Page 90 of 91 FirstFirst ... 4080868788899091 LastLast
Results 1,781 to 1,800 of 1816

Thread: Final Fantasy XV

  1. #1781
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  2. #1782
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  3. #1783
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Καταπληκτική τιμή.

    Quote Originally Posted by Lnds500 View Post
    Final Fantasy Royal Edition

    25€ (μαζί με τα μεταφορικά)
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  4. #1784

    Default

    Ακομα περιμενω να γραψει καποιος σχολιο για τα dlc αν αξιζουν (παρολο που η παραπανω τιμη ειναι πολυ καλη) 90σελιδες φτασαμε και ουτε ενα σχολιο για τα dlc

  5. #1785
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Ακομα περιμενω να γραψει καποιος σχολιο για τα dlc αν αξιζουν (παρολο που η παραπανω τιμη ειναι πολυ καλη) 90σελιδες φτασαμε και ουτε ενα σχολιο για τα dlc

    Μα σε λάθος μέρος ήρθες για κάτι τέτοιο, στο έχω ξαναπεί.

    Για τα DLC: από αυτά έχω διαβάσει, αρέσουν πολύ τα Ignis, Prompto και Royal Pack. Το Gladio είναι μικρό και το θεωρούν λίγο προχειροφτιαγμένο. Το multi αρέσει επίσης σε πολλούς αλλά είναι λίγο love it or hate it από αυτά που έχω καταλάβει.

    Κοίτα, πόσο πιο φτηνό να βρεις το βασικό παιχνίδι για να πεις ότι δεν αξίζουν τα υπόλοιπα; Εδώ εγώ που είχα υπολογίσει ότι θα περίμενα να τελειώσουν όλα τα DLC (2019) το πήρα και σκοπεύω να πουλήσω το δισκάκι καθώς το έχω ήδη ψηφιακό.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  6. #1786

    Default

    Ειμαι στο θεμα που αφορα το Final Fantasy XV ρωταω γνωμη για τα dlc,αλλα σε λαθος μερος ηρθα για να ρωτησω?

    Που πρεπει δηλαδη να παω για να ρωτησω γνωμη απο οσους εχουν παιξει τα dlc στο forum?

    Δεν με ενδιαφερει τι γραφουν σε αλλα forum/sites για τα dlc,την γνωμη των παιδιων του εδω forum θελω να διαβασω ασχετως την χρηματικη διαφορα που εχει η απλη απο την royal edition.

    Και μιας και το θεμα εχει φτασει 90σελιδες δεν νομιζω οτι ρωταω/ζηταω κατι υπερβολικο.

  7. #1787
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Ειμαι στο θεμα που αφορα το Final Fantasy XV ρωταω γνωμη για τα dlc,αλλα σε λαθος μερος ηρθα για να ρωτησω?

    Που πρεπει δηλαδη να παω για να ρωτησω γνωμη απο οσους εχουν παιξει τα dlc στο forum?

    Δεν με ενδιαφερει τι γραφουν σε αλλα forum/sites για τα dlc,την γνωμη των παιδιων του εδω forum θελω να διαβασω ασχετως την χρηματικη διαφορα που εχει η απλη απο την royal edition.

    Και μιας και το θεμα εχει φτασει 90σελιδες δεν νομιζω οτι ρωταω/ζηταω κατι υπερβολικο.
    Παρεξήγησες αυτο που ειπα.

    Λεω λαθος μερος απο την αποψη οτι, οπως σου εχω ξαναπει, οι περισσοτεροι σε αυτό το forum ασχολουνται πιο πολυ με δυτικες παραγωγές άρα τα ποσοστά των ατομων που εχουν αγορασει το XV και πόσο μαλλον την Royal Edition ειναι μικρο, αρα μικρο θα είναι και το δειγμα των αποψεων που ενδεχομένως θα λαβεις.

    Συν της αλλης, τα παιδια που το εχουν παιξει απο εδω και ενδιαφερονται για τα DLC νομιζω οτι περιμένουν την complete edition που λογικα θα βγει.. το 2019. Και εγω κατ' εξαιρεση παρήγγειλα τωρα τη Royal.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  8. #1788

    Default

    Quote Originally Posted by Lnds500 View Post
    Παρεξήγησες αυτο που ειπα.

    Λεω λαθος μερος απο την αποψη οτι, οπως σου εχω ξαναπει, οι περισσοτεροι σε αυτό το forum ασχολουνται πιο πολυ με δυτικες παραγωγές άρα τα ποσοστά των ατομων που εχουν αγορασει το XV και πόσο μαλλον την Royal Edition ειναι μικρο, αρα μικρο θα είναι και το δειγμα των αποψεων που ενδεχομένως θα λαβεις.

    Συν της αλλης, τα παιδια που το εχουν παιξει απο εδω και ενδιαφερονται για τα DLC νομιζω οτι περιμένουν την complete edition που λογικα θα βγει.. το 2019. Και εγω κατ' εξαιρεση παρήγγειλα τωρα τη Royal.
    Δεν θυμαμαι κανεις απο αυτους που εγραψαν σχολια πιο πισω για το βασικο παιχνιδι να εγραψαν ποτε κατι απο αυτα που αναφερεις παραπανω περι dlc και αναμονης .

  9. #1789
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Δεν θυμαμαι κανεις απο αυτους που εγραψαν σχολια πιο πισω για το βασικο παιχνιδι να εγραψαν ποτε κατι απο αυτα που αναφερεις παραπανω περι dlc και αναμονης .
    Λάθος δικό μου, θυμόμουν λάθος τη συζήτηση με το Val πιο πίσω.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  10. #1790
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Εγω τα εχω ολα τα DLC εκτος του Royal Pack. Δεν μπορω να πω οτι με συγκινησε καποιο. Ολα προχειροφτιαγμενα μου φανηκαν με μερικες ευχαριστες εκπληξεις. Του Prompto εχει μια διαφορετικη προσεγγιση gameplay, του Ignis εχει το πιο ωραιο στορυ, του Gladious ειναι οντως ψιλοαδιαφορο.

    Γενικα κανενα δεν εδειχνε να εχει την ποιοτητα του βασικου παιχνιδιου που αυτο αναλογιζομενοι οτι ηδη ειναι παιχνιδι που εχει κενα στην ποιοτητα, λεει αρκετα. Δεν θεωρω οτι αξιζουν τα DLC ιδιαιτερως.

    Το Royal Pack δεν ξερω αλλα δεν με ιντριγκαρει να το αγορασω για ενα dungeon και βαρκαδα για ψαρεμα. Δεν ξερω αν εχει κατι αλλο, αν εχει πασο. Το νεο mechanic με το amiger φαινεται πολυ ωραιο.

    Ο λογος που δεν γραφει ο κοσμος εντυπωσεις ειναι ενας και ειναι απλος. Ελαχιστοι θα καθισουν να ασχοληθουν με ενα παιχνιδι που πλεον εχει παλιωσει τοσο πολυ. Ποσο μαλλον με τα DLC του. Εδω για το Horizon βγηκε ενα τρομερο expansion, και παλι ελαχιστοι για το βεληνεκες του παιχνδιου εκατσαν να γραψουν εντυπωσεις.

    Το παιχνιδι εχει "παλιωσει" πλεον.

    Still εαν δεν εχεις παιξει καν ολο το game νομιζω οτι ειναι καλη ευκαιρια να το δοκιμασεις. Δεν ειναι τραγικο παιχνιδι. Ειναι πολλα υποσχομενο αλλα με αρκετα θεματα στην συνοχη του. Τωρα ειναι καλυτερο με ολα αυτα τα πατς.

  11. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    hakoo (29-03-2018)

  12. #1791

    Default

    Βασικα κατι τετοιο ηθελα παω κατω να δω να γραφεται γιατι δεν νομιζω αρκετος κοσμος να εχει υπομονη να περιμενει 3 χρονια(απο οταν βγηκε το ff15) για να παιξει τα dlc του οταν καν τα τωρινα δεν ειναι τιποτα το φοβερο.

    Φυσικα στην παρουσα φαση εννοειται οτι πιο πολυ αξιζει η royal edition απλα ειναι κριμα που τα τωρινα dlc δεν ειναι ανταξια του ιδιου του κεντρικου παιχνιδιου

  13. #1792
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Για καποιον που δεν εχει παιξει το παιχνιδι παντως, η Royal Edition ειναι υπερχορταστικη σαν πακετο.

  14. #1793
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Final Fantasy XV Future DLC: Episodes Ardyn, Aranea, Luna & Noctis confirmed



    Spoiler!


    Alternate ending in Noctis DLC.
    All the DLC is being directed by Episode Ignis director.
    All from the Pax panel.
    Schedule:



    Βάζω σε spoiler τις περιγραφές γιατί έχουν μεγάλα story spoilers.

    Μια χαρά μου φαίνονται όλα αν και αργούν πολύ. Οπότε με βλέπω να κάνω ένα Royal Edition playthrough και να παίξω το complete edition στο PS5.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  15. #1794

    Default

    Δυστηχως δεν προλαβα πριν λιγες μερες την προσφορα του Κωτσοβολου στο βασικο παιχνιδι στα 9.90.

  16. #1795

    Default

    Τελικα το ξεκινησα και εγω το παιχνιδι(Chapter 9) και δυστηχως εχω πετυχει τα περισσοτερα απο αυτα που αναφερει ο συμφορουμιτης Val στο σχολιο 1643(τωρα το διαβασα).Θα γινω πιο συγκεκριμενος οταν το βγαλω το παιχνιδι (δεν θα ασχοληθω με τα side quests του σχεδον καθολου και με καποια trophies για να το ξαναπαιξω αργοτερα στο pc στην υποτιθεται ανωτερη εκδοση και με τα επιπλεον dlc)για να αναφερω και τι μου αρεσε απο το παιχνιδι μιας και εχει καποια σημεια που μαρεσουν πολυ.

    Πρεπει να πετυχα στο προηγουμενο chapter και το σημειο που λογικα θα παιζεις με τον Gladio στο dlc οταν φευγει.
    Last edited by Fulgore; 13-05-2018 at 01:32.

  17. #1796

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Spoiler!
    Θα πατησω πανω στο πολυ ωραιο και αναλυτικο post του συμφορουμιτη Val για να αναφερω οτι μου ερχεται στο μυαλο απο το εν λογω παιχνιδι,το οποιο λογικα θα ξανααγορασω αργοτερα για να παιξω και τα dlc.

    Nα αναφερω οτι το τελευταιο final fantasy που (ξανα)επαιξα και εχω πιο φρεσκο στην μνημη μου ειναι το FF12 zodiac age τον Φλεβαρη και απο αλλα jrpg το Ni no kuni 2 τελη Μαρτιου.

    Ας αρχισω λοιπον λεγοντας τι μαρεσε και τι οχι στο παιχνιδι και σε καποια πραγματα θα ειμαι περισσοτερο αναλυτικος(ακολουθει τεραστιο κειμενο).

    Spoiler!


    Τελος θελω να σχολιασω την ολη επιλογη της εταιρειας οσον αφορα την κυκλοφορια του παιχνιδιου μαζι με την ταινια και τα anime.
    Ενδιαφερουσα τακτικη της εταιρειας αλλα το θεμα ειναι οτι τα κοβουν ολα αυτα απο το βασικο παιχνιδι.Και αντε πες παει στο καλο για την ταινια και το anime τα βρισκεις λες και στο youtube κουτσα στραβα.Τα ρημαδο dlc(πρωτο final fantasy με season pass)τι τα ηθελαν?Δηλαδη για να μαθω τι εγινε σε ενα single player παιχνιδι θα πρεπει να περιμενω μηνες ή και χρονια για να βγουν τα dlc(επι πληρωμη φυσικα)για να καλυψουν τις τρυπες που αφησε η ιδια η εταιρεια επιτηδες?Ειναι εμφανες οτι απο το μεγαλο διαστημα της παραγωγης του παιχνιδιου,απο ενα σημειο και μετα χαθηκε η μπαλα και ουτε οι ιδιοι ηξεραν τι ηθελαν να κανουν με αυτο,γιαυτο ανακοινωνουν και νεα dlc για το 2019...

    Ισως ειναι η μεγαλυτερη απογοητευση ολοκληρης της γενιας το παιχνιδι αυτο για μενα(το καταλαβατε πιστευω απο το τεραστιο wall of text ).Βασικα ειναι το χειροτερο Final Fantasy για μενα προσωπικα ακριβως επειδη μονο για Final Fantasy δεν μοιαζει πλεον.Εχασε τελειως την ταυτοτητα του το παιχνιδι(και η σειρα).
    Καλυτερα να το λεγανε Versus XIII.For new and old fans λεει στην αρχη η Square,αλλα στην πραγματικοτητα ειναι μονο για νεους.
    Για οποιον δεν εχει επαφη με τα προηγουμενα final fantasy και γενικα turn based jrpg παιχνιδια και δεν δωσει τοσο βαση στο open world κομματι του παιχνιδιου πιστευω οτι θα του αρεσει.Για τους υπολοιπους ομως ειναι σιγουρη/δεδομενη η ξενερα.
    Κριμα πραγματικα,περιμενα πολλα απο το συγκεκριμενο

  18. #1797
    Forum GOD muku's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Tokyo
    Posts
    5,279
    PSN ID
    muku0-400
    Name
    Vladimir

    Default

    ^^ Εμένα πάλι ενώ με είχε χαλάσει πάρα πολύ το Chapter 13 αν θυμάμαι καλά, στο τέλος το παιχνίδι με κέρδισε. Σίγουρα δεν ειναι το καλύτερο Final Fantasy αλλά η ατμόσφαιρα στο τελευταίο chapter και ο τερματισμός προσωπικά με έβαλαν μέσα στον κόσμο του παιχνιδιού. Θυμάμαι χαρακτηρισικά εκείνη την μέρα, μόλις το τέλειωσα πραγματικά έπεσε το mood μου με το πως τέλειωσαν τα πράγματα. Που σημαίνει ότι κάπως τα κατάφεραν και πάλι και αυτό που έφτιαξαν με άγγιξε. Δυστυχώς λείπουν οι κόσμοι από τα παλιά παιχνίδια της σειράς και το βάθος που είχαν αυτά αλλά και πάλι έβγαλαν ένα αξιοπρεπές παιχνίδι που σίγουρα όσοι παίζουν ιαπωνικα παιχνίδια πρέπει να τερματίσουν.

    Αν και δεν παίζω παιχνίδια που έχω τερματίσει ξανά Ιεκτός από FF7) αυτό θέλω να το ξαναδοκιμάσω μετά από τόσα patches να δω αν άλλαξε τίποτα.

  19. #1798

    Default

    Quote Originally Posted by muku View Post
    ^^ Εμένα πάλι ενώ με είχε χαλάσει πάρα πολύ το Chapter 13 αν θυμάμαι καλά, στο τέλος το παιχνίδι με κέρδισε. Σίγουρα δεν ειναι το καλύτερο Final Fantasy αλλά η ατμόσφαιρα στο τελευταίο chapter και ο τερματισμός προσωπικά με έβαλαν μέσα στον κόσμο του παιχνιδιού. Θυμάμαι χαρακτηρισικά εκείνη την μέρα, μόλις το τέλειωσα πραγματικά έπεσε το mood μου με το πως τέλειωσαν τα πράγματα. Που σημαίνει ότι κάπως τα κατάφεραν και πάλι και αυτό που έφτιαξαν με άγγιξε. Δυστυχώς λείπουν οι κόσμοι από τα παλιά παιχνίδια της σειράς και το βάθος που είχαν αυτά αλλά και πάλι έβγαλαν ένα αξιοπρεπές παιχνίδι που σίγουρα όσοι παίζουν ιαπωνικα παιχνίδια πρέπει να τερματίσουν.

    Αν και δεν παίζω παιχνίδια που έχω τερματίσει ξανά Ιεκτός από FF7) αυτό θέλω να το ξαναδοκιμάσω μετά από τόσα patches να δω αν άλλαξε τίποτα.
    To chapter 13 ειχε για μενα 2 πραγματικα κακα.

    Spoiler!


    Α και στο πιο πισω mini review ξεχασα και κατι αλλο που με χαλασε.Οι 2 αναμετρησεις
    Spoiler!


    Ο λογος που ξενερωνω τοσο πολυ ειναι γιατι το παιχνιδι εχει τρομοερο Potential,δηλαδη δυνατοτητες για κατι σπουδαιο.Αλλα αντιθετως λογω αποφασεων της εταιρειας γινεται οπως γινεται.

    Τελος το πιο αστειο της υποθεσης ειναι τα review του παιχνιδιου στο Metacritic.Καλα συγνωμη αλλα ποσα λεφτα πηραν απο την Square για να βαλουν ορισμενοι 9ρια και 10ρια?
    Ειναι δυνατον το mmorpg site να του δινει 9/10?
    Ακομα και στα σχολια κατω απορουν με αυτη την βαθμολογια.

  20. The Following User Says Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    muku (15-05-2018)

  21. #1799
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  22. #1800

    Default

    Power rangers ομως χωρις την κιτρινη και την ροζ δεν λεει.
    Επρεπε να περιμενουν και την Aranae

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •