Page 78 of 91 FirstFirst ... 286874757677787980818288 ... LastLast
Results 1,541 to 1,560 of 1816

Thread: Final Fantasy XV

  1. #1541
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Καθολου δεν με μπερδεψες, ισα ισα ησουν κατατοπιστικοτατος. I see, δεν με χαλαει ετσι οπως το ακουω γιατι οπως ειπες κι εσυ αν τα σπαμαρεις συνεχεια χανουν τη μαγεια τους. Απλα μου εκανε εντυπωση που δεν ειδα καμια αναφορα μιας και ο Ramuh στο episode duscae ειναι απο τα πιο εντυπωσιακα πραγματα που εχω δει σε αυτη τη γενια.



  2. #1542
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Mε παρεσυρες και μπηκα και το ειδα!!! Χαλαλι το spoiler!!!!!!!!!!!!!

  3. #1543
    Member Απαραδεκτος's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Κοζανη (tefra city)
    Posts
    55
    PSN ID
    sakis88
    Name
    Σακης

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Καθολου δεν με μπερδεψες, ισα ισα ησουν κατατοπιστικοτατος. I see, δεν με χαλαει ετσι οπως το ακουω γιατι οπως ειπες κι εσυ αν τα σπαμαρεις συνεχεια χανουν τη μαγεια τους. Απλα μου εκανε εντυπωση που δεν ειδα καμια αναφορα μιας και ο Ramuh στο episode duscae ειναι απο τα πιο εντυπωσιακα πραγματα που εχω δει σε αυτη τη γενια.
    Ναι δυστυχώς δεν το πολυσυζητάνε προφανώς λόγου του μηχανισμού και ποσο σπάνιο είναι να γίνει διαθέσιμο το summon αφού να φανταστείς πολλοί τελειωσαν το παιχνίδι χωρίς να δούνε κάποιο από αυτά in action... όλα αυτά πριν το day one patch όμως.. βεβαια δεν έχω διαβάσει κάτι επίσημο ότι διορθώθηκε το summon rate αλλα πολλοί που παίζουν το παιχνίδι καιρό πριν την κυκλοφορία του και συνεχίζουν και τώρα λένε πως είδαν διαφορα μετά το day one patch... ελπίζω να μην έτυχε απλά.
    Από wow factor που αναφέρεις διάβασα πως είναι εντυπωσιακά όλα και επίσης κάνουν μεγάλη ζημια.. είναι ότι πιο δυνατό έχεις στο arsenal σου δλδ όχι όπως στο ffxii και στο 13 που ήταν meh... απλά πιστεύω δεν δόθηκε πολύ έμφαση λόγο του μηχανισμού που ελπίζω να διορθώθηκε...
    Last edited by Απαραδεκτος; 30-11-2016 at 19:36.

  4. The Following User Says Thank You to Απαραδεκτος For This Useful Post:

    hakoo (30-11-2016)

  5. #1544
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    ο Ramuh στο episode duscae ειναι απο τα πιο εντυπωσιακα πραγματα που εχω δει σε αυτη τη γενια.
    τι να μας πει μωρε το γατακι, αυτο ειναι summon


  6. The Following User Says Thank You to Slay For This Useful Post:

    hakoo (01-12-2016)

  7. #1545
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,246
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Thanks, Δημητρη τα γραφικα σε σχεση με αλλα open world παιχνιδια του ειδους πως τα βλεπεις? Συγκριτικα εννοω...
    Επισης, εχω διαβασει 5-6 reviews απο sites αλλα πουθενα δεν ειδα κατι για τα summons.
    Διαβασα ενα ξερο summons suck απο καποιους στο neogaf αλλα δεν μπορω να καταλαβω γιατι το λενε.
    Για τα γραφικα οπως ειπα πιστευω οτι αν υπολογισω ολα αυτα που κανει η μηχανη του (global ilumination, αριθμος πολυγωνων, εφφε), το animation και ολα τα υπολοιπα, θεωρω οτι ειναι απο τα καλυτερα αν οχι τα καλυτερα. Το παιχνιδι σιγουρα δεν εχει την πολυπλοκοτητα ενος Witcher 3 οσον αφορα τα mechanics του, ομως βρισκεστε απεναντι σε καποιον ο οποιος δεν ηταν πολυ συμπαθης προς αρκετα mechanics του Witcher 3, οπως για παραδειγμα το weapon/armor durability, το υπερβολικο crafting/dismantling system, το σχεδον pointless weapon/armor enchanting και αλλα. Μην παρεξηγηθω, παιχνιδαρα το W3 και επι συνολου 99% καλυτερο του FFXV σαν προιον. Απλα ξεκαθαριζω οτι αν περιμενετε ενα παιχνιδι τοσο "βαρυ" οσο το W3 απο πλευρας gameplay θα απογοητευθειτε. Αυτο δεν σημαινει οτι το FFXV δεν εχει πολλα gameplay mechanics. Τωρα για τα summons δεν ξερω ακομα, δεν εχω συναντησει καποιο.

  8. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    hakoo (01-12-2016)

  9. #1546
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Εγω το πηρα στο One και λογικα το βραδυ θα εχει κατεβει . Αυτο που διαβαζω παντου ειναι οτι στο ps4 ειναι 1080 με προβληματα στο frame pacing ενω στο one 900p αλλα smooth με κανενα προβλημα.

    Και συνδεοντας ολο αυτο με τον πανικο που γινεται τοσο καιρο με τα 4Κ, HDR κλπ θα πω οτι κατα τη γνωμη μου framerate>>>>resolution. Εκει πρεπει να επικεντρωθει η βιομηχανια . Ελπιζω να μην εχει σοβαρα θεματα στο ps4 (@Valkyre, θυμασαι τι τραβηξαμε με το skyrim) , εγω επελεξα one μονο και μονο για το smoothness.

    Spoiler!

  10. The Following User Says Thank You to james9 For This Useful Post:

    mihalis13 (01-12-2016)

  11. #1547
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,246
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by james9 View Post
    Εγω το πηρα στο One και λογικα το βραδυ θα εχει κατεβει . Αυτο που διαβαζω παντου ειναι οτι στο ps4 ειναι 1080 με προβληματα στο frame pacing ενω στο one 900p αλλα smooth με κανενα προβλημα.

    Και συνδεοντας ολο αυτο με τον πανικο που γινεται τοσο καιρο με τα 4Κ, HDR κλπ θα πω οτι κατα τη γνωμη μου framerate>>>>resolution. Εκει πρεπει να επικεντρωθει η βιομηχανια . Ελπιζω να μην εχει σοβαρα θεματα στο ps4 (@Valkyre, θυμασαι τι τραβηξαμε με το skyrim) , εγω επελεξα one μονο και μονο για το smoothness.
    Ξερω τι λες πολυ καλα και συμφωνω, αλλα στην προκειμενη περιπτωση νομιζω επελεξες λαθος Το ΧΒΟΧ1 σπανια χτυπαει 900ρ η αναλυση του, ειναι την περισσοτερη ωρα καπου αναμεσα στα 720ρ-900ρ με το 720ρ πιο συνηθισμενο. Ειναι πολυ θολο δυστυχως. Εκτος απο αυτο το ΧΒ1 εχει και framerate (οχι framepacing) θεματακια (πολυ μικρα) με πτωσεις στις πολεις και σε πολυπλοκες μαχες. Το PS4 δεν εχει τοσο σοβαρα θεματα με το framepacing, το χειροτερο ειναι το HQ του Pro. Πιστευω ομως θα διορθωθει συντομα. Γενικα θα σου προτεινα να το αλλαξεις για την εκδοση PS4 και αν εχεις τοσο μεγαλο θεμα (απολυτως κατανοητο) να κανεις λιγη υπομονη πριν το ξεκινησεις μπας και το διορθωσουν αμεσα.

    ΥΓ: τωρα ειδα που λες οτι το κατεβαζεις. Αρα δεν μπορεις να το αλλαξεις... :/

  12. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    james9 (01-12-2016)

  13. #1548
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    @valkyre

    Δεν εχω θεμα το πηρα και με share στο One οποτε βγηκε πολυ φτηνοτερα, απλα το ανεφερα ως παρατηρηση γενικα στο χαμο με τις αναλυσεις τον τελευταιο καιρο.

    Ναι διαβασα οτι πολλες φορες ειναι sub900p στο One αλλα επειδη επαιξα προσφατα το Mafia και μου βγηκαν τα ματια δε θα αντεχα αλλο παιχνιδι καπακι με προβλημα στα frames. Θα μου πεις ας εκανα υπομονη να το φτιαξουν αφου ετσι κ αλλιως βγαινει Last Guardian απο εβδομαδα αλλα οκ ψηθηκα τι να κανω.

    Spoiler!

  14. #1549
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,246
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by james9 View Post
    @valkyre

    Δεν εχω θεμα το πηρα και με share στο One οποτε βγηκε πολυ φτηνοτερα, απλα το ανεφερα ως παρατηρηση γενικα στο χαμο με τις αναλυσεις τον τελευταιο καιρο.

    Ναι διαβασα οτι πολλες φορες ειναι sub900p στο One αλλα επειδη επαιξα προσφατα το Mafia και μου βγηκαν τα ματια δε θα αντεχα αλλο παιχνιδι καπακι με προβλημα στα frames. Θα μου πεις ας εκανα υπομονη να το φτιαξουν αφου ετσι κ αλλιως βγαινει Last Guardian απο εβδομαδα αλλα οκ ψηθηκα τι να κανω.
    Ναι μωρε σιγα, στην τελικη το ιδιο παιχνιδι ειναι.

    ΥΓ: Το Mafia 3 απο οτι διαβασα νομιζω το εφτιαξαν μετα απο 1 εβδομαδα (ειχε και αυτο framepacing) με πατς και τωρα ειναι κομπλε εντελως. Εχει γινει πολυ της μοδας αυτο το καινουργιο τερτιπι τωρα με το framepacing...

  15. #1550
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Το framepacing ειναι ενα θεμα αλλα θεωρω οτι δεν ειναι τοσο σημαντικο οσο τα framerate drops ας πουμε.
    Για παραδειγμα στο Bloodborne που ηταν τιγκα στο framepacing lag δεν με ενοχλησε σχεδον καθολου.


  16. #1551
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Ναι μωρε σιγα, στην τελικη το ιδιο παιχνιδι ειναι.

    ΥΓ: Το Mafia 3 απο οτι διαβασα νομιζω το εφτιαξαν μετα απο 1 εβδομαδα (ειχε και αυτο framepacing) με πατς και τωρα ειναι κομπλε εντελως. Εχει γινει πολυ της μοδας αυτο το καινουργιο τερτιπι τωρα με το framepacing...
    To Μafia το τερματισα πριν μια εβδομαδα , τιποτα δεν εφτιαξαν. Μονο κατι πολυ χοντρα, κατι αυτοκινητα που πετουσαν , κατι αποστολες που δεν εμφανιζοντουσαν και δεν μπορουσες να προχωρησεςι κλπ. Το framerate του ηταν σταθερα 25 και κατω και αν οδηγουσες και εστριβες αποτομα σου εβγαιναν τα ματια .

    Spoiler!

  17. The Following User Says Thank You to james9 For This Useful Post:

    Valkyre (01-12-2016)

  18. #1552
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,246
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Aς πω μερικες ακομα κουβεντες για το παιχνιδι.

    Το design του θα διχασει, τωρα καταλαβαινω τι εννοει ο κοσμος απο αυτο, αλλα ειναι συνειδητη επιλογη των δημιουργων αυτη, με οτι αυτο συνεπαγεται για τον καθενα μας. Προσπαθουν να περασουν το feeling ενος roadtrip, ενος μεγαλης εκτασης κοσμου που ανταποκρινεται πιο ρεαλιστικα στην πραγματικοτητα. Με αυτο εννοω οτι το παιχνιδι εχει μεγαλες αποστασεις, μεγαλες πεδιαδες, μεγαλες εκτασεις γης, οι οποιες δεν ειναι τιγκα στην ανθρωπινη παρεμβαση. Για πχ, στο W3 οπου και αν βρισκεσαι στον πολυ μεγαλο επισης χαρτη του, καπου θα δεις ενα τοποσημο, μια ανθρωπινη παρεμβαση στο περιβαλλον (σπιτι, καλυβα κλπ).

    Το FFXV δεν ειναι ετσι. Θελει να σου δωσει την αισθηση οτι εισαι εξω απο την πολη, στη φυση, σαν να εχεις σταματησει το αυτοκινητο σου στην Εθνικη οδο απανω και να αρχισεις να εξερευνεις ενα περιβαλλον που δεν εχει ιδιαιτερη ανθρωπινη παρεμβαση. Αυτο πολλους θα τους χαλασει πιστευω. Δεν ειναι φυσικα οτι δεν εχει τοποσημα ο χαρτης, προφανως και εχει και μαλιστα αρκετα. Αλλα οι αποστασεις πραγματικα ισως κουρασουν καποιους. Υπαρχουν mechanics για να πηγαινεις γρηγορα εκει που θες και απαξ και ανακαλυψεις ενα μερος κανεις return και fast travel ανεξαρτητα απο το που βρισκεσαι. Οποτε οσοι βαριεστε υπαρχει λυση.

    Απο την αλλη εγω, παροτι στην αρχη μου φαινοταν κι εμενα παραξενο, εχω αρχισει και το εκτιμω. Σου βγαζει το παιχνιδι πραγματικα την αισθηση του road trip. Εχθες εφτασα στην πρωτη πολη και η διαδρομη με το αυτοκινητο προς την πολη αυτη ηταν απλα εκπληκτικη. Γι αυτο που θελουν να κανουν, το design ειναι πολυ καλο.

    Τα πιο βαρια μειονεκτηματα του τιτλου αυτη τη στιγμη ειναι 3:

    1) Η μουσικη επενδυση εχει μερικα εκπληκτικα κομματια, αλλα...παιζει παρα πολυ σπανια ρε παιδια... εχουν κανει φοβερη μαλακια με αυτο το πραγμα.... νομιζω στηριζονται παρα πολυ στο MP3 player που δινουν στον παικτη το οποιο εχει soundtrack απο ολα τα παιχνιδια FF (και οχι μονο) αλλα δεν ειναι πραγματα αυτα.

    2) Το targeting system ειναι εγκληματικο... ειλικρινα δεν ξερω γιατι μας κανουν την ζωη τοσο δυσκολη. Ενα κουμπι χρειαζεται που να εχει ενα toggle on/off. Οχι η αηδια που ισχυει τωρα που οχι μονο θελει 2 κουμπια αλλα και η υλοποιηση ειναι χαλια...

    3) Τα περισσοτερα side quests εχουν να κανουν με fetch quests (σκεφτειτε Dragon Age Inquisition), τα οποια ομως απο οτι φαινεται στοχο εχουν να σε οδηγησουν σε σημεια του χαρτη ενδιαφεροντα. Με λιγα λογια η δικαιολογια για να πας ειναι ως επι το πλειστον ανουσια, το reward της ανακαλυψης ομως υπαρχει.

    Ειμαι αρχη Chapter 3 btw.

  19. The Following 8 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    dimagic (01-12-2016),hakoo (01-12-2016),james9 (01-12-2016),kostasb13 (01-12-2016),muku (02-12-2016),panos74gr (03-12-2016),PDS (01-12-2016),spartan (01-12-2016)

  20. #1553
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Η διαφορά πάντως μεταξύ των ps4 και one δεν είναι μόνο στην ανάλυση αλλά και σε άλλα πράγματα που αφορούν τα γραφικά. Στο συγκεκριμενο παιχνιδι, σε αντιθεση με την μεγαλη πλειοψηφια των παιχνιδιων υπαρχει διαφορα στα γραφικα πέραν της αναλυσης, οχι μεγαλη βεβαια αλλα υπαρχει.Δείτε πχ το συγκριτικό του IGN. Και όπως είπε ο valkyre, στο one είναι ξεκαθαρα πιο θολό.
    Η γνώμη μου είναι οτι όποιος έχει και τις δύο κονσόλες καλύτερα να επιλέξει την εκδοση στο ps4.
    Last edited by kostasb13; 01-12-2016 at 14:17.

  21. #1554
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    FFXV ‘Yosuke Matsuda Boss Battle’ planned as downloadable content + new game plus

    Τον Wada ή τον Toriyama θα το καταλάβαινα.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  22. #1555
    Advanced Member Omega's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Athens
    Posts
    482
    PSN ID
    Omegakious
    Name
    Αλέξανδρος

    Default

    Εχω προσέξει και μερικά άλλα bugs.
    1) Όταν θελεις να καβαλήσεις το chocobo, πρέπει επι της ουσίας να χοροπηδήσεις δίπλα του μέχρι να πετύχεις την εντολή "mount". Δηλαδή δεν πιάνει με το πρώτο μερικές φορές.
    Αυτό ισχύει και με μερικά quest items που έχουν σε μερικους vendors και ακολουθείς questlines. Θα φανεί περίεργο έτσι οπως το λέω αλλα πρέπει να είσαι σε πολύ συγκεκριμένη οπτική γωνία για να "κοιτάξει" ο Noctis το item ή τον vendor/npc και να κάνει Interact με το quest/item.
    2) Όταν πας να κάνεις camp ή να κοιμηθείς κάπου το summary screen σου λέει κάποια στοιχεία, πχ πόσες μέρες βόλταρες απο το προηγούμενο μέχρι αυτο το camp αλλά για να προχωρήσει απο αυτή την οθόνη πρέπει να ψιλο spammarεις to X κανα 2-3 φορές. Το ίδιο το έχω παρατηρήσει και στα εστιατόρια.
    3) Ενώ μου αρέσει πολυ το σύστημα μάχης, πρέπει να κάνουν κάτι με το lock on target...Δεν μένει locked on σε συγκεκριμένο target (ή εγώ κάνω κάτι λάθος), παρά lockάρει στο Mob που έχεις στον οπτικό σου ορίζοντα μέχρι πάλι να αλλάξεις προοπτική και να αλλάξει το Lock σε αλλο Mob.

    Παρόλαυτα, συμφωνώ με τα περισσότερα που λέει και ο Valkyre και δεν χορταίνω το παιχνίδι.




  23. The Following User Says Thank You to Omega For This Useful Post:

    Valkyre (02-12-2016)

  24. #1556
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,246
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Omega View Post
    Εχω προσέξει και μερικά άλλα bugs.
    1) Όταν θελεις να καβαλήσεις το chocobo, πρέπει επι της ουσίας να χοροπηδήσεις δίπλα του μέχρι να πετύχεις την εντολή "mount". Δηλαδή δεν πιάνει με το πρώτο μερικές φορές.
    Αυτό ισχύει και με μερικά quest items που έχουν σε μερικους vendors και ακολουθείς questlines. Θα φανεί περίεργο έτσι οπως το λέω αλλα πρέπει να είσαι σε πολύ συγκεκριμένη οπτική γωνία για να "κοιτάξει" ο Noctis το item ή τον vendor/npc και να κάνει Interact με το quest/item.
    2) Όταν πας να κάνεις camp ή να κοιμηθείς κάπου το summary screen σου λέει κάποια στοιχεία, πχ πόσες μέρες βόλταρες απο το προηγούμενο μέχρι αυτο το camp αλλά για να προχωρήσει απο αυτή την οθόνη πρέπει να ψιλο spammarεις to X κανα 2-3 φορές. Το ίδιο το έχω παρατηρήσει και στα εστιατόρια.
    3) Ενώ μου αρέσει πολυ το σύστημα μάχης, πρέπει να κάνουν κάτι με το lock on target...Δεν μένει locked on σε συγκεκριμένο target (ή εγώ κάνω κάτι λάθος), παρά lockάρει στο Mob που έχεις στον οπτικό σου ορίζοντα μέχρι πάλι να αλλάξεις προοπτική και να αλλάξει το Lock σε αλλο Mob.

    Παρόλαυτα, συμφωνώ με τα περισσότερα που λέει και ο Valkyre και δεν χορταίνω το παιχνίδι.
    To 1 + 2 δεν μου συμβαινουν εμενα. Δηλαδη δεν χρειαζεται να χοροπηδαω για να εμφανιστει η εντολη mount. Ουτε στο camp σπαμαρω το Χ, 1 φορα το παταω. Το 3 απο την αλλη ισχυει πεεεεερα για περα....

  25. #1557
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Το 3 είναι ίσως το πιο ηλίθιο πράγμα στο σύστημα μάχης. Δεν μπορώ να καταλάβω πως η ομάδα που έχει δουλέψει πάνω στα KH έκανε τέτοια πατάτα.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  26. #1558
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,246
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Lnds500 View Post
    Το 3 είναι ίσως το πιο ηλίθιο πράγμα στο σύστημα μάχης. Δεν μπορώ να καταλάβω πως η ομάδα που έχει δουλέψει πάνω στα KH έκανε τέτοια πατάτα.
    Κι εγω πραγματικα απορρω... οπως και για την καμερα που δεν εξαφανιζει τα αντικειμενα που εμποδιζουν την οραση σου. Πραγματικα δεν το επαιξαν το παιχνιδι?Ή μαλλον οταν το επαιξαν, τοσα χρονια τωρα, δεν ειδαν οτι υπαρχει προβλημα? Μου φαινεται αδιανοητο οτι δεν εκαναν κατι στοιχειωδες για να το φτιαξουν. Ουτε dev B διαλογης δεν κανει τετοια πραγματα...

  27. #1559
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,246
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Τελειωσα το παιχνιδι πριν λιγο.

    εγραψα τις εντυπωσεις μου μεχρι το chapter 6-7 και ηταν οι ειλικρινεις εντυπωσεις μου.

    Παιζοντας ομως το υπολοιπο παιχνιδι, θεωρω οτι δεν μπορω να αγνοησω και συνναμμα να ΠΙΣΤΕΨΩ οτι αυτο το παιχνιδι πυ δεν ξερω κι εγω τι budget εχει, κυκλοφορησε οπως κυκλοφορησε.

    Το campaign ειναι ενα κακογουστο αστειο. Ενα ανεκδοτο. Ειναι κακογτιαγμενο πασαλλειμα με ενα καρο γεγονοτα τα οποια συμβαινουν μακρια απο την οπτικη σκοπια του χαρακτηρα (DLC οεο) , η πλοκη ειναι nonsensical εντελως, οι χαρακτηρες και τα κινητρα πανε περιπατο η σκηνοθεσια τραγικη και δεν ξερω ποσα αλλα μπορω να γραψω... μου χαλασε την διαθεση το παιχνιδι ολο το σαββατοκυριακο απιστευτο που το λεω για παιχνιδι αυτο, πρωτη φορα μου συμβαινει! Δεν κανω πλακα. Καλυτερα να ειχαν αφησει σκετο το open world monster hunting και να το διαφημιζαν ετσι.

    Τι να πω δεν ξερω πραγματικα απορρω πως ο Τabata και η ομαδα του κυκλοφορησαν αυτο το πραγμα ετσι. Τουλαχιστον το XIII ηταν τιμιο ως προς την ιστορια που ηθελε να πει.

    Και προσεξτε οτι αυτη τη στιγμη αναφερομαι στο campaign του XV, εχει και αλλα gameplay related θεματα που οκ τα αγνοεις μετα απο καποιο σημειο αλλα ειναι να απορρεις πως το κυκλοφορησαν με τετοια προβληματα...(καμερα, lock on κλπ)

    Σορρυ για το καταθληπτικο μηνυμα αυτο παιδια αλλα ειλικρινα ξενερωσα με το παιχνιδι οσο ελαχιστες φορες στο gaming. Και μονο η σκεψη τι θα μπορουσε να ειχε κανει αυτο το παιχνιδι με ανατριχιαζει. Ανταυτου ειναι η απογοητευση της γενιας...

    Κατα την γνωμη μου δεν αξιζει τις βαθμολογιες που πηρε.

    Και τωρα; που παει το FF απο εδω και μπρος; H SE ελεγε οτι αυτο ειναι το τελευταιο τους στοιχημα. Ισως τα παει καλα σε πωλησεις αλλα με βαρια καρδια πλεον μπορω να πω οτι η SE και γενικα η ιαπωνικη βιομηχανια ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ να εκσυγχρονιστει οπως η Δυση. Οι τυποι εχουν μεινει πισω δεκαετιες (δεν υπερβαλλω) σε καποια θεματα σε σχεση με παλαιοτερα. Ειναι αδιανοητο κι ομως αληθινο.


  28. The Following 2 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    james9 (04-12-2016),teras1 (04-12-2016)

  29. #1560
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Δημητρη, με "στεναχωρησες" τωρα... Και πηρα το παιχνιδι πριν 3 μερες σκεπτομενος πως, επιτελους, θα επαιζα ενα FF που τοσο καιρο περιμενα... Τελοσπαντων... Αρχη ειμαι ακομα, θα το δω κι εγω πως προχωρα.

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •