Page 8 of 8 FirstFirst ... 45678
Results 141 to 150 of 150

Thread: Batman: Arkham Asylum

  1. #141
    PS4forums Fanatic Nerven's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Πρέβεζα
    Posts
    2,452
    PSN ID
    Nerven86
    Name
    Ιωάννης

    Default

    Ok thanks. Πάντως πολυ λίγα καταστήματα το έχουν διαθέσιμο (GOTY) και είναι και πολυ τσιμπημενο πάντως. http://www.gamecrawler.co.uk/compare...ps3/B003B20RHA


  2. #142
    Forum GOD messi10's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Athens
    Posts
    5,657
    PSN ID
    messi10ozil
    Name
    Παναγιωτης

    Default

    To τελιωσα πριν λιγο και με αφησε με τις καλυτερες εντυπωσεις.
    Το παιχνιδι ειναι απλα εκπληκτικο και ο κοσμος που δημιουργησε η RockSteady αντιπροσοπευει απολυτα τον σκοτεινο κοσμο του Batman. Βασισμενο πιστα στην αισθητικη των Κομικ αλλα και με δικες του πινελιες μεσα, το συνολο ειναι φοβερο.
    Μου φανηκε λιγο μικρο αφου το τελιωσα σε 2,5 μερες αλλα μετα καταλαβα πως με αποροφησε και με κρατησε 5ωρα και 6ωρα μπροστα απο την TV. Ισως κανω και review, αφου βλεπω οτι ακομα δεν εχει γινει για αυτην την παιχνιδαρα(!). Αντε τωρα να δοκιμασω τα Chalenges.

    Big Ben, London, UK
    --------------------------------
    Science fiction
    Fight to live an other day or live to fight another day (messi10,Dragonborn)




  3. #143
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Η εταιρεία παραγωγής γενικά δεν το είχε φορτώσει πολύ hype κλπ πριν την κυκλοφορία του, όπως γίνεται με άλλα παιχνίδια, κρατάει γενικά χαμηλούς τόνους (και στο City) όμως κάπως έτσι σκάνε οι βόμβες από το πουθενά και μας τρελαίνουν. Ωραίο γενικά, προς το τέλος το τελευταίο boss με απογοήτευσε λιγάκι όχι τόσο το ποιος όσο το τί αλλά και η δυσκολία ή μάλλον ευκολία με την οποία το ξεπέταγες. Γενικά όμορφο πολύ, δομημένο επίσης όμορφα με τις περιοχές - αποστολές - δυνατότητες να ξεκλειδώνονται σταδιακά στον χαρακτήρα, με μία ελεγχόμενη μεν αλλά ικανοποιητική ελευθερία και αρκετά ενδιαφέροντα και βασανιστικά searchables (η πατέντα να τα βλέπεις αλλά να μην μπορείς να τα πάρεις για τον Χ ή Ψ λόγο σε βασάνιζε, ειδικά στην αρχή). Το main story ολοκληρώνεται σχετικά γρήγορα, αλλά κυρίως θα έλεγα χωρίς ιδιαίτερη κούραση - βάσανο, καθώς θα το χαρακτήριζα εκτός από ευχάριστο σαν εμπειρία και εύκολο γενικά σαν παιχνίδι, χωρίς κάποια έντονη ή πολύ δύσκολη πρόκληση (ή να χάνεσαι και να μην ξέρεις τί και πως). Εάν ακολουθήσει την ίδια συνταγή και το επερχόμενο City με κάποιες απαραίτητες και επιθυμητές εκπλήξεις - αναβαθμίσεις ποικιλία περιβάλλοντος και εχθρών (που ειδικά το τελευταίο από ότι φαίνεται δείχνει να παίζει πολύ) έτσι για να του προσδώσει κάτι φρέσκο και να μην είναι μία απλή συνέχεια του παρόντος, τότε μάλλον θα σπάσει ταμία και θα "κλέψει" βραβεία.
    Last edited by Nek_Food; 26-07-2011 at 15:33.

  4. #144
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    Εγώ το τελείωσα προχθές. Πρέπει να είναι το μοναδικό super hero παιχνίδι που μου άρεσε. Μου άρεσε αρκετά όμως. Ατάκες φοβερές του Joker και η Harley πολύ γέλιο. Και τι να πούμε για την ατμόσφαιρα! Αρκετά από τα collectibles ήταν δύσκολα αλλά ο in game χάρτης ήταν αρκετά βοηθητικός. Γενικά το ευχαριστήθηκα πολύ.
    Σε τι δυσκολία το έπαιξες Νεκτάριε; Στο hard πάντως αντιμετώπισα προβλήματα (η μάχη με τον Titan και 3 κύματα εχθρών προς το τέλος με τσάκισε μέχρι να τη βγάλω και μερικές ακόμα επίσης). Θα συμφωνήσω ότι το τελευταίο Boss δεν ήταν τόσο δύσκολο αλλά δε με χάλασε
    Τώρα κάνω τα challenges. Εκεί είναι πολύ ζόρικα τα πράγματα ειδικά στις extreme combat challenges. Θα τα καταφέρω πάντως που θα μου πάει.

  5. #145
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Λοιπόν το τερμάτισα από ότι είδα στα achievements μου σε Normal ως πράττω συνήθως με όλα τα παιχνίδια, απλά για να τα απολαμβάνω χωρίς να μου σπάνε τα νεύρα. Προτιμώ να τα τερματίσω στο χαλαρό, παρά να φτύσω αίμα - να σπάσουν τα νεύρα μου και να τα παρατήσω. Μετά αν το κρίνω απαραίτητο κάποια τα περνάω και ένα χεράκι στην ανώτερη δυσκολία (δηλαδή αν μου άρεσαν τόσο που να γουστάρω ένα δεύτερο walkthrough), κάτι που δεν έκανα στο AA γιατί το έδωσα. Βέβαια αυτό παλαιότερα, καθώς κάποια παιχνίδια πια η μέγιστη δυσκολία είναι για γέλια (βλ. FPS συνήθως) οπότε τώρα μερικές φορές τα ξεκινάω απευθείας σε αυτή την δυσκολία (ή ρίχνω μία ματιά κριτικές για το πόσο δύσκολα είναι ώστε να ανέβω καμιά κατηγορία στις επιλογές επάνω χωρίς να το μετανιώσω).

    Με τα challenges δεν ασχολήθηκα καθόλου αν θυμάμαι καλά, κυρίως γιατί έχω πολλά παιχνίδια να με περιμένουν και λιγοστό χρόνο, άρα δεν μπορώ να τα ξεζουμίζω όλα ακόμη και εάν θα το ήθελα σε κάποια. Βεβαίως γενικότερα, το main story είναι αυτό που μου αρέσει να βλέπω στα παιχνίδια που παίζω. Οι δίδυμοι titans αφού εξάσκησα το σύστημα που βρήκα hit&run, avoid all contact δεν ήταν ιδιαίτερη πρόκληση, αλλά αυτό όπως ήδη είπα στο normal, ήτοι δεν ξέρω αν στο hard θα ήταν πιο δύσκολο να πετύχω κάτι τέτοιο. Πάντως αν είχες βρει το σύστημα τους ήταν απλό γενικά.

  6. #146
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    Ευτυχώς ή δυστυχώς δεν έχω θέμα με το χρόνο οπότε είτε αν κάτι με ενδιαφέρει είτε λόγω τροπαίων το παίζω εκεί που απαιτείται. Η μάχη με τους 2 τιτάνες δεν ήταν κάτι ιδιαίτερα δύσκολο λόγω της εμπειρίας από την προηγούμενη μάχη (βιντεάκι παρακάτω) αλλά και του άπλετου χώρου που είχα για να κινηθώ. Η παρακάτω μάχη ήταν αυτή που μου άλλαξε τα φώτα πραγματικά. Ευτυχώς έχω υπομονή

    [ame="http://www.youtube.com/watch?v=9ZoanwcK54E"]Batman Arkham Asylum: Me vs Titan Soldier on Hard - YouTube[/ame]

  7. #147
    PS4forums Addict Ixor24's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Αθηνα - Κουκάκι...
    Posts
    1,941
    PSN ID
    Ixor24
    Name
    Βαγγέλης

    Default

    Καλημερα παιδια, το τελείωσα κ γω χθες το παιχνίδι κ μπορω να παω οτι συμφωνώ σε ολα με τους παραπάνω! Πολυ καλο combat system, φοβεροί διάλογοι, κ οταν σπάσιμο νεύρων ρε μερικά σημεία, το άρχισα σε hard εγω κ δυσκολεύτηκα λιγακι οταν στην πέφτανε αρκετοί. Το τελευταιο boss ηταν λιγο "ετσι κ ετσι" αλλα πότε στην σειρά μπάρμαν ο συγκεκριμένος ηταν δυνατός; Παντα τις έτρωγε! Με τα challenges δεν ασχολήθηκα κ εγω για να μην μου σπάσουν τα νεύρα. Παμε για το arkham city τωρα 9/10


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #148

    Default

    Τέλος και απο μένα μέσα σε 3 μέρες.Το παιχνιδι είναι σίγουρα απο τα καλυτερα που έχω παίξει.Σε όλα τα επίπεδα είναι τοπ.Το τερμάτισα στο hard.Το μονο σημείο που με παιδεψε και το επαιξα 4-5 φορες ηταν το pump control room.Πέρα απο αυτό ηταν μέτριο προς ευκολο.Τώρα πάμε για την πλατίνα να φάμε και λίγο παιδεμα στα challenges.

    Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  9. #149
    PS4forums Addict Ixor24's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Αθηνα - Κουκάκι...
    Posts
    1,941
    PSN ID
    Ixor24
    Name
    Βαγγέλης

    Default

    Πλατινα? ωχ καλο κουραγιο φιλε

  10. The Following User Says Thank You to Ixor24 For This Useful Post:

    king2009 (17-03-2015)

  11. #150

    Default

    Quote Originally Posted by Ixor24 View Post
    Πλατινα? ωχ καλο κουραγιο φιλε
    Να σε καλα.Σιγουρα τα combat challenges ειναι τα πιο δυσκολα αλλα ολα τα αλλα ειναι οκ και απλα time consuming ειδικα τα riddles που μερικα ειναι λιγο περιεργα μεχρι να τα βρεις.Αξιζει ομως σαν παιχνιδι οποτε ελπιζω να μην μου σπασει τοσο τα νευρα.

Page 8 of 8 FirstFirst ... 45678

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •