Page 38 of 38 FirstFirst ... 283435363738
Results 741 to 749 of 749

Thread: Uncharted 2: Among Thieves

  1. #741

    Default

    Γεια χαρά σε όλους. "Κρίσιμη" ερώτηση: έπαιξα μόλις το παλιό το ορθόδοξο το "τριγωνικό" σε θέματα γραφικών το Uncharted 1 μέσω psNow. Δυστυχως δεν έχει το upgrade στα γραφικά αλλά από θέμα ιστορίας είναι πολύ όμορφο(και μικρό το κυριότερο) και ενδιαφέρον σίγουρα(λίγο επαναλήψιμο βέβαια στα λβλ. Θα ήθελα λίγα περισσότερα quiz(ίσως και λίγο περισσότερο Stealth?) και λίγο λιγότερο killing μετά από ένα σημείο το βρήκα αρκετά επαναλήψιμο). Λίγο διάβασα και απότι κατάλαβα πρέπει να παίξω το 2ο απλά επιβεβαίωση/προτροπή ψάχνω (λόγω και των γραφικών που οκ θα τα δείξουν πάλι τα χρονάκια τους) μην το πηδήξω και να πάω κατευθείαν στο 3ο(?). Επίσης: στο 1 είχα ένα θεματάκι με τη στόχευση(το οποίο βελτιώθηκε/έφτιαξε όταν έφτιαξα/μείωσα/καλίμπραρα λίγο το sensitiveness)(θα μπορούσε να είναι το dualsense μου αλλά είναι το μόνο παιχνίδι που είχα θέμα δε ξέρω αν το dual shock είχε διαφορετικά analog sticks). Οποτε επειδή ο χρόνος θα λιγοστέψει: να το πιάσω το 2ο ή μπορώ να πάω στο 3 από θέμα story λέτε?έχει επίσης τόση επανάληψη στα λβλ/stages(πολλοί εχθροί-αρπάζουμε τα 2 μόνο όπλα που μπορούμε να κουβαλάμε-μπαμ μπαμ προχωράμε)?

  2. #742
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Quote Originally Posted by shadowfax7 View Post
    Γεια χαρά σε όλους. "Κρίσιμη" ερώτηση: έπαιξα μόλις το παλιό το ορθόδοξο το "τριγωνικό" σε θέματα γραφικών το Uncharted 1 μέσω psNow. Δυστυχως δεν έχει το upgrade στα γραφικά αλλά από θέμα ιστορίας είναι πολύ όμορφο(και μικρό το κυριότερο) και ενδιαφέρον σίγουρα(λίγο επαναλήψιμο βέβαια στα λβλ. Θα ήθελα λίγα περισσότερα quiz(ίσως και λίγο περισσότερο Stealth?) και λίγο λιγότερο killing μετά από ένα σημείο το βρήκα αρκετά επαναλήψιμο). Λίγο διάβασα και απότι κατάλαβα πρέπει να παίξω το 2ο απλά επιβεβαίωση/προτροπή ψάχνω (λόγω και των γραφικών που οκ θα τα δείξουν πάλι τα χρονάκια τους) μην το πηδήξω και να πάω κατευθείαν στο 3ο(?). Επίσης: στο 1 είχα ένα θεματάκι με τη στόχευση(το οποίο βελτιώθηκε/έφτιαξε όταν έφτιαξα/μείωσα/καλίμπραρα λίγο το sensitiveness)(θα μπορούσε να είναι το dualsense μου αλλά είναι το μόνο παιχνίδι που είχα θέμα δε ξέρω αν το dual shock είχε διαφορετικά analog sticks). Οποτε επειδή ο χρόνος θα λιγοστέψει: να το πιάσω το 2ο ή μπορώ να πάω στο 3 από θέμα story λέτε?έχει επίσης τόση επανάληψη στα λβλ/stages(πολλοί εχθροί-αρπάζουμε τα 2 μόνο όπλα που μπορούμε να κουβαλάμε-μπαμ μπαμ προχωράμε)?
    Το δεύτερο είναι το καλύτερο και θα είναι αμαρτία να μην το παίξεις... ξεκινάς άμεσα και μετά παίζεις και το 3. Δεν θα πω κάτι άλλο, το παιχνίδι είναι επος.


  3. #743
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Προσωπικά δεν σου προτείνω να παίζεις παιχνίδια που απαιτούν αντανακλαστικά (ναι, το Uncharted και γενικά τα shooters εμπίπτουν σε αυτή την κατηγορία) μέσω streaming, μιας και θα σε δυσκολέψει το input lag. Πόσο latency έχει το PS Now;

    Και ναι, είναι έγκλημα τεραστίων διαστάσεων να μην παίξεις το 2. Δεν έχει κακογεράσει, μην το φοβάσαι. Μιλάμε για (old school) ND Seal of Quality. Και το 2 και το 3 ακόμα ρίχνουν σαγόνια τα setpieces τους. Για μένα πιο πολύ και από το 4 (ω ναι!).

    Το 1 είναι unpolished gem και όντως έχει πιο πολύ shooting. Το 2 έχει πιο μεγάλη ποικιλία σε gameplay και περιβάλλοντα.

    Αν δεν έχεις PS3 (όπως κατάλαβα), παίξε την PS4 remastered version. Αμαρτία να μην έχεις 60 fps (ξαναλέω: βοηθάει πολύ στο shooting) εφόσον προσφέρονται μέσω του remaster. Μάλιστα το είχε δώσει η Sony στο lockdown του 2020 εντελώς δωρεάν σε όλους. Αν δεν το πρόλαβες, δώσε ένα 10αρικάκι και τσίμπα δισκάκι!

    ΥΓ: Μαχαίρι στην καρδιά ήταν αυτό το thread bump να ξέρεις για όσους νοσταλγούμε εκείνη την εποχή και εκείνο το μοτίβο gaming!

  4. The Following 4 Users Say Thank You to psx3 For This Useful Post:

    Brazhlias (28-02-2022),mihalis13 (28-02-2022),shadowfax7 (28-02-2022),trabakoulas (28-02-2022)

  5. #744

    Default

    Quote Originally Posted by shadowfax7 View Post
    Γεια χαρά σε όλους. "Κρίσιμη" ερώτηση: έπαιξα μόλις το παλιό το ορθόδοξο το "τριγωνικό" σε θέματα γραφικών το Uncharted 1 μέσω psNow. Δυστυχως δεν έχει το upgrade στα γραφικά αλλά από θέμα ιστορίας είναι πολύ όμορφο(και μικρό το κυριότερο) και ενδιαφέρον σίγουρα(λίγο επαναλήψιμο βέβαια στα λβλ. Θα ήθελα λίγα περισσότερα quiz(ίσως και λίγο περισσότερο Stealth?) και λίγο λιγότερο killing μετά από ένα σημείο το βρήκα αρκετά επαναλήψιμο). Λίγο διάβασα και απότι κατάλαβα πρέπει να παίξω το 2ο απλά επιβεβαίωση/προτροπή ψάχνω (λόγω και των γραφικών που οκ θα τα δείξουν πάλι τα χρονάκια τους) μην το πηδήξω και να πάω κατευθείαν στο 3ο(?). Επίσης: στο 1 είχα ένα θεματάκι με τη στόχευση(το οποίο βελτιώθηκε/έφτιαξε όταν έφτιαξα/μείωσα/καλίμπραρα λίγο το sensitiveness)(θα μπορούσε να είναι το dualsense μου αλλά είναι το μόνο παιχνίδι που είχα θέμα δε ξέρω αν το dual shock είχε διαφορετικά analog sticks). Οποτε επειδή ο χρόνος θα λιγοστέψει: να το πιάσω το 2ο ή μπορώ να πάω στο 3 από θέμα story λέτε?έχει επίσης τόση επανάληψη στα λβλ/stages(πολλοί εχθροί-αρπάζουμε τα 2 μόνο όπλα που μπορούμε να κουβαλάμε-μπαμ μπαμ προχωράμε)?
    Εχοντας παιξει προσφατα τα UC 1-2-3 (πριν ενα χρονο περιπου), θα σου πω πως το 2 και το 3 ειναι στο ιδιο επιπεδο σε οτι εχει να κανει με το χειρισμο και τα γραφικα. Οι περισσοτεροι λενε πως το 2 ειναι καλυτερο, για εμενα ειναι στο ιδιο επιπεδο. Παντως δεν εχει νοημα να προσπερασεις το 2 φοβουμενος το τεχνικο κομματι, εφοσον θες να παιξεις το 3.

    Αγαπαω και το 1 παρα πολυ, γιατι ηταν το πρωτο μου game στο ps3, και το εχω τερματισει τρεις τεσσερις φορες, αλλα ειναι κανα-δυο επιπεδα κατω σε ολα του.

  6. The Following 2 Users Say Thank You to Brazhlias For This Useful Post:

    mihalis13 (28-02-2022),shadowfax7 (28-02-2022)

  7. #745

    Default

    Κουλ. Ευχαριστώ πολύ παίδες..ναι ήταν αρκετά linear αλλά αρκετά ευχάριστο narrative του Ντρεικ το πρώτο και ιδανική διάρκεια για εμένα.

    Θα ξεκινήσω το 2. Δεν έχω πρόβλημα με latency γιατί μένω σε UK και είμαι τζετ κανένα θέμα απολύτως. Επειδή ξεκινάω απλά νέα δουλειά δεν ήθελα να χωθώ τώρα δα σε open words παιχνίδια. Ψάχνω κάτι χαλαρό 7-8-10 ωρίτσες να περάσουμε ευχάριστα. Είδα και τη ταινιουλα χθές νταξει το δένω και ξεκινάω το δεύτερο .

    Sent from my GM1913 using Tapatalk

  8. The Following 2 Users Say Thank You to shadowfax7 For This Useful Post:

    mihalis13 (01-03-2022),psx3 (28-02-2022)

  9. #746

    Default

    Το πιο ωραιο τσικακι παντως, το εχει το Uncharted 3.

  10. #747
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by Brazhlias View Post
    Το πιο ωραιο τσικακι παντως, το εχει το Uncharted 3.
    Τι εννοείς ως «τσικάκι»;

    Spoiler!

  11. #748

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Τι εννοείς ως «τσικάκι»;

    Spoiler!
    Spoiler!

  12. #749

    Default

    Shadowfax7, φίλε τα είπαν και οι προηγούμενοι και θα προσθέσω κι εγώ, ως μεγάλος φαν και νοσταλγός της σειράς: όντως το 2 είναι καταπληκτικό και πολυ βελτιωμένο σε όλα σε σχέση με το 1, αλλά και να μην ήταν, και πάλι μην το κάνεις αυτό και δεν το παίξεις για να πας κατευθείαν στο 3. Είναι μία σειρά videogames, που ωριμάζει σε κάθε επεισόδιο, παράλληλα με την ίδια την εταιρεία που το έφτιαξε. Θα είναι σαν να κόβεις με το μαχαίρι στη μέση κάτι που δεν πρέπει να κοπεί. Δεν υπάρχει λόγος και είναι και σχετικά μικρά παιχνίδια σε διάρκεια, που ξεπετιούνται σε λίγες μέρες. Θα σου έλεγα να παραβλέψεις το 2, μόνο εάν σε απειλούσαν στο τηλέφωνο ή σε έπιαναν ρίγη και σπασμοί όποτε έβλεπες τη starting screen ή ξέρω γω καταδικαζόσουν σε αιώνια πείνα και δίψα, με το που το τελείωνες.
    Θα δεις ότι με το που ολοκληρώσεις και τα 4, θα πεις "μα τί σκέφτόμουν τότε, να μην παίξω το 2...".

    Θα πλήρωνα όσο όσο για ένα Uncharted 5........
    Last edited by toninio; 01-03-2022 at 06:03.

  13. The Following 2 Users Say Thank You to toninio For This Useful Post:

    mihalis13 (01-03-2022),psx3 (01-03-2022)

Page 38 of 38 FirstFirst ... 283435363738

Tags for this Thread

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •