Page 33 of 91 FirstFirst ... 232930313233343536374383 ... LastLast
Results 641 to 660 of 1816

Thread: Final Fantasy XV

  1. #641
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Disclaimer:
    Δεν ειμαι troll


    Σε μια περιηγηση στο neogaf επεσα σε ενα thread παρομοιο με το δικο μας σε θεμα συζητησης, δλδ την καθυστερηση κυκλοφοριας του FFVXIII. Πολλες αποψεις εννοειται, οι περισσοτερες (μην πω το 90%) να συμφωνουν οτι προκειται για γελοιοτητα πια (haters κι αυτοι οπως εμεις εδω). Ενα μελος μπηκε στην διαδικασια να βρει ποσα παιχνιδια εχουν κυκλοφορησει απο την SE απο τοτε που ανακοινωθηκε το FFVXIII, ειτε ως developer ειτε ως publisher και ιδου τα αποτελεσματα

    Spoiler!



    Just wow



  2. #642
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    lol για εμενα το versus και η καθυστερηση του αποτελουν πλεον the very definition of EPIC FAILURE!

  3. #643
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Final Fantasy Versus XIII: Nomura Asks For Your Patience…Again



    The newest issue of Game Informer features an interview with Tetsuya Nomura in which he discusses the latest Kingdom Hearts installment for the Nintendo 3DS.
    Whenever Nomura sits down to discuss his current projects the status of a certain action rpg that was announced six years ago usually is raised as well. When asked how Final Fantasy Versus XIII was coming along during the interview, the director had this to say:
    “We would like to ask for your patience on an official announcement for this title. It always takes time when tackling the challenge of doing something completely new, but we are doing our best to bring information to the fans as quickly as we can.
    Your patience is greatly appreciated.”
    It’s been well over a year since the third installment to the Fabula Nova Crystallis Final Fantasy series has been shown to the public.




    Troll level Nomura


  4. #644
    PS4forums Fanatic tnf50's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    アテンス
    Posts
    2,466
    PSN ID
    tnf50
    Name
    Γιώργος

    Default

    ^Αυτο πρεπει να γινει meme

    Υστερα απο τοσο καιρο ελπιζω το versus να μην παθει οτι και το duke nukem(χρονια αναπτυξης-απογοητευτικο αποτελεσμα)

  5. #645
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    χαχαχαχα ναι φιλτατε Νομουρα, οπως τα λες....

    την εχουμε καταβρει με την υπομονη! Τερατα υπομονης γιναμε... τοσο
    , που πλεον I simply dont give a shit! Προσωπικα ετσι.

    Εχει καταντησει τοσο γελοιο οσο δεν παει...

    ΥΓ: το σχολιο του Hakoo θειικο απλα! Δεν με αφηνει και για ρεπ...

  6. #646
    Advanced Member freak's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    420
    PSN ID
    tsikibaum

    Default

    Xαχαχαχαχχαχαχαχαχαχαα!!!!! Το ειδα και εγω χθες. Square-What?? Fail....

  7. #647

    Default

    Trollmura! xD

    Ε, ενταξει το 2013 θα το χουμε σιγα το πραμα εδω περιμεναμε 6 χρονια. Κατι μηνες θα μας πειραξουν?

    Εγω θα κρατησω χαμηλα στανταρ για να ειμαι σιγουρος οτι ΟΤΑΝ βγει να το απολαυσω. Αντε μπας και μπει μπροστα το ΚΗ για καμια κονσολα γιατι καλα τα φορητα αλλα αλλη η ευχαριστιση στην 39HDTV. xD

  8. #648
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Καλα το ΚΗ ειναι αλλο ανεκδοτο... ακομα πιο τραγελαφικο! λολ

  9. #649
    PS4forums Addict personGR's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Ξάνθη
    Posts
    2,248
    PSN ID
    personGR

    Default

    Ακόμα ασχολείται με το vXIII ο Nomura; Απογοητεύομαι, αυτό σημαίνει ότι το πιθανό TWEWY2 πάει ακόμα πιο πίσω

  10. #650

    Default

    Cool story Nomura, need more Dragons.
    Quote Originally Posted by Rob Bricken
    And then there's Hope -- oh, Hope, shown below, the 13-year-old boy who could give Evangelion's Shinji a run for mopiness.

  11. #651

    Default

    Λογικα δεν βλεπουμε το Versus στην E3 γιατι το κρατανε για TGS.(η ετσι θελω να πιστευω)

    Τελος παντων δεν φταιει ο Mr. N αλλα η ΣΕ. Τις προαλλες το ειπε ξεκα8αρα οτι δεν μπορουσε να δωσει πληροφοριες για το game γιατι ο Hashimoto-san δεν τον αφηνε.

  12. #652
    Our Japanese Translator PS4forums Addict Avenger_Seraphim's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Athens/Tokyo
    Posts
    2,227
    PSN ID
    Jim_13
    Name
    Ted

    Default

    "You dont give a shit" Valkyre alla olo to thread einai gemato post pou mas to ypenthimizeis me kathe eukairia oti den se endiaferei xD kati pou den fainetai parepiptontws. K mena den me noiazei pleon, otan einai na vgei tha vgei. Toulaxiston kseroume oti to game einai action rpg, k synexizei na einai. Edw o ueda ksipnouse me diaforetiko orama kathe mera k kathisterei to Last Guardian, ama den efeuge se xeiroteri moira tha itan apo to versus.

    PS sorry gia ta greeklish alla den ginete alliws mias k den exw ypologisti edw.
    Spoiler!

  13. #653
    PS4forums Addict aris13's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,731
    PSN ID
    GOB_BLUTH
    Name
    Άρης

    Default

    Final Fantasy Versus XIII a No Show at E3
    Nomura reaching maximum troll level.

  14. #654
    PS4forums Fanatic tnf50's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    アテンス
    Posts
    2,466
    PSN ID
    tnf50
    Name
    Γιώργος

    Default

    Πιστευω οτι ασχολουμαστε πολυ και χωρις λογο. Ναι OK εκαναν μαλακια στη SE,ναι ελπιζουμε να βγει το 2050 κλπκλπκλπ. Οταν ειναι να βγαλουν πληροφοριες θα βγαλουν. Το 50% του εκκνευρισμου που νιωθουμε οφειλεται στο οτι το αναλυουμε υπερβολικα...

    Καποιο λογο εχουν που δε θα το δειξουν στην e3...δε νομιζω οτι απλα μας τρολλαρουν. Απλα κατι παιχτηκε και δε μας το λενε και προσωπικα i don't give a shit.

  15. #655
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Δεν νομιζω οτι ειναι θεμα υπερβολικης αναλυσης, εκ των πραγματων θα σχολιασεις κατι οταν προκειται για ζωντανο ανεκδοτο της βιομηχανιας και απο τη στιγμη που η ιδια η SE δινει τροφη.
    Και προσωπικα συγνωμη κιολας αλλα ενδιαφερομαι για το project και κυριως ενδιαφερομαι για την νοημοσυνη μου ως καταναλωτης. Δεν προσπαθησα εγω να πουλησω κονσολα στην ε3 του 2006 ανακοινωνοντας ταχα exclusive με fancy trailer για παιχνιδι που δεν υπηρχε καν at the point (νομιζω το παραδεχτηκαν και οι ιδιοι αργοτερα). Δημιουργησαν προσδοκιες, προσωπικα με επηρεασαν στην αποφαση μου να επιλεξω την συγκεκριμενη κονσολα και αναμενω να δω αυτο που υποσχεθηκαν πριν απο 6 χρονια.
    Υπαρχει μια αποψη του στυλ "οποτε θελει θα το κυκλοφορησει, μην ασχοληστε γιατι δεν σας πεφτει λογος", δε πα να το κυκλοφορησει το 2038, εγω μια φορα θα κραζω οποιον υποτιμα την νοημοσυνη μου.
    Last edited by hakoo; 06-05-2012 at 21:51.


  16. #656
    PS4forums Fanatic tnf50's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    アテンス
    Posts
    2,466
    PSN ID
    tnf50
    Name
    Γιώργος

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Δεν νομιζω οτι ειναι θεμα υπερβολικης αναλυσης, εκ των πραγματων θα σχολιασεις κατι οταν προκειται για ζωντανο ανεκδοτο της βιομηχανιας και απο τη στιγμη που η ιδια η SE δινει τροφη.
    Και προσωπικα συγνωμη κιολας αλλα ενδιαφερομαι για το project και κυριως ενδιαφερομαι για την νοημοσυνη μου ως καταναλωτης. Δεν προσπαθησα εγω να πουλησω κονσολα στην ε3 του 2006 ανακοινωνοντας ταχα exclusive με fancy trailer για παιχνιδι που δεν υπηρχε καν at the point (νομιζω το παραδεχτηκαν και οι ιδιοι αργοτερα). Δημιουργησαν προσδοκιες, προσωπικα με επηρεασαν στην αποφαση μου να επιλεξω την συγκεκριμενη κονσολα και αναμενω να δω αυτο που υποσχεθηκαν πριν απο 6 χρονια.
    Υπαρχει μια αποψη του στυλ "οποτε θελει θα το κυκλοφορησει, μην ασχοληστε γιατι δεν σας πεφτει λογος", δε πα να το κυκλοφορησει το 2038, εγω μια φορα θα κραζω οποιον υποτιμα την νοημοσυνη μου.
    Συμφωνω, και γω αλλωστε κραζω τη square γιατι αυτο που εκανε ειναι ο ορισμος του fail. Aπλα πιστευω οτι μετα απο λιγο δεν εχει νοημα. Οκ, τους κραζουμε αλλα κερδιζουμε κατι? Δε λεω, ειναι κατι που μας αφορα ολους αφου μας κοροιδευουν μεσ' τη μαπα μας αλλα το θρεντ εχει καταντησει συζητηση για το ποσο troll ειναι ο Nomura(μιλαω για πολλες σελιδες απο posts).

  17. #657
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Δεν διαφωνω οτι το thread εχει παρει αυτη τη μορφη (κραξιμο-γκρινια και αγιος ο θεος) αλλα αφου εκει το οδηγει απο μονη της η SE με τις επιλογες της το πραγμα τι να κανουμε? Να μην σχολιαζουμε τα νεα? Δλδ τωρα πχ που εσκασε η ειδηση οτι το FFVXIII θα ειναι για 5ο συνεχομενο χρονο noshow στην e3 τι πρεπει να κανουμε ακριβως? Να μην το σχολιασουμε?
    Ε τοτε να το κλεισουμε το thread και να το ανοιξουμε οταν ανακοινωθει η κυκλοφορια του...
    Spoiler!


  18. #658
    PS4forums Fanatic tnf50's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    アテンス
    Posts
    2,466
    PSN ID
    tnf50
    Name
    Γιώργος

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Δεν διαφωνω οτι το thread εχει παρει αυτη τη μορφη (κραξιμο-γκρινια και αγιος ο θεος) αλλα αφου εκει το οδηγει απο μονη της η SE με τις επιλογες της το πραγμα τι να κανουμε? Να μην σχολιαζουμε τα νεα? Δλδ τωρα πχ που εσκασε η ειδηση οτι το FFVXIII θα ειναι για 5ο συνεχομενο χρονο noshow στην e3 τι πρεπει να κανουμε ακριβως? Να μην το σχολιασουμε?
    Ε τοτε να το κλεισουμε το thread και να το ανοιξουμε οταν ανακοινωθει η κυκλοφορια του...
    Spoiler!
    Μα ειναι τοσο fail η SE που αυτο με την e3 ηταν κατα καποιο τροπο αναμενομενο(LOLZ)...Τελοσπαντων ισως να ειμαι καπως υπερβολικος. Θα προσπαθησω απλα να κανω υπομονη

  19. #659
    Advanced Member freak's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    420
    PSN ID
    tsikibaum

    Default

    Guyz, ειναι δυνατον ενα game μετα απο τοσα σκαμπανεβασματα, δειξε gameplay, μη δειξεις, υπαρχει σαν project-την αλλη μπαινει στο ραφι, να ειναι αρτιο και συνεχες??

    Οσα Epic Games εχω παιξει στη ζωη μου, ηρθαν και εμειναν πατώντας δυνατα στα ποδια τους, χωρις να εχουμε gameplay 1 φορα καθε δυο χρονια, μετα σιγη ασυρματου και μετα παλι απο την αρχη. Να πω μερικα παραδειγματα. Grand Theft Auto: Vice City, San andreas, Mass Effect1-2-3, Oblivion, Skyrim(full bugs I know), Final Fantasy X, Devil May Cry Series κλπ Ακομη και ΜΜΟ-World Of Warcraft.

    Πιστευω παμε σε ενα τραγικο Game με αλλαγη επι της αλλαγης για τον Α,Β,Γ,Δ λογο, πες τον Multiplatform, Redesign ή οτιδηποτε αλλο.

  20. #660
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Avenger_Seraphim View Post
    "You dont give a shit" Valkyre alla olo to thread einai gemato post pou mas to ypenthimizeis me kathe eukairia oti den se endiaferei xD kati pou den fainetai parepiptontws. K mena den me noiazei pleon, otan einai na vgei tha vgei. Toulaxiston kseroume oti to game einai action rpg, k synexizei na einai. Edw o ueda ksipnouse me diaforetiko orama kathe mera k kathisterei to Last Guardian, ama den efeuge se xeiroteri moira tha itan apo to versus.

    PS sorry gia ta greeklish alla den ginete alliws mias k den exw ypologisti edw.
    Σοβαρολογεις τωρα? Απωθημενο το ειχες αυτο? Φανηκε...

    Ο Hakoo με καλυψε πληρως... οταν μιλαμε για το ζωντανο ανεκδοτο της βιομηχανιας αυτης της γενιας φυσικα και θα το σχολιασω. Και το οτι δεν δινω a shit αποδεικνυεται επειδη ολος ο κοσμος σχολιαζει καθε φορα που μαθαινουμε κατι "νεο" για το παιχνιδι.

    Το οποιο νεο φυσικα ειναι συνεχεια το ιδιο.... ανυπαρκτο δηλαδη. Το παιχνιδι παντα με ενδιεφερε και το ελεγα συνεχως. Ομως κατεληξε να ειναι το πιο γελοιο φαινομενο της εποχης μας στον χωρο των βιντεοπαιχνιδιων και οταν νιωθω οπως πολυ σωστα και παλι ειπε ο Hakoo οτι μου προσβαλλουν την νοημοσυνη μου με τις δηλωσεις τους Νομουρα και Squarenix , δεν θα κατσω με σταυρομενα χερια να το αφησω ασχολιαστο. Αν μη τι αλλο το "soon" της Squarenix και του Νομουρα ειναι τουλαχιστον ο ορισμος της ειρωνιας. Το soon το δικο τους μαλλον μεταφραζεται σε δεκαετιες ολοκληρες. Οποτε ναι, I dont give a shit στο τι εχει να πει ο Νομουρα και η εταιρεια που τον εκπροσωπει. Γιατι γι αυτο το λεω. Ο λογος τους ειναι για τα μπαζα και το τι εχουν να πουν δεν με αγγιζει πλεον, περισσοτερο με προσβαλλει. Θα πω οτι το παιχνιδι ειναι φοβερο αν οντως ειναι φοβερο? Φυσικα και θα το πω. Ανεξαρτητα ομως απο το ποσο καλο τελικα ειναι ή οχι, για παντα θα ειναι το μεγαλυτερο ανεκδοτο αυτης της γενιας και απειλει πραγματικα να παρει την πρωτη θεση απο τον Δουκα.

    Μου κανει εντυπωση παντως τα απωθημενα που καποιος μπορει να εχει. Βγαλτε τα ολα με την μια παιδια δεν εχω προβλημα κανενα. Και μην ακουσω οτι "και καλα πλακιτσα κανουμε" γιατι ουτε η επιλογη των λεξεων και η συνταξη της προτασης συγκαταλεγεται στο "πλακιτσα", ουτε και η προιστορια μας ηταν γεματη "πλακιτσες" για να μου το πεταξεις ετσι.

    Αν θελεις βγαλε και ολα τα υπολοιπα που εχεις να νιωσεις καλυτερα. Εχω πολλα μηνυματα σε πολλα θρεντ, θα εχεις μπολικο υλικο να ασχοληθεις...
    Last edited by Valkyre; 07-05-2012 at 12:45.

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •