Page 52 of 57 FirstFirst ... 242484950515253545556 ... LastLast
Results 1,021 to 1,040 of 1137

Thread: Demon's Souls

  1. #1021
    PS4forums Fanatic tnf50's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    アテンス
    Posts
    2,466
    PSN ID
    tnf50
    Name
    Γιώργος

    Default

    Quote Originally Posted by james9 View Post
    Royal , lvl 31 , vit 20, magic 22 , strength 10, int 17
    Καν'τους bait με magic και δε θα εχεις προβλημα.


  2. #1022
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Αυτό κάνω, δεν τους πλησιάζω αλλά αυτός με τα κόκκινα μάτια κ τα δύο σπαθιά είναι πολύ δυνατός αν σε στριμώξει τέλος

    Στάλθηκε από το GT-N7100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    Spoiler!

  3. #1023
    Forum GOD the master's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Athens
    Posts
    5,843
    PSN ID
    Kuromajo__
    Name
    リーナ

    Default

    Quote Originally Posted by james9 View Post
    Αυτό κάνω, δεν τους πλησιάζω αλλά αυτός με τα κόκκινα μάτια κ τα δύο σπαθιά είναι πολύ δυνατός αν σε στριμώξει τέλος

    Στάλθηκε από το GT-N7100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    προσπερασε τον...


  4. #1024
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by the master View Post
    προσπερασε τον...

    Γιατί με προσβαλλεις? Προτιμω να κολλησω εκει 10 χρονια παρα να τον αποφυγω. Τελικα μολις με ειδε αρχισα να φευγω προς την αρχη του λεβελ σταματωντας που κ που κ ριχνοντας του μαγεια. Μολις εφτασα στα σκαλια σταματησε κ με κοιτουσε. Ε του εριξα μερικες και παμε παρακατω.

    Spoiler!

  5. #1025
    PS4forums Fanatic tnf50's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    アテンス
    Posts
    2,466
    PSN ID
    tnf50
    Name
    Γιώργος

    Default

    Quote Originally Posted by james9 View Post
    Γιατί με προσβαλλεις? Προτιμω να κολλησω εκει 10 χρονια παρα να τον αποφυγω. Τελικα μολις με ειδε αρχισα να φευγω προς την αρχη του λεβελ σταματωντας που κ που κ ριχνοντας του μαγεια. Μολις εφτασα στα σκαλια σταματησε κ με κοιτουσε. Ε του εριξα μερικες και παμε παρακατω.
    Πανω κατω ολοι αυτο καναμε εκει

  6. #1026
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Quote Originally Posted by james9 View Post
    Γιατί με προσβαλλεις? Προτιμω να κολλησω εκει 10 χρονια παρα να τον αποφυγω. Τελικα μολις με ειδε αρχισα να φευγω προς την αρχη του λεβελ σταματωντας που κ που κ ριχνοντας του μαγεια. Μολις εφτασα στα σκαλια σταματησε κ με κοιτουσε. Ε του εριξα μερικες και παμε παρακατω.
    xaxaxα γελασα!Τον θυμαμαι πολυ καλα τον κυριο redeyes...!Η τρεχαλα στην σειρα ειναι αναποφευκτη !να δεις εγω χθες στο 2!Επισης Tnf και Master τι γινεται βρε παιδες?περισσοτερο γραφετε εδω στον φιλο james παρα στο αλλο το θεμα μας του Dark souls 2!για ανασκουμπωθειτε!
    Spoiler!

  7. #1027
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by chronohill View Post
    xaxaxα γελασα!Τον θυμαμαι πολυ καλα τον κυριο redeyes...!Η τρεχαλα στην σειρα ειναι αναποφευκτη !να δεις εγω χθες στο 2!Επισης Tnf και Master τι γινεται βρε παιδες?περισσοτερο γραφετε εδω στον φιλο james παρα στο αλλο το θεμα μας του Dark souls 2!για ανασκουμπωθειτε!
    Άσε τα παιδιά βρε να βοηθάνε, με ποιον θα μιλάω, μόνος μου; Λοιπόν έβγαλα κ την 4-1 ψιλό εύκολα έχασα δηλαδή μόνο μια φορά στον αρχηγό τον adjusticator, έτσι δεν τον λένε; Ερωτώ, να κρατήσω την Soul ή να consume? Επίσης καπάκι έκανα ένα πέρασμα το λεβελ ελευθέρωσα έναν merchant , καθάρισα ότι διαδρομή υπήρχε κ βρήκα το regen ring κ το cresten falcon +1(κάπως έτσι το λένε), με το οποίο θα πορευτω όσο αναφορά το melee κομμάτι. Να κ μια φώτο με τα stats μου , θα εκτιμήσω τις γνώμες σας για το τι να ανεβάσω από εδώ κ πέρα για ένα χαρακτήρα δυνατό από μακριά κ αξιοπρεπή από κοντά. Click image for larger version. 

Name:	uploadfromtaptalk1398718667973.jpg 
Views:	44 
Size:	70.0 KB 
ID:	4743

    Στάλθηκε από το GT-N7100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    Spoiler!

  8. #1028
    Elite stavros88's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Afghanistan
    Posts
    910
    PSN ID
    ocelot14gr

    Default

    Με την ψυχη του Adjudicator μπορεις να κανεις ενα πολυ καλο weapon ή ενα miracle.Το πρωτο δεν νομιζω να το χρειαζεσαι με τα stats σου ενω το δευτερο δεν ειναι και τιποτα ιδιαιτερο για μενα.

    Αν θελεις να χρησιμοποιησεις το crescent falchion τοτε ανεβασε magic που εχει A scaling και ανεβασε λιγο endurance.

    Μπορεις να παρει και το soul ray απο τον sage freke ειναι πολυ καλυτερο απο το soul arrow


    Μια ερωτηση και απο εμενα.Παιζεις online?Αν ναι βρισκεις summons?
    Last edited by stavros88; 29-04-2014 at 01:41.

  9. #1029
    Member lysopaine's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    Usa
    Posts
    98
    PSN ID
    maghepVE

    Default

    παιδια εγω δεν ξερω τι να κανω με αυτο το παιχνιδι , την μια το διαγραφω την αλλη το ξανακατεβαζω δεν εχω αποφασισει αν θελω να το παιξω απο τα νευρα που μου προκαλει, εχω περασει μονο την 1-1 κ τωρα ειμαι 9-10 lvl αλλα πρεπει να εχω κανει χαλια αναβαθμησεις, τωρα ειμαι κ ψυχη χαλια μαυρα μ φαίνεται το μελον μου μ αυτο το παιχνιδι

  10. #1030
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Quote Originally Posted by james9 View Post
    Άσε τα παιδιά βρε να βοηθάνε, με ποιον θα μιλάω, μόνος μου; Λοιπόν έβγαλα κ την 4-1 ψιλό εύκολα έχασα δηλαδή μόνο μια φορά στον αρχηγό τον adjusticator, έτσι δεν τον λένε; Ερωτώ, να κρατήσω την Soul ή να consume? Επίσης καπάκι έκανα ένα πέρασμα το λεβελ ελευθέρωσα έναν merchant , καθάρισα ότι διαδρομή υπήρχε κ βρήκα το regen ring κ το cresten falcon +1(κάπως έτσι το λένε), με το οποίο θα πορευτω όσο αναφορά το melee κομμάτι. Να κ μια φώτο με τα stats μου , θα εκτιμήσω τις γνώμες σας για το τι να ανεβάσω από εδώ κ πέρα για ένα χαρακτήρα δυνατό από μακριά κ αξιοπρεπή από κοντά. Click image for larger version. 

Name:	uploadfromtaptalk1398718667973.jpg 
Views:	44 
Size:	70.0 KB 
ID:	4743

    Στάλθηκε από το GT-N7100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Σας πειραζω, εννοειται καλα κανουν και σε βοηθανε!!!!και γω τις προαλλες σκεφτηκα να σου μηπως θελεις καμια βοηθεια να μπω ονλαιν να παιξουμε μαζι αλλα δεν εχουν σταματησει τους σερβερς?
    Quote Originally Posted by stavros88 View Post
    Με την ψυχη του Adjudicator μπορεις να κανεις ενα πολυ καλο weapon ή ενα miracle.Το πρωτο δεν νομιζω να το χρειαζεσαι με τα stats σου ενω το δευτερο δεν ειναι και τιποτα ιδιαιτερο για μενα.

    Αν θελεις να χρησιμοποιησεις το crescent falchion τοτε ανεβασε magic που εχει A scaling και ανεβασε λιγο endurance.

    Μπορεις να παρει και το soul ray απο τον sage freke ειναι πολυ καλυτερο απο το soul arrow


    Μια ερωτηση και απο εμενα.Παιζεις online?Αν ναι βρισκεις summons?
    Το falchion θυμαμαι το ειχα ανεβασει παρα πολυ και επαιζα κυριως μαυτο...πολυ καλο οπλακι
    Σταυρο οπως ειπα και παραπανω θυμαμαι οτι ειχαν πει θα κλεισουν οι σερβερς...
    Spoiler!

  11. #1031
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by stavros88 View Post
    Με την ψυχη του Adjudicator μπορεις να κανεις ενα πολυ καλο weapon ή ενα miracle.Το πρωτο δεν νομιζω να το χρειαζεσαι με τα stats σου ενω το δευτερο δεν ειναι και τιποτα ιδιαιτερο για μενα.

    Αν θελεις να χρησιμοποιησεις το crescent falchion τοτε ανεβασε magic που εχει A scaling και ανεβασε λιγο endurance.

    Μπορεις να παρει και το soul ray απο τον sage freke ειναι πολυ καλυτερο απο το soul arrow


    Μια ερωτηση και απο εμενα.Παιζεις online?Αν ναι βρισκεις summons?
    Στην ερωτηση σας , ναι παιζω ονλαιν ,μαλιστα μια φορα μου την επεσε ενας στην 2-1 κ πηρε τα @@ μου γιατι δεν ειχα καθολου ψυχες πανω μου κ χτες στην 4-2 μπηκε ενας ολοκοκκινος(!) αλλα δεν πρεπει να ηταν πολυ δυνατος γιατι του εριξα μια δυο και αντι να μου επιτεθει μου εκανε μια υποκλιση(!) και παιξαμε για λιγο μαζι το λεβελ πριν κανει disconnect το router μου κ με πεταξει στο nexus. Summon δεν εχω κανει αλλα αν θελει κανεις μου λεει τον τροπο και παιζουμε μαζι το shrine of storms ή το βαλτο που ειναι δυσκολο.

    Γενικα τα stats μου πως τα βλεπετε? Κ που να παω τωρα ? Α βρηκα και την adjudicator shield ειναι καλη να την κουβαλησω? Παντως το σπαθι ειναι πολυ καλο ακομα και ετσι θεριζει τους σκελετους, εγινε περιπατος το 4-1 μπορει να κανω λιγο farming εκει περα.

    Spoiler!

  12. #1032
    Forum GOD the master's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Athens
    Posts
    5,843
    PSN ID
    Kuromajo__
    Name
    リーナ

    Default

    Quote Originally Posted by james9 View Post
    ου εριξα μια δυο και αντι να μου επιτεθει μου εκανε μια υποκλιση(!)

    Γενικα τα stats μου πως τα βλεπετε? Κ που να παω τωρα ? Α βρηκα και την adjudicator shield ειναι καλη να την κουβαλησω? Παντως το σπαθι ειναι πολυ καλο ακομα και ετσι θεριζει τους σκελετους, εγινε περιπατος το 4-1 μπορει να κανω λιγο farming εκει περα.
    λολ...υποτιθεται οτι αυτο ειναι το τυπικο, πριν επιτεθεις ή πριν βγαλετε μαζι τη πιστα να κανεις μια υποκλιση στον αλλον XD
    εγω πχ παντα κανω XD

    τα stats σου ειναι καλα,
    συνεχισε να ανεβαζεις dex και magic για να δυναμωσει το σπαθι σου και τα μαγικα
    η ασπιδα του adjudicator ειναι καλη γτ σου δινει health regeneration...

    btw δε νομιζω οτι κλεινουν οι σερβερς ακομα

  13. #1033
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Α δεν τους εχουν σταματησει?πολυ καλα...
    Φιλιππα στο demons τι ισχυει για να βοηθησεις καποιον?τι διαφορα σε level?δεν εχω φτιαξει πολλους χαρακτηρες Δημητρη αλλα θα τσεκαρω τι level τους εχω και θα σου πω...
    Spoiler!

  14. #1034
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ναι ρε παιδια κοιταξτε γιατι σημερα θα δοκιμασω την φυλακη ή τον 1-3 δεν ξερω θα δω. Παντως λιγο που δοκιμασα melee ειδα οτι πρεπει να εχω χαμηλο stamina γιατι κανοντας block εχανα ολη την μπαρα και μετα εμενα ακαλυπτος. Σιγουρα θα αναβαθμισω την adj shield που μου ειπατε γιατι ειμαι με αυτη που ξεκινησα το παιχνιδι ακομα.

    Spoiler!

  15. #1035
    Member lysopaine's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    Usa
    Posts
    98
    PSN ID
    maghepVE

    Default

    α ρε Δημητρη εισαι 35 lvl κ δεν μπορουμε να παιξουμε μαζι (ειμαι 11)

  16. #1036
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by lysopaine View Post
    α ρε Δημητρη εισαι 35 lvl κ δεν μπορουμε να παιξουμε μαζι (ειμαι 11)
    Σιγα ρε δεν εχω προβλημα(εκτος αν δεν το επιτρεπει το παιχνιδι). Αν θες μπορουμε να παμε για την 1-1, 1-2 που ειναι ευκολες σχετικα να σε βοηθησω να ανεβεις λεβελ να ανεβω κ εγω. Μπροστα εγω ,ακολουθεις εσυ και θα τις βγαλουμε σε 20' max.

    Spoiler!

  17. #1037
    Elite stavros88's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Afghanistan
    Posts
    910
    PSN ID
    ocelot14gr

    Default

    Με ψησατε να ξεκινησω αλλο ενα playthrough και αν τυχει βοηθαμε ο ενας τον αλλονΘα εχω την digital version, λογικα θα μπορουμε να συνδεθουμε, δεν υπαρχει προβλημα με regions κτλ ε?

  18. #1038
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by stavros88 View Post
    Με ψησατε να ξεκινησω αλλο ενα playthrough και αν τυχει βοηθαμε ο ενας τον αλλονΘα εχω την digital version, λογικα θα μπορουμε να συνδεθουμε, δεν υπαρχει προβλημα με regions κτλ ε?
    Φοβαμαι οτι εγω δεν θα μπορω λογω region , έχω asia version.

    Edit:
    Yeap , i'm out

    Regions and Interoperability

    There is no region locking for online play based on the region your account or the console are in. However, the three versions, the Asian, the Atlus North American and the Namco Bandai European release of the game use different servers. You can only connect for online play with individuals using the same version of the game as you.

    Spoiler!

  19. #1039
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    oποτε δεν μπορουμε να συνδεθουμε να σε βοηθησουμε..λαλακια...
    επισης απο ενα γρηγορο τσεκ που εκανα πρεπει να ειναι οι συνεργαζομενοι +/- 10 lvl για να παιξουν...
    Spoiler!

  20. #1040
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ετσι ειναι....ειμαι μονος μου. Δεν πειραζει βοηθατε απο εδω και θα φροντισω να παρω το dark souls ευρωπαικο για να με βοηθησετε εκει.

    Spoiler!

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •