Page 5 of 91 FirstFirst 1234567891555 ... LastLast
Results 81 to 100 of 1816

Thread: Final Fantasy XV

  1. #81
    Forum GOD muku's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Tokyo
    Posts
    5,277
    PSN ID
    muku0-400
    Name
    Vladimir

    Default

    Εγώ έφαγα σκάλωμα με το κοστούμι. Στην φωτογραφία που το είδα αληθινό δεν με εντυπωσίασε, αλλά όταν το είδα πάνω στον χαρακτήρα έπαθα πλάκα. Έχει φοβερή γραμμή και κοψίματα. Θα μπορέσω να το βρω πουθενά άραγε?


  2. #82
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by muku View Post
    Εγώ έφαγα σκάλωμα με το κοστούμι. Στην φωτογραφία που το είδα αληθινό δεν με εντυπωσίασε, αλλά όταν το είδα πάνω στον χαρακτήρα έπαθα πλάκα. Έχει φοβερή γραμμή και κοψίματα. Θα μπορέσω να το βρω πουθενά άραγε?
    Ξεκινα με κουρεμα και χτενισμα σαν του πρωταγωνιστη, το κουστουμι ειναι ευκολη υποθεση!Μην ξεχασεις να ποσταρεις και φωτο μολις ολοκληρωσεις το look!

  3. #83
    Forum GOD muku's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Tokyo
    Posts
    5,277
    PSN ID
    muku0-400
    Name
    Vladimir

    Default

    Άργησες, χθες κουρεύτηκα! Ευτυχώς βέβαια τα έκοψα ελάχιστα. Αλλά δεν μπορώ να φανταστώ πως πρέπει να τα κόψω ώστε όταν ξαναμακρύνουν να μπορώ να τα χτενίσω έτσι... Λες να πάω καμιά βόλτα από τον denni να με περιποιηθεί??

  4. #84
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by muku View Post
    Άργησες, χθες κουρεύτηκα! Ευτυχώς βέβαια τα έκοψα ελάχιστα. Αλλά δεν μπορώ να φανταστώ πως πρέπει να τα κόψω ώστε όταν ξαναμακρύνουν να μπορώ να τα χτενίσω έτσι... Λες να πάω καμιά βόλτα από τον denni να με περιποιηθεί??
    Εννοειται!!Denni που εισαι ρε τρελε!Το παιδι θελει να γινει EMO!

  5. #85
    PS4forums Fanatic greekteo's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    0xDEADBEEF
    Posts
    2,529
    PSN ID
    Greekteo
    Name
    Κωνσταντίνος

    Default

    New screens






  6. #86
    Our Japanese Translator PS4forums Addict Avenger_Seraphim's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Athens/Tokyo
    Posts
    2,227
    PSN ID
    Jim_13
    Name
    Ted

    Default

    Βασικα δεν ειναι καινουριες,ειναι αυτες που ειδαμε απο τα σκανς. Βεβαια αυτες ειναι πιο καθαρες οποτε φαινονται κ πιο καλα...
    Θα κανουμε καιρο τωρα να μαθουμε νεα απο το παιχνιδι...εκτος αν στο TGS δειξουν τιποτα αλλο...αν κ αμφιβάλλω.

  7. #87
    Advanced Member freak's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    420
    PSN ID
    tsikibaum

    Default

    Ποτε λετε να το δουμε? Λετε να μας ετοιμαζουν καμια εκπληξη στην TGS? για 2008?

  8. #88
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Εγω παντως δεν πιστευω οτι αυτες οι εικονες ειναι ingame τελικα.Και ο λογος ειναι οι καινουργιες εικονες του FFXIII οι οποιες ΟΝΤΩΣ φαινονται ingame.Καντε λιγο μια συγκριση και θα διαπιστωσετε οτι τα μοντελα του Versus ειναι μακραν πιο λεπτομερη και με πολυ περισσοτερα πολυγωνα απο οτι οι χαρακτηρες του FFXIII.Προσεξτε επισης τα μαλλια , τεραστια διαφορα υπερ του Versus.

    Ολα αυτα σε συνδυασμο με το γεγονος οτι απο αυτα που μας λενε οι developpers το Versus ειναι ακομα σε νηπιακο σταδιο αναπτυξης , αμφιβαλλω πολυ κατα ποσο ειναι in game αυτες οι εικονες.

    Αλλιως , πως γινεται ενα παιχνιδι σε πρωιμο σταδιο αναπτυξης να δειχνει τοσο καλυτερο απο το FFXIII το οποιο αναπτυσσεται πολυ περισσοτερο καιρο?

  9. #89
    Advanced Member Omega's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Athens
    Posts
    482
    PSN ID
    Omegakious
    Name
    Αλέξανδρος

    Default

    Δεν ειναι στα σιγουρα οι ανωθεν In game υλικο.Αντε να ειναι artwork kai captures που να στηριζοντε επανω τους για το τελικο in game αποτελεσμα.Εκτος και αν κανουν τετοια μαγικα και δουμε κατι που θα μας εκπληξει τελειως...Γενικα με την SE διατηρω πλεον τις επιφυλαξεις μου,αλλα δεν με εκπλησει που ειναι αμπαρωμενοι σαν τα καβουρια και δειχνουν πολυ λιγα και συγκεκριμενα πραγματα..
    Ηδη εχουν πεσει στα ματια πολλων φανς τους για την αποκλειστικοτητα,συν του οτι περιμενει ο κοσμος ΠΟΛΛΑ απο αυτους και αν τους απογοητευσουν τοτε δεν θα ειναι το καλυτερο για αυτους.

    Θεωρω το τελικο αποτελεσμα για την εταιρια θα ειναι ισως το μεγαλυτερο στοιχημα που ετυχε ποτε στην ιστορια της.Αν το κερδισουν τοτε θα μπουν σε τελειως αλλο επιπεδο.
    Αν οχι,δεν τους βλεπω καλα.




  10. #90
    PS3forums Fanatic desperate_gamer's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    4,384
    PSN ID
    Desperate_Gamer

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Εγω παντως δεν πιστευω οτι αυτες οι εικονες ειναι ingame τελικα.Και ο λογος ειναι οι καινουργιες εικονες του FFXIII οι οποιες ΟΝΤΩΣ φαινονται ingame.Καντε λιγο μια συγκριση και θα διαπιστωσετε οτι τα μοντελα του Versus ειναι μακραν πιο λεπτομερη και με πολυ περισσοτερα πολυγωνα απο οτι οι χαρακτηρες του FFXIII.Προσεξτε επισης τα μαλλια , τεραστια διαφορα υπερ του Versus.

    Ολα αυτα σε συνδυασμο με το γεγονος οτι απο αυτα που μας λενε οι developpers το Versus ειναι ακομα σε νηπιακο σταδιο αναπτυξης , αμφιβαλλω πολυ κατα ποσο ειναι in game αυτες οι εικονες.

    Αλλιως , πως γινεται ενα παιχνιδι σε πρωιμο σταδιο αναπτυξης να δειχνει τοσο καλυτερο απο το FFXIII το οποιο αναπτυσσεται πολυ περισσοτερο καιρο?
    Μην ξεχνάς ότι το Versus 13 είναι exclusive και το φτιάχνει ο Nomura που συνηθίζει στο να φέρνει το hardware στα όριά του (βλ. Kingdom Hearts σε PS2 και PSP). Στο FF13 μπορεί να μην στόχευαν σε "γραφικάρες". Δεν βοηθάει και το artwork τους ας πούμε.

    Τώρα το Versus δεν ξέρεις πόσο έχουν φτιάξει και τι έχουν κάνει. Προφανώς τα σημεία που ήταν να τα δείξουν στο trailer τα βελτιστοποίησαν σε μέγιστο βαθμό.

    Ο μόνος λόγος που εγώ πιστεύω ότι είναι real-time οι εικόνες είναι γιατί το ξεκαθαρίζει το Famitsu. Έχω απόλυτη εμπιστοσύνη στην Square και στην ομάδα του Nomura, ότι μπορούν να μας εκπλήξουν με τα γραφικά. Άλλωστε μην ξεχνάτε ότι τα ομορφότερα παιχνίδια στο PS2 (είτε με pre-rendered, είτε in-game) ήταν αυτά της Square.

  11. #91
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Κατ' αρχας δεν νομιζω οτι μπορει να πει κανεις με βεβαιοτητα σε ποιο σταδιο αναπτυξης βρισκεται ο τιτλος. Valkyre μπορει να ειναι τοσο απλο οσο φαινεται το πραγμα ρε φιλε, το Versus δλδ να εχει οντως καλυτερα γραφικα. Δεν το βρισκω τοσο απιθανο η εξωπραγματικο.
    Εχει να κανει και με το scale του παιχνιδιου, με δεδομενο οτι το versus δεν θα ειναι τοσο μεγαλο (open world, characters, διαρκεια, περιβαλλοντα) μπορει να τους παιρνει για κατι πιο εντυπωσιακο οπτικα.
    Προσωπικα βρισκω μεγαλες διαφορες αναμεσα στα scans του γνωστου cg trailer και στα προσφατα υποτιθεμενα in game.








    Εκτος αν εχει πεσει απιστευτο downgrade στο cg footage, εγω τουλαχιστον βλεπω σαφεστατες διαφορες. Νομιζω οτι ειναι ρεαλιστικο να μιλαμε για in game footage.

  12. #92
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Προς Desperate , ξαναθετω το επιχειρημα οτι το FFXIII δουλευεται εδω και καιρο , πολυ περισσοτερο απο οτι το Versus , ασε που ο Νομουρα εδιωξε κοσμο απο το Versus για να τελειωσει το Advent Children Complete.

    Επισης , το FFXIII υποτιθεται οτι μεχρι και λιγο πριν την Ε3 ηταν καθαρα exclusive του PS3 , εαν πιστεψουμε τις δηλωσεις της SE.Επισης , μεσα απο ιδιες δηλωσεις της Se , παλι υποτιθεται οτι το FFXIII εξακολουθει να φτιαχνεται για το PS3 και μολις ολοκληρωθει θα δουν τι θα κανουν με το port του 360.

    Προς hakoo , φιλε μου δεν διαφωνω σε αυτο που λες για open world κλπ κλπ.Ομως πραγματικα αμφιβαλλω οτι η SE θα κανει εναν τιτλο spin off να δειχνει πιο ομο0ρφος απο τον κετρικο MAIN τιτλο του Fabula Nova Crystalis , ο οποιος ειναι το FFXIII.Eπισης , αμφιβαλλω εαν θα φτιαξουν ξεχωριστο engine για το Versus.

    Σε καθε περιπτωση μην με παρεξηγειτε , εγω ευχομαι να ειναι 10 φορες καλυτερο απο τις εικονες και απλα να ειμαι λαθος.Αλλα οι διαφορες που βλεπω μεταξυ των in game ειναι τεραστιες.Τα μοντελα του Versus ειναι πολυ μπροστα σε ολους τους τομεις.Μακαρι να ειμαι λαθος.

    Edit: και κατι ακομα , ο Νομουρα ασχολειται με περιπου 5-6 projects αυτη την στιγμη.Νομιζω οτι ειναι υπερβολικα μεγαλος ο φορτος εργασιας του ωστε να δικαιολογει καλυτερο αποτελεσμα με μικροτερη ομαδα.Αφηστε που ο Νομουρα ειναι designer , οχι προγραμματιστης.
    Last edited by Valkyre; 26-08-2008 at 00:56.

  13. #93
    PS3forums Fanatic desperate_gamer's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    4,384
    PSN ID
    Desperate_Gamer

    Default

    Valkyre, ο Nomura είναι designer μόνο στο FF13. Εκεί η δουλειά του έχει τελειώσει. Στα άλλα projects επίσης έχει διαφορετικά πόστα, ενώ στο Versus 13, το Advent Children και στα Kingdom Hearts είναι ο "Kojima" ας το πούμε. Την ποιότητα και την μηχανή γραφικών αυτός την κρίνει. Και είχε πει ότι από το PS3 θέλει να βγάλει όση "δύναμη" μπορεί για το Versus.

    Όσο για το exclusivity, εγώ δεν είπα το αντίθετο. Αλλά δεν σημαίνει ότι όλα τα παιχνίδια και όλοι οι προγραμματιστές στοχεύουν σε φωτορεαλιστικά γραφικά. Το FF13 μπορεί να έχει πιο απλουστευμένα ή καρτουνίστικα γραφικά, ανάλογα με αυτό που θέλουν να βγάλουν. Το Versus επειδή είναι έτσι πιο ώριμο, ίσως να το θέλουν με "ώριμα" γραφικά.

  14. #94
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Valkyre απο τη μια μπορει να εχεις δικιο, απο την αλλη... γιατι οχι? Γιατι να μην ειναι δλδ το Versus πιο ομορφο? Δεν ειναι το κλασικο spin off (ala crisis core η dirge of cerberus) αλλα ενα project στο οποιο εχουν πεσει πολλα χρηματα και πρωτοκλασατα στελεχη. Θα εχει αρκετα μεγαλη διαφορα στον χρονο κυκλοφοριας οποτε δεν αναμενεται να επηρεασει τις πωλησεις του main τιτλου. Γενικα δυσκολευομαι να πιστεψω οτι μια ομαδα αναπτυξης με τοσο υψηλα standards θα μπει σε τετοια διαδικασια. Δεν νομιζω να σκεφτονταν οτι τα visuals πρεπει να ειναι χειροτερα απο του ffx οταν ανεπτυσσαν πχ το kingdom hearts, μαλλον το αντιθετο θα ελεγα.
    Kατα δηλωση των ιδιων των δημιουργων τους, τα projects αναπτυσσονται εντελως ανεξαρτητα το ενα απο το αλλο, ο Νοmura εκανε το character design στο FFXIII και ΤΙΠΟΤΕ αλλο. Aυτο που λεει ο Desperate ισχυει, ο Νomura ειναι ο βασικος designer της SE αλλα σε ορισμενα projects εχει αυξημενες αρμοδιοτητες. Πιο πολυ απο ολα τα αλλα, εμπλεκεται στο Versus.
    Επισης δεν νομιζω οτι χρειαζεται να εχουν διαφορετικη engine για να καταφερουν κατι καλυτερο οπτικα. Ειναι καθαρα θεμα ομαδας.

  15. #95
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Παιδια δεν διαφωνω με αυτα που λετε , απλα το βλεπω διαφορετικα.Και εξηγουμαι.Δυσκολα με πειθει καποιος ο οποιος ασχολειται με 5 projects , και με ια σαφως περιορισμενη ομαδα , οτι μπορει να πετυχει τοσο εκπληκτικα αποτελεσματα στο πρωιμο σταδιο του παιχνιδιου.

    Σωστο αυτο που λες για το engine hakoo.

    Σωστο και αυτο που λες desperate για το ωριμο υφος του παιχνιδιου.Εξαρχης και εγω αυτο πιστευα.

    Παιδια μακαρι να ειμαι λαθος , αλλα σχεδον πριν απο ενα μηνα ακουγαμε οτι η αναπτυξη του versus εχει σταματησει.Βεβαια ηταν ψεμα , αλλα εναι πλεον πολυ αργοι οι ρυθμοι αναπτυξης για να δικαιολογουν τετοια ποιοτητα.Τουλαχιστον στα δικα μου ματια.Μακαρι να ειμαι λαθος...

  16. #96
    Cool Member magus32's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    245
    PSN ID
    ABEBE_LELEKOUA

    Default

    ??? ?????? ??? ? Square ??? ?? ??? ???????????? (?????? ?? ??? ??? ?????) ????? ????????? ??? squaresoft ??? ?? 1994 ??? ????? ?????? ??? ?? ??????????? ?????? ??? (????? ??? ?? FFXII ????) ?????? ??? ?? FFvXIII ??? FFXIII ?? ????? ????? ?????????
    ________
    Og Kush
    Last edited by magus32; 12-02-2011 at 19:16.

  17. #97
    Elite marzel19's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Thessaloniki and Athens
    Posts
    1,131
    PSN ID
    marzel19

    Default

    Εγώ πιστεύω γενικά πως εφόσον το Versus βγει αργότερα θα έχει και βελτιωμένα γραφικά. Όσον αφορά τα συγκεκριμένα scans θα έλεγα πως είναι πιθανό η επιλογή των φωτογραφιών να είναι τέτοια που να ευνοεί το Versus. Επίσης, είναι πιθανό τα scans του Versus να μην είναι και τόσο in-game όσο υποστηρίζεται. Αυτό είναι αρκετά πιθανό για πρώιμο στάδιο τίτλου καθώς μέχρι την ολοκλήρωση πολλά κόβονται και ράβονται (το XIII είναι πιο κοντά στο τελικό στυλ γραφικών).

    The time has come for all of us to go Home! Πλάκωσε κόσμος τελευταία οπότε πρέπει να ξεσκονίσω το summer house.

  18. #98
    Our Japanese Translator PS4forums Addict Avenger_Seraphim's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Athens/Tokyo
    Posts
    2,227
    PSN ID
    Jim_13
    Name
    Ted

    Default

    Μη ξεχνατε οτι η Square-Enix χρησιμοποιει αλλα μοντελα για τα cutscenes και αλλα κατα τη διαρκεια του παιχνιδιου. Οπως στο Kingdom Hearts. Στις σκηνες που μιλανε αλλες φορες εχουν στωμα και αλλες λεπτομεριες και στο παιχνιδι ειναι ενα texture (αν το εχω καταλαβει καλα).Μπορει να ειναι ingame,αλλα σιγουρα τετοια λεπτομερια δεν νομιζω να εχουν...
    Ειχα ασχοληθει στο παρελθον στο πως να κανω extract τα 3D models των χαρακτηρων και βρηκα 2-3 μοντελα για καθε χαρακτηρα. Το καθενα με διαφορετικες λεπτομεριες.Το πιο συνηθες ηταν να αλλαζαν τα κεφαλια,τα χερια και τα ρουχα.

    Βεβαια τωρα ειμαστε στο PS3 και οχι στο 2...θα δειξει.

  19. #99
    Our Japanese Translator PS4forums Addict Avenger_Seraphim's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Athens/Tokyo
    Posts
    2,227
    PSN ID
    Jim_13
    Name
    Ted

    Default

    HD εικονες απο το φαμιτσου




  20. #100
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Βλεποντας τις εικονες αυτες πλεον σε HD , δεν ξερω τι να πω...φαινονται πραγματικα in game...Υπαρχουν πολυγωνα παντου και alliacing σε καποια σημεια!

    Και οπως γνωριζουμε πολυ καλα , alliacing (εστω και σχεδον μηδαμινο) και εμφανη πολυγωνα = με τιποτα CGI.

    Αρα μαλλον πρεπει να βγαλω το καπελο μου και με χαρα να παραδεχθω οτι μαλλον ημουν λαθος!

    Απιστευτο το ποσο πιο λεπτομερη φαινονται οι χαρακτηρες του Versus απο αυτους του FFXIII...πολυ περιεργο!

Page 5 of 91 FirstFirst 1234567891555 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •