Page 2 of 8 FirstFirst 123456 ... LastLast
Results 21 to 40 of 154

Thread: [Trophies Guide] WipEout HD

  1. #21
    Elite Surfdrifter's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Άγιος Δημήτριος, Αττική
    Posts
    740
    PSN ID
    SurfDrifter
    Name
    Άρης

    Default

    Σκέφτομαι μήπως φταίνε και οι playlists της μουσικής. Εμένα δεν μου κολλάει το παιχνίδι, αλλά καμια φορά όταν πάω να ρυθμίσω την μουσική, φριζάρει για 1-2 δευτερόλεπτα!



    Α, μιας και είμαστε στο trophy guide. Είδα ένα tip για εύκολο 99 laps. Εγώ το trophy το κέρδισα "τίμια" παλεύοντας να κερδίσω το Zico. Λοιπόν θα χρειαστείτε:

    1) Χειριστήριο SIXAXIS
    2) To Wipeout
    3) Mια ταινία αυτοκόλλητη (ζιλοτέηπ)

    Επιλέγουμε Speed Race, Phantom Class, ενεργοποιούμε το Pilot Assist:ON και διαλέγουμε μια πίστα που να μην μπορούμε να πετάξουμε απ'εξω (π.χ. Moa Therma)

    Όταν ξεκινήσει ο αγώνας, κολλάμε το X με την ταινία, έτσι ώστε να είναι πατημένο συνέχεια το γκάζι. Κατ'οπιν τούτου, κλείνουμε την τηλεόραση και πάμε στο σουπερμάρκετ για ψώνια. Γυρνάμε και το τρόπαιο μας περιμένει μαζι με 3000 Loyalty points!!

    Οι πιο αργόσχολοι μπορούν να κάτσουν και να κοιτάνε για 40 λεπτα το διαστημοπλοιάκι και να προσπαθουν με την σκέψη να το κάνουν να σπάσει το ρεκόρ του προηγούμενου γυρου!!!

  2. #22
    PS4forums Fanatic TopGunZ's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Giannitsa-Salonika mia gazia...
    Posts
    2,987
    PSN ID
    ModusAm

    Default

    Quote Originally Posted by Surfdrifter View Post
    Οι πιο αργόσχολοι μπορούν να κάτσουν και να κοιτάνε για 40 λεπτα το διαστημοπλοιάκι και να προσπαθουν με την σκέψη να το κάνουν να σπάσει το ρεκόρ του προηγούμενου γυρου!!!
    Χαχαχαχα, θεικό! Εγώ έβγαλα τους πρώτους 30-40 γύρους προσπαθώντας για το ρολάκι στη μόα θέρμα. Μετά απλά κρατύσα πατημένο το Χ και έβλεπα τηλεόραση. Ένα ακόμα 99άρι το έκαν στο πωστολένε πρότζεκτ πηγαίνωντας για κανα δυο άλλα.

    Εκείνο που παίζει να είναι τρελή μοντίφα είναι αυτό με τα σκινς. Εντάξει τα 2 εξτρά, το campaign όμως τελικά πως το παίρνεις? Βγάζοντας το campaign απλά?

  3. #23
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Surfdrifter View Post
    Σκέφτομαι μήπως φταίνε και οι playlists της μουσικής. Εμένα δεν μου κολλάει το παιχνίδι, αλλά καμια φορά όταν πάω να ρυθμίσω την μουσική, φριζάρει για 1-2 δευτερόλεπτα!

    Α, μιας και είμαστε στο trophy guide. Είδα ένα tip για εύκολο 99 laps. Εγώ το trophy το κέρδισα "τίμια" παλεύοντας να κερδίσω το Zico. Λοιπόν θα χρειαστείτε:

    1) Χειριστήριο SIXAXIS
    2) To Wipeout
    3) Mια ταινία αυτοκόλλητη (ζιλοτέηπ)

    Επιλέγουμε Speed Race, Phantom Class, ενεργοποιούμε το Pilot Assist:ON και διαλέγουμε μια πίστα που να μην μπορούμε να πετάξουμε απ'εξω (π.χ. Moa Therma)

    Όταν ξεκινήσει ο αγώνας, κολλάμε το X με την ταινία, έτσι ώστε να είναι πατημένο συνέχεια το γκάζι. Κατ'οπιν τούτου, κλείνουμε την τηλεόραση και πάμε στο σουπερμάρκετ για ψώνια. Γυρνάμε και το τρόπαιο μας περιμένει μαζι με 3000 Loyalty points!!

    Οι πιο αργόσχολοι μπορούν να κάτσουν και να κοιτάνε για 40 λεπτα το διαστημοπλοιάκι και να προσπαθουν με την σκέψη να το κάνουν να σπάσει το ρεκόρ του προηγούμενου γυρου!!!
    ΛΟΛ χαχα πλακα κανεις?χαχα ρε θα κατσω να το δοκιμασω χωρις πλακα , οταν παω γυμανστηριο , θα το βαλω να τρεχει ετσι.

    Που το βρηκες αυτο , ισχυει στανταρ?Και γιατι phantom class?Καποια πιστα που να ειναι 100% secure. (ναι βαριεμαι να τρεχω μονος σα βλακας 99 γυρους)


    Eπισης , κορυφαια η ατακα στο bold πεθανα στα γελια , ευγε!! :tongue:
    Last edited by Valkyre; 30-09-2008 at 15:32.

  4. #24
    PS4forums Fanatic TopGunZ's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Giannitsa-Salonika mia gazia...
    Posts
    2,987
    PSN ID
    ModusAm

    Default

    Μόα θέρμα. Φάντομ για να τελειώνει γρήγορα. Σε ένα 40λεπτο είσαι αρχηγός.

  5. #25
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by TopGunZ View Post
    Χαχαχαχα, θεικό! Εγώ έβγαλα τους πρώτους 30-40 γύρους προσπαθώντας για το ρολάκι στη μόα θέρμα. Μετά απλά κρατύσα πατημένο το Χ και έβλεπα τηλεόραση. Ένα ακόμα 99άρι το έκαν στο πωστολένε πρότζεκτ πηγαίνωντας για κανα δυο άλλα.

    Εκείνο που παίζει να είναι τρελή μοντίφα είναι αυτό με τα σκινς. Εντάξει τα 2 εξτρά, το campaign όμως τελικά πως το παίρνεις? Βγάζοντας το campaign απλά?
    Ποια αλλα εννοεις?:blush:

  6. #26
    PS4forums Fanatic TopGunZ's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Giannitsa-Salonika mia gazia...
    Posts
    2,987
    PSN ID
    ModusAm

    Default

    Sponge και keep rollin... Αν και βγαίνουν άνετα παίζοντας (το Sponge που θέλει 500 απορροφήσεις μου βγήκε σε 30-40 γύρους!!!) βαριόμουνα να τρέχω σε αγώνες και έκανα μπάρελ ρολς χαχαχα....

  7. #27
    Elite Surfdrifter's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Άγιος Δημήτριος, Αττική
    Posts
    740
    PSN ID
    SurfDrifter
    Name
    Άρης

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    ΛΟΛ χαχα πλακα κανεις?χαχα ρε θα κατσω να το δοκιμασω χωρις πλακα , οταν παω γυμανστηριο , θα το βαλω να τρεχει ετσι.

    Που το βρηκες αυτο , ισχυει στανταρ?Και γιατι phantom class?Καποια πιστα που να ειναι 100% secure. (ναι βαριεμαι να τρεχω μονος σα βλακας 99 γυρους)


    Eπισης , κορυφαια η ατακα στο bold πεθανα στα γελια , ευγε!! :tongue:
    Βασικά οποιαδήποτε πίστα πρέπει να κάνει... Εγώ δεν θυμάμαι τώρα το όνομα αυτής που το έβαλα (για να μαζεψω loyalty points). Πρέπει να ήταν η metropia... Αλλά και στο Moa Therma μια χαρά κάνει!

    Επίσης η αλήθεια είναι ότι μόλις κόλλησα το ζηλοτέηπ, έκατσα και ειδα δυο-τρεις γύρους να δώ το Ghost αν περνάει από το ίδιο σημείο, αλλά δεν περνούσε! Έτσι είχε διαφορές στους χρόνους! Ειδικά αν πατούσε και κανένα τυχαίο boost, τότε μιλάμε για νέο ρεκόρ!
    Last edited by Surfdrifter; 30-09-2008 at 22:34.

  8. #28
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Παντος σημερα το εκανα το barell roll στη ΜΟΑ χωρις καποια δυσκολια
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  9. #29

    Default

    Quote Originally Posted by Surfdrifter View Post
    Βασικά οποιαδήποτε πίστα πρέπει να κάνει... Εγώ δεν θυμάμαι τώρα το όνομα αυτής που το έβαλα (για να μαζεψω loyalty points). Πρέπει να ήταν η metropia... Αλλά και στο Moa Therma μια χαρά κάνει!

    Επίσης η αλήθεια είναι ότι μόλις κόλλησα το ζηλοτέηπ, έκατσα και ειδα δυο-τρεις γύρους να δώ το Ghost αν περνάει από το ίδιο σημείο, αλλά δεν περνούσε! Έτσι είχε διαφορές στους χρόνους! Ειδικά αν πατούσε και κανένα τυχαίο boost, τότε μιλάμε για νέο ρεκόρ!
    Εγώ στην Moa Therma το έκανα μια χαρά το κάνει και εκεί.........αν το ξανακάνεις με άλλο σκάφος παίρνεις το extra skin του σκάφους που έτρεξες ή μια φορά σου δίνει;


  10. #30
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by TopGunZ View Post
    Τι να πω παιδιά...έχω απογοητευτεί...ωραία γραφικά, καλή κίνηση...αλλά σε καμία περίπτωση το gameplay που περίμενα...άκουγα wipeout, ταχύτητα, όπλα και φανταζόμουνα ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ... Αντ' αυτού έχουμε το κλασικό πρόσεχε μην κλάσεις λίγο αριστερόστροφα και χάσεις κανά εκατοστό του δευτερολέπτου. Ποτέ δεν τρελαινόμουνα για τα παιχνίδια με sim προσανατολισμό, αλλά τα ψιλοκατάφερνα. Αυτό δεν παλεύεται. Δεν ξέρω, μπορεί απλά να είμαι άχρηστος, αλλά ποτέ δεν μου άρεσε αυτού του είδους η πρόκληση. ΟΚ έβγαλα το uncharted, έχω σχεδόν όλα τα time challenge στο Bionic commando rearmed, αλλά αυτήν την προσήλωση μην χάσεις κανά παντ ή μην ακουμπήσεις λίγο τον τοίχο την θεωρώ βασανιστήριο, όχι διασκέδαση.

    θα ψαχτώ λίγο με το sensitivity, θα δω λίγο και το άλλο χειριστήριο μου μήπως έχει χαλάσει αυτό από τα πολλά χτυπήματα με το uncharted, θα συνεχίσω που και που να το παλεύω, αλλά πραγματικά για ούτε 10 τρόπαια δεν άξιζε για μένα η αγορά.

    Disclaimer: για να μην πέσετε να με φάτε, δεν θάβω το παιχνίδι, έχει απίστευτη ποιότητα και παρουσίαση, απλά δεν ταιριάζει στα γούστα μου το gameplay του. Για να καταλάβετε περίμενα κάτι σε φουτουριστικό nfs με όπλα.

    Οι υπόλοιποι enjoy, όλο και θα μπω καμιά φορά για κανά online αγώνα...

    ΕΔΙΤ: καλά...παίζει τελικά όντως να έχει πρόβλημα το χειριστήριο μου... έχανα 100χλμ/ώρα ταχύτητα επειδή δεν πατούσα τέρμα το Χ!!!
    LOL το κακομοιρο το χειρηστηριο!

    Ρε συ Top Gun κατι που ηθελα να στο πω και πιο παλια το ειχα ξεχασει.Τωρα τελευταια μου δινεις την αισθηση οτι παιζεις τα παιχνιδια μονο για τα trophies.Οπου ακουσω να σχολιαζεις ενα παιχνιδι , το κανεις παντα αναλογα με την δυσκολια των trophies.Δεν ξερω μπορει να κανω λαθος πραγματικα , και μην το παρεξηγησεις , αλλα αυτην την εντυπωση εχω!

    Αν ισχυει τοτε , αστα λιγο τα ρημαδιασμενα βρε αδερφε , τσεκαρε λιγο το παιχνιδι χωρις να βασανιζεις το μυαλουδακι σου με τα τροπαια , και δες εαν διασκεδαζεις με το gameplay.

    Λογικο ειναι αμα σκεφτεσαι την αποκτηση των τροπαιων να εχεις ενα "αγχος" (σε πολλα εισαγωγικα) στο θεμα διασκεδαση.

    Ας μην γελιομαστε , τις περισσοτερες φορες η αποκτηση τροπαιων ειναι ψιλοαγκαρια και δεν διασκεδαζεις τοσο οσο το κανεις.

  11. #31
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Το εκανα και εγω χθες οταν σταματησα να παιζω ΚΖ , μου πηρε γυρω στο μισαωρο , τους πρωτους δεκα γυρους καθομουν και το εβλεπα και ειχα πεσει κατω απο τα γελια!

  12. #32
    PS4forums Fanatic TopGunZ's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Giannitsa-Salonika mia gazia...
    Posts
    2,987
    PSN ID
    ModusAm

    Default

    Κοίτα... δύο πράγματα με ενδιαφέρουν στα παιχνίδια: Η ιστορία και το πρωτότυπο Gameplay. Παλιότερα που είχα περισσότερο ελεύθερο χρόνο τρελαινόμουν για αυτά τα δύο με τα RPG. Επειδή όμως δεν μπορώ πλέον να διαθέτω 150+ ώρες σε ένα παιχνίδι (FF10) προτιμώ παιχνίδια με άμεση εξοικίωση στο χειρισμό και μικρές αλλά γεμάτες ιστορίες. Παιχνίδια σαν το Wipeout δε με τρελαίνουν γιατί δεν έχουν ιστορία, ούτε καν κάποια πρόοδο (βλέπε Gran Turismo και απόκτηση αυτοκινήτων), ενώ θέλουν και μεγάλη εξοικίωση στον χειρισμό. Θα μου πεις κάτσε ρε φίλε δλδ το Eden και το Bionic Commando ήταν εύκολα? Όχι. Ήταν όμως πρωτότυπα.

    Και ναι κυνηγάω τα τρόπαια, όχι για να επιδειχθώ, απλά τα βλέπω σαν το μεγαλύτερο RPG και τα διάφορα παιχνίδια σαν Side Quests! Απλά μέχρι πρότινος έβγαζα ένα παιχνίδι και το παρατούσα, τώρα έχουν αποκτήσει άλλο νόημα.

    Τέλος οφτόπικ. Άλλαξα ΔΡΑΜΑΤΙΚΑ το χειρισμό, εννοώ το configuration. Αποτέλεσμα: Όλα τα μετάλια στο τρίτο και ξεκλείδωμα του πέμπτου σε λίγη ώρα. Δε με βόλευε το αναλογικό του Χ και δεν πατούσα ποτέ καλά το γκάζι. Το έβαλα στη δεξιά σκανδάλη και τα αερόφρενα στα shoulder και είμαι τζετε. Τελικά δε με ξεφορτωθήκατε μπουααχαχαχαχαχαχα!

  13. #33
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Ακριβώς γι αυτό το λόγο Val παράτησα το θέμα "Trophies" εδω και καιρό.
    Στην αρχή ομολογώ πως ήταν ένα κίνητρο για να ασχοληθώ με έναν τίτλο ακόμα περισσότερο, πχ: το Eden μου άρεσε αρκετά, αλλά λόγω trophies πάσχιζα να βρώ ΟΛΑ τα spectra σε κάθε κήπο. Ε, μέχρι και τον 5ο έφτασα. Μετά παλούκεψε άσχημα (για εμένα) το παιχνίδι και το να ψάξω να βρω όλα τα spectra, ψαχουλέυοντας λίγο την ψυχολογία μου ανακάλυψα, ότι ήταν θέμα "Tpophie-θηρίας"...και όχι επειδή το παιχνίδι με έλκυε ακόμα. Πολύ απλά το παιχνίδι το είχα ήδη βαρεθεί απο τον 4ο κήπο, αλλά με κράτησαν (μέχρι να το καταλάβω ότι αυτός είναι ο λόγος) τα Trophies. Άρα δεν με κράτησε το gameplay.

    Άρα και παράτησα το Eden.
    Έτσι στην πορεία, αν και έχουν εμφανιστεί trophies για παιχνίδια που ήδη έχω (Pain, Uncharted), δεν έχω ασχοληθεί καθόλου μαζί τους. Στο Pain 0% (και κακώς-κάκιστα που το είχα αγοράσει) και στο Uncharted 1% (βαριέμαι αφάνταστα να ξαναπαίζω παιχνίδια απο την αρχή. Στα σχεδόν 30 χρόνια που ασχολούμαι ΖΗΤΗΜΑ να έχω ξαναπαίξει 3-4 παιχνίδια. Ούτε καν το Meta Gear Solid στο PSX δεν κατάφερα να ξαναρχίσω απο την αρχή...βαρέθηκα. Όταν βιώνω ένα game, μετά δεν μου "λέει" τίποτα να το ξανά-βιώσω).


    Βέβαια κανέναν δεν ενδιαφέρει η παραπάνω προσωπική αναφορά, την εξέφρασα όμως για να τονίσω ότι ισως αρκετοί απο εμάς -κάποια στιγμη κι εγω- να έχουν πέσει στην "λούμπα" της τροπαιο-θηρίας.

    Αυτό όμως δεν είναι "αξία" ενός τίτλου, δεν είναι gameplay.
    Επίσης το ότι το κρίνω εγώ έτσι, δεν σημαίνει ότι ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ.
    Απλά έτσι το βλέπουν τα μάτια μου. Αυτή είναι η άποψή μου, όπως θέλετε πείτε το.

    Δεν είναι τυχαίο όμως ότι έχω παίξει ΑΠΕΙΡΕΣ φορές απο την αρχή το Bubble Bobble / OutRun (ίσως -λέω ίσως- γιατί έχει gameplay που λείπει απο τα σημερινά υπερ-παραγωγές παιχνίδια; )


    Λευτέρης

  14. #34
    PS4forums Fanatic TopGunZ's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Giannitsa-Salonika mia gazia...
    Posts
    2,987
    PSN ID
    ModusAm

    Default

    Τα έξτρα σκιν στα δίνει σε συγκεκριμένους loyalty points, το δεύτερο δεν θυμάμαι που, αλλά το τρίτο σίγουρα στους 8000 πόντους αν θυμάμαι καλά. Επίσης υπάρχει νομίζω ένα 4ο σκιν το οποίο δεν ξέρω αν το παίρνεις με 100.000 πόντους ή απλά βγάζοντας την καμπάνια, δεν το έχουν ξεκαθαρίσει σε άλλα φορά. Αυτά για το τρόπαιο με τα σκινς, ελπίζω απλά να πρέπει να βγάλεις την καμπάνια, γιατί αν θέλει 100.000 πόντους με κάθε ομάδα, καλά κρασά.

    Για το Thank you for the memory: Αν φτάσετε 10.000 πόντους με οποιοδήποτε σκαφάκι σας ξεκλειδώνει 2 στυλ HUD (οθόνη ενδείξεων) από πιο παλιά παιχνίδια (wip3out & 2097), τα οποία επιλέγεις από τα options->game. Πρέπει να βγείτε πρώτος σε ένα race με καθένα από τα 3 διαθέσιμα huds.

  15. #35
    PS4forums Fanatic TopGunZ's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Giannitsa-Salonika mia gazia...
    Posts
    2,987
    PSN ID
    ModusAm

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Δεν είναι τυχαίο όμως ότι έχω παίξει ΑΠΕΙΡΕΣ φορές απο την αρχή το Bubble Bobble / OutRun (ίσως -λέω ίσως- γιατί έχει gameplay που λείπει απο τα σημερινά υπερ-παραγωγές παιχνίδια; )
    Πίστεψέ με για αυτό θα έπαιζα το Έντεν ξανά και ξανά ακόμα κι αν δεν είχε τρόπαια. Το warhawk ας πούμε το έπαιξα αρκετά, αλλά όταν το βαρέθηκα το παράτησα, δεν κάθομαι να ασχολούμαι μόνο και μόνο για τα τρόπαια. Το uncharted το είδα σαν πρόκληση να βγάλω το δύσκολο. Και πίστεψέ με κι εγώ ποτέ δεν ξαναέπαιζα παιχνίδια, για αυτό "ευχαριστώ" τα τρόπαια, δώσανε παραπάνω νόημα στα ξοδεμένα μου λεφτάκια

    Αλλά αρκετά με αυτό, για τα τρόπαια καλύτερα να το συνεχίσουμε στο αντίστοιχο section.

  16. #36
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by TopGunZ View Post
    Κοίτα... δύο πράγματα με ενδιαφέρουν στα παιχνίδια: Η ιστορία και το πρωτότυπο Gameplay. Παλιότερα που είχα περισσότερο ελεύθερο χρόνο τρελαινόμουν για αυτά τα δύο με τα RPG. Επειδή όμως δεν μπορώ πλέον να διαθέτω 150+ ώρες σε ένα παιχνίδι (FF10) προτιμώ παιχνίδια με άμεση εξοικίωση στο χειρισμό και μικρές αλλά γεμάτες ιστορίες. Παιχνίδια σαν το Wipeout δε με τρελαίνουν γιατί δεν έχουν ιστορία, ούτε καν κάποια πρόοδο (βλέπε Gran Turismo και απόκτηση αυτοκινήτων), ενώ θέλουν και μεγάλη εξοικίωση στον χειρισμό. Θα μου πεις κάτσε ρε φίλε δλδ το Eden και το Bionic Commando ήταν εύκολα? Όχι. Ήταν όμως πρωτότυπα.

    Και ναι κυνηγάω τα τρόπαια, όχι για να επιδειχθώ, απλά τα βλέπω σαν το μεγαλύτερο RPG και τα διάφορα παιχνίδια σαν Side Quests! Απλά μέχρι πρότινος έβγαζα ένα παιχνίδι και το παρατούσα, τώρα έχουν αποκτήσει άλλο νόημα.

    Τέλος οφτόπικ. Άλλαξα ΔΡΑΜΑΤΙΚΑ το χειρισμό, εννοώ το configuration. Αποτέλεσμα: Όλα τα μετάλια στο τρίτο και ξεκλείδωμα του πέμπτου σε λίγη ώρα. Δε με βόλευε το αναλογικό του Χ και δεν πατούσα ποτέ καλά το γκάζι. Το έβαλα στη δεξιά σκανδάλη και τα αερόφρενα στα shoulder και είμαι τζετε. Τελικά δε με ξεφορτωθήκατε μπουααχαχαχαχαχαχα!
    Οχι , οχι -προς Θεου- δεν εννοησα ποτε κατι τετοιο , ουτε και ειχα τετοια εντυπωση.Αλλωστε εχεις ξεκαθαρισει απο την αρχη ,οτι σου αρεσει και το βλεπεις σαν RPG στοιχειο σε καθε παιχνιδι.

    Μην νομιζεις , με το Uncharted και εγω εθιστικα στο θεμα trophies.

    Απλα το ανεφερα , οτι ορισμενες φορες , οι παλιοπρουποθεσεις που θετουν ορισμενα trophies , ειναι τοσο απιστευτα δυσκολες ή βαρετες (οπως και εσυ το εχεις πει) που πραγματικα δεν σε αφηνουν να διασκεδασεις το παιχνιδι , και νομιζεις οτι κανεις αγγαρεια.

    Σιγα τωρα μην κατσω εγω (οπως και εσυ -ζητω το boostaρισμα ) να τρεξουμε 99 γυρους χωρις ιδιαιτερο λογο , παρα για να κερδισουμε ενα τροπαιο.

    Ορισμενες φορες το κυνηγι των τροπαιων , μπορει -τουλαχιστον σε εμενα συμβαινει- να εχει αντι για θετικο , αρνητικο αποτελεσμα.Μπορει δηλαδη κυνηγωντας καποια τροπαια , να βαρεθεις πραγματικα ενα παιχνιδι πολυ γρηγοροτερα απο οτι εαν δεν ειχε.

    Δεν ξερω , μπορει εγω να τα λεω περιεργα , αλλα και ο Λεφτερης ψιλοκαταλαβε τι εννοω.

    Εδιτ () : Μετεφερα ολα τα τοπικ γιατι οντως ο TopGunZ εχει δικιο ημασταν offtopic.

  17. #37
    PS4forums Fanatic TopGunZ's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Giannitsa-Salonika mia gazia...
    Posts
    2,987
    PSN ID
    ModusAm

    Default

    Ναι ρε εννοείτε πως μερικά είναι έως και απαράδεκτα. Απλά όπως σε κάθε παιχνίδι, έτσι και αυτό έχει τις άσχημες στιγμές του

  18. #38

    Default

    Quote Originally Posted by nikon69 View Post
    Εγώ στην Moa Therma το έκανα μια χαρά το κάνει και εκεί.........αν το ξανακάνεις με άλλο σκάφος παίρνεις το extra skin του σκάφους που έτρεξες ή μια φορά σου δίνει;
    Όχι Νίκο μια φορά σου δίνει skin.


  19. #39
    Elite Surfdrifter's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Άγιος Δημήτριος, Αττική
    Posts
    740
    PSN ID
    SurfDrifter
    Name
    Άρης

    Default

    Quote Originally Posted by nikon69 View Post
    Όχι Νίκο μια φορά σου δίνει skin.
    Καθε φορά που τρέχεις σου δίνει Loyalty points, ανεξαρτήτου σκάφους, οπότε κάθε φορά μετράει όταν το βάζεις και τρέχει μόνο του, ώστε να ξεκλειδώσεις τα skin του.

  20. #40
    Αssistant Member Forum GOD NonBorn's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Ραφήνα
    Posts
    7,230
    PSN ID
    nonborn
    Name
    Κωνσταντίνος

    Default

    Quote Originally Posted by Surfdrifter View Post
    Καθε φορά που τρέχεις σου δίνει Loyalty points, ανεξαρτήτου σκάφους, οπότε κάθε φορά μετράει όταν το βάζεις και τρέχει μόνο του, ώστε να ξεκλειδώσεις τα skin του.
    Σε τι modes τα μαζεύεις αυτά? Εξαρτώνται από τη θέση? Τα γράφει πουθενά γιατί εγώ δε μπόρεσα να τα βρω ... Ευχαριστώ!
    Ñǿñßöŗň™ is back on business ...

Page 2 of 8 FirstFirst 123456 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •