Page 3 of 8 FirstFirst 1234567 ... LastLast
Results 41 to 60 of 154

Thread: [Trophies Guide] WipEout HD

  1. #41
    PS4forums Fanatic TopGunZ's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Giannitsa-Salonika mia gazia...
    Posts
    2,987
    PSN ID
    ModusAm

    Default

    Παντού και πάντα, ακόμα και αν φέρεις τελευταία θέση. Στην οθόνη με τα αποτελέσματα είναι πάνω δεξιά. Στην οθόνη επιλογής σκάφους είναι κάτω αριστερά.


  2. #42

    Default

    Quote Originally Posted by Surfdrifter View Post
    Καθε φορά που τρέχεις σου δίνει Loyalty points, ανεξαρτήτου σκάφους, οπότε κάθε φορά μετράει όταν το βάζεις και τρέχει μόνο του, ώστε να ξεκλειδώσεις τα skin του.
    Δηλαδή τα skins τα παίρνεις με πόντους (πόσους και όχι αν τερματίσεις τους 99 γύρους;
    Last edited by nikon; 02-10-2008 at 13:21.


  3. #43
    PS4forums Fanatic TopGunZ's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Giannitsa-Salonika mia gazia...
    Posts
    2,987
    PSN ID
    ModusAm

    Default

    Nαι... με 8000 πόντους συνολικά παίρνεις και το δεύτερο έξτρα (σύνολο 3 δλδ). Επίσης αν τερματίσεις την καμπάνια (ένα μετάλιο σε κάθε αγώνα) παίρνεις ένα τέταρτο σκιν σε χρώμιο. Αν τα πάρεις όλα τα σκινς (8000 πόντους όλες οι ομάδες και τερματισμός του παιχνιδιού) τότε παίρνεις ένα χρυσό τρόπαιο.

    Οι 99 γύροι είναι καλή περίπτωση γιατί σε 40 λεπτά έχεις μαζέψει 3000 πόντους. Επίσης πολλούς πόντους παίρνεις από τις Ζώνες. Από τους αγώνες σε Novice παίρνεις μόλις 90.

    Χθες πήρα 3-4 τρόπαια, ανάμεσά τους αυτό για το motion sensing.Παιδιά είναι φοβερό, αν το βάλεις στο 40% απόκριση έχεις φοβερό έλεγχο! Σήμερα θα το δοκιμάσω περισσότερο!
    Last edited by TopGunZ; 02-10-2008 at 11:39.

  4. #44

    Default

    Quote Originally Posted by TopGunZ View Post
    Nαι... με 8000 πόντους συνολικά παίρνεις και το δεύτερο έξτρα (σύνολο 3 δλδ). Επίσης αν τερματίσεις την καμπάνια (ένα μετάλιο σε κάθε αγώνα) παίρνεις ένα τέταρτο σκιν σε χρώμιο. Αν τα πάρεις όλα τα σκινς (8000 πόντους όλες οι ομάδες και τερματισμός του παιχνιδιού) τότε παίρνεις ένα χρυσό τρόπαιο.

    Οι 99 γύροι είναι καλή περίπτωση γιατί σε 40 λεπτά έχεις μαζέψει 3000 πόντους. Επίσης πολλούς πόντους παίρνεις από τις Ζώνες. Από τους αγώνες σε Novice παίρνεις μόλις 90.

    Χθες πήρα 3-4 τρόπαια, ανάμεσά τους αυτό για το motion sensing.Παιδιά είναι φοβερό, αν το βάλεις στο 40% απόκριση έχεις φοβερό έλεγχο! Σήμερα θα το δοκιμάσω περισσότερο!
    Thanx Top άρα θέλει 3 x 99 για τα skin του κάθε σκάφους.........πάει το Χ θα τα παίξει τόση ώρα πατημένο.


  5. #45
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by nikon69 View Post
    Thanx Top άρα θέλει 3 x 99 για τα skin του κάθε σκάφους.........πάει το Χ θα τα παίξει τόση ώρα πατημένο.
    Καλα θα εισαι απιστευτος αν το βγαλεις ολο ετσι!

    Νικο , παιξε λιγο στο campaign και λιγο στο online και θα δεις οτι μαζευονται ψιλογρηγορα τα skins.

    Εκτος βεβαια αν δεν σου αρεσει οποτε αλλαζει το θεμα!

    Παντως , κατα την αποψη μου , τα αρχικα skins ειναι στο 90% των περιπτωσεων τα καλυτερα.Τα skins που ξεκλειδωνεις ειναι ως επι το πλειστον κακογουστα.Και το campaign skin ειναι πραγματικα το πιο χαζο και ασχημο απο ολα....ιδιως γι αυτο που πρεπει να κανεις για να το αποκτησεις , επρεπε να το εχουν προσεξει πιο πολυ!

  6. #46

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Καλα θα εισαι απιστευτος αν το βγαλεις ολο ετσι!

    Νικο , παιξε λιγο στο campaign και λιγο στο online και θα δεις οτι μαζευονται ψιλογρηγορα τα skins.

    Εκτος βεβαια αν δεν σου αρεσει οποτε αλλαζει το θεμα!

    Παντως , κατα την αποψη μου , τα αρχικα skins ειναι στο 90% των περιπτωσεων τα καλυτερα.Τα skins που ξεκλειδωνεις ειναι ως επι το πλειστον κακογουστα.Και το campaign skin ειναι πραγματικα το πιο χαζο και ασχημο απο ολα....ιδιως γι αυτο που πρεπει να κανεις για να το αποκτησεις , επρεπε να το εχουν προσεξει πιο πολυ!
    Jimmy το campaign το παίζω και θα συνεχίσω αν και έχει αρχίσει να γίνεται παλούκι (για μένα) σε κάποιες πίστες και επίσης παίζω και on line απλά θέλω τα skins για να έχω να αλλάζω και αυτός είναι ο πιο εύκολος τρόπος γιατί αν περιμένω να τελειώσω το campaign άστα.
    Πάντως μέχρι τώρα skin από το campaign ή το on line δεν έχω πάρει.:blush:


  7. #47
    PS4forums Fanatic TopGunZ's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Giannitsa-Salonika mia gazia...
    Posts
    2,987
    PSN ID
    ModusAm

    Default

    Εγώ πάντως που παίρνω ένα κίτρινο ίσιο σκάφος (από τα τελευταία, δε θυμάμαι όνομα) το έχω κάνει 15.000 πόντους και μόνο οι 6000 ήταν από 2 99άρια. Και σε αυτό το δεύτερο έξτρα σκιν είναι τέλειο!

    Για να ξεκουράσεις το Χ, βάλε το γκάζι και σε άλλο κουμπί, χαχαχα!

  8. #48
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by TopGunZ View Post
    Εγώ πάντως που παίρνω ένα κίτρινο ίσιο σκάφος (από τα τελευταία, δε θυμάμαι όνομα) το έχω κάνει 15.000 πόντους και μόνο οι 6000 ήταν από 2 99άρια. Και σε αυτό το δεύτερο έξτρα σκιν είναι τέλειο!

    Για να ξεκουράσεις το Χ, βάλε το γκάζι και σε άλλο κουμπί, χαχαχα!

    Eισαι απιστευτος!

  9. #49
    PS4forums Fanatic TopGunZ's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Giannitsa-Salonika mia gazia...
    Posts
    2,987
    PSN ID
    ModusAm

    Default

    Και τα δυο 99άρια που έκανα τα ΕΤΡΕΞΑ, δλδ δεν κόλλησα απλά το κουμπί.

    Το πρώτο ήταν στη Μόα Θέρμα για το μπάρελ ρολ, το πέτυχα κάπου στις 40-50 γύρες, και το δεύτερο ήταν στο Τενγκού Πρότζεκτ για τα 100 μπάρελ ρολς, όποτε μου περισσεύανε γύροι καθόμουνα και κοιτούσα πόσο πιο γρήγορα μπορεί να πάει μόνο με το assist

  10. #50

    Default

    Quote Originally Posted by TopGunZ View Post
    Εγώ πάντως που παίρνω ένα κίτρινο ίσιο σκάφος (από τα τελευταία, δε θυμάμαι όνομα) το έχω κάνει 15.000 πόντους και μόνο οι 6000 ήταν από 2 99άρια. Και σε αυτό το δεύτερο έξτρα σκιν είναι τέλειο!

    Για να ξεκουράσεις το Χ, βάλε το γκάζι και σε άλλο κουμπί, χαχαχα!
    Μπααα έχω καλύτερο κόλπο έχω ένα μακρόστενο ανθοδοχείο (για ένα λουλούδι) και κάθεται μια χαρά πάνω στο Χ.


  11. #51
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Ρε παιδια. Sorry αν εχει απαντηθει αλλα με μπερδεψατε. Εγω για το πρωτο αεροσκαφος εχω ξεκλειδωσει και τα 3 skins. Για να υπολοιπα πως θα ξεκλειδωθουν; Πρεπει να οδηγαω καθε ενα σκαφος ξεχωριστα για να μου τα ξεκλειδωνει;
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  12. #52

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Ρε παιδια. Sorry αν εχει απαντηθει αλλα με μπερδεψατε. Εγω για το πρωτο αεροσκαφος εχω ξεκλειδωσει και τα 3 skins. Για να υπολοιπα πως θα ξεκλειδωθουν; Πρεπει να οδηγαω καθε ενα σκαφος ξεχωριστα για να μου τα ξεκλειδωνει;
    Αν δεν κάνω λάθος ναι με όποιο τρέχεις σ'αυτό σου δίνει skin......και αυτό είναι και το λογικό.


  13. #53
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Ρε παιδια. Sorry αν εχει απαντηθει αλλα με μπερδεψατε. Εγω για το πρωτο αεροσκαφος εχω ξεκλειδωσει και τα 3 skins. Για να υπολοιπα πως θα ξεκλειδωθουν; Πρεπει να οδηγαω καθε ενα σκαφος ξεχωριστα για να μου τα ξεκλειδωνει;
    Περνεις loyalty , αναλογα με την ομαδα και το σκαφος που οδηγεις καθε φορα.Αν για παραδειγμα οδηγεις Ag-Systems , θα παρεις loyalty points για αυτην την ομαδα.Αρα αν θες το skin του Piranha ας πουμε , θα πρεπει να οδηγησεις το αναλογο σκαφος.

    Ετσι ευκολα θα την γλυτωνες νομιζες?

  14. #54
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Πως βλεπω τα Points ρε παιδια;

    edit: τα ειδα! LoL 19280 εχω στο feisar. Και εχω και τα 3 skins.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  15. #55
    Elite Surfdrifter's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Άγιος Δημήτριος, Αττική
    Posts
    740
    PSN ID
    SurfDrifter
    Name
    Άρης

    Default

    Άντε, λίγο ακόμα για τα αερόφρενα! Στο 40 Zone έχω φτάσει ως τώρα...10 έμειναν. Έχω την ευαισθησία στο 100%, θα το μειώσω, διότι στις μεγάλες ταχύτητες (Super Phantom και πάνω) γίνεται πακέτο με 100%. Μάλλον στο 80% φαίνεται ΟΚ. Θα δείξει... Πάω τώρα, μιας και το διάλλειμμα τελείωσε!

  16. #56
    PS4forums Fanatic TopGunZ's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Giannitsa-Salonika mia gazia...
    Posts
    2,987
    PSN ID
    ModusAm

    Default

    Ρε παιδιά προσπάθησε κανείς να νικήσει τον Μπακαλόγατο?

  17. #57
    Elite Surfdrifter's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Άγιος Δημήτριος, Αττική
    Posts
    740
    PSN ID
    SurfDrifter
    Name
    Άρης

    Default

    Quote Originally Posted by TopGunZ View Post
    Ρε παιδιά προσπάθησε κανείς να νικήσει τον Μπακαλόγατο?
    Μέχρι 33.03 το έχω πάει.... Βασικά τώρα παλεύω για τις ζώνες. Κάτσε να ξεμπερδέψουμε από αυτές πρώτα. Στην 45 πήγα το βράδυ με αερόφρενα. Αυτο το Super-Zen, δεν βλέπω μπροστά μου, είναι χάλια!

  18. #58
    Elite Surfdrifter's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Άγιος Δημήτριος, Αττική
    Posts
    740
    PSN ID
    SurfDrifter
    Name
    Άρης

    Default

    Πάει και το Campaign Legend. Το Elite θα με πεθάνει!!

  19. #59
    Elite Surfdrifter's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Άγιος Δημήτριος, Αττική
    Posts
    740
    PSN ID
    SurfDrifter
    Name
    Άρης

    Default

    To παρατάω το Elite για τώρα. Οι ζώνες με σκίζουν. Ούτε ένα τροπαιάκι δεν έχω και έχω παίξει αρκετές ώρες. Μεχρι την 50 έχω φτάσει μετα βίας... εχω δρόμο ακόμα, ενώ Στο Own The Zone, όλο και κάποια βλακεία κάνω και το χάνω το trophy...

  20. #60
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Aπορω με την υπομονη σας πραγματικα , εγω αν ασχολιομουν με κατι τετοιο θα ειχα σπασει 5 τραπεζια και 6-7 sixaxis.

Page 3 of 8 FirstFirst 1234567 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •