arrow?



    Στάλθηκε από το LG-V500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Εγω θα εκανα το catalyst. Κατα τη γνωμη μου τα απλα spells ειναι αρκετα για να βγει το παιχνιδι.

  18. #1074
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ναι αλλά δεν μου κόβει το mp στο 50%? Σίγουρα βγαίνει το παιχνίδι έτσι, αλλά δεν ξέρω, κάποια στιγμή στο μέλλον ίσως έπαιζα ένα ng+ τώρα που ξέρω τα κατατόπια.

    Στάλθηκε από το LG-V500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    Spoiler!

  19. #1075
    PS4forums Fanatic tnf50's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    アテンス
    Posts
    2,466
    PSN ID
    tnf50
    Name
    Γιώργος

    Default

    Quote Originally Posted by james9 View Post
    Ναι αλλά δεν μου κόβει το mp στο 50%? Σίγουρα βγαίνει το παιχνίδι έτσι, αλλά δεν ξέρω, κάποια στιγμή στο μέλλον ίσως έπαιζα ένα ng+ τώρα που ξέρω τα κατατόπια.

    Στάλθηκε από το LG-V500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Α το ειχα ξεχασει αυτο με το MP

  20. #1076
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by tnf50 View Post
    Α το ειχα ξεχασει αυτο με το MP
    Ναι ισχύει οπότε πάω για homing soul arrow. Στο magic level που είμαι πετάει 5 arrows που σε boss θα είναι πολύ χρήσιμο, έτσι κ αλλιώς στην πορεία μέχρι εκεί δεν δυσκολεύομαι ιδιαίτερα μέχρι τώρα

    Στάλθηκε από το GT-N7100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    Spoiler!

  21. #1077
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Νομίζω ότι πλησιάζει το τέλος του ταξιδιού. Σήμερα έκανα μια βόλτα στην 1-1 και ξεπαστρεψα τον Red dragon με 10-15 soul ray και μετά τελείωσα τις 4-2 και 4-3 δηλαδή old hero κ storm king. Έχασα μια φορά στην πρώτη γιατί έπεσα από κάτι σκάλες, κατά τα άλλα ξαναλέω ή είμαι πολύ καλός (lol) ή (το πιο πιθανό), είμαι overpowered(sl 80). Πήρα κ το second chance miracle κ δεν φοβάμαι τίποτα.

    Θέλω να πω ότι το καλύτερο σημείο ως τώρα για farming είναι τα σκαλιά πριν τον penetrator. Μόλις τον καθαρίσεις πας όποτε θες στην penetrator archstone, κάνεις 15" backtrack μέχρι τους 3 red eyes κ με το ring of avarice equipped έχεις σε 5' περίπου 10000 souls.

    Μου έκανε invade ένας Κινέζος σήμερα αλλά δε με πείραξε απλά με ακολουθούσε σε όλο το λεβελ κ μόλις μπήκα στον storm King έφυγε!

    Στάλθηκε από το LG-V500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    Spoiler!

  22. #1078
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Quote Originally Posted by james9 View Post
    Νομίζω ότι πλησιάζει το τέλος του ταξιδιού. Σήμερα έκανα μια βόλτα στην 1-1 και ξεπαστρεψα τον Red dragon με 10-15 soul ray και μετά τελείωσα τις 4-2 και 4-3 δηλαδή old hero κ storm king. Έχασα μια φορά στην πρώτη γιατί έπεσα από κάτι σκάλες, κατά τα άλλα ξαναλέω ή είμαι πολύ καλός (lol) ή (το πιο πιθανό), είμαι overpowered(sl 80). Πήρα κ το second chance miracle κ δεν φοβάμαι τίποτα.

    Θέλω να πω ότι το καλύτερο σημείο ως τώρα για farming είναι τα σκαλιά πριν τον penetrator. Μόλις τον καθαρίσεις πας όποτε θες στην penetrator archstone, κάνεις 15" backtrack μέχρι τους 3 red eyes κ με το ring of avarice equipped έχεις σε 5' περίπου 10000 souls.

    Μου έκανε invade ένας Κινέζος σήμερα αλλά δε με πείραξε απλά με ακολουθούσε σε όλο το λεβελ κ μόλις μπήκα στον storm King έφυγε!

    Στάλθηκε από το LG-V500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Μπραβο ρε συ Δημητρη!πες μου δεν σε διακατεχει ενα αισθημα ικανοποιησης τωρα που εχεις παρει το κολλαει του παιχνιδιου και ειδες το μεγαλειο του?βεβαια αυτος ο αερας θα σου κοπει αποτομα τωρα που θα ξεκινησεις το Dark...!
    Spoiler!

  23. #1079
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by chronohill View Post
    Μπραβο ρε συ Δημητρη!πες μου δεν σε διακατεχει ενα αισθημα ικανοποιησης τωρα που εχεις παρει το κολλαει του παιχνιδιου και ειδες το μεγαλειο του?βεβαια αυτος ο αερας θα σου κοπει αποτομα τωρα που θα ξεκινησεις το Dark...!
    Έχεις απόλυτο δίκιο, όμως το παιχνίδι το είχα σε εκτίμηση από την μέρα που κυκλοφόρησε γιαυτό το είχα αγοράσει κιόλας.

    Το παιχνίδι είναι για λίγους ίσως, την εποχή του πιου πιου που ζούμε αλλά είναι απόλυτα rewarding κ δίκαιο. Για μένα που είμαι Lone Wolf στο gaming το αίσθημα "είσαι μόνος σου" που αποπνέει, είναι το ιδανικό.

    Δεν με πειράζει η δυσκολία, όπως είπες έχω πάρει το κολλαι, βέβαια θα τα ρίξω τα μπινελίκια μου αλλά it's part of the game. Ετοιμαστείτε να μετακομίσουμε στο νήμα του dark Souls, όμως θα μπαίνω κ εδώ να βοηθάω κανέναν καινούργιο όπως εσείς εμένα.

    Στάλθηκε από το GT-N7100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    Spoiler!

  24. #1080
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Και επειδη πηρα πολυ αερα το παιχνιδι φροντισε να με προσγειώσει!!

    Μου εχει μεινει οπως ειπα η 1-4 . Εφτασα μεχρι τον μπλε δρακο τον οποιο αφου εφτασα στο 50% στην γεφυρα εφυγε και πηγε να με περιμενει στην εισοδο του καστρου. Εκει παρολο που ο Biorr προσπαθησε φιλοτιμα ο δρακος τον καθαρισε με συνοπτικες διαδικασιες αφηνοντας με μονο και ανικανο να τον τελειωσω γιατι δεν εχω strength για καλο bow και δεν ειχα και αρκετα spice για να του ριχνω soul ray.

    Ετσι πηγα κατευθειαν στον King Alliant. Τονιζω προς τον αλλον φιλο οτι η μαγεια ειναι παντελως αχρηστη. Το μονο που χρειαζεται ειναι warding και τιποτε αλλο. Το soul ray του κανει ζημια αλλα οχι αρκετη και το homing soul arrow ειναι επισης αχρηστο γιατι πρεπει να εισαι πιο κοντα του κατι που σε αφηνει ευαλωτο στις επιθεσεις του. Γενικα θεωρω οτι οπως ειπε καποιος πιο πανω το insane catalyst ειναι πιο χρησιμο , μεχρι στιγμης το homing soul arrow δεν με εχει βοηθησει πολυ γιατι θελει ανοιχτο χωρο και κοντινη αποσταση απο το στοχο .

    Θα μου πειτε ρε μεγαλε τελειωνε τι εγινε με το boss? Αυτη τη στιγμη σας γραφω ενω κλαιω γυμνος κατω απο το ντους. Πριν σταματησω για να ηραμησω ειχα παει δυο φορες στoν King Allant και μου εφαγε δυο soul level καθε φορα , το συνολο 4. Την πρωτη πηγα να το παιξω μαγος και πηρα τα @@ μου. Με καθαρισε ενω ηταν στο 75% της ζωης του. Τη δευτερη με warding και second chance αντεξα ως το 40% αλλα ειχα κανει το λαθος να μην εχω πολλα old spice οποτε μολις ξεμεινα , δεν ειχα warding και με διελυσε.

    Ερωτησεις τωρα. Αν παω παλι παρω τις souls μου απο το σημαδι μου , μπορω να χρησιμοποιησω την πετρα να γυρισω στο nexus ή δεν γινεται επειδη ειμαι μεσα στη μαχη? Επισης νομιζω οτι το crescent falchion ειναι καπως αδυναμο . Εχετε να προτεινετε κατι αλλο , ισως καποιο spear? Νομιζω οτι τον εχω αλλα πιο πολυ εχω εκνευριστει για τις souls παρα που εχασα.

    Spoiler!

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •