Page 83 of 91 FirstFirst ... 3373798081828384858687 ... LastLast
Results 1,641 to 1,660 of 1816

Thread: Final Fantasy XV

  1. #1641
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Ωραία, τότε ίσως όταν κι εγώ φτάσω στο σημείο αυτο να το τρέξω περισσότερο.
    Παντως, προς ώρας, απολαμβάνω πολύ τα διαφορα hunts του παιχνιδιού και να περιπλανιέμαι στον κόσμο του!!!! Τα υπολοιπα side quests θα μπορούσαν να μην ειναι fetch σε τόσο μεγαλο βαθμό, αλλα ακόμα και σε αυτές τις περιπτώσεις τις μάχες τις δίνεις, όποτε...
    Thnx!!!!!!!


  2. #1642

    Default

    https://howlongtobeat.com/game.php?id=3537

    - - - Updated - - -

    Η ειρωνεια ειναι οτι το πιο γραμμικο World of Final Fantasy να ειναι σχεδον ιδιες ωρες με το Open world 15....
    https://howlongtobeat.com/game.php?id=40502

    Υπομονη να βγουν τα Dlc απο οτι φενεται.

  3. #1643
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Πλεον εχω δει οτι ειχε να προσφερει το παιχνιδι και ακολουθει η ειλικρινεις μου αποψη η οποια προφανως και θα διχασει πολλους, εδω διχασε εμενα τον ιδιο... πραγματικα ομως βαζοντας τα παντα στο τραπεζι, δεν μπορω παρα να καταληξω εκει.

    Να πω οτι εκανα τα παντα στο FFXV εκανα και ολα τα elit dungeons και ολα τα high level quests και επισης πλατιναρα το παιχνιδι.

    Εχω λοιπον εγω προσωπικα να πω οτι θεωρω το FFXIII ενα καλυτερο προιον απο το FFXV.... πριν με καψετε στην πυρα να εξηγηθω. Aκολουθει τεραστιο ποστ το οποιο δεν περιεχει σποιλερς αλλα το βαζω μεσα σε σποιλερς γιατι ειναι huge και δεν νομιζω οτι θα αντεξουν πολλοι να το διαβασουν... :

    Spoiler!

  4. The Following 9 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    chronohill (27-12-2016),dspug7 (27-12-2016),Fulgore (13-05-2018),giotios (27-12-2016),hakoo (27-12-2016),Leon_DiZ (27-12-2016),muku (28-12-2016),Nek_Food (02-07-2018),teras1 (28-12-2016)

  5. #1644
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Δημητρη, Χρονια Πολλα, καταρχήν!

    Δε με πειράζουν καθόλου τα μεγάλα σου ποστς, απλα θα το διαβάσω εφόσον ολοκληρωσω κι εγώ
    το παιχνίδι. Ειμαι σε καλο "mood" τωρα σχετικά με δαυτο και σίγουρα θα επηρεαστω.

  6. #1645
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Πλεον εχω δει οτι ειχε να προσφερει το παιχνιδι και ακολουθει η ειλικρινεις μου αποψη η οποια προφανως και θα διχασει πολλους, εδω διχασε εμενα τον ιδιο... πραγματικα ομως βαζοντας τα παντα στο τραπεζι, δεν μπορω παρα να καταληξω εκει.

    Να πω οτι εκανα τα παντα στο FFXV εκανα και ολα τα elit dungeons και ολα τα high level quests και επισης πλατιναρα το παιχνιδι.

    Εχω λοιπον εγω προσωπικα να πω οτι θεωρω το FFXIII ενα καλυτερο προιον απο το FFXV.... πριν με καψετε στην πυρα να εξηγηθω. Aκολουθει τεραστιο ποστ το οποιο δεν περιεχει σποιλερς αλλα το βαζω μεσα σε σποιλερς γιατι ειναι huge και δεν νομιζω οτι θα αντεξουν πολυ να το διαβασουν... :
    Το διάβασα όλο, αλλά σε αυτό το σήμειο κυριολεκτικά έκανα αυτό..



    Δεν το έχω παίξει ακόμα για να εκφέρω πλήρη άποψη αλλά ναι, πολλά από αυτά που λες είναι προβλήματα που έχει χρόοοοονια τώρα η Square.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  7. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    Valkyre (27-12-2016)

  8. #1646
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Lnds500 View Post
    Το διάβασα όλο, αλλά σε αυτό το σήμειο κυριολεκτικά έκανα αυτό..



    Δεν το έχω παίξει ακόμα για να εκφέρω πλήρη άποψη αλλά ναι, πολλά από αυτά που λες είναι προβλήματα που έχει χρόοοοονια τώρα η Square.
    Kι εγω οταν το διαπιστωσα το ιδιο εκανα... Δεν ειναι οτι θεωρω το FFXIII υποδειγματικο Final Fantasy, ουτε καν, αλλα δεν μπορω παρα να αναγνωρισω οτι το FFXIII εχει πολυ περισσοτερη "ψυχη" απο το FFXV. Η ανταμοιβη οσο προχωρουσες το XIII εστιαζε στους χαρακτηρες και την ιστορια του. Εβλεπες κατι καινουργιο σε καθε φαση του. Σιγουρα δεν ηταν η καλυτερη ανταμοιβη (μιας και το καστ δεν με κερδισε ιδιαιτερως ουτε σε αυτο το παιχνιδι) αλλα οπως και να το κανουμε μου αρεσει περισσοτερο να με ανταμοιβει καποιος με μια προσπαθεια εξερευνησης του χαρακτηρα του κοσμου και του στορυ, παρα ενα ανουσιο +30 strength στατιστικο...

  9. #1647

    Default

    Βασικα προσωπικα ξενερωσα ασχημα ακομα και με τα summon στο παιχνιδι.Οκ κανανε την μαγεια οπως την κανανε(αλλο απο εκει και αυτο)αλλα τι στο διαολο παραπανω summons δεν μπορουσε να βαλει μεσα?Εντομεταξυ οσο διαβαζω σχολια οπως το παραπανω(παραδοξως πρεπει καποια στιγμη να τερματησω το 13,που το ειχα αφησει προς το τελος ενω το 13-2 το εχω βγαλει ),τοσο περισσοτερο χαρηκα που αφησα το παιχνιδι να βγουν και τα Dlc μαζι (που σιγουρα σαν μαζεμενη εκδοση αργοτερα θα ειναι καπως καλυτερα τα πραγματα),

    Τυχαιο αλλωστε που επαισε και τοσο γρηγορα η τιμη του 15 τωρα στις γιορτες ειτε στα 60ευρω απο το store μαζι με το season pass,ειτε στις 35λιρες κουτατο?
    https://www.amazon.co.uk/Final-Fanta...nal+fantasy+xv

    Η Square αυτο που επρεπε να κανει το εκανε.Φροντισε δηλαδη να προβαλει το παιχνιδι κυριολεκτικα οπουδηποτε μπορουσε. Ειναι αυτο που λεμε οτι 2 πραγματα γνωριζες στην Ελλαδα
    1)Τον πρωθυπουρο(και οτι εχουμε κριση)και 2)οτι βγηκε το FF XV

    Παντως στα παραπανω που γραφτηκαν για το 13 δεν συμφωνω σε ενα πραγμα που αναφερθηκε.Ενω για τον κοσμο και το lore εχει δικιο ετσι οπως αναφερθηκε,δεν συμφωνω καθολου με τους χαρακτηρες. Τι και αν σου αφιερωσε χρονο για αυτους,που τις περισσοτερες φορες οι γνωστοι το ριχνανε σε κλαμα(λες και δεν τους αγορασε η μαμα το παγωτο)ή ακυροι διαλογοι/κουβεντες.Οι χαρακτηρες απλα δεν εδεναν μεταξυ τους σε σχεση με προηγουμενα Final Fantasy.Ας σκεφτουμε τους χαρακτηρες απο το 10 και πισω τι σχεση ειχαν μεταξυ τους σε σχεση με του 13.Μεχρι και του 12(που θα δουμε σε λιγους μηνες σε remastered)ειχαν παραπανω δεσιμο σε γενικες γραμμες απο του 13.
    Αν και δεν εχω τελειωσει το 15 για να εχω ολοκληρωμενη αποψη για τους χαρακτηρες του,του 13 για μενα ειναι ισως οι χειροτεροι και πιο ακυροι χαρακτηρες ever στην ιστορια της σειρας.

    Οσο για τα side quest ειπαμε.Απο την στιγμη που το 15 σε διαρκεια(και ειδικα για Open world) ειναι αδικαιολογητα μικρο(σχεδον ιδια διαρκεια ή και μικροτερο απο το πιο linear world of final fantasy,ελεος...),επρεπε να βαλουν και μερικα side quests απλα για να δειχνει λιγο μεγαλυτερο το παιχνιδι.

  10. #1648
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Μα και τα περισσοτερα main quests του παιχνιδιου...στην ουσια ειναι fetch quests και αυτα... αυτο ειναι το θεμα! Μικρο σποιλερ:
    Spoiler!

  11. #1649

    Default

    το δικο μου συμπερασμα απο αυτα που διαβαζω ειναι οτι πηραν ενα open world game, μειωσαν αρκετα τη διαρκεια σε συγκριση με αλλα του ειδους και αντι να το εκματαλευτουν φτιαχνοντας μια συμπαγη ιστορια χωρις φιλερ κτλ, το γεμισαν με fetch quests...
    συγχαρητηρια

  12. #1650

    Default

    Δυστηχως επελεξαν να κοψουν πραγματα απο το κεντρικο παιχνιδι για να τα πλασαρουν ως Dlc και αρα να δικαιολογησουν την υπαρξη του season pass,γιαυτο και υπαρχουν αναμεικτα συναισθηματα γενικα για το παιχνιδι.Αυτα δυστηχως δεν μαρεσουν που κανουν στον χωρο του gaming πλεον. Θελει να βγαλει Dlc,ας βγαλει κουστουμια,skin οπλων ή εξτρα οπλα,διαφορα χρωματα για το αμαξι και λοιπα οπως ειχε κανει στο 13-2.
    Να δειτε που το τελικο παιχνιδι μαζι με τα Dlc(οπως εγραψα και πιο πισω)θα ειναι σιγουρα καλυτερη εμπειρια(συνολικα)απο το αρχικο παιχνιδι. Ελπιζω τουλαχιστον να μην κανουν τετοιες βλακειες και στο FF7 remake(αν τελικα βγει γιατι απο την Square πλεον ολα να τα περιμενουμε).

  13. #1651
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    so, can anyone guess which of these made it into the final game?:














    Spoiler!
    http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=1328781
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  14. #1652

    Default

    Στις 35λιρες το FF XV απο Αγγλια.Εμας ακομα πανω απο 50ευρω και ας ειναι περιοδος γιορτων....
    https://www.amazon.co.uk/Final-Fanta...=last+guardian

  15. #1653
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Καλημεριζω και Χρονια Πολλα σε ολους!

    Guys, αντιμετωπίζω ενα προβλημα το οποίο ελπιζω να μην ειναι game breaking....
    Ξεκινησα να παίζω σημερα -ειμαι στην αρχή του 6ου chapter- και ξαφνικά το παιχνίδι μπερδεύει τις τοποθεσίες. Πχ, ενω επιλεγω να παω με τη Regallia σε quest location, με παει εντελώς σε αλλο σημείο. Οταν δοκίμασα να παω στον Cid για να ολοκληρώσω μια αποστολή, με οδήγησε παλι σε άσχετο σημείο, το οποίο ηταν ίδιο με το πρώτο. Εκει είχε ένδειξη για κάποιο quest, ωστόσο μολις έφτασα εκει δεν υπήρχε απολύτως τιποτα. Δε δοκίμασα να συνεχίσω τα main quests διότι θελω να κάνω αρκετά πραγματα πριν συνεχίσω. Αλλα αν αναγκαστώ ετσι θα γίνει και ελπιζω να ξεπεραστεί αυτο το θέμα...
    Εχει κανεις σας καμια ιδέα;;;

  16. #1654
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonpaul View Post
    Καλημεριζω και Χρονια Πολλα σε ολους!

    Guys, αντιμετωπίζω ενα προβλημα το οποίο ελπιζω να μην ειναι game breaking....
    Ξεκινησα να παίζω σημερα -ειμαι στην αρχή του 6ου chapter- και ξαφνικά το παιχνίδι μπερδεύει τις τοποθεσίες. Πχ, ενω επιλεγω να παω με τη Regallia σε quest location, με παει εντελώς σε αλλο σημείο. Οταν δοκίμασα να παω στον Cid για να ολοκληρώσω μια αποστολή, με οδήγησε παλι σε άσχετο σημείο, το οποίο ηταν ίδιο με το πρώτο. Εκει είχε ένδειξη για κάποιο quest, ωστόσο μολις έφτασα εκει δεν υπήρχε απολύτως τιποτα. Δε δοκίμασα να συνεχίσω τα main quests διότι θελω να κάνω αρκετά πραγματα πριν συνεχίσω. Αλλα αν αναγκαστώ ετσι θα γίνει και ελπιζω να ξεπεραστεί αυτο το θέμα...
    Εχει κανεις σας καμια ιδέα;;;
    https://www.gamefaqs.com/boards/9329...23599?jumpto=7

    Κατι τετοιο;;
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  17. #1655
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Στο περίπου, αλλα οχι αυτο... Να φανταστείς οτι ενώ ηθελα να παω στο Hammerhead στον Cid, δεν υπήρχε η συνήθης επιλογή του fast travel με 10 Gil. Κατι που δεν εξηγείται... Εχω αγχωθεί τωρα γιατι εχω παιξει και 35 ωρες!!!!
    Ειμαι σε πρωτοχρονιάτικο τραπέζι τωρα και θα το ελέγξω μολις γυρίσω.
    Ευχαριστω, Λεωνιδα!

  18. #1656
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Final Fantasy XV total shipments top 6 million



    Final Fantasy XV provides additional content and associated products to expand and enhance players’ experiences, starting with the free game update, Holiday Pack (Free Version) and premium Holiday Pack+ DLC which are now available for download. Those who download the Holiday Pack (Free Version) or Holiday Pack+ will also gain access to the “Moogle Chocobo Carnival,” a special in-game event that brings an exciting festival to the whole city of Altissia, starting on Tuesday, January 24th for a limited time.

    To allow players a deeper enjoyment of Final Fantasy XV, regular updates enhancing the main game will be coming soon, such as premium DLC content that will provide players additional gameplay experiences.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  19. #1657
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    ολοκληρωσα και γω χθες το παιχνιδι μετα απο εναν μαραθωνιο για τα δικα μου δεδομενα...
    Τα συναισθηματα μου ειναι αναμικτα...το παιχνιδι ειχε τα πανω του αλλα ειχε και τα πολυ κατω του...
    Δεν μπορω να χωνεψω ακομα
    Spoiler!


    επισης για το character development
    Spoiler!


    Διαβαζοντας τωρα και για τα leaks του 4chan 6 μηνες πριν που εγραφε οτι το παιχνιδι ειναι ανολοκληρωτο και οτι ειχαν πεθανει απο το αγχος για την κυκλοφορια του Σεπτεμβρη(που δεν εγινε), για το οτι γνωριζαν τις ασυνεχειες στο στορυ, για το οτι ηθελαν να επεκτεινουν το main story γιατι απο 30 μονο ωρες ηθελαν να το πανε παραπανω...μου προκαλει λυπη...
    Πανω απολα ειναι κριμα γιατι το παιχνιδι κανει κρα οτι εχει τεραστιο potencial για να γινοταν κατι φοβερα μεγαλο και μοναδικο...Ο κοσμος που προσπαθησαν να δημιουργησουν εχει κατα βαση πολυ μεγαλο ενδιαφερον και ενα ωραιο lore...Αν δεν υπηρχαν τα προβληματα στην παραγωγη με ολες αυτες οι αλλαγες θα μιλουσαμε για το καλυτερο παιχνιδι των τελευταιων ετων...
    Πιστευω θα ξεζουμιστει στα DLCs...ειδα βιντεακι με περιοχες που ειναι φτιαγμενες αλλα δεν μπορουσες να περασεις λογω του λατρεμενου αορατου τοιχου...
    Spoiler!

  20. The Following User Says Thank You to chronohill For This Useful Post:

    Valkyre (12-01-2017)

  21. #1658
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by chronohill View Post
    ολοκληρωσα και γω χθες το παιχνιδι μετα απο εναν μαραθωνιο για τα δικα μου δεδομενα...
    .
    Ετσι ειναι δυστυχως. Τα τελευταια κεφαλαια ειναι πραγματικα ψυχρολουσια. Και ναι οι χαρακτηρες ουτε καν επιδερμικα αξιοποιημενοι. Και ναι ειναι κριμα γιατι θα μπορουσαν να εχουν φτιαξει κατι μοναδικο.

  22. #1659
    Advanced Member Omega's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Athens
    Posts
    482
    PSN ID
    Omegakious
    Name
    Αλέξανδρος

    Default

    Σιγά μην δεν έπιανε στο στόμα του ο τύπος το παιχνίδι αυτό...Γελάω εδώ και μια ώρα.....

    (Περιλαμβάνει μερικα spoilers, άρα αν δεν έχετε τελειώσει το παιχνίδι, μην το δείτε.)






  23. The Following 2 Users Say Thank You to Omega For This Useful Post:

    chronohill (18-01-2017),Valkyre (23-01-2017)

  24. #1660
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Για όποιον του αρέσει το πιάνο και η μουσική του παιχνιδιού, είχε κυκλοφορήσει μια limited έκδοση του OST που είχε 6 κομμάτια σε piano.



    Ακούω το Disquiet και δεν έχω λόγια.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  25. The Following 4 Users Say Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    chronohill (23-01-2017),Dragonpaul (23-01-2017),muku (24-01-2017),Valkyre (23-01-2017)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •