Page 72 of 91 FirstFirst ... 226268697071727374757682 ... LastLast
Results 1,421 to 1,440 of 1816

Thread: Final Fantasy XV

  1. #1421
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Composing Final Fantasy XV: the story behind the music



    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  2. #1422
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Πολυ ενθαρρυντικο το τελευταιο build υπαρχει εντονη βελτιωση σε ολους τους τομεις...



    Να σημειωσω οτι δεν ειδα ολο το stream οποτε δεν ξερω εαν εχει καποια σποιλερς μεσα... Λιγο που ειδα μου φανηκε οτι ηταν οκ.

  3. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    muku (03-10-2016)

  4. #1423
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Πολυ ενθαρρυντικο το τελευταιο build υπαρχει εντονη βελτιωση σε ολους τους τομεις...



    Να σημειωσω οτι δεν ειδα ολο το stream οποτε δεν ξερω εαν εχει καποια σποιλερς μεσα... Λιγο που ειδα μου φανηκε οτι ηταν οκ.
    Και μιλαμε και για την εκδοση του xbox one να τρεχει σε αυτο το βιντεο.Οπωτε τα πραγματα ειναι ακρως ενθαρρυντικα

  5. #1424
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by spartan View Post
    Και μιλαμε και για την εκδοση του xbox one να τρεχει σε αυτο το βιντεο.Οπωτε τα πραγματα ειναι ακρως ενθαρρυντικα
    Ναι, αν σκεφτεις οτι αυτο ηταν το build της Gamescom:



    Και τωρα ειναι αυτο:




    Βλεπεις μια χαοτικη διαφορα (draw distance, vegetation κλπ)

  6. The Following 2 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    dimagic (09-10-2016),spartan (04-10-2016)

  7. #1425
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Δεν ξερω ρε γαμωτο , εχουν χασει την εμπιστοσυνη μου. Εκτος αυτου εχω μια αισθηση οτι το fantasy στοιχειο , εχει μπει σε 2η μοιρα ή κανω λαθος?

    Spoiler!

  8. #1426
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by james9 View Post
    Δεν ξερω ρε γαμωτο , εχουν χασει την εμπιστοσυνη μου. Εκτος αυτου εχω μια αισθηση οτι το fantasy στοιχειο , εχει μπει σε 2η μοιρα ή κανω λαθος?
    Αυτο αποτελει και δικη μου ανησυχια... λενε οτι οσο προχωραει το στορυ το παιχνιδι γινεται ολοενα και πιο fantasy... τωρα δεν ξερω μενει να δουμε.

  9. #1427
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Σιγουρα η διαφορα ειναι χαoτικη απλα προσωπικα (νομιζω και πολλοι αλλοι) εχω μπερδευτει με ολα αυτα τα διαφορετικα builds και την ανισορροπια του παιχνιδιου στο τεχνικο και οπτικο του κομματι μιας και καθε φορα που το δειχνουν ειναι διαφορετικο. Να μυρισω τα νυχια μου να ξερω πως θα ειναι τελικα το παιχνιδι στην τελικη του μορφη? Οντως, στο συγκεκριμενο stream φαινεται πολυ ομορφο, αλλα θα ειναι ετσι? Μαλλον θα περιμενω να δω το τελικο προιον αφου κυκλοφορησει.
    Επισης, εχουν κανει μια κακιστη διαχειριση στην προωθηση του παιχνιδιου, τα κομματια που δειχνουν ειναι απο αδιαφορα εως βαρετα.
    Την καλυτερη προωθηση την εχουν κανει μεχρι στιγμης (σε μενα τουλαχιστον) το anime brotherhood και η ταινια Kingsglaive και οχι το ιδιο το παιχνιδι. Αυτο τα λεει ολα νομιζω.
    Οσο για το fantasy κομματι του παιχνιδιου, εχω κι εγω καποιες επιφυλαξεις αλλα δεν μπορω να πω οτι ανησυχω. Ο σχεδιασμος των εχθρων, καποια περιβαλλοντα που εχουμε δει στα κλεφτα, τα summons κτλ νομιζω οτι δεν θα αφησουν λειψο το fantasy κομματι. Αλλα με ανησυχουν εμενα, καλλιτεχνικα θεωρω απο οσα εχουμε δει οτι εχει γινει καλη δουλεια.


  10. #1428
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Το νεο build στο PS4. Ειναι πραγματικα σημαντικοτατη η διαφορα απο το build της Ε3. Αυτοι οι μηνες καθυστερησης πραγματικα το αξιζαν και με το παραπανω. Το παιχνιδι και δειχνει πολυ καλυτερα και τρεχει απροβληματιστα απο οτι φαινεται. Μακαρι το αποτελεσμα να ειναι παρομοιο σε ολο το φασμα του παιχνιδιου.


  11. #1429
    Editor Viper's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Athens
    Posts
    4,572
    PSN ID
    kamenos13
    Name
    Κώστας

    Default


  12. The Following User Says Thank You to Viper For This Useful Post:

    muku (09-10-2016)

  13. #1430
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Για εναν αρκετα ανεξηγητο λογο το hype ου εχει ανεβει πολυ επικυνδινα γι αυτο το παιχνιδι... και λεω "ανεξηγητο" διοτι εχω βαθια μεσα μου πολλες επιφυλαξεις και ανησυχιες ως προς το υφος του παιχνιδιου. Παρολαυτα ομως κατι με εχει πιασει και σε συνδυασμο και με τα θετικα βηματα οσον αφορα τον τεχνικο τομεα, περιμενω με αγωνια να δω το αποτελεσμα. Ειναι το οτι απλα θελω να παιξω ενα Final Fantasy και να νιωσω παρομοιο δεος με αυτο που εχω να νιωσω απο το FFX στην ουσια. (καλο το ΧΙΙΙ αλλα καπου χαθηκε αυτο το "κατι") Μπορει η SE να γυρισει πραγματικα σελιδα? Μεγαλο στοιχημα το παιχνιδι παντως και το παραδεχεται και ο Tabata.

  14. #1431
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Για εναν αρκετα ανεξηγητο λογο το hype ου εχει ανεβει πολυ επικυνδινα γι αυτο το παιχνιδι... και λεω "ανεξηγητο" διοτι εχω βαθια μεσα μου πολλες επιφυλαξεις και ανησυχιες ως προς το υφος του παιχνιδιου. Παρολαυτα ομως κατι με εχει πιασει και σε συνδυασμο και με τα θετικα βηματα οσον αφορα τον τεχνικο τομεα, περιμενω με αγωνια να δω το αποτελεσμα. Ειναι το οτι απλα θελω να παιξω ενα Final Fantasy και να νιωσω παρομοιο δεος με αυτο που εχω να νιωσω απο το FFX στην ουσια. (καλο το ΧΙΙΙ αλλα καπου χαθηκε αυτο το "κατι") Μπορει η SE να γυρισει πραγματικα σελιδα? Μεγαλο στοιχημα το παιχνιδι παντως και το παραδεχεται και ο Tabata.
    Ελπιζω να το παρεις day 1 γιατι εγω ναι μεν το θελω αλλα δεν την παταω παλι . Το 13 το πουλησα μετα απο μια βδομαδα δεν αντεξα. Αναμενω εντυπωσεις λοιπον.

    Spoiler!

  15. #1432
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Eμενα να πω την αληθεια με εψησε καπως το Kingsglaive απο την αποψη πως ειδα οτι υπαρχει ενα ωραιο story και καποιο lore απο πισω, φυσικα δεν προκειται να το παρω day one. Θα περιμενω σιγουρα τα reviews και καποιες εντυπωσεις και αν διαβασω καποια πραγματα που θελω παω για αγορα.
    Μακαρι να βγει καλο γιατι οπως λεει και ο Val, θελω να παιξω ενα καλο FF και κυριως κατι Ιαπωνικο μετα απο χρονια που εχω πηξει στην κυριολεξια στην western αισθητικη.


  16. #1433
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Το Polygon επαιξε τα 5 πρωτα chapters (συνολο πανω απο 15 ωρες) και μιλαει με τα καλυτερα λογια...

    http://www.polygon.com/2016/10/19/13...ion-4-xbox-one

    Δεν το διαβασα λεπτομερως γιατι φοβαμαι τα spoilers αν υπαρχουν, αλλα φαινεται να ειναι πολυ δυνατο το αποτελεσμα και στηριζομαι σε αυτο:

    "It’s made Final Fantasy relevant again. They’ve actually done it. I cannot wait to play more."

    Μακαρι να επιβεβαιωθουν οι εντυπωσεις αυτες και απο αλλους κριτικους και gamers.


    UDPATE: Και το Gamepsot και το IGN πολυ θετικες εντυπωσεις επισεις...!

    Gamespot preview: http://www.gamespot.com/videos/five-.../2300-6435232/

    Ign preview: http://www.ign.com/videos/2016/10/19...of-reinvention

  17. The Following 6 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    dimagic (19-10-2016),Dragonpaul (19-10-2016),gRim (19-10-2016),hakoo (19-10-2016),Leon_DiZ (19-10-2016),spartan (19-10-2016)

  18. #1434
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Το Polygon επαιξε τα 5 πρωτα chapters (συνολο πανω απο 15 ωρες) και μιλαει με τα καλυτερα λογια...

    http://www.polygon.com/2016/10/19/13...ion-4-xbox-one

    Δεν το διαβασα λεπτομερως γιατι φοβαμαι τα spoilers αν υπαρχουν, αλλα φαινεται να ειναι πολυ δυνατο το αποτελεσμα και στηριζομαι σε αυτο:

    "It’s made Final Fantasy relevant again. They’ve actually done it. I cannot wait to play more."

    Μακαρι να επιβεβαιωθουν οι εντυπωσεις αυτες και απο αλλους κριτικους και gamers.


    UDPATE: Και το Gamepsot και το IGN πολυ θετικες εντυπωσεις επισεις...!

    Gamespot preview: http://www.gamespot.com/videos/five-.../2300-6435232/

    Ign preview: http://www.ign.com/videos/2016/10/19...of-reinvention


  19. The Following 3 Users Say Thank You to spartan For This Useful Post:

    gRim (19-10-2016),PDS (19-10-2016),teras1 (19-10-2016)

  20. #1435
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Τελικα ισως να υπηρχε θεμα μεταφρασης οσον αφορα στο Pro version:

    http://www.novacrystallis.com/2016/1...phics-ps4-pro/

    Ο Tabata τωρα λεει οτι θα υπαρχει day 1 patch για το Pro που θα βελτιωνει οπτικα το παιχνιδι και αφηνει να εννοηθει περαν της αναλυσης.

  21. #1436

    Default

    Με μπερδεψε αυτο το trailer.



    Αν καταλαβα καλα ειναι cgi/απεικονιση του μελλοντος που πρεπει να αποφευχθει. Φανταζομαι οτι δεν θα δουμε τιποτα απο αυτα στο παιχνιδι. Απλα θα εννοηθουν... ποιος ξερει...

  22. #1437
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by AgentPrinny007 View Post
    Με μπερδεψε αυτο το trailer.



    Αν καταλαβα καλα ειναι cgi/απεικονιση του μελλοντος που πρεπει να αποφευχθει. Φανταζομαι οτι δεν θα δουμε τιποτα απο αυτα στο παιχνιδι. Απλα θα εννοηθουν... ποιος ξερει...
    Εγω θα γουσταρα να υπάρχει και εναλλακτικο τελος αναλογα με τις αποφασεις που θα παιρνεις μεσα στο παιχνιδι

    Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  23. #1438

    Default

    Quote Originally Posted by spartan View Post
    Εγω θα γουσταρα να υπάρχει και εναλλακτικο τελος αναλογα με τις αποφασεις που θα παιρνεις μεσα στο παιχνιδι
    Tα φοβαμαι λιγο τα εναλλακτικα τελη στη συγκεκριμενη σειρα. Ας παρουμε για παραδειγμα το FFX. Ισως το μεγαλυτερο ατου ειναι το τελος που ειχε. Μαζι με το 7 πιστευω οτι ηταν απο τα καλυτερα σε videogame. Δεν μπορω να φανταστω κατι αλλο για το Χ χωρις να το αποδυναμωνει σημαντικα.

    Πιστευω οτι στα παιχνιδια της bioware ταιριαζουν περισσοτερο τετοια τελη για εκει πλαθεις τους χαρακτηρες και σε ενα βαθμο το σεναριο απο την αρχη.Αρα θεωρεις οτι η διαφορετικη καταληξη θα ειναι το φυσικο επακολουθο. Φυσικα δεν το κανουν παντα με την ιδια επιτυχια αλλα προσπαθουν

  24. The Following User Says Thank You to AgentPrinny007 For This Useful Post:

    spartan (27-10-2016)

  25. #1439
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Δεν νομιζω οτι αυτο το trailer εχει την οποιαδηποτε σχεση με την πλοκη και την εξελιξη του παιχνιδιου ουτε θεωρω οτι θα πανε σε επιλογη εναλλακτικου τελους, καθαρα προωθητικο μου κανει για να σκιαγραφησει λιγακι τα διλληματα του Noctis, την σχεση του με την Luna και την ευθυνη του για να μην καταληξει ετσι ο κοσμος.
    Ωραιο trailer, παντως δεν εχουν κανει καθολου καλη δουλεια στο να καταλαβει ο κοσμος λιγα πραγματα για το lore και το story, οποιος δεν εχει δει το anime και την ταινια λογικο ειναι να μην καταλαβαινει χριστο.


  26. #1440
    Rimeldur's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    New Jersey
    Posts
    31
    PSN ID
    Rimeldur
    Name
    Πέτρος

    Default

    Παιδιά εγώ που δεν ασχοληθεί ποτέ με Final Fantasy και δεν έχω ιδέα από lore κλπ, αξίζει να το κοιτάξω; Ή δε θα καταλάβω τίποτα;

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •