Page 84 of 91 FirstFirst ... 3474808182838485868788 ... LastLast
Results 1,661 to 1,680 of 1816

Thread: Final Fantasy XV

  1. #1661
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Λοιπόν... Για το περίφημο 13ο κεφάλαιο στο οποίο βρίσκομαι αυτή τη στιγμή...

    Υπαρχουν διαφορετικοί τρόποι να το δει κανεις... Ή σαν ενα αστείο -καλόγουστο καλόγουστο, δεν έχει σημασία-, ή σαν ενα διάλειμμα (τεράστιο ειναι η αλήθεια) απο ενα ΑΛΛΟ παιχνιδι που μεχρι τωρα έπαιζες. Πάντως, όπως και να έχει, αυτο ΔΕΝ ειναι FF!!!!!!! Οτι θα ήταν
    Spoiler!
    όμως, ποιος να μου το έλεγε...


  2. #1662
    Senior Member Cypher's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    121
    PSN ID
    ask me

    Default

    Το πηρα προσφατα και με εχει ψιλοαπογoητευσει. Περιμενα περισσοτερα καθοτι παλιος φαν της σειρας. Για αρχη με εχει χαλασει το συστημα μαχης και το regalia που σερνεται. Ειμαι βεβαια ακομα στο Chapter 3. Ελπιζω αργοτερα να φτιαχνει καπως με τη μαγεια και summons.

  3. #1663
    Elite dspug7's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Κερατεα
    Posts
    929
    PSN ID
    dspug7
    Name
    Διαμαντης

    Default

    Quote Originally Posted by Cypher View Post
    Το πηρα προσφατα και με εχει ψιλοαπογoητευσει. Περιμενα περισσοτερα καθοτι παλιος φαν της σειρας. Για αρχη με εχει χαλασει το συστημα μαχης και το regalia που σερνεται. Ειμαι βεβαια ακομα στο Chapter 3. Ελπιζω αργοτερα να φτιαχνει καπως με τη μαγεια και summons.
    δεν θελω να σε απογοητευσω περισσοτερο αλλα... μην περιμενεις κατι απο αυτα τα δυο που ανεφερες.

  4. #1664
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Παιδιά, μολις το τελείωσα...

    Διαβασα τα περισσότερα που έχετε γράψει στα spoilers και ενώ τα κατανοώ, αλίμονο, για εμένα ολα αυτα δεν στάθηκαν αρκετά για να με απογοητεύσει το παιχνιδι, το οποίο μου άρεσε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!!!!!!! Ειναι παιχνιδι, που κατάφερε να μου βγάλει συναισθήματα, να με κανει να νιώθω οτι αυτοί οι 4 ειναι φίλοι πρώτα απ'ολα και μετα ομάδα και να νοιάζομαι για το τι θα τους συμβεί. Πέρασα δυο μήνες μαζι τους και τους ένιωθα παρέα, όσο υπερβολικό και να ακούγεται αυτο. Ακόμα και στο κακό ομολογουμένως -όχι, όμως, τόσο όσο περίμενα απο περιγραφες- 13ο chapter, αισθανόμουν
    Spoiler!

    Το τελος του ήταν, οπωσδηποτε, ενα απο τα πιο επικά που εχω δει σε παιχνιδι!!!!!! Μπράβο τους γι'αυτο!!!!!
    Σιγουρα υπάρχουν πρόβληματα σχετικά με το στορυ και κάποιες αστοχίες "χωροταξικές" να το πω ετσι, αλλα ο κόσμος του παιχνιδιού μου άρεσε πολύ, ασχέτως εαν δεν ήταν τόσο πολύ "Final Fantasy" σαν αυτα που έχουμε συνηθίσει.
    Μπορω να γράψω παρα πολλα, αλλα δεν έχει νοημα παραπάνω. Για εμένα απο τα κορυφαία παιχνίδια που έπαιξα σε αυτή τη γενιά και ανυπομονώ να επιστρέψω για να ολοκληρώσω τα hunts και οτιδήποτε αλλο έχει να μου προσφέρει το παιχνιδι.

  5. The Following 7 Users Say Thank You to Dragonpaul For This Useful Post:

    dimagic (31-01-2017),hakoo (30-01-2017),isildur83 (30-01-2017),Leon_DiZ (30-01-2017),PDS (30-01-2017),Snk (30-01-2017),spartan (30-01-2017)

  6. #1665
    Senior Member Cypher's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    121
    PSN ID
    ask me

    Default

    Click image for larger version. 

Name:	MxDS9RX.jpg 
Views:	169 
Size:	152.9 KB 
ID:	9643
    Booster Pack 21 Φεβρουαριου.

  7. #1666
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    21 Φεβρουαρίου το Pro patch, 1080p/60fps.

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  8. The Following 2 Users Say Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    PDS (02-02-2017),spartan (02-02-2017)

  9. #1667

    Default

    Αρα πλεον μιλαμε και επισημα οτι το Final Fantasy θα ειναι απο τα πρωτα παιχνιδια που θα τρεχουν στο Pro 1080p 60fps.Ενδιαφερον.

  10. #1668
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by Lnds500 View Post
    21 Φεβρουαρίου το Pro patch, 1080p/60fps.


  11. #1669
    Elite polakis's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Π. Φάληρο Greece
    Posts
    780
    PSN ID
    polbitz

    Default

    Παιδια καλησπέρα. Δεν το εχω παρει ακομα το παιχνιδι αλλα σκοπευω να το παιξω. Εχω δει την σειρα και την ταινια παντως. Μια ερωτηση: Τι εχει το περιβοητο κεφαλαιο 13 που το κανει τοσο χάλια;

  12. #1670

    Default

    Προσωπικα παντως εξακολουθω να θεωρω οτι οι παραπανω προσθηκες επρεπε να υπηρχαν ηδη εδω και καιρο.Και το Ps4 pro patch επρεπε να ειχε βγει τον Δεκεμβριο και για την προσθηκη της διαδρομης του αυτοκινητου,επρεπε να ηταν day one μεσα στο παιχνιδι αλλα τελος παντων.

  13. The Following User Says Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    Valkyre (08-02-2017)

  14. #1671
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  15. #1672
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Μόλις έφαγα spoiler στο Up Next του YouTube από άκυρο βίντεο ενώ έβλεπα Emmy acceptance speeches (WTF δλδ!)

    ENDING SPOILERS

    Spoiler!





    Όχι ότι δεν το περίμενα αλλά αμάν πια το YouTube. Χρειάζονται spoiler filter!!
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  16. #1673
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Προσωπικα παντως εξακολουθω να θεωρω οτι οι παραπανω προσθηκες επρεπε να υπηρχαν ηδη εδω και καιρο.Και το Ps4 pro patch επρεπε να ειχε βγει τον Δεκεμβριο και για την προσθηκη της διαδρομης του αυτοκινητου,επρεπε να ηταν day one μεσα στο παιχνιδι αλλα τελος παντων.
    Ακριβως αυτο.

    Too late πραγματικα. Οχι οτι δεν θα δω τι μαγειρευουν αλλα οσο ναναι τωρα ειναι αργα...

  17. #1674

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Ακριβως αυτο.

    Too late πραγματικα. Οχι οτι δεν θα δω τι μαγειρευουν αλλα οσο ναναι τωρα ειναι αργα...
    Για μενα που περιμενω να βγουν πρωτα τα dlc και μετα να το παιξω/τερματησω οχι αλλα για οσους το πηραν ναι ειναι ξενερα.

  18. #1675
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Για μενα που περιμενω να βγουν πρωτα τα dlc και μετα να το παιξω/τερματησω οχι αλλα για οσους το πηραν ναι ειναι ξενερα.
    Εγω να φανταστεις το πολυ να εχω παιξει κανα 5ωρο χωρις να εχω αγγιξει το στορυ μονο και μονο διοτι απο οτι φαινεται τελικα!!!οτι το παιχνιδι το βγαλανε ανολοκληρωτο δυστυχως.Περιμενω τα τελικα πατς που θα φτιαχνουν το τσαπτερ 13 για να ξεκινησω κανονικα το στορυ.

  19. #1676
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Παιδια, προς αποφυγη οποιασδηποτε παρερμηνειας... Το 13ο κεφαλαιο, οπως το ειδα εγω τουλαχιστον, δεν εχει καποιο θεμα τεχνικο, ή ειναι ανολοκληρωτο, ή ειναι ακομα και tech demo οπως γραφτηκε καπου εδω μεσα... Απλα ειναι εντελως παραταιρο με το υπολοιπο παιχνιδι και θα μπορουσε να ειναι, εφοσον επρεπε να εχει αυτη τη μορφη, ΠΟΛΥ πιο συντομο και ΣΑΦΩΣ διαφορετικο. Αυτα που ειχε να πει, μπορουσε να τα πει πιο περιεκτικα και, οπωσδηποτε, με αλλον τροπο. Δε ξερω τι θα φτιαξουν στο συγκεκριμενο κεφαλαιο, εαν φτιαξουν κατι, η γνωμη μου ειναι, παντως, πως θα μπορουσαν ακομα και να το αντικαταστησουν... Δε θα διαφωνησω ιδιαιτερα με τη λεξη "ψυχρολουσια" που χρησιμοποιησε ο Δημητρης (Valkyre), απλα εγω φανταστηκα οτι τη χρησιμοποιησε για αλλον λογο. Αλλα και για αυτο που συναντησα εγω, παλι θα μπορουσα να τη χρησιμοποιησω. Μονο οσοι το εχουν παιξει μπορουν να καταλαβουν περι τινος προκειται... Για να μην κανω spoiler, θα πω μονο οτι αλλαζει ΕΝΤΕΛΩΣ το υφος, μη σας πω και το genre του παιχνιδιου. Kαι δε φανταζεστε, καν, τι genre γινεται... Not even close!!!!

  20. The Following User Says Thank You to Dragonpaul For This Useful Post:

    teras1 (12-02-2017)

  21. #1677
    PS4forums Addict teras1's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Athens
    Posts
    2,129
    PSN ID
    Panos_GRE
    Name
    Πάνος

    Default

    Ευκαιρία να δώσετε feedback στη Square για το παιχνίδι.

  22. #1678
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Πραγματικά το Kingsglaive δεν έπρεπε να υπάρχει.

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  23. #1679
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Lnds500 View Post
    Πραγματικά το Kingsglaive δεν έπρεπε να υπάρχει.

    Και βεβαια δεν επρεπε να υπαρχει... Ουτε και το anime επρεπε να υπαρχει. Γενικα αυτη η μανια της Ιαπωνιας τελευταια να επιλεγει αυτην την οδο μαρκετινγκ δεν θα την καταλαβω ποτε. Θελω να πω δεν νομιζω οτι το Kingsglaive εβγαλε κανα φραγκο, και το brotherhood ηταν δωρεαν στο youtube, οποτε χρησιμοποιηθηκαν καθαρα για λογους μαρκετινγκ...

    Αντι αυτων θα μπορουσαν να ειχαν κανει ενα ουσιωδες και ενδιαφερον μαρκετινγκ πανω στο παιχνιδι αυτο καθεαυτο και να ειχαν σπαταλησει οοολους αυτους τους πορους και το ανθρωπινο δυναμικο στο να κανουν το FFXV αριστουργημα...

    φακ λοτζικ.

  24. #1680

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    θα μπορουσαν να ειχαν κανει ενα ουσιωδες και ενδιαφερον μαρκετινγκ πανω στο παιχνιδι αυτο καθεαυτο και να ειχαν σπαταλησει οοολους αυτους τους πορους και το ανθρωπινο δυναμικο στο να κανουν το FFXV αριστουργημα...

    φακ λοτζικ.
    Η θα μπορουσαν να μην ειχαν βγαλει την ταινια και τα anime και το παιχνιδι να ηταν ακριβως το ιδιο(ολα τα σεναρια ειναι πιθανα).

    Και το παραπανω που λεω ειναι πιο πιθανο μιας και αν ηθελαν το παιχνιδι δεν θα ειχε season pass εξ αρχης(ή ακομα καλυτερα μπορουσαν να εδιναν δωρεαν το season pass σε οσους εκαναν Pre order,εκει να δειτε τι πωλησεις θα εκαναν). Επισης πιστευω οτι βιαστηκαν λιγο με το FF XV λογω του οτι εχουν και Kingdom Hearts 3 και Remake του Final Fantasy 7 να βγαλουν και ετσι οπως το πανε καλο 2019-2020.

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •