Page 7 of 8 FirstFirst ... 345678 LastLast
Results 121 to 140 of 154

Thread: [Trophies Guide] WipEout HD

  1. #121
    Elite Surfdrifter's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Άγιος Δημήτριος, Αττική
    Posts
    740
    PSN ID
    SurfDrifter
    Name
    Άρης

    Default

    Τέλος!!! Τέλος!!! Αει σιχτίρ!!!! 30.62 ο Ζήκος μετά από τουλαχιστον 400 γύρους!!!



    100αρικο στο WipeOut!!!!!! Oeoeoeoeoe!!!! Transendence baby!!!

  2. #122
    Cool Member Georgio002's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Ροδος
    Posts
    174
    PSN ID
    Georgio002

    Default

    Quote Originally Posted by Surfdrifter View Post
    Τέλος!!! Τέλος!!! Αει σιχτίρ!!!! 30.62 ο Ζήκος μετά από τουλαχιστον 400 γύρους!!!

    100αρικο στο WipeOut!!!!!! Oeoeoeoeoe!!!! Transendence baby!!!

    :1appl::1appl::1appl::1appl:
    μπραβο ρε μεγαλε εγω το εχω κατι μερες το wipeout και εχω πορωθει
    Θελω να παρω και εγω τα τροπαια αλλα μετα αυτα που διαβασα καταλαβα οτι σχεδον ολα ειναι δυσκολα......
    btw..τι ειναι το Sponge?πως το παιρνουμε?

  3. #123
    PS4forums Fanatic TopGunZ's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Giannitsa-Salonika mia gazia...
    Posts
    2,987
    PSN ID
    ModusAm

    Default

    Quote Originally Posted by Georgio002 View Post
    :1appl::1appl::1appl::1appl:
    μπραβο ρε μεγαλε εγω το εχω κατι μερες το wipeout και εχω πορωθει
    Θελω να παρω και εγω τα τροπαια αλλα μετα αυτα που διαβασα καταλαβα οτι σχεδον ολα ειναι δυσκολα......
    btw..τι ειναι το Sponge?πως το παιρνουμε?
    Όταν έχεις κάποιο αντικείμενο (όπλο, ασπίδα κλπ) μπορείς αντί να το χρησιμοποιήσεις, να πατήσεις το κουμπί absorb (default είναι ο κύκλος νομίζω) για να το απορροφήσεις και να πάρεις ενέργεια. Κάντο όσες φορές λέει το τρόπαιο.

  4. #124
    Cool Member Georgio002's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Ροδος
    Posts
    174
    PSN ID
    Georgio002

    Default

    ααα οκ ευχαριστω
    μεχρι τωρα αντε να εχω παρει 10 τροπαια..ειμαι τωρα vertigo και μεχρι τωρα τα εχω ολα χρυσα (novice)

  5. #125
    Elite Surfdrifter's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Άγιος Δημήτριος, Αττική
    Posts
    740
    PSN ID
    SurfDrifter
    Name
    Άρης

    Default

    Quote Originally Posted by Georgio002 View Post
    ααα οκ ευχαριστω
    μεχρι τωρα αντε να εχω παρει 10 τροπαια..ειμαι τωρα vertigo και μεχρι τωρα τα εχω ολα χρυσα (novice)
    Καλό κουράγιο! Εγώ σαν μαζοχιστής, το ξαναξεκίνησα σε άλλο account. Τον Ζήκο τον έβγαλα σε 13 laps με 30.46.... Συγκινητικό!

  6. #126
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,273
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Surfdrifter View Post
    Καλό κουράγιο! Εγώ σαν μαζοχιστής, το ξαναξεκίνησα σε άλλο account. Τον Ζήκο τον έβγαλα σε 13 laps με 30.46.... Συγκινητικό!

    :jiggy::jiggy::jiggy:Ειλίκρινα πρεπει να εισαι οντως μαζοχιστης!!Δεν παιζεσαι ρε φιλε! :bowdown:

  7. #127
    Elite Surfdrifter's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Άγιος Δημήτριος, Αττική
    Posts
    740
    PSN ID
    SurfDrifter
    Name
    Άρης

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    :jiggy::jiggy::jiggy:Ειλίκρινα πρεπει να εισαι οντως μαζοχιστης!!Δεν παιζεσαι ρε φιλε! :bowdown:
    Η αλήθεια είναι ότι δεν θέλω να ασχοληθώ με τα Elite μετάλλια. Αλλά βλέπω ότι πλέον τα παίρνω τα μετάλλια χρυσά με την μία. Online μου αρέσει, καθώς και οι ζώνες... Δεν ασχολούμαι και συστηματικά, αλλά καμια φορά βαριέμαι και βάζω και παίζω κανένα 10λεπτο, έτσι να περάσει η ώρα.

  8. #128
    Cool Member Georgio002's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Ροδος
    Posts
    174
    PSN ID
    Georgio002

    Default

    τελικα οταν τελειωσω με το campaign θα με βοηθησει κανεις να παρω online τροπαια?πιο πολυ νε ενδιαφερει το bling brigade γιατι ειναι το πιο δυσκολο :banghead:
    ( τωρα ειμαι στο 7/8, ακομα δεν εκανα κανεναν αγωνα αλλα περασα το 5-6 μεσα σε 2 ωρες :blush

  9. #129
    Advanced Member henry's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    368

    Default

    Μόλις τελειώσεις και το 8ο campaign και ξεκλειδώσεις όλα τα skins, πες μας να σε βοηθήσουμε να πάρεις το bling brigade
    Παιχνίδια: 1. Motorstorm 2.Uncharted 3.Resistance:FoM 4.Oblivion 5.Assasin's Creed 6.Burnout Paradise 7.GTAIV 8.Bioshock

    PSN:1.Wipeout HD 2.High Velocity Bowling 3.Age of Booty 4.Pixeljunk Monsters 5.Super Street Fighter II Turbo HD Remix

  10. #130
    Elite Surfdrifter's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Άγιος Δημήτριος, Αττική
    Posts
    740
    PSN ID
    SurfDrifter
    Name
    Άρης

    Default

    Κι εγω μέσα είμαι για το Bling Brigade. Να σε βοηθήσουμε! Για το Assassin όμως, δεν το ξανακάνω! Απίστευτα βαρετό! Το πολυ-πολυ να αφήσω ανοιχτό το PS3 και να βαρας εσύ ατελείωτα.

    @henry: Σε τι φάση είσαι τώρα στο WipEout? Το προχώρησες ή παίζεις άλλα games τώρα;

  11. #131
    Advanced Member henry's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    368

    Default

    Προς το παρόν το έχω παγώσει γιατί μου ήρθαν μαζεμένα παιχνίδια και θέλω να πάρω και το platinum στο Burnout. Μέσα στη βδομάδα θα το ξαναρχίσω πάντως για να βγάλω τις elite races και του 8ου campaign.
    Παιχνίδια: 1. Motorstorm 2.Uncharted 3.Resistance:FoM 4.Oblivion 5.Assasin's Creed 6.Burnout Paradise 7.GTAIV 8.Bioshock

    PSN:1.Wipeout HD 2.High Velocity Bowling 3.Age of Booty 4.Pixeljunk Monsters 5.Super Street Fighter II Turbo HD Remix

  12. #132
    Cool Member Georgio002's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Ροδος
    Posts
    174
    PSN ID
    Georgio002

    Default

    τωρα ειμαι στο 8ο campaign μαλλον αυριο θα ειμαι ετοιμος για το bling brigade :bgrin2:

  13. #133
    Elite Surfdrifter's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Άγιος Δημήτριος, Αττική
    Posts
    740
    PSN ID
    SurfDrifter
    Name
    Άρης

    Default

    Quote Originally Posted by henry View Post
    Προς το παρόν το έχω παγώσει γιατί μου ήρθαν μαζεμένα παιχνίδια και θέλω να πάρω και το platinum στο Burnout. Μέσα στη βδομάδα θα το ξαναρχίσω πάντως για να βγάλω τις elite races και του 8ου campaign.
    Ωραίος!!! Δλδ, σου μένει για το Elite Campaign το όγδοο grid μόνο; Είναι λίγο μπελας το Phantom, αλλά θα το βγάλεις. Εγώ με Assegai τα πήρα τα Gold, με εξαίρεση τις εύκολες με Icaras. Προκαταβολικά, καλό κουράγιο με το Chenghou Project.... To Arcade Perfect μετά θα σου βγει πολύ πιο γρήγορα από όσο νομίζεις...

  14. #134
    Cool Member Georgio002's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Ροδος
    Posts
    174
    PSN ID
    Georgio002

    Default

    ρε παιδια για να παρω το skin πρεπει να τα παρω ολα χρυσα? και ειμαι στο novice..πρεπει να νικησω το elite για να παρω το skin?

  15. #135
    Cool Member Georgio002's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Ροδος
    Posts
    174
    PSN ID
    Georgio002

    Default

    Επιτελους τελειωσα το campaign !! ειμαι ετοιμος για το bling brigade.... τι πιστα και αυτη η sebenco climb...:banghead: ειχα κολλησει για κανα 20 λεπτο σε εναν αγωνα :fryingpan:

  16. #136
    Elite Surfdrifter's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Άγιος Δημήτριος, Αττική
    Posts
    740
    PSN ID
    SurfDrifter
    Name
    Άρης

    Default

    Quote Originally Posted by Georgio002 View Post
    Επιτελους τελειωσα το campaign !! ειμαι ετοιμος για το bling brigade.... τι πιστα και αυτη η sebenco climb...:banghead: ειχα κολλησει για κανα 20 λεπτο σε εναν αγωνα :fryingpan:

    "...και τώρα αρχιζουν τα δύσκοοολαααα!!!"

    Κοιτα, επειδή προπάθησα να διοργανώσω bling brigade και εφαγα χυλοπιτα από πολλους, δεν το ξανακανονιζω. Αν θες προσπάθησε να το κανονισεις, ή όλο και κάποιο διοργανώνεται στα ps3trophies.co.uk και ps3trophies.org (Πήγαινε στο αντιστοιχο forum του Wipeout).
    Πάντως υπολόγιζέ με για να σε βοηθήσω να μαζευτείτε 8 άτομα.

  17. #137
    Advanced Member henry's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    368

    Default

    Και εγώ μπορώ να βοηθήσω (αρκεί να είναι ώρα που βολεύει φυσικά). Κανόνισε το και πες μας να μπούμε.
    Παιχνίδια: 1. Motorstorm 2.Uncharted 3.Resistance:FoM 4.Oblivion 5.Assasin's Creed 6.Burnout Paradise 7.GTAIV 8.Bioshock

    PSN:1.Wipeout HD 2.High Velocity Bowling 3.Age of Booty 4.Pixeljunk Monsters 5.Super Street Fighter II Turbo HD Remix

  18. #138
    Cool Member Georgio002's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Ροδος
    Posts
    174
    PSN ID
    Georgio002

    Default

    εχετε instant messneger?θα μπορουμε να κανονισουμε πιο ευκολα τα πραγματα

    (εχεις surf καποιο tip για το πως θα νικησω τον zico?μεχρι στιγμης εκανα 23 laps και εχω κανει 33" το καλυτερο μου)

  19. #139
    Elite Surfdrifter's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Άγιος Δημήτριος, Αττική
    Posts
    740
    PSN ID
    SurfDrifter
    Name
    Άρης

    Default

    Λοιπόν δες στο YouTube βιντεο που δείχνει που πρέπει να πατήσεις το Τουρμπο.
    [ame="http://www.youtube.com/watch?v=MxXySH-j2FE"]YouTube - Wipeout HD - how to beat zico[/ame]

    πρέπει να κάνεις 4 barrel roll και να πατήσεις σε 13 pads τουλάχιστον, για να μπορεις να πάρεις το τρόπαιο. Εννοείται ότι πρέπει και να είσαι άψογος στις γραμμές σου.

    Η ικανοποίηση που πέρνεις όμως έιναι μαγική!

    Ξεκίνα 99 laps για να πάρεις και το τρόπαιο, παράλληλα των 99 laps. Αυτό που χρειάζεται εξάσκηση είναι το 3ο barrel roll...

    Καλή επιτυχία! Εγώ πάντως που είμαι και λίγο αργός, μου πήρε 200-300 laps. Τώρα βέβαια, το βγάζω πιο γρήγορα. Αφου το πήρα το τροπαιο, όταν ξαναδοκίμασα, έκανα 30.86 στους 5 πρώτους γύρους και μετά έκανα 30.46 στον 13ο. Είναι όλα θέμα εξάσκησης.

  20. #140
    Cool Member Georgio002's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Ροδος
    Posts
    174
    PSN ID
    Georgio002

    Default

    το πιο δυσκολο barrel roll ειναι αυτο που πρεπει να κανεις στην γεφυρα νομιζω... αν και μολις τωρα εμαθα οτι πρεπει να βαλο το motion sensing στο pitch για να τα καταφερω...θα το δοκιμασω,μαλλον αυριο..

Page 7 of 8 FirstFirst ... 345678 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •