Page 82 of 91 FirstFirst ... 3272787980818283848586 ... LastLast
Results 1,621 to 1,640 of 1816

Thread: Final Fantasy XV

  1. #1621
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,229
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Omega View Post
    Και αφού τελείωσα το παιχνίδι, κατέληξα στα εξής....

    Φυσικά spoilers ahead...


    Spoiler!
    Ετσι ειναι... δυστυχως. Γι αυτο κι εγω εκραζα οταν το τελειωσα...


  2. #1622
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Snk View Post
    Ξέρει κανείς πως βρίσκουμε μεσα στο παιχνίδι το dlc που μπηκε σημερα ;
    Quote Originally Posted by Dragonpaul View Post
    Αυριο μπαίνει, νομίζω...
    Bugs και New Game+ δεν είναι;
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  3. #1623
    Forum GOD muku's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Tokyo
    Posts
    5,277
    PSN ID
    muku0-400
    Name
    Vladimir

    Default

    Σήμερα βγήκε το update και αύριο βγαίνει το free dlc

    http://www.dualshockers.com/2016/12/...byte-download/

  4. The Following User Says Thank You to muku For This Useful Post:

    Snk (21-12-2016)

  5. #1624
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Το πατσακι με τα 60 φρειμς για την εκδοση του προ που θα εβγαινε(και καλα) μεσα στον δεκεμβριο!!!το εφαγε η μαρμαγκα κυριε ταμπατα?

  6. #1625
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,229
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by spartan View Post
    Το πατσακι με τα 60 φρειμς για την εκδοση του προ που θα εβγαινε(και καλα) μεσα στον δεκεμβριο!!!το εφαγε η μαρμαγκα κυριε ταμπατα?
    Εδω δεν εφτιαξαν το αναθεματισμενο frame pacing προβλημα, θελουμε και patch για το Pro?

  7. #1626
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Εδω δεν εφτιαξαν το αναθεματισμενο frame pacing προβλημα, θελουμε και patch για το Pro?
    Ελα ντε σαν δεν ντρεπομαστε λιγο που εχουμε και απαιτησεις για το παιχνιδι.

  8. #1627

    Default

    Αυτα ειναι τα ''καλα'' οταν αγοραζεις day one(ή τις πρωτες μερες τελος παντων)γνωστο AAA τιτλο.

    Κριμα βασικα που το εφαγε το World Of Final Fantasy το 15 λογω παραπανω διαφημισης και γραφικων(δεν ειδα να υπαρχει και σχετικο θεμα για τον εν λογω τιτλο).

  9. #1628
    Forum GOD muku's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Tokyo
    Posts
    5,277
    PSN ID
    muku0-400
    Name
    Vladimir

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Αυτα ειναι τα ''καλα'' οταν αγοραζεις day one(ή τις πρωτες μερες τελος παντων)γνωστο AAA τιτλο.

    Κριμα βασικα που το εφαγε το World Of Final Fantasy το 15 λογω παραπανω διαφημισης και γραφικων(δεν ειδα να υπαρχει και σχετικο θεμα για τον εν λογω τιτλο).
    Tο έχεις το World of Final Fantasy? Αξίζει? Το είχα δει σε μια έκθεση πριν καιρό και μου φάνηκε αρκετά ενδιαφέρον. Λέω να το πάρω μόλις τελειώσω το XV. Όπως όλα δείχνουν οδεύει προς φιάσκο η εμπειρία. Eλπίζω να είναι καλύτερο το World.

  10. #1629
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by muku View Post
    Tο έχεις το World of Final Fantasy? Αξίζει? Το είχα δει σε μια έκθεση πριν καιρό και μου φάνηκε αρκετά ενδιαφέρον. Λέω να το πάρω μόλις τελειώσω το XV. Όπως όλα δείχνουν οδεύει προς φιάσκο η εμπειρία. Eλπίζω να είναι καλύτερο το World.
    Αν εχεις το Pro μην το πάρεις ακόμα. Εχει προβλημα στα γραφικά και θα το φτιάξουν ή μέσα στον Ιανουάριο ή το Φεβρουάριο.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  11. #1630
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Quote Originally Posted by muku View Post
    Λέω να το πάρω μόλις τελειώσω το XV. Όπως όλα δείχνουν οδεύει προς φιάσκο η εμπειρία.
    Ρε παιδιά, τι να πω... Εμένα μεχρι στιγμής πολύ μου αρεσει το παιχνιδι!!!!! Δεν εχω προχωρήσει πολύ βέβαια, αλλα ελπίζω να συνεχίσει ετσι!!! Δε με έχει χαλάσει πουθενά!!!!! Τι να πω... Αυτο, δε, που μου κανει μεγάλη εντύπωση, πάντα σε σχέση με όσα έχουν γραφτεί εδώ, ειναι το γεγονός οτι σε ολα τα site κάτω απο 8 δεν έχει πάρει...
    Last edited by Dragonpaul; 22-12-2016 at 22:02.

  12. The Following 2 Users Say Thank You to Dragonpaul For This Useful Post:

    chronohill (22-12-2016),sndev (22-12-2016)

  13. #1631
    Forum GOD muku's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Tokyo
    Posts
    5,277
    PSN ID
    muku0-400
    Name
    Vladimir

    Default

    Quote Originally Posted by Lnds500 View Post
    Αν εχεις το Pro μην το πάρεις ακόμα. Εχει προβλημα στα γραφικά και θα το φτιάξουν ή μέσα στον Ιανουάριο ή το Φεβρουάριο.
    Συγκεκριμένα στο Pro? Έλεγα να το πάρω μόλις τελειώσω το XV αλλά άμα είναι έτσι μπορώ να πάρω το Uncharted πρώτα. Άλλωστε δεν με βλέπω να το τελειώνω μέχρι τέλος Ιανουαρίου.

    Quote Originally Posted by Dragonpaul View Post
    Ρε παιδιά, τι να πω... Εμένα μεχρι στιγμής πολύ μου αρεσει το παιχνιδι!!!!! Δεν εχω προχωρήσει πολύ βέβαια, αλλα ελπίζω να συνεχίσει ετσι!!! Δε με έχει χαλάσει πουθενά!!!!! Τι να πω... Αυτο, δε, που μου κανει μεγάλη εντύπωση, πάντα σε σχέση με όσα έχουν γραφτεί εδώ, ειναι το γεγονός οτι σε ολα τα site κάτω απο 8 δεν έχει πάρει...
    Έγω είμαι chapter 8 και μέχρι στιγμής όπως και εσύ είμαι υπερευχαριστημένος. Αλλά από ότι έχω καταλάβει κάπου στα επόμενα chapters θα χαλάσει αρκετά. Θα προχωρήσει πολύ γρήγορα? Θα έχει κενά στο σενάριο? Θα σου αφήσει την αίσθηση του μισοτελειωμένου? Δεν έχω καταλάβει πλήρως, δεν θέλω να φάω και spoiler. Πάντως είμαι προετοιμασμένος να φάω απογοήτευση

  14. #1632
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,229
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Μεχρι εκει που ειστε ολα ροδινα ειναι. Αν δειτε και τις δικες μου αρχικες εντυπωσεις ημουν ευχαριστημενος φουλ.

    Προχωρηστε και μας κανετε update. Επισης θεωρω θετικο οτι ειστε προετοιμασμενοι. Ετσι θα σας ερθει λιγακι πιο ελαφρυ. Γιατι εμενα ηταν κυριολεκτικα αμονι στο κεφαλι...

  15. #1633

    Default

    ΕΙναι πλεον ξεκαθαρο οτι το delay του FFXV εγινε κυριως για να κυκλοφορησει στην εορταστικη περιοδο παρα για την υποστηριξη του παιχνιδιου για το Ps4 pro που δεν εχουμε δει ακομα.
    Επισης σημερα βγηκε μια παρα πολυ καλη προσφορα της Deluxe εκδοσης του παιχνιδιου στα 63ευρω.
    Η εν λογω εκδοση περιλαμβανει το season pass αξιας 25ευρω,και αρα η τιμη του βασικου παιχνιδιου βγαινει 37μολις ευρω για παιχνιδι ουτε 1 μηνα εν μερη.
    https://store.playstation.com/#!/en-...id=or-st-99582

    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by muku View Post
    Tο έχεις το World of Final Fantasy? Αξίζει? Το είχα δει σε μια έκθεση πριν καιρό και μου φάνηκε αρκετά ενδιαφέρον. Λέω να το πάρω μόλις τελειώσω το XV. Όπως όλα δείχνουν οδεύει προς φιάσκο η εμπειρία. Eλπίζω να είναι καλύτερο το World.
    Επειδη προς το παρον ειμαι χωρις κονσολα και περιμενω καποιο καλο bundle να βγει(οχι αλλα ποδοσφαιρακια.......),μολις την αγορασω ειναι το πρωτο παιχνιδι που θα παρω.
    Εχω ηδη διαβασει πανω κατω απο reviews και εδω δει τα αρνητικα που εχουν αναφερθει,αλλα για 40ευρω day one τιμη τα παραβλεπω τα περισσοτερα.

    Για το FF15 καλη ωρα θα περιμενω για την Goty εκδοση οταν με το καλο βγει,για να δω αν αξιζουν τα επιπλεον επεισοδια που θα βγουν.

  16. #1634
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    ΕΙναι πλεον ξεκαθαρο οτι το delay του FFXV εγινε κυριως για να κυκλοφορησει στην εορταστικη περιοδο παρα για την υποστηριξη του παιχνιδιου για το Ps4 pro που δεν εχουμε δει ακομα.
    Κανείς δεν είπε ότι καθυστέρησε για να υποστηρίξει το Pro. Καθυστέρησε γιατί είχε σοβαρά προβλήματα και θα χρειαζόταν πολύ μεγάλο day-1 patch για να μπορείς να παίξεις σαν άνθρωπος.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  17. #1635
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Μολις το τελείωσα κι εγώ και μου άρεσε πάρα πολύ. Σιγουρα απο το chapter 8 και μετά κάποια γεγονότα της ιστορίας εξελίσσονται λιγο πιο γρήγορα απο οτι θα έπρεπε αλλά δεν με ενόχλησε καθόλου, με εξαίρεση το chapter 13 που το βρήκα χάλια και έριξα την δυσκολία στο easy για να το τελειώνω μια ώρα αρχύτερα

  18. The Following User Says Thank You to Snk For This Useful Post:

    Dragonpaul (25-12-2016)

  19. #1636
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Μιχάλη, πόσες ωρες και σε τι level έφτασες; Για να δω πως το προχωρώ κι εγώ...
    Κανω σχεδόν τα παντα, ειμαι 24 level με 20ωρες παιχνιδιού περίπου, στο 3ο chapter.

  20. #1637
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Καπου 35 ωρες μου πηρε και level 52. Απο side quests πρεπει να ειχα κανει πανω απο 50-60 πριν το main mission του chapter 8

  21. #1638
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Μονο 35 ωρες;;;;; Λιγο μου φαίνεται σε σχεση με τις 20 που ειμαι εγώ και μονο στο 3ο chapter... Χμμμ...

  22. #1639
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Σε spoiler γιατι μπορεί καποιος να μην θελει να ξερει

    Spoiler!

  23. #1640
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,229
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonpaul View Post
    Μονο 35 ωρες;;;;; Λιγο μου φαίνεται σε σχεση με τις 20 που ειμαι εγώ και μονο στο 3ο chapter... Χμμμ...
    Τοσο ειναι το παιχνιδι Παυλο μην το αμφισβητεις. Δεν φημιζομαι να ειμαι παικτης που βιαζεται, ισα ισα 9 στις 10 φορες κανω πολυυυυ περισσοτετρο απο οτι ο μεσος παικτης επειδη μου αρεσει να ψαχνω απο εκει και απο εδω, ομως εχοντας κανει κοντα στα 60 side missions (οχι φυσικα ολα) εχοντας εξερευνησει ολο τον χαρτη και τελειωνοντας το παιχνιδι ως level 45 τοσο μου πηρε και εμενα να το τελειωσω 37 ωρες. Μετα απο καποιο σημειο οπως ειπα δεν ηθελα να διακοψω το main story γιατι μου δινοταν η εντυπωση οτι αυτος ηταν ο στοχος των δημιουργων, οτι δηλαδη ξεκιναει ενα ξεφρενο roller coaster που αμα το δεικοπτα για να παω να κανω ενα ακυρο side quest θα χαλαγε η εμπειρια.

    Ολα αυτα βεβαια πριν δω σε τι κατασταση ηταν αυτο το roller coaster...

    Φυσικα και αν θες να κανεις οοοολα τα side quests και οοολα τα hunts θα παιζεις 100 ωρες μεχρι να τελειωσεις. Αλλα για εμενα αυτο δεν ειναι μετρο συγκρισης σωστο για το παιχνιδι. Πρεπει να λαβουμε υποψην μας οτι το campaign του παιχνιδιου ειναι ουτε 15 ωρες αν καποιος θελει να το παρει μονορουφι. Το να περνας 3-4 chapters στο δευτερο μισο του παιχνιδιου μεσα σε 2 ωρες ειναι το λιγοτερο εξευτελιστικο και ναι ακομα και αν αναφερομαι καθαρα στα main missions.

    Εγω αυτη τη στιγμη μπορει να εχω κοντα 90 ωρες στο παιχνιδι, αλλα δεν νομιζω απο τις 90 ωρες αυτες το main story να κρατησε πανω απο 20. Με ψαξιμο στα levels του campaign, οχι αστεια.

  24. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Dragonpaul (26-12-2016)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •