Page 80 of 91 FirstFirst ... 307076777879808182838490 ... LastLast
Results 1,581 to 1,600 of 1816

Thread: Final Fantasy XV

  1. #1581
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Ευτυχώς που το εχω καθυστερήσει και είμαι ακόμα στο chapter 2. Τωρα μαλλον θα μπει σε παγο μεχρι να βγει το update και το συνεχίζω μετα



    Στο θεμα της ιστοριας πάντως το βλεπεις και απο την αρχή οτι εχει τα θεματα της και ειναι νομίζω βασικο να εχει δει καποιος και την ταινια

  2. #1582

    Default

    Quote Originally Posted by Lnds500 View Post
    Δεν ξέρω αν είμαι πιο ενημερωμένος από σένα, ξέρω ότι σίγουρα δεν έχασες την εμπιστοσύνη σου στο project στο βαθμό που την έχασα εγώ όταν σούταραν τον Nomura.

    Και ενώ από τότε το βλέπω πολύ επιφυλακτικά, δεν παύουμε να μιλάμε για τα απομεινάρια του versus XIII. Με τρώει η περιέργεια.

    Σε κανένα χρόνο θα το πάρω εγώ που θα έχει τελειώσει/τελειώνει η ανάπτυξη και υποστήριξη του παιχνιδιού. Ευελπιστώ σε καμία Director's Cut έκδοση που θα έχει τα περισσότερα DLC/patches μέσα.


    Το έχω ξαναπεί παλιότερα: για εμένα, το μεγαλύτερο "what if" στο gaming.
    Αν και δεν περιμενω τιποτα το τρομερο οσον αφορα τα dlc που εχουν ανακοινωθει,μαλλον με βλεπω και εγω να περιμενω καμια complete edition,ειδικα ετσι οπως βλεπουμε την τιμη του στο σκρουτζ να ανεβοκατεβαινει ολη την ωρα,εκτως αν μπει σε καμια Χριστουγεννιατικη εκπτωση στα 39.90 ξερω γω(σχεδον αδυνατο αλλα ποτε δεν ξερεις).

  3. #1583
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Ρε παδια το συγκεκριμενο update λετε να συμπεριλαμβανει και το 60 frames mode για το ps4 pro?Ειχαν πει οτι μεσα στο δεκεμβριο θα το βγαζανε(θα μου πεις οτι ακομα 7 εχει ο μηνας)αλλα αρχιζω να ανησυχω οτι δεν εχει δοθει ακομα ημερομηνια κυκλοφοριας του εν λογου πατς.

  4. #1584
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Υπαρχει καποια προτεινομενη σειρα για να παρακολουθησει κανεις την ταινια, τα anime και να παιξει το παιχνιδι;;;

  5. #1585
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonpaul View Post
    Υπαρχει καποια προτεινομενη σειρα για να παρακολουθησει κανεις την ταινια, τα anime και να παιξει το παιχνιδι;;;
    Γενικά είναι ένα μπάχαλο.

    Κανονικά θα έπρεπε να παίξεις το πρώτο κεφάλαιο του παιχνιδιού, να δεις την ταινία, το anime και μετά πάλι το παιχνίδι.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  6. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    Dragonpaul (07-12-2016)

  7. #1586
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Με παιρνει ακομα να το κανω ετσι... Στο πρωτο κεφαλαιο ειμαι ακομα, αν και κοντευω τις 5 ωρες...

  8. #1587
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  9. #1588
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Πραγματικά πρέπει να είναι η πρώτη φορά που συμβαίνει κάτι τέτοιο...με λίγα λόγια εσύ που πήγες να παρεις το παιχνίδι day1 και το προχωρησες είσαι ολίγον κορόιδο γιατί το παιχνίδι δεν ήταν έτοιμο και ολοκληρωμενο, κάτι που θα γίνει...σταδιακά στην πορεια...
    Το ποστ πιο πάνω με τις πωλήσεις με χαροποιεί αφάνταστα.

  10. #1589
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Mιλαει για τις Ιαπωνικες πωλησεις αν καταλαβα καλα που ουτως η αλλως ειναι (απιστευτα) πεσμενες γενικως στις κονσολες τα τελευταια χρονια καμια σχεση με το XIII που ακομα οι κονσολες πηγαιναν καλα εκει). Δεν ειναι κανενα σοβαρο κριτηριο να αξιολογηθει η εμπορικη του επιτυχια.


  11. The Following 2 Users Say Thank You to hakoo For This Useful Post:

    Leon_DiZ (07-12-2016),panos74gr (21-12-2016)

  12. #1590
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Mιλαει για τις Ιαπωνικες πωλησεις αν καταλαβα καλα που ουτως η αλλως ειναι (απιστευτα) πεσμενες γενικως στις κονσολες τα τελευταια χρονια καμια σχεση με το XIII που ακομα οι κονσολες πηγαιναν καλα εκει). Δεν ειναι κανενα σοβαρο κριτηριο να αξιολογηθει η εμπορικη του επιτυχια.

    Αυτό. Το έβαλα ενδεικτικά για την πορεία των παιχνιδιών κονσόλας στην Ιαπωνία πιο πολύ. Αν δεν πουλάει ούτε το FF...
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  13. #1591
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Ρε παιδιά, μια βασική ερώτηση...
    Κανω κάτι λάθος, ή όλη η μάχη βασίζεται στο παρατεταμένο πάτημα του "Ο" και κινώντας το "L" σε διάφορες κατευθύνσεις; Οκ, κάνω και Warp επιθέσεις, δίνω εντολές στους υπόλοιπους επίσης, αλλα κατα βάση πατώ το "O" και ο Noct δέρνει. Ενα αυτο...
    ...επίσης, πολύ μπέρδεμα όταν μπλέκονται πολλοί και δεν καταλαβαίνεις τι "παίζει" στην οθόνη. Με αυτόν τον τρόπο που ειναι η στρατηγική; Μη μπορώντας να δεις καθαρά -και δεν αναφέρω τις περιπτώσεις που μπαίνουν δέντρα, θάμνοι και οτιδήποτε αλλο μπροστά σου χωρίς να γίνονται διαφάνειες, αν ειναι δυνατόν- πατάς στην τύχη το κουμπί και όποιον πιάσει. Μου λείπει πολύ η turn based στρατηγική. Μήπως επιλέγοντας το αλλο σύστημα μάχης ειναι καλύτερα; Δε θυμάμαι πως το λένε...

  14. #1592
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonpaul View Post
    Ρε παιδιά, μια βασική ερώτηση...
    Κανω κάτι λάθος, ή όλη η μάχη βασίζεται στο παρατεταμένο πάτημα του "Ο" και κινώντας το "L" σε διάφορες κατευθύνσεις; Οκ, κάνω και Warp επιθέσεις, δίνω εντολές στους υπόλοιπους επίσης, αλλα κατα βάση πατώ το "O" και ο Noct δέρνει. Ενα αυτο...
    ...επίσης, πολύ μπέρδεμα όταν μπλέκονται πολλοί και δεν καταλαβαίνεις τι "παίζει" στην οθόνη. Με αυτόν τον τρόπο που ειναι η στρατηγική; Μη μπορώντας να δεις καθαρά -και δεν αναφέρω τις περιπτώσεις που μπαίνουν δέντρα, θάμνοι και οτιδήποτε αλλο μπροστά σου χωρίς να γίνονται διαφάνειες, αν ειναι δυνατόν- πατάς στην τύχη το κουμπί και όποιον πιάσει. Μου λείπει πολύ η turn based στρατηγική. Μήπως επιλέγοντας το αλλο σύστημα μάχης ειναι καλύτερα; Δε θυμάμαι πως το λένε...
    Δεν κάνεις λάθος. Είμαι chapter 6, level 36 κ ειλικρινά δε μου έχει χρειαστεί να χρησιμοποιησω μαγικά ή να κάνω κάτι περισσότερο από το να σπαμαρω τον κύκλο και R1+τρίγωνο. Εγώ το παίζω σαν action πάντως έχω βγει εντελώς εκτός του σκεπτικου ότι παίζω jrpg, πόσο μάλλον Final Fantasy.

    Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    Spoiler!

  15. The Following User Says Thank You to james9 For This Useful Post:

    Dragonpaul (08-12-2016)

  16. #1593
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,243
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by james9 View Post
    Δεν κάνεις λάθος. Είμαι chapter 6, level 36 κ ειλικρινά δε μου έχει χρειαστεί να χρησιμοποιησω μαγικά ή να κάνω κάτι περισσότερο από το να σπαμαρω τον κύκλο και R1+τρίγωνο. Εγώ το παίζω σαν action πάντως έχω βγει εντελώς εκτός του σκεπτικου ότι παίζω jrpg, πόσο μάλλον Final Fantasy.

    Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Εσυ λογικα εισαι overleved απο οτι σε εχω καταλαβει. Υπαρχουν δυσκολες μαχες στο παιχνιδι ιδιως στο endgame αλλα γενικα, ναι ειναι ενα ευκολο game.

  17. #1594
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Εσυ λογικα εισαι overleved απο οτι σε εχω καταλαβει. Υπαρχουν δυσκολες μαχες στο παιχνιδι ιδιως στο endgame αλλα γενικα, ναι ειναι ενα ευκολο game.
    Καλά κατάλαβες. Κάνω ότι μπορώ στον χάρτη κ μετά το main. Παρολαυτα δεν πλησιάζει καν τη δυσκολία των παλαιότερων κ γενικά των jrpg.
    Πάντως τα "γύρω γύρω" είναι πολύ διασκεδαστικα παρόλο που τα περισσότερα είναι fetch quests.

    Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    Spoiler!

  18. #1595
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Και απο τα difficulty settings φαινεται οτι ειναι ευκολο. Περιμενω κανενα update στο μέλλον που θα ανεβάζουν τη δυσκολία. Ηδη νμζ εχουν πει οτι θα βαλουν Lvl 1 run.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  19. #1596
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Τελικά όπως φαίνεται το leak πριν κάτι μήνες στο 4chan για το παιχνίδι ήταν legit.

    some guy leaked FFXV's story six months ago | up: newer 4chan stuff as of Dec 9th


    Επίσης, υπάρχει καινούργιο leak από κάποιον που μάλλον δούλεψε πάνω στο 15

    http://boards.4chan.org/v/thread/360061246

    Spoilers παντου προφανως
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  20. #1597
    PS4forums Addict teras1's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Athens
    Posts
    2,129
    PSN ID
    Panos_GRE
    Name
    Πάνος

    Default

    Υπάρχει διαθέσιμη η Special Edition σε steelbook και κοστίζει περίπου όσο και η απλή. Λέω να τσιμπήσω.
    Πόσο κακό μπορεί να είναι το παιχνίδι;

  21. #1598
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by teras1 View Post
    Υπάρχει διαθέσιμη η Special Edition σε steelbook και κοστίζει περίπου όσο και η απλή. Λέω να τσιμπήσω.
    Πόσο κακό μπορεί να είναι το παιχνίδι;
    All good things come to those who..

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  22. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    teras1 (11-12-2016)

  23. #1599
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Quote Originally Posted by teras1 View Post
    Πόσο κακό μπορεί να είναι το παιχνίδι;
    Το παιχνιδι ειναι μια χαρά!!! Προσωπικά, το απολαμβάνω πολύ μεχρι τωρα!!!!!

  24. The Following 3 Users Say Thank You to Dragonpaul For This Useful Post:

    isildur83 (12-12-2016),Omega (11-12-2016),teras1 (11-12-2016)

  25. #1600
    Elite dspug7's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Κερατεα
    Posts
    929
    PSN ID
    dspug7
    Name
    Διαμαντης

    Default

    το παιχνιδι αποφασισε οτι, οχι, δεν ειναι καλη στιγμη να κανει autosave οταν βγαζεις μετα απο 5 ωρες ενα απο τα δυσκολοτερα dungeon του παιχνιδιου και πεθαινεις ενω εχεις βγει εξω χτυπωντας σε ενα βραχο με το regalia...

    επισης μετα απο 3 ωρες μεσα σε ενα αλλο dungeon και βρισκομενος στο τριτο απο πιθανον 5 πολυ δυσκολα fights εξαφανιστηκαν 2 ατομα απο την ομαδα μου...

    edit: προσπαθησα να κρατηθω στην ζωη μονο με 2 ατομα μεχρι να μου βγαλει καποιο summon αλλα ενας εχθρος που η σπεσιαλ επιθεση του κραταει 5 δευτερολεπτα bugαρε και με ειχε κολλησει στον τοιχο κανοντας συνεχως την ιδια κινηση...

    αν δεν το ειχα παρει digital το παιχνιδι θα ειχε μπει ηδη αγγελια. 10 χρονια development για να παρουμε αυτο το πραμα...
    Last edited by dspug7; 11-12-2016 at 20:02.

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •