Page 79 of 91 FirstFirst ... 296975767778798081828389 ... LastLast
Results 1,561 to 1,580 of 1816

Thread: Final Fantasy XV

  1. #1561
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    @valkyre . Ειμαι ακομα chapter 3 , level 23 και σιγουρα δεν ειμαι τοσο απογοητευμενος οσο εσυ γιατι πιο πολυ κανω τα "γυρω γυρω" παρα παιζω το στορυ.



    Το παιχνιδι με τραβαει να το συνεχισω αλλα οχι επειδη με εχει βαλει μεσα σαν FF. Απλα μου αρεσουν οι αλλες δραστηριοτητες και το να κυνηγάω αναβαθμισεις κλπ . Θα συμφωνησω απολυτα για το θεμα του lock on , ειναι λογος να σπασεις το χειριστηριο μερικες φορες. Με ενοχλουνε και αλλα πραγματα αλλα θελω να το τελειωσω πριν αρχισω να γκρινιαζω.

    Spoiler!

  2. #1562
    Advanced Member Omega's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Athens
    Posts
    482
    PSN ID
    Omegakious
    Name
    Αλέξανδρος




  3. #1563
    Advanced Member Omega's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Athens
    Posts
    482
    PSN ID
    Omegakious
    Name
    Αλέξανδρος

    Default

    Η σειρά αλλάζει. Το σύστημα μάχης αλλάζει και αυτο το είδαμε απο το Final Fantasy X-2 αρχικά. Απο την μιά έχεις τους φανς να παραπονιούνται για το turn based οτι είναι ξεπερασμένο και προτιμούν το
    αντίστοιχο του Kingdom Hearts, απο την άλλη υπάρχουν και αυτοί που ζητούν το ακριβώς αντίθετο.
    Ένα είναι το σίγουρο κατά την άποψη μου.
    Το μόνο team που ακούει πραγματικά τους φανς και βγάζει ενα Polished αποτέλεσμα είναι το SE team πίσω απο το Final Fantasy A Realm Reborn.
    Παρόλα όσα ανέφερε ο Val και εγώ πιο πρίν, δεν απογοητεύομαι τόσο. Γιατί ?
    Γιατί ξέρω οτι δεν πρόκειται να πάρω πλέον κάτι σαν το 7 ή το 8, γιατί η SE θέλει να δοκιμάσει άλλα πράγματα και επειδή ενώ είμαι σκληροπυρηνικός φαν της σειράς, το αντιμετωπίζω σαν
    νέος στο franchise.
    Καταλαβαίνω τον εκνευρισμο και δεν το έχω τελειώσει ακόμα, στο 6ο chapter είμαι αλλά, τα γραφικά, το διαφορετικό, τα bits n' pieces (αν και όχι πολλά) απο αυτό που ξέρουμε τόσα
    χρονια σαν Final Fantasy, μου αρκούν κατα μία έννοια.




  4. #1564
    Elite dspug7's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Κερατεα
    Posts
    929
    PSN ID
    dspug7
    Name
    Διαμαντης

    Default

    προσωπικα το παιχνιδι θα το επαιρνα οπως και να εχει, αλλα αυτο που με χαλαει ειναι οτι δεν εχει το ''feeling'' της σειρας. ειναι καλο παιχνιδι αλλα δεν ειναι final fantasy, δεν με ενοχλουν οι αλλαγες στη μαχη κτλ αλλα το συνολο του.

  5. #1565
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Omega View Post
    Η σειρά αλλάζει. Το σύστημα μάχης αλλάζει και αυτο το είδαμε απο το Final Fantasy X-2 αρχικά. Απο την μιά έχεις τους φανς να παραπονιούνται για το turn based οτι είναι ξεπερασμένο και προτιμούν το
    αντίστοιχο του Kingdom Hearts, απο την άλλη υπάρχουν και αυτοί που ζητούν το ακριβώς αντίθετο.
    Ένα είναι το σίγουρο κατά την άποψη μου.
    Το μόνο team που ακούει πραγματικά τους φανς και βγάζει ενα Polished αποτέλεσμα είναι το SE team πίσω απο το Final Fantasy A Realm Reborn.
    Παρόλα όσα ανέφερε ο Val και εγώ πιο πρίν, δεν απογοητεύομαι τόσο. Γιατί ?
    Γιατί ξέρω οτι δεν πρόκειται να πάρω πλέον κάτι σαν το 7 ή το 8, γιατί η SE θέλει να δοκιμάσει άλλα πράγματα και επειδή ενώ είμαι σκληροπυρηνικός φαν της σειράς, το αντιμετωπίζω σαν
    νέος στο franchise.
    Καταλαβαίνω τον εκνευρισμο και δεν το έχω τελειώσει ακόμα, στο 6ο chapter είμαι αλλά, τα γραφικά, το διαφορετικό, τα bits n' pieces (αν και όχι πολλά) απο αυτό που ξέρουμε τόσα
    χρονια σαν Final Fantasy, μου αρκούν κατα μία έννοια.
    Ουτε η αλλαγη στο συστημα μαχης με ενοχλησε ουτε οι αλλαγες στο υφος της σειρας ουτε τιποτα απο τα κλασσικα. Ισα ισα οι πρωτες εντυπωσεις μου δειχνουν ατομο το οποιο θεωρει καλοδεχουμενες τις αλλαγες αυτες.

    Το παραπονο μου εστιαζει στο campaign, την εμπειρια του παιχνιδιου. Τελειωσα το παιχνιδι στις 30 ωρες εχοντας κανει πανω σπο 40 sidequests και 30 hunts. Σογουρα δεν εχω δει τα παντα αλλα το οτι εχοντας κανει ολα αυτα και να τελειωσω το campaign σε 30 ωρες ειναι απογοητευση και εντελως διαφορετικο απο αυτα που υποσχονταν ο Ταμπατα. Επισης μετα απο καποιο σημειο στο campaign πραγματικα νιωθεις οτι ειναι εντελως λαθος να επιστρεψεις στον ανοικτο κοσμο. Δεν μπορω να το εξηγησω χωρις σποιλερ αλλα εγω πιστευα οτι το στορυ ηταν ετσι φυιαγμενο που αν το διεκοπτες σε αυτην την φαση θα χαλουσε το immersion εντελως.

    Ομως τα chapter ειναι αστεια... σε καποια φαση μεσα σε 3 ωρες περασα 4 chapter! Ουτε cod να ηταν... Εχει εντυπωσιακες στιγμες το παιχνιδι, ιδιως στο τελος τελος του αλλα αυτο δεν σωζει το ανυπαρκτο σχεδον σεναριο στο υπολοιπο παιχνιδι. Δεν εστιασαν καθολου στο να πουν καποια πραγματα για γεγονοτα και χαρακτηρες. Το δευτερο μισο του παιχνιδιου νιωθεις πραγματικα οτι τα λεφτα τελειωσαν και καπως επρεπε να το τελειωσουν...

  6. #1566
    PS4forums Fanatic Ezio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,566
    Name
    Γιάννης

    Default

    Εγώ απογοητεύτηκα με αυτά που είπε ο Valkyre, όχι γιατί είμαι κάποιος fan της σειράς (δεν έχει τύχει να ασχοληθώ), αλλά θα γούσταρα ένα παιχνίδι με βάθος. Και μια επιστροφή της Ιαπωνίας στα βιντεοπαιχνίδια θα βοηθούσε (αν και γίνονται βήματα με Kojima, τον δημιουργό του Bloodborne και τον Yu Suzuki) και θα βοηθούσε περαιτέρω την "ωρίμανση" των βιντεοπαιχνιδιών.

  7. #1567
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Ezio View Post
    Εγώ απογοητεύτηκα με αυτά που είπε ο Valkyre, όχι γιατί είμαι κάποιος fan της σειράς (δεν έχει τύχει να ασχοληθώ), αλλά θα γούσταρα ένα παιχνίδι με βάθος. Και μια επιστροφή της Ιαπωνίας στα βιντεοπαιχνίδια θα βοηθούσε (αν και γίνονται βήματα με Kojima, τον δημιουργό του Bloodborne και τον Yu Suzuki) και θα βοηθούσε περαιτέρω την "ωρίμανση" των βιντεοπαιχνιδιών.
    Δεν μπορω ευκολα να εξηγησω τα σοβαρα προβληματα του στορυ. Μεχρι καποιο σημειο ημουν ενθουσιασμενος με το παιχνιδι γιατι πιστευα οτι το στορυ θα εχει μια Α διαρκεια και συνοχη. Αλλα δεν εγινε αυτο. Ο ανοικτος κοσμος ειναι το καλυτερο σημειο του παιχνιδιου, θα κοιταξω τι αλλο υπαρχει αλλα το στορυ με επηρεασε παρα πολυ αρνητικα.

    Θεωρω οπως ειπα το ΧΙΙΙ πολυ τιμιο για την ιστορια που ηθελε να μας πει. Το ΧV οχι. Ισως με 6 DLC να ειναι ποιο ολοκληρωμενο αν και ειλικρινα αμφιβαλλω.

    Εdit: Σκεφτομαι μηπως κανω ενα ποστ με τις αναλυτικες εντυπωσεις μου για το παιχνιδι μιλωντας ξεκαθαρα για αυτα που με απογοητευσαν (σε σποιλερ παντα). Αλλα επειδη προφανως ακομα το παιζει πολυς κοσμος νομιζω δεν εχει νοημα μιας και θα το γραψω και παιζει να μην διαβαστει ποτε. Οποτε θα περιμενω καμμια βδομαδα και μετα ισως το κανω, αλλωστε θα ειναι και πιο σωστο να το κανω τοτε, μιας και θα εχω δει και ολα τα υπολοιπα πραγματα που εχει να προσφερει το παιχνιδι σαν endgame υλικο.

    Σε γενικες γραμμες παντως:

    Θετικα:

    - Γραφικα
    - Ηχος/μουσικη (αν και δεν χρησιμοποιειται αρκετα....)
    - Συστημα μαχης (αν εξαιρεσουμε τα αρνητικα πιο κατω)
    - Συμπαθεις χαρακτηρες του γκρουπ
    - Τονοι απο εξτρα υλικο αν και δεν ξερω ποσο ενδιαφερον ειναι...
    - Oι φωτογραφιες του Prompto ειναι μια ομορφη σκεψη.

    Αρνητικα

    - Διαρκεια + Στορυ (τα βαζω μαζι) : Θεωρω οτι το Kingsglaive movie και το Brotherhood anime συνεβαλαν στα προβληματα του παιχνιδιου οσον αφορα την διαρκεια του Main Story... θα μπορουσαν αντι να σπαταλησουν ολα αυτα τα λεφτα στην παραγωγη της ταινιας και του ανιμε να το ειχαν κανει υλικο για το FFXV... περα απο αυτο ομως το ΧV εχει κενα, τα οποια προφανεστατα ειναι για DLC λογους. Επισης, οπως ειπα παραπανω το στορυ μπαζει απο παντου.

    - Cutscenes: ως επι το πλειστον κακιστα στην μεγαλυτερη διαρκεια του παιχνιδιου. Καποιος στο Gaf ειχε γραψει οτι τα cutscenes μοιαζουν να ειναι απο παιχνιδι PSP (οσον αφορα σκηνοθεσια). Ειχε απολυτο δικιο...

    - Camera/targeting : Ειναι πολλες φορες τραγικη και σε αυτο ευθυνεται το targeting που ειναι απλα κακιστο

    - Quest quality: Ναι μεν εχει πολλα quests το παιχνιδι, αλλα ειναι κατα 90% fetch quests. Μερικα δε απο αυτα ειναι σε εξοργιστικο βαθμο fetch quests σε φαση λες και καμαρωνει η ομαδα αναπτυξης για τετοιου ειδους quests... Θα μπορουσα δε να πω οτι το 50% του campaign του FFXV δεν ειναι τιποτα αλλο παρα Fetch quests... χωρις πλακα...

  8. #1568
    Member Απαραδεκτος's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Κοζανη (tefra city)
    Posts
    55
    PSN ID
    sakis88
    Name
    Σακης

    Default

    Val μήπως το άδiκεις ρε φιλε τόσο χαλια το story δλδ? Με ξενέρωσες πολύ τώρα είχα τέρμα το hype.. έχω 3 μέρες που το ξεκίνησα είμαι αρχή ακόμα... το kingslave με έψησε πολύ για το παιχνίδι και φοβάμαι πως με αυτά που λες μου ανέβασε πολύ τα στάνταρ η ταινία.. fuck καλύτερα να μην διάβαζα το post δύσκολα από εδώ και πέρα να το παίζω και να μην τα σκέφτομαι..

  9. #1569

    Default

    Το μονο που φοβαμαι και εγω προσωπικα ειναι μηπως αξιζει η αναμονη(μιας και δεν το εχω παρει ακομα βλεποντας το παρτυ τιμων που ανεβαινουν προς τα πανω λογω του hype)λογω και των dlc που θα βγουν,που δεν τα λες και λιγα.

    Προσωπικα αποδεχομαι την ολη στροφη της σειρας σε πιο action κατευθυνσεις μιας και γιαυτο το λογο και βγηκε και το World of Final Fantasy αλλα και το Setsuna(publisher η Square),για να δωσει η Enix ακομα και σε αυτους που προτιμουν τα Jrpg turn based παιχνιδια.

  10. #1570
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Παιδια οτι εγραψα ειναι το πως εγω αισθανθηκα με το παιχνιδι. Οπως ειπα το open world κομματι και το υλικο γενικα στο open world ειναι μια χαρα πολυ καλοφτιαγμενο. Οσο ηταν ετσι το παιχνιδι, παρολο που το main story ηταν στο background περναγα πολυ ωραια.

    Το design και η εκτελση του campaign απο την μεση και μετα δεν μου αρεσε καθολου. Οταν θα φτασετε θα καταλαβετε τι λεω. Ισως εσας να μην σας ενοχλησει. Η απογοητευση η δικη μου δεν σημαινει κατι περα απο το οτι το περιμενα αλλιως οσον αφορα την ιστορια.

    Παντως να σας φτιαξω και λιγο την διαθεση το endgame υλικο του παιχβιδιου πρεπει να ειναι αρκετα τποσχομενο. Τωρα που ξαναπηγα στο open world παλι περναω καλα, εχει πολλα πραγματα να κανεις και τα rewards φαινονται αρκετα αξιολογα.

  11. The Following 3 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Απαραδεκτος (05-12-2016),PDS (05-12-2016),spartan (05-12-2016)

  12. #1571
    Member Απαραδεκτος's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Κοζανη (tefra city)
    Posts
    55
    PSN ID
    sakis88
    Name
    Σακης

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Παιδια οτι εγραψα ειναι το πως εγω αισθανθηκα με το παιχνιδι. Οπως ειπα το open world κομματι και το υλικο γενικα στο open world ειναι μια χαρα πολυ καλοφτιαγμενο. Οσο ηταν ετσι το παιχνιδι, παρολο που το main story ηταν στο background περναγα πολυ ωραια.

    Το design και η εκτελση του campaign απο την μεση και μετα δεν μου αρεσε καθολου. Οταν θα φτασετε θα καταλαβετε τι λεω. Ισως εσας να μην σας ενοχλησει. Η απογοητευση η δικη μου δεν σημαινει κατι περα απο το οτι το περιμενα αλλιως οσον αφορα την ιστορια.

    Παντως να σας φτιαξω και λιγο την διαθεση το endgame υλικο του παιχβιδιου πρεπει να ειναι αρκετα τποσχομενο. Τωρα που ξαναπηγα στο open world παλι περναω καλα, εχει πολλα πραγματα να κανεις και τα rewards φαινονται αρκετα αξιολογα.
    Δεν με απασχολεί καθόλου το endgame val ούτε το open world κατά την γνώμη μου αυτά με φοβίζουν και με κουράζουν σε αυτά που είδα στο ff15 μερχι τώρα... μια ωραια story driven εμπειρία θέλω με ωραίους χαρακτήρες ατμόσφαιρα μουσική επικές στιγμές συγκίνηση όμορφες τοποθεσίες κτλ... ζητάω πολλά? κάποτε μας τα εδιναν...

  13. #1572

    Default

    Νομιζω οτι το FF XV μαζι με τα anime επεισοδια που εβγαλε κυριως και μαζι με την ταινια μια χαρα ωραιο ειναι συνολικα απο πλευρας ιστοριας(εκτως του τελους που δεν γνωριζω). Αυτο παει και οσον αφορα τους χαρακτηρες που αναφερεις.Για δεδομενα Final Fantasy παντως στο 15 υπαρχει το μικροτερο cast συνολικα απο οτι στα προηγουμενα της σειρας.
    Αυτο εχει τα καλα του,εχει και τα κακα του.

    Το μονο που με χαλαει προσωπικα ειναι οι τιμες στην Ελλαδα που κλασσικα για hype παιχνιδι παιρνουν την ανιουσα
    https://www.skroutz.gr/s/4711568/Fin...avorites_popup
    https://www.amazon.co.uk/Final-Fanta...nal+fantasy+xv

  14. The Following User Says Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    Απαραδεκτος (05-12-2016)

  15. #1573
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Νομιζω οτι το FF XV μαζι με τα anime επεισοδια που εβγαλε κυριως και μαζι με την ταινια μια χαρα ωραιο ειναι συνολικα απο πλευρας ιστοριας(εκτως του τελους που δεν γνωριζω). Αυτο παει και οσον αφορα τους χαρακτηρες που αναφερεις.Για δεδομενα Final Fantasy παντως στο 15 υπαρχει το μικροτερο cast συνολικα απο οτι στα προηγουμενα της σειρας.
    Αυτο εχει τα καλα του,εχει και τα κακα του.

    Το μονο που με χαλαει προσωπικα ειναι οι τιμες στην Ελλαδα που κλασσικα για hype παιχνιδι παιρνουν την ανιουσα
    https://www.skroutz.gr/s/4711568/Fin...avorites_popup
    https://www.amazon.co.uk/Final-Fanta...nal+fantasy+xv
    Δεν μπορω να πω οτι συμφωνω, διοτι η υλοποιηση δεν ειναι καλη για εμενα. Ακομα και με την ταινια και με το ανιμε, σημαντικοι χαρακτηρες της ιστοριας ειναι χαρτινοι και πληρως ανεκμεταλλευτοι. Και οι ιδεες πισω απο αυτους ειναι ωραιες και θα μπορουσαν να κανουν παπαδες, αλλα ανταυτου το αφηνουν εντελως φλου. Ο κοσμος του FFXV επισης δεν δειχνει την συνηθισμενη προσοχη οσον αφορα στο lore επιπεδο που μας εχουν συνηθισει τα Final Fantasy games. Δεν ειναι φυσικα οτι δεν εχει, εχει αλλα ειναι ψιχουλα μπροστα σε αλλα παιχνιδια της σειρας.

    Οι καλυτερες "final fantasy" στιγμες του παιχνιδιου για εμενα λαμβανουν χωρα στο open world κομματι. Υπαρχουν ωραιες εκπληξεις και καποιες σου αφηνουν το στομα ανοικτο η αληθεια ειναι. Να ακουτε το ραδιοφωνο οσο μπορειτε, παιζει και να ειναι ο Νο1 παραγοντας lore στο παιχνιδι...οσο ψιλοτραγικο και αν ακουγεται αυτο.

    Τα γραφικα παντως ειναι απιστευτα κατ εμε για open world παιχνιδι... η μηχανη κανει παπαδες οσον αφορα το streaming του περιβαλλοντος και το global illumination δημιουργει καποιες στιγμες απιστευτα ομορφα τοπια, σαν ζωγραφια. Ειναι παρα πολυ φυσικος ο φωτισμος.

  16. #1574

    Default

    Εμ αφου μπηκανε και αυτοι στο παρτυ των dlc με 25ευρω season pass,δεν μου κανει εντυπωση πως υπαρχει γενικα απογοητευση στο συγκεκριμενο κομματι του παιχνιδιου.
    Εγω προσωπικα αυτες τις μερες αν δεν παιξει καμια μειωση τιμης λογω Χριστουγεννων θα τιμησω το World of Final Fantasy αντι του 15,γιατι γενικα ειμαι κατα των season pass.

  17. #1575
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Final Fantasy XV update road map revealed

    Thank you for playing Final Fantasy XV. Final Fantasy XV was able to achieve an amazing accomplishment, shipping 5 million copies worldwide on the release day. I would like to express my gratitude for everyone that has purchased it.
    Currently I have heard many players around the world enjoying themselves. Players are pleased to be enjoying this new Final Fantasy, as well as the staff, we are really happy.

    We’ve promised before launching the game that Final Fantasy needed to be complete before it was released. We will continue to update and we are planning to provide a more rich gaming experience to all players around the world. As a gratitude for exceeding 5 million copies, I’ve decided to strengthen the update plan considerably beyond the original plan and inform you of a concrete road map.

    These are updates to make the Final Fantasy XV gaming experience more rich, and for longer playability, updates based on requests from players after the release, and in addition to DLC development reported previously. They will be given for free for the short term, mid-term, and long-term.
    Final Fantasy XV Update Roadmap

    Short-term goals

    First, we will update the experience of Chapter 13’s gameplay. For that reason, we are undertaking many enhancements such as increasing the power of the ring’s magic. We will inform you of the details of updated content at a later time.

    Mid-term goals

    Updating the production of the second half of the game, further enhancing the experience of the story. For example, we are planning to add event scenes where “What happened to Ravus?” was from. In addition to the event scenes, voice responses and localization work to all languages will occur so we will work firmly on this as a mid-term goal. Details of the plan will be announced once it’s decided.

    Long-term goals

    We will make it possible to use important characters that appeared in the main game as playable characters. We will also consider adding an avatar system to create original characters. In addition to this, we will continue to actively update so that various players can enjoy Final Fantasy XV for a long time.

    Others

    After clearing the game, you can carry your progress into a New Game. Finishing it at a low level, an invincible suit, we will offer various items that extend the range of play. Fonts displayed can be enlarged for easier reading.

    For the already announced DLC, it is planned to be released as originally intended.

    FFXV Holiday Pack
    FFXV Booster Pack
    FFXV Episode Gladiolus
    FFXV Episode Ignis
    FFXV Episode Prompto
    FFXV Online Expansion Pack: Companion

    On behalf of the staff and all players around the world,we hope you will enjoy Final Fantasy XV even more. Thank you for your continued support for Final Fantasy XV and the Final Fantasy series.

    FFXV Director Hajime Tabata
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  18. The Following 2 Users Say Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    Snk (07-12-2016),Valkyre (07-12-2016)

  19. #1576
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Lnds500 View Post
    Well... There it is...

    Να γιατι τοσος κοσμος εχει τοσο εντονη απογοητευση απο το 2ο μισο του παιχνιδιου...

    Παρολαυτα μου φαινεται αδιανοητο αυτο που κανει ο Tabata... επι της ουσιας αλλαζει σε τεραστιο βαθμο την εμπειρια του παιχνιδιου απο την μεση και μετα (που ειναι και το βασικο παραπονο ολων)...

    Εχει ξανασυμβει ποτε αυτο στην ιστορια? Αληθεια ρωταω.

    Εγω δηλαδη τωρα τι να πω, πως να σχολιασω? Βλεπω μεν την καλη διαθεση του Tabata για την κριτικη, αλλα απο την αλλη ειναι σαν να παραδεχεται ευθεως οτι το παιχνιδι απλα ΔΕΝ ΗΤΑΝ ετοιμο...και φυσικα ολοι οι φανς που το πηραν day one μοιαζει σαν να πηραν μια πετσοκομμενη εκδοση...

    Προτεινω σε οσους εχουν το παιχνιδι αυτην την στιγμη να ΜΗΝ προχωρησουν περα απο το Chapter 8. Περιμενετε μπας και το στορυ αποκτησει νοημα και ουσια.

    Επισης, δεν ειχα σχολιασει το Chapter 13, αλλα και μονο που κανουν ειδικες αλλαγες γι αυτο το Chapter τα λεει ολα....

  20. #1577
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Δεν μου προξενεί καμία εντύπωση τίποτα από αυτά. Το περίμενα και για τα πολλά patches και γενικό support του τίτλου. Το ότι η ιστορία έχει θέματα επίσης δεν μου φαίνεται περίεργο, φαινόταν αρκετά "χαμένο" από τότε που ανακοίνωσαν το Kingsglaive.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  21. #1578
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Από περιέργεια valkyre τι λεβελ ήσουν όταν τελείωσε;

    Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    Spoiler!

  22. #1579
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Lnds500 View Post
    Δεν μου προξενεί καμία εντύπωση τίποτα από αυτά. Το περίμενα και για τα πολλά patches και γενικό support του τίτλου. Το ότι η ιστορία έχει θέματα επίσης δεν μου φαίνεται περίεργο, φαινόταν αρκετά "χαμένο" από τότε που ανακοίνωσαν το Kingsglaive.
    Εγω δεν το περιμενα, σιγουρα δεν ημουν τοσο ενημερωμενοσ βεβαια. Δεν ξερω αν το παιζεις/επαιξες το παιχνιδι, αλλα ακομα και αν καποιος το περιμενε, ειλικρινα δεν πιστευω οτι θα το περιμενε σε αυτον τον βαθμο.

    Quote Originally Posted by james9 View Post
    Από περιέργεια valkyre τι λεβελ ήσουν όταν τελείωσε;

    Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    45 νομιζω. Ξαναλεω, μετα απο καποιο σημειο, εγω δεν θεωρουσα σωστο να κανω τα στραβα ματια και να επιστρεψω στον ανοικτο κοσμο. Η ιστορια σε κανει να νιωθεις οτι ξεκιναει ενα τρομερο roller coaster που δεν πρεπει να σταματησεισ αλλιως θα χασεις το ολο feeling. Και φυσικα δεν εχει καμμια σχεση με ολα αυτα δυστυχως διοτι η εκτελεση ειναι πολυ κακη. Ουτε καν μετρια.

  23. #1580
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Εγω δεν το περιμενα, σιγουρα δεν ημουν τοσο ενημερωμενοσ βεβαια. Δεν ξερω αν το παιζεις/επαιξες το παιχνιδι, αλλα ακομα και αν καποιος το περιμενε, ειλικρινα δεν πιστευω οτι θα το περιμενε σε αυτον τον βαθμο.
    Δεν ξέρω αν είμαι πιο ενημερωμένος από σένα, ξέρω ότι σίγουρα δεν έχασες την εμπιστοσύνη σου στο project στο βαθμό που την έχασα εγώ όταν σούταραν τον Nomura.

    Και ενώ από τότε το βλέπω πολύ επιφυλακτικά, δεν παύουμε να μιλάμε για τα απομεινάρια του versus XIII. Με τρώει η περιέργεια.

    Σε κανένα χρόνο θα το πάρω εγώ που θα έχει τελειώσει/τελειώνει η ανάπτυξη και υποστήριξη του παιχνιδιού. Ευελπιστώ σε καμία Director's Cut έκδοση που θα έχει τα περισσότερα DLC/patches μέσα.


    Το έχω ξαναπεί παλιότερα: για εμένα, το μεγαλύτερο "what if" στο gaming.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •