Page 89 of 91 FirstFirst ... 397985868788899091 LastLast
Results 1,761 to 1,780 of 1816

Thread: Final Fantasy XV

  1. #1761

    Default

    Quote Originally Posted by Lnds500 View Post
    Είπαν "θα βγάλουμε τόσα επεισόδια σε ένα season pass", τα πήγε πάρα πολύ καλά
    Το παραπανω για τα dlc προκυπτει απο καπου?Ενταξυ το κεντρικο παιχνιδι πουλησε καλα γιατι εριξαν πολλα λεφτα στην διαφημιση του,αλλα για τα dlc συγκεκριμενα δεν εχω ακουσει κατι αναλογο.

    Αν τα κανανε αυτα αλλες εταιρειες θα ειχε πεσει χοντρο κραξιμο.Γιατι να κανουμε τα στραβα ματια προς την Square?

    Last edited by Fulgore; 23-02-2018 at 18:22.

  2. #1762
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Το παραπανω για τα dlc προκυπτει απο καπου?Ενταξυ το κεντρικο παιχνιδι πουλησε καλα γιατι εριξαν πολλα λεφτα στην διαφημιση του,αλλα για τα dlc συγκεκριμενα δεν εχω ακουσει κατι αναλογο.

    Αν τα κανανε αυτα αλλες εταιρειες θα ειχε πεσει χοντρο κραξιμο.Γιατι να κανουμε τα στραβα ματια προς την Square?
    Δεν ξέρω sale numbers αν με ρωτάς για το πρώτο, αλλά δεν νομίζω να ανακοινωναν αλλά 4 (στην αρχή λέγανε για 2) DLC κομμάτια αν δεν πήγαινε καλά το τωρινό season pass.

    Και ακόμα δεν έχω καταλάβει ποιο είναι το αμαρτημα που έκανε η square και πρέπει να "πέσει χοντρό κράξιμο"; Δεν έπρεπε να βελτιώσει το παιχνίδιΝΎ Δεν έπρεπε να το υποστηρίξειΝΎ
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  3. #1763

    Default

    Με βαση την ως τωρα υποδοχη του κοσμου(και των κριτικων)για τα dlc δεν θα το λεγα και παραπανω εχω αναφερει και τα σχετικα link. Το οτι θα πουλησε αρκετα season pass λογω του κεντρικου παιχνιδιου(μιας και αρκετοι αγοραζουν στα τυφλα τα season pass)αυτο ειναι σιγουρο.

    Αλλα δεν χρειαζεται να εχουν πουλησει παρα πολυ για να σου βγαλει και νεα dlc μιας και εχει ηδη μεγαλο player base που πουλησε το βασικο παιχνιδι(αν ψαξουμε σε προηγουμενες σελιδες θα δουμε πως πιο παλια καθε 3 και λιγο μας ζαλιζαν το κεφαλι με τις πωλησεις που εκανε το FF XV,αλλες φορες ως ''shipped''αλλες φορες ως ''sold''),αρα ναι την εχουμε μαθει καλα την Square τα τελευταια χρονια.

    Γενικα βλεπω και τις Ιαπωνικες εταιρειες σιγα σιγα να μπαινουν και αυτες στο μοτιβο των season pass(με πιο προσφατο και τελευταιο το ni no kuni 2)δεν ειναι μονο η Square που τα κανει αυτα.

    Εγω παντως ζητησα refund απο το pre order που ειχα κανει για την windows/royal edition .

    Αναλογα σχολια παντως διαβαζω και σε ξενα site οπως το gameinformer http://www.gameinformer.com/b/news/a...s-to-2019.aspx

    Δεν ξερω ποσο εξυπνο ειναι να ανακοινωνεις και νεο season pass με νεα dlc πριν κυκλοφορεις την τελευταια σου πληρη εκδοση,αν και τις πολλες πωλησεις τις εκανε ηδη ουτως ή αλλως.
    Last edited by Fulgore; 23-02-2018 at 19:45.

  4. #1764
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Patch Notes

    Size: 3.839 GB (PS4); 4.74 (XB1)
    Version 1.23

    • Addition of new Comrades quests (exclusive to COMRADES)
    • Implementation of new Royal Sigils (exclusive to COMRADES)
    • Introduction of chocobo breeding features (exclusive to COMRADES)
    • Addition of new trophies (exclusive to COMRADES)
    • Addition of a scene to Chapter 5
    • Various bug fixes

    Version 1.22

    • Addition of compatibility with FINAL FANTASY XV ROYAL PACK
    • Inclusion of character dossiers (accessible from the Archives)
    • Announcement of winning snapshots from fourth photo contest (viewable at Mother of Pearl at Galdin Quay)
    • Implementation of new quests in Chapter 10
    • Various bug fixes
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  5. #1765
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    ROYAL EDITION

    ROYAL PACK

    Ο χάρτης της Insomnia πριν




    και τώρα:

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  6. #1766
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Look who's back.

    Quote Originally Posted by Bazztek
    This polearm spin move from E3 2013 trailer is now in Armiger Unleashed, it's on close range R1+Triangle input.



    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  7. #1767
    Advanced Member Sergio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    315
    PSN ID
    vavavou
    Name
    Dr.Who

    Default

    Για κάποιον που δεν έχει ασχοληθεί ακόμα με το συγκεκριμένο παιχνίδι όπως εγω,αξίζει η royal edition ή η απλή?

  8. #1768
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Sergio View Post
    Για κάποιον που δεν έχει ασχοληθεί ακόμα με το συγκεκριμένο παιχνίδι όπως εγω,αξίζει η royal edition ή η απλή?
    Royal. Αλλά εγώ θα περίμενα μέχρι το 2019 να βγουν και τα υπολοιπα
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  9. #1769
    Advanced Member Sergio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    315
    PSN ID
    vavavou
    Name
    Dr.Who

    Default

    Quote Originally Posted by Lnds500 View Post
    Royal. Αλλά εγώ θα περίμενα μέχρι το 2019 να βγουν και τα υπολοιπα
    Ευχαριστώ,αλλά δεν παίζει να περιμένω 1 χρόνο ακόμα για να ασχοληθώ με το παιχνίδι

  10. #1770
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Sergio View Post
    Ευχαριστώ,αλλά δεν παίζει να περιμένω 1 χρόνο ακόμα για να ασχοληθώ με το παιχνίδι
    Οκ. Ε στο skroutz είναι 20-21 το κανονικό, 36 το Royal. Απλά να υπολογίσεις ότι όλα τα DLC και patches θέλουν κατέβασμα.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  11. #1771
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    @Sergio

    Και να θελει να σε αδικησει καποιος, πως να το κανει...

    Η Royal edition παντως ειναι μονοδρομος. Το support ειναι αξιομνημονευτο.

    Το γεγονος ομως οτι το παιχνιδι κυκλοφορησε πολυ πριν την ωρα του ειναι αδιαμφισβητητο. Και ναι ειναι μαλακια. Γιατι εκατομυρρια χρηστες επαιξαν μια βερζιον του παιχνιδιου η οποια δεν ειναι να πεις οτι απλα ελειπαν 2-3 πραγματα. Ελειπαν σημαντικα στοιχεια του παιχνιδιου, τα οποια ειχαν υποσχεθει.

    Ειναι καλο να εμπλουτιζεις και να κανεις support εναν τιτλο σου, αλλα οταν αλλαζεις ακομα και ολοκληρα story chapters και προσθετεις καινουργιες cutscenes και εκεινο και το αλλο, ε δεν ειναι το ιδιο πραγμα. Αυτο λεγεται συμμαζεμα και απο οτι φαινεται δεν εχει τελειωμο.

    Ο Tabata δεν ξερω σε τι βαθμο πλεον αποφασιζει με βαση το οποιο οραμα του ή αν απλα κανει δημοσκοπησεις για το τι θελει το κοινο. Η τελευταια δημοσκοπηση του ρωταει τους φανς αν θελουν εναλλακτικα τελη στο παιχνιδι... ε ειναι λιγο κοροιδια...

    Support ενος τιτλου για εμενα ειναι ναι μεν να προσθετεις καποιο υλικο που βελτιωνει την εμπειρια, καποιο νεο (ουσιαστικο) στορυ DLC, αλλα οχι και να εισαι διατεθιμενος να ξαναγραψεις το βασικο στορυ του παιχνιδιου... δηλαδη ημαρτον. Και το Horizon εχει εξαισιο support, δεν πηγαν να αλλαξουν την ιστορια του παιχνιδιου ή το τελος του.

    Δεν ξερω, απο την μια εκτιμω οτι προσπαθουν να το σουλουπωσουν, απο την αλλη, ειναι απλα αυτο... οτι το "σουλουπωνουν", και σε λιγο δεν θα ειναι director o Tabata, αλλα το reddit.

  12. #1772
    Advanced Member Sergio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    315
    PSN ID
    vavavou
    Name
    Dr.Who

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    @Sergio

    Και να θελει να σε αδικησει καποιος, πως να το κανει...

    Η Royal edition παντως ειναι μονοδρομος. Το support ειναι αξιομνημονευτο.

    Το γεγονος ομως οτι το παιχνιδι κυκλοφορησε πολυ πριν την ωρα του ειναι αδιαμφισβητητο. Και ναι ειναι μαλακια. Γιατι εκατομυρρια χρηστες επαιξαν μια βερζιον του παιχνιδιου η οποια δεν ειναι να πεις οτι απλα ελειπαν 2-3 πραγματα. Ελειπαν σημαντικα στοιχεια του παιχνιδιου, τα οποια ειχαν υποσχεθει.

    Ειναι καλο να εμπλουτιζεις και να κανεις support εναν τιτλο σου, αλλα οταν αλλαζεις ακομα και ολοκληρα story chapters και προσθετεις καινουργιες cutscenes και εκεινο και το αλλο, ε δεν ειναι το ιδιο πραγμα. Αυτο λεγεται συμμαζεμα και απο οτι φαινεται δεν εχει τελειωμο.

    Ο Tabata δεν ξερω σε τι βαθμο πλεον αποφασιζει με βαση το οποιο οραμα του ή αν απλα κανει δημοσκοπησεις για το τι θελει το κοινο. Η τελευταια δημοσκοπηση του ρωταει τους φανς αν θελουν εναλλακτικα τελη στο παιχνιδι... ε ειναι λιγο κοροιδια...

    Support ενος τιτλου για εμενα ειναι ναι μεν να προσθετεις καποιο υλικο που βελτιωνει την εμπειρια, καποιο νεο (ουσιαστικο) στορυ DLC, αλλα οχι και να εισαι διατεθιμενος να ξαναγραψεις το βασικο στορυ του παιχνιδιου... δηλαδη ημαρτον. Και το Horizon εχει εξαισιο support, δεν πηγαν να αλλαξουν την ιστορια του παιχνιδιου ή το τελος του.

    Δεν ξερω, απο την μια εκτιμω οτι προσπαθουν να το σουλουπωσουν, απο την αλλη, ειναι απλα αυτο... οτι το "σουλουπωνουν", και σε λιγο δεν θα ειναι director o Tabata, αλλα το reddit.
    Όλα όσα αναφέρεις εγω δεν τα έχω ζήσει,αφού δεν εχω παίξει το παιχνίδι.Υποθέτω και θέλω να πιστευω οτι η συγκεκριμένη έκδοση θα είναι πιο καλοδουλεμένη-διορθωμένη απ οτι η αρχική.Στα συν το οτι -λογικά-θα έχει για κανα χρόνο ακόμα support.

  13. #1773

    Default

    Ουτως ή αλλως μονο το βασικο παιχνιδι αξιζει περισσοτερο.Τα dlc απλα υπαρχουν για να δικαιολογηθει το αρμεγμα/υπαρξη season pass(πρωτο final fantasy επισημα που μπαινει στο κολπο αυτο).
    ΓΙαυτο ουτως ή αλλως και προτιμα να δωσω day one τα χρηματα μου για το Final fantasy xii ή το world of final fantasy.Ναι μεν εχουν τα θεματα τους αλλα τουλαχιστον ειναι ολοκληρωμενα παιχνιδια και οτι ειναι να σου δωσουν στο δινουν στο βασικο παιχνιδι.

    Ουτε 59.000 updates στο παιχνιδι λες και ειναι mmorpg που δεν ειναι,ουτε dlc απλα για το γαμωτο.

    Βασικα και οι κοντα 90 σελιδες που εχει φτασει το παρον θεμα για αυτο το παιχνιδι εν μερη θαυμα ειναι.

  14. #1774
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Ουτως ή αλλως μονο το βασικο παιχνιδι αξιζει περισσοτερο.Τα dlc απλα υπαρχουν για να δικαιολογηθει το αρμεγμα/υπαρξη season pass(πρωτο final fantasy επισημα που μπαινει στο κολπο αυτο).
    Ρε άνθρωπε, δεν έχεις παίξει καν το παιχνίδι...
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  15. #1775

    Default

    Quote Originally Posted by Lnds500 View Post
    Ρε άνθρωπε, δεν έχεις παίξει καν το παιχνίδι...
    http://www.metacritic.com/game/plays...sode-gladiolus
    http://www.metacritic.com/game/plays...pisode-prompto
    To 3o dlc οι περισσοτεροι ουτε καν που εχουν βγαλει review.

    Μηπως σου εθιξα τα φοβερα dlc και παρεξηγηθηκες?
    Εγραψα κατι το οποιο βασιζεται στην πλειοψηφια των οσων εχουν σχολιασει στο παρον θεμα αρα ποιο ειναι ακριβως το προβλημα σου?
    Γιατι κανεις δεν εχει σχολιασει/γραψει καποιο απο τα 3 dlc που εχουν βγει ως τωρα?

  16. #1776
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    http://www.metacritic.com/game/plays...sode-gladiolus
    http://www.metacritic.com/game/plays...pisode-prompto
    To 3o dlc οι περισσοτεροι ουτε καν που εχουν βγαλει review.

    Μηπως σου εθιξα τα φοβερα dlc και παρεξηγηθηκες?
    Εγραψα κατι το οποιο βασιζεται στην πλειοψηφια των οσων εχουν σχολιασει στο παρον θεμα αρα ποιο ειναι ακριβως το προβλημα σου?
    Γιατι κανεις δεν εχει σχολιασει/γραψει καποιο απο τα 3 dlc που εχουν βγει ως τωρα?
    Απλα μου προξενει εντυπωση που ο τροπος που γραφεις δειχνει οτι εχεις κατασταλάξει ως προς την ποιοτητα του παιχνιδιού και του DLC χωρίς να εχεις αγγιξει ουτε το ενα ουτε το αλλο. Σε βαθμο που τα εχεις κοστολογησει κιόλας και ξερεις τι αξιζει και τι οχι.

    Και οχι δεν εθιξες τπτ, δεν εχω παιξει κανενα DLC ακομα και φυσικά δικαιωμα σου ειναι να εχεις οποια αποψη θες για το παιχνιδι.

    Απλα οταν ρωτάει καποιος για να επιλεξει αναμεσα στις 2 εκδοσεις και εσυ πετας βαρυγδουπες δηλώσεις βασισμενος στο πενιχρο δείγμα reviews του metacritic δεν βοηθας.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  17. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    mtifosi (07-03-2018)

  18. #1777

    Default

    Quote Originally Posted by Lnds500 View Post

    Απλα οταν ρωτάει καποιος για να επιλεξει αναμεσα στις 2 εκδοσεις και εσυ πετας βαρυγδουπες δηλώσεις βασισμενος στο πενιχρο δείγμα reviews του metacritic δεν βοηθας.
    Μα γιαυτο ακριβως ανεφερα τα περι dlc,γιατι ολως τυχαιως κανεις δεν τα εχει αγγιξει/αναφερει απο το forum,αρα μαλλον η αποψη του metacritic δεν απεχει παρα πολυ απο την πραγματικοτητα.
    Και εσυ για παραδειγμα προτεινεις την royal αλλα τα dlc δεν τα εχεις παιξει ακομα για να γνωριζεις αν ειναι καλα ή οχι.
    Εγω παντως δεν νομιζω οτι τα παραπανω 15ευρω που ζητανε τα dlc αξιζουν περισσοτερο απο το να αγορασει πχ με 20ευρω ενα παιχνιδι σε προσφορα που τρεχει απο αλυσιδες αυτες τις μερες βλεπε horizon,γιαυτο και δεν ειμαι υπερ της royal edition λογω των dlc και ημουν πιο πανω τοσο καθετος.
    Οσο για το παιχνιδι αυτο καθαυτο που λες ειναι αληθεια οτι ακομα δεν το εχω παιξει αλλα εχω κανει την ερευνα μου μεσω της οποια συμπεριλαμβανονται και streams και youtube(ακριβως επειδη το φοβομουνα λογω του συστηματος μαχης) videos αρα εχω μια γενικη εικονα του τι να περιμενω απο αυτο(+τα οποια σχολια χρηστων φυσικα).

  19. #1778
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  20. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    spartan (19-03-2018)

  21. #1779
    Elite polakis's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Π. Φάληρο Greece
    Posts
    780
    PSN ID
    polbitz

    Default

    Εγω το τερματισα προχθες και το ευχαριστηθηκα παντως...Πολυ καλο

  22. The Following User Says Thank You to polakis For This Useful Post:

    Leon_DiZ (21-03-2018)

  23. #1780
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Kυκλοφόρησε και το δεύτερο soundtrack του παιχνιδιού, Final Fantasy XV Original Soundtrack Volume 2





    Περιέχει μουσική από όλα τα παρακάτω

    - Episode Gladious
    - Episode Prompto
    - Multiplayer Expansion Comrades
    - Episode Ignis
    - Story
    - Moogle Chocobo Carnival
    - Assassin's Festival
    - Monster of the Deep
    - Piano Collections ‐ FINAL FANTASY XV β€ε€œγ«ζΊ€γ‘γ‚‹εΎ‹γΉβ€Concert (Performed: 2017.6.2 Osaka)

    Κυκλοφορεί σε 5απλό CD/ 2πλο BD ή ψηφιακό σε δύο μέρη.

    Το Blu-ray και η ψηφιακή έκδοση έχουν συνολικά 127 κομμάτια, ενώ το CD μόνο 84.

    Πρακτικά μιλάμε για 7+ ώρες μουσικής.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •