Page 2 of 7 FirstFirst 123456 ... LastLast
Results 21 to 40 of 140

Thread: I Am Alive

  1. #21
    PS3forums Fanatic desperate_gamer's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    4,384
    PSN ID
    Desperate_Gamer

    Default

    Quote Originally Posted by geodlord7 View Post
    Εγω το βαζω
    Άρα το παιχνίδι θα είναι μάπα :giggle:

    Last edited by desperate_gamer; 08-08-2008 at 22:45.

  2. #22
    Member Steiner's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    44
    PSN ID
    Steiner_Zidane

    Default

    Quote Originally Posted by desperate_gamer View Post
    Καλά μη βάλεις και το χέρι σου στη φωτιά...
    Χαχα, εντάξει δεν το βάζω κιόλας... Αλλά ότι θα είναι κάτι ιδιαίτερο θα είναι. Ακόμα και το Assassin's Creed το οποίο δεν έχω παίξει ακόμα αλλά ακούω πως έχει πολλά ελλαττώματα, δεν ήταν "άλλο ένα" παιχνίδι, αλλά κάτι το ξεχωριστό. Γι' αυτό είμαι αρκετά αισιόδοξος και για αυτό εδώ.

  3. #23
    PS3forums Addict geodlord7's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    2,153
    PSN ID
    geodlord7
    Name
    Γιώργος

    Default

    Quote Originally Posted by desperate_gamer View Post
    Άρα το παιχνίδι θα είναι μάπα :giggle:
    ppbbbttt:ppbbbttt:

    Aπο τη στιγμη που το φτιαχνει το ιδιο στουντιο με τo assassin's creed και με το prince of persia και εχει τετοιο στορυ σιγουρα θα ειναι πολυ καλο.Εμαθαν απο τα λαθη τους και δεν θα τα ξανακανουν.

    Το περιμενω πως και πως.
    Spoiler!


  4. #24
    PS3forums Fanatic desperate_gamer's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    4,384
    PSN ID
    Desperate_Gamer

    Default

    Το POP δεν το φτιάχνει η ίδια ομάδα με το Assassin's. Αλλά όπως και να 'χει, το Assassin's ήταν πράγματι διαφορετικό σε όλα του. Αλλά έπασχε τρομερά στο fun factor σε σημείο να παρακαλάς να το τελειώσεις.

    Τι να πω βρε παιδιά μακάρι. Απλά με όλα αυτά που γίνονται, εγώ είμαι του "φύλαγε τα ρούχα σου" πλέον. Είμαι desperate :giggle:

  5. #25
    PS4forums Fanatic tasioskis's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    χαλκιδα και παφος
    Posts
    2,678
    PSN ID
    tasioskis1

    Default

    παιδες το video δεν μπορω να το δω,αρα δεν μπορω να πω αν ειναι καλο η οχι....επειδη ομως ακουω κατι για assasins και αλλα,ειναι αδικο νομιζω να βγαζουμε ακυρο ενα νεο παιχνιδι απο ενα παλιο....το assasins ηταν πολυ καλο σαν γραφικα,τιρινγκ,μιρινγκ,αλιασινγκ,εγω δεν μπορω να διακρινω σε κανενα game(βλεπετε ειμαι ερασιτεχνης)αλλα ελειπε το scenario απο αυτο το παιχνιδι......

    Άλλος μασάει, κι άλλος σωπαίνει
    Κι ο σκυφτός λαός να περιμένει
    Για τα δεσμά μας, δεν φταίει πάντα η σκλαβιά
    Μα η υποταγμένη μας καρδιά
    Μ’ ένα φανάρι ξαναγυρνάς τις νυχτιές
    Ψάχνεις γι’ ανυπόταχτες ματιές.

  6. #26
    PS3forums Fanatic desperate_gamer's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    4,384
    PSN ID
    Desperate_Gamer

    Default

    Τι ξέρατε γι' αυτό το παιχνίδι; Ξεχάστε το!

    Το "I Am Alive" ούτε στο Leipzig θα το δούμε, ούτε η Jade Raymond κρύβεται πίσω απ' αυτό....

    I Am Alive NOT at Leipzig, Raymond and Desilets NOT Working on the Game



    You may remember the rumor GOONL!NE posted a couple of weeks ago just before E3 about a new game from Ubisoft from the creators of Cold Winter, I Am Alive. The game would be unveiled at E3, playable at Leipzig and that the producer of the project would be none little then the first lady of gaming (Ahead of Jess Chobot and Veronica Belmont anyways), Miss. Jade Raymond, the producer of Assassin’s Creed.

    However sadly, while one of those rumors came true being the unveil at E3, DasGamer has said that 2 of those rumors are false.


    The first rumor shattered is that I Am Alive will NOT be playable at Games Convention in Leipzig when it kicks off on August 20th.

    And the 2nd, and probably saddest one of the lot, is that Raymond as well as her right hand man Patrice Desilets who both worked on Assassin’s Creed are NOT working on the game together.

    Desilets is working on other projects according to Ubisoft but as for Miss Raymond…well its anybody’s guess what she’s working on but it could be a given what she is working on next…wink wink.

    I Am Alive is scheduled for released on the PLAYSTATION 3 and Xbox 360 in 2009.
    http://gamzsonev3.wordpress.com/2008...g-on-the-game/

    Ένας Θεός ξέρει τι θα λέει το παιχνιδάκι...

  7. #27
    PS4forums Addict personGR's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Ξάνθη
    Posts
    2,248
    PSN ID
    personGR

    Default

    Overhyped πατάτα υποπτεύομαι...

  8. #28
    PS3forums Fanatic desperate_gamer's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    4,384
    PSN ID
    Desperate_Gamer

    Default

    Ούτε καν "hyped". Χαχαχα! Πατάτα σκέτη.

  9. #29
    PS3forums Addict geodlord7's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    2,153
    PSN ID
    geodlord7
    Name
    Γιώργος

    Default

    Tωρα πως το βγαλατε το συμπερασμα χωρις να εχετε δει εστω μια ingame εικονα , ενας Θεος ξερει.
    Spoiler!


  10. #30
    PS4forums Fanatic greekteo's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    0xDEADBEEF
    Posts
    2,529
    PSN ID
    Greekteo
    Name
    Κωνσταντίνος

    Default

    I Am Alive... κατόπιν ραντεβού στο LGC

    Η Jade Raymond δε θα δώσει τη χαρά να εμφανίσει τον τίτλο στο κοινό, αλλά μόνο στον Τύπο.

    Το τέλος της Press Conference της Ubisoft κατά τη διάρκεια της Ε3 08 επιφύλασσε μια έκπληξη στους παρευρισκόμενους, αφού εκεί παρουσιάστηκε για πρώτη φορά ο νέος τίτλος της Jade Raymond με την ονομασία I Am Alive. Όπως ενημέρωσε η γαλλική εταιρία γνωστή ιστοσελίδα του χώρου, το νέο project δε θα υπάρχει στο χώρο των booth που θα έχει πρόσβαση το κοινό, αλλά θα προβάλλεται σε επιλεγμένα Μέσα και μόνο κατόπιν ραντεβού. Η παραπάνω εξέλιξη ωστόσο θα πρέπει να θεωρείται απόλυτα λογική, από το γεγονός πως ο τίτλος βρίσκεται ακόμη σε πρώιμο στάδιο.
    Quote Originally Posted by geodlord7 View Post
    Tωρα πως το βγαλατε το συμπερασμα χωρις να εχετε δει εστω μια ingame εικονα , ενας Θεος ξερει.
    Αυτη την απορια και εγω την εχω!! :fryingpan:


    Ο τιτλος ειναι σε πρωιμο σταδιο οποτε μην βγαζουμε συμπερασματα και λεμε ανακριβειες πριν καν βγει καμμια εικονα ή κανενα in-game video!!
    Last edited by greekteo; 08-08-2008 at 01:56.

  11. #31
    Advanced Member Nightwolf's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Elefsina
    Posts
    387
    PSN ID
    dippetas

    Default

    :1appl::1appl::1appl::1appl::1appl::1appl::1appl:: 1appl::1appl::1appl::1appl:
    μπράβο σε όλα τα παιδιά στο φόρουμ που μας βγάζουν από την ανία μας και την αγωνία για το πώς θα είναι τα καινούργια παιχνίδια. Επίσης ακούστηκε πώς το G4 κάνει προσλήψεις δημοσιογράφων..........

    Και για τέλος επειδή παρατηρείται το ίδιο φαινόμενο με το Thread resident evil 5, ένα μόνο θα πω που το είδα από τον φίλο modecris
    Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή
    μας να σας πάρουμε στα σοβαρά ...

  12. #32
    PS4forums Addict personGR's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Ξάνθη
    Posts
    2,248
    PSN ID
    personGR

    Default

    Quote Originally Posted by Nightwolf View Post
    Επίσης ακούστηκε πώς το G4 κάνει προσλήψεις δημοσιογράφων..........
    Να πάμε τότε, μπας και ξεφύγουμε από τις ειρωνίες διάφορων Mods....

  13. #33
    PS4forums Fanatic greekteo's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    0xDEADBEEF
    Posts
    2,529
    PSN ID
    Greekteo
    Name
    Κωνσταντίνος

    Default

    Μα βγαλατε συμπερασμα απο το τιποτα πως θα ειναι πατατα??? Χωρις κανενα μα κανενα στοιχειο και μια ειδηση που δεν λεει σωστα πραγματα..

  14. #34
    Advanced Member Nightwolf's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Elefsina
    Posts
    387
    PSN ID
    dippetas

    Default

    Quote Originally Posted by personGR View Post
    Να πάμε τότε, μπας και ξεφύγουμε από τις ειρωνίες διάφορων Mods....


    Φίλε μου δεν νομίζω να έχω δώσει δικαίωμα ή αφορμή για παράξενη συμπεριφορά σαν mod. όσον αφορά την ιδιότητα μου σαν mod έχει να κάνει με την διαχείριση του forum και την τήρηση των κανόνων του. το ότι είμαι σε αυτήν την υπεύθυνη θέση δεν έχει να κάνει με το πώς εκφράζομαι στα Posts, και κάτι άλλο δεν είμαι mod, είμαι απλά αντικαταστάτης των Mod μέχρι να γυρίζουν από τις διακοπές τους οι άνθρωποι. Και κάτι τελευταίο και δεν θα δώσω συνέχεια στο θέμα. και mod να μην ήμουν ακριβώς το ίδιο θα σας έλεγα.



    Φιλικά Nightwolf

  15. #35
    Αssistant Member Forum GOD NonBorn's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Ραφήνα
    Posts
    7,230
    PSN ID
    nonborn
    Name
    Κωνσταντίνος

    Default

    Hρεμία...

    Ο μόνος λόγος που νομίζω ότι ειπώθηκαν τα παραπάνω είναι η δυπιστία των gamers που έχει προέλθει όχι άδικα μετά τα απογοητευτικά ομολογούμενως παιχνίδια της ubisoft τα τελευταία χρόνια...
    Ñǿñßöŗň™ is back on business ...

  16. #36
    Advanced Member Omega's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Athens
    Posts
    482
    PSN ID
    Omegakious
    Name
    Αλέξανδρος

    Default

    Απογοητευτικο το ΑC ?I do not think so.Μπορει να μην ικανοποιησε καποιους απο εσας ή γενικα μια μεριδα κοσμου αλλα σε πολλα σημεια εδωσε μια ενα πνοη στο gaming.
    Σιγουρα ειχε καποιες τρυπες στην ροη που μπορουσαν να ειχαν διορθωθει πριν κυκλοφορησει,αλλα ουδεν παιχνιδι και designer αλαθητο(ς),
    Περαν των παιχνιδιων που ειναι ντροπη τελειως να κυκλοφορουν,ολα τα αλλα που ΔΕΝ κανουν απλα τις πωλησεις που πρεπει,εχουν κατι να προσφερουν ως μαθημα για την ιδια ομαδα παραγωγης,ως παραδειγμα προς αποφυγη για τους ανταγωνιστες.
    Προσωπικως εγω παντως ενω με κουρασε σε μερικα σημεια,το λατρεψα για διαφορους λογους,κυριως γιατι ειχε μια ομορφη ιστορια που δεν ηταν ανακυκλομενο fast food plot.




  17. #37
    PS3forums Fanatic desperate_gamer's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    4,384
    PSN ID
    Desperate_Gamer

    Default

    Ναι το πιο λογικό είναι να δώσετε σε ένα παιχνίδι το "benefit of the doubt" και να περίμενετε πρώτα να το παίξετε, πριν βγάλετε συμπεράσματα. Αλλά δυστυχώς στο μαγικό κόσμο του entertainment, αυτό δεν ισχύει πάντα. Κάποια πράγματα κάνουν μπαμ έτσι κι αλλιώς και οι προκαταλήψεις σπανίως ανατρέπονται.

    Το νέο cd της Βίσση ας πούμε (αν αυτό ποτέ βγει), ξέρουμε ότι θα έιναι άλλη μια σκυλο-ροκ-μπουζουκο-ποπ αρπαχτή της εθνικής μας γιαγιάκας. Κάπως έτσι, είναι και στα παιχνίδια. Από το επόμενο Call of Duty (λέμε τώρα) όλοι ξέρουμε τι να περιμένουμε. Και όλα τα καινούργια franchises (ευτυχώς ή δυστυχώς) είναι ύποπτες μπαρούφες μέχρι αποδείξεως του εναντίου.

    Όταν τρώμε hype στη μούρη και τα παιχνίδια στο τέλος είναι από μέτριες μέχρι μέγιστες απογοητεύσεις (Lair, Haze, Devil may Cry 4, Assassin's Creed για κάποιους, GTA4 για κάποιους άλλους), είναι λογικό πλέον να είμαστε άκρως προκατειλημένοι με οτιδήποτε άλλο μας σερβίρουν. Άδικό και σκληρό;;; Ίσως. Αλλά πίστεψέ με δεν είναι λίγοι αυτοί που το πιστεύουν αυτό.

    Έτσι με λίγα λόγια... Όταν βλέπεις έναν τίτλο λίγο περίεργο, από την Ubisoft, που λένε ότι είναι σε πολύ πρώιμο στάδιο, ενώ πρόκειται να βγει του χρόνου, τότε ξέρεις και κρατάς από πριν μικρό καλάθι. Μακάρι να διαψευστώ και να είναι η παιχνιδάρα του θα αρχίσει ένα καινούργιο επιτυχημένο franchise... Αλλά όλα δείχνουν ότι δεν θα είναι...

    Quote Originally Posted by Omega View Post
    Σιγουρα ειχε καποιες τρυπες στην ροη που μπορουσαν να ειχαν διορθωθει πριν κυκλοφορησει,αλλα ουδεν παιχνιδι και designer αλαθητο(ς),
    Περαν των παιχνιδιων που ειναι ντροπη τελειως να κυκλοφορουν,ολα τα αλλα που ΔΕΝ κανουν απλα τις πωλησεις που πρεπει,εχουν κατι να προσφερουν ως μαθημα για την ιδια ομαδα παραγωγης,ως παραδειγμα προς αποφυγη για τους ανταγωνιστες.
    Αμ... Δεν ξέρω αν αναφέρεσαι ακριβώς στο Assassin's Creed, αλλά ήταν το παιχνίδι με τις μεγαλύτερες πωλήσεις για καινούργιο IP.

  18. #38
    Advanced Member Stavtag's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Salonica
    Posts
    426
    PSN ID
    Stavtag

    Default

    Quote Originally Posted by desperate_gamer View Post
    Ναι το πιο λογικό είναι να δώσετε σε ένα παιχνίδι το "benefit of the doubt" και να περίμενετε πρώτα να το παίξετε, πριν βγάλετε συμπεράσματα. Αλλά δυστυχώς στο μαγικό κόσμο του entertainment, αυτό δεν ισχύει πάντα. Κάποια πράγματα κάνουν μπαμ έτσι κι αλλιώς και οι προκαταλήψεις σπανίως ανατρέπονται.

    Το νέο cd της Βίσση ας πούμε (αν αυτό ποτέ βγει), ξέρουμε ότι θα έιναι άλλη μια σκυλο-ροκ-μπουζουκο-ποπ αρπαχτή της εθνικής μας γιαγιάκας. Κάπως έτσι, είναι και στα παιχνίδια. Από το επόμενο Call of Duty (λέμε τώρα) όλοι ξέρουμε τι να περιμένουμε. Και όλα τα καινούργια franchises (ευτυχώς ή δυστυχώς) είναι ύποπτες μπαρούφες μέχρι αποδείξεως του εναντίου.

    Όταν τρώμε hype στη μούρη και τα παιχνίδια στο τέλος είναι από μέτριες μέχρι μέγιστες απογοητεύσεις (Lair, Haze, Devil may Cry 4, Assassin's Creed για κάποιους, GTA4 για κάποιους άλλους), είναι λογικό πλέον να είμαστε άκρως προκατειλημένοι με οτιδήποτε άλλο μας σερβίρουν. Άδικό και σκληρό;;; Ίσως. Αλλά πίστεψέ με δεν είναι λίγοι αυτοί που το πιστεύουν αυτό.

    Έτσι με λίγα λόγια... Όταν βλέπεις έναν τίτλο λίγο περίεργο, από την Ubisoft, που λένε ότι είναι σε πολύ πρώιμο στάδιο, ενώ πρόκειται να βγει του χρόνου, τότε ξέρεις και κρατάς από πριν μικρό καλάθι. Μακάρι να διαψευστώ και να είναι η παιχνιδάρα του θα αρχίσει ένα καινούργιο επιτυχημένο franchise... Αλλά όλα δείχνουν ότι δεν θα είναι...



    Αμ... Δεν ξέρω αν αναφέρεσαι ακριβώς στο Assassin's Creed, αλλά ήταν το παιχνίδι με τις μεγαλύτερες πωλήσεις για καινούργιο IP.
    +1000

    Καλύτερα να μην είμαστε και πολύ ενθουσιασμένοι και μας έρθει κεραμίδα/πατάτα στο κεφάλι! Φαίνεται να υπόσχεται πολλά... Αλλά πολλές φορές η ιστορία επαναλαμβάνεται! Άντε να δούμε!:notsay:
    http://www.ps3forums.gr/vb/image.php?type=sigpic&userid=243&dateline=12262604  93
    Spoiler!


  19. #39
    PS3forums Addict geodlord7's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    2,153
    PSN ID
    geodlord7
    Name
    Γιώργος

    Default

    Quote Originally Posted by desperate_gamer View Post
    Όταν τρώμε hype στη μούρη και τα παιχνίδια στο τέλος είναι από μέτριες μέχρι μέγιστες απογοητεύσεις (Lair, Haze, Devil may Cry 4, Assassin's Creed για κάποιους, GTA4 για κάποιους άλλους), είναι λογικό πλέον να είμαστε άκρως προκατειλημένοι με οτιδήποτε άλλο μας σερβίρουν. Άδικό και σκληρό;;; Ίσως. Αλλά πίστεψέ με δεν είναι λίγοι αυτοί που το πιστεύουν αυτό.
    :confused::confused::confused::confused::confused: :confused::confused::confused::confused:
    Tα συγκεκριμενα εκαναν τρελες πωλησεις και τα reviews τους ηταν απο τα καλυτερα.


    Quote Originally Posted by desperate_gamer View Post
    Έτσι με λίγα λόγια... Όταν βλέπεις έναν τίτλο λίγο περίεργο, από την Ubisoft, που λένε ότι είναι σε πολύ πρώιμο στάδιο, ενώ πρόκειται να βγει του χρόνου, τότε ξέρεις και κρατάς από πριν μικρό καλάθι. Μακάρι να διαψευστώ και να είναι η παιχνιδάρα του θα αρχίσει ένα καινούργιο επιτυχημένο franchise... Αλλά όλα δείχνουν ότι δεν θα είναι...
    Μικρο καλαθι να κραταμε αλλα εσεις το βγαλατε μαπα χωρις να εχει βγει εστω 1 απειροελαχιστη πληροφορια!!! Εμεις αυτο σχολιασαμε, τιποτα αλλο.Και αμφιβολιες να υπαρχουν και ολα αλλα εσεις ηδη του κανατε preview

    Quote Originally Posted by desperate_gamer View Post
    Άρα το παιχνίδι θα είναι μάπα :giggle:
    Quote Originally Posted by desperate_gamer View Post
    Μακάρι να διαψευστώ και να είναι η παιχνιδάρα του θα αρχίσει ένα καινούργιο επιτυχημένο franchise... Αλλά όλα δείχνουν ότι δεν θα είναι...
    Ποια δειχνουν οτι δεν θα ειναι?? Γιατι μεχρις στιγμης μονο το στορυ του ξερουμε
    Spoiler!


  20. #40
    PS4forums Fanatic greekteo's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    0xDEADBEEF
    Posts
    2,529
    PSN ID
    Greekteo
    Name
    Κωνσταντίνος

    Default

    Πριν βγει ενα game το καλυτερο ειναι καποιος να μην ειναι ουτε προκατειλημενος αλλα ουτε ενθουσιασμενος. Μια μεση κατασταση ειναι το καλυτερο απο ολα! Ομως, δεν ειναι δυνατον να βγαζουμε συμπερασματα απο ενα αλλο παιχνιδι, το οποιο ηταν αρκετα καλο σε παρα πολλους τομεις με εξαιρεση το σεναριο που ηταν επαναλαμβανομενο ( αναφερομαι στο Assassin's Creed ) , οτι θα ειναι πατατα, χωρις να εχουμε κανενα μα κανενα στοιχειο. Οι εταιριες καμμια φορα μαθαινουν απο τα λαθη τους και αλλαζουν τακτικη.

    Και η συγκριση που κανεις desperate με την Βισση ειναι λιγο ακυρη διοτι η Βισση δεν ειναι εταιρια, ωστε τα προσωπα να αλλαζουν στην παραγωγη. Αυτη ειναι μια, η οποια εχει φαει τα ψωμια της. Μια εταιρια αποτελειται απο χιλιαδες υπαλληλους που καθε τοσο αλλαζουν, οποτε η πορεια μια εταιριας ποτέ δεν ειναι σταθερη. Πότε εχει ανοδους και πότε καθοδους.

    Για το "I am Alive" ξερουμε μονο ενα βιντεακι το οποιο ισα ισα που μας δειχνει το κλιμα του παιχνδιου. Δεν ξερουμε ουτε για σεναριο, ουτε για χειρισμο, ουτε γραφικα, ουτε τιποτα απολυτως.. Δεν εχουμε τιποτα in-game. Ενας χρονος ειναι αρκετος καιρος και δεν ειναι σιγουρο πως θα βγει το 2009. Το καλυτερο που μπορουμε να κανουμε εκτος απο το να βγαζουμε συμπερασματα που βασιζονται σε προκαταληψεις απεναντι στην οποιαδηποτε εταιρια και στην ουσια να παραπληροφορουμε τον αναγνωστη, ας περιμενουμε να μαθουμε περισσοτερα πραματα και υστερα ας πουμε ολοι την αποψη μας τεκμηριωμενη.

Page 2 of 7 FirstFirst 123456 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •