Page 11 of 91 FirstFirst ... 7891011121314152161 ... LastLast
Results 201 to 220 of 1816

Thread: Final Fantasy XV

  1. #201
    PS4forums Fanatic TopGunZ's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Giannitsa-Salonika mia gazia...
    Posts
    2,987
    PSN ID
    ModusAm

    Default

    Κοίτα, από το βδέλυγμα που ήταν το σύστημα μάχης του 12, χίλιες φορές ένα πιο ξεκάθαρα action oriented σύστημα, αλά KH.


  2. #202
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Quote Originally Posted by TopGunZ View Post
    βδέλυγμα

    :hide:

    Νομιζω τα παραλες

    Freak σου απαντησε ο Νικολας, δεν ειναι δυνατον να συγκρινουμε το project αυτο με το Dirge o Cerberus που ηταν ο ορισμος της αρπαχτης, την αρπαχτη ω αρπαχτη κτλ.
    Oι προηγουμενες δουλειες της ομαδας αυτης μιλουν απο μονες τους για το τι μπορουμε να περιμενουμε, εκτος αν δεν σου αρεσε το Kingdom Hearts, τοτε παω πασο. Και το KH ειναι πιο πολυ action απο RPG αλλα δεν το εμποδισε σε τιποτα να ειναι ενα απο τα κορυφαια παιχνιδια της προηγουμενης γενιας.

  3. #203
    Our Japanese Translator PS4forums Addict Avenger_Seraphim's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Athens/Tokyo
    Posts
    2,227
    PSN ID
    Jim_13
    Name
    Ted

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaszax View Post
    Καλα μην συγκρινεις ενα spin off που δημιουργηθηκε για περισσοτερα money απο τους ff vii fans με ενα γνησιο ff game.
    Εκτος απο αυτο το DOC ειναι καθαρα third person shooter χωρις ιχνος ff rpg(τα στατιστικα που ανεβαινουν στο τελος ακθε πιστας δεν κανουν ενα game rpg).Καμια σχεση με hack and slash.
    Ο ιδιος ο nomura ειπε οτι θα ειναι σαν το kingdom hearts το combat system.Αρα θα ειναι action oriented.

    Οσον αφορα το στυλ του DOC που λες οτι θα υπαρχει στο vs,δεν θυμαμαι να το εχει πει πουθενα και ειμαι 100%(αντε 99%) σιγουρος οτι δεν το εχει πει.Αλλα εγω ο ιδιος ελεγα πως θα ηταν ενδιαφερον αν το combat system ειχε την επιλογη να γυριζει σε third person shooter οταν χειριζομαστε καποιο οπλο ή καποιον απο τους δευτερευοντες χαρακτηρες που χρησιμοποιουν μονο guns για οπλα.
    Δεν βλεπω που ειναι το κακο σε αυτο βεβαια.Κανενας δεν περιμενε το ff VS να ειναι copy paste του XIII.Για αυτο υπαρχει το ΧΙΙΙ.

    Και μην ξεχνας το κυριοτερο απο ολα.Δεν εχουμε δει το skill system για κανενα απο τα 2 games.Συνεπως δεν μπορεις να βγαζεις το συμπερασμα οτι δεν θα ειναι rpg ή οτι απλα θα εχει στοιχεια rpg.Καλλιστα θα ελεγα το ιδιο για το ff xiii μετα απο το τελευταιο video.
    Ο nomura ειπε οτι θα ειναι similar του kingdom hearts ονο στο combat system.Απο εκει και περα σταματανε οι ομοιοτητες.
    Συμφωνω απολυτα μαζι σου...

    Και δεν μπορω να καταλαβω γιατι το RPG δεν πρεπει να πηγαινει μαζι με το Action μιας και εχουν βγει τοσοι τιτλοι που ειναι κατω απο το Action RPG genre όπως το Kingdom Hearts.

    ΥΓ: σορυ εγω δεν εχω καποια λεξη για να τη βαλω στις αλλες κλισεις :giggle:
    Spoiler!

  4. #204
    Advanced Member freak's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    420
    PSN ID
    tsikibaum

    Default

    Quote Originally Posted by freak View Post
    Και για να θυμισω σε ολους, το Dirge Of Cerberus ειναι Action Shooter RPG. Καλα κρασια λοιπον (πιο πανω εβαλα Hack n Slash για να τονισω οτι φευγει απο το στυλ του RPG και γινεται Action, με λιγα στοιχεια RPG)
    Απολαυσε και το link...Καθε βασανιστικη λεξη που ακουει στο ονομα Action. η ΜΟΝΗ λεξη που δεν πρεπει να μπαινει στην ιδια προταση με τη λεξη RPG.

    [IMG]file:///C:/Users/405A%7E1/AppData/Local/Temp/moz-screenshot.jpg[/IMG]http://finalfantasyversusxiii.net/final-fantasy-versus-xiii-battle-system.php

  5. #205
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Final Fantasy Versus XIII Development Has 'Really Picked Up' - Square Enix

    Square Enix have said that the development for Final Fantasy Versus XIII has picked up in recent times.

    Speaking in an interview with Xbox-Mag, the developing giants said "development for Final Fantasy Versus XIII has really picked up since we've finished Final Fantasy XIII" and that many of the designers who worked on FFXIII now have their minds set for the projects push for completion.

    The game is currently set to appear on the PlayStation 3. When the game will be released though, is a mystery to anyone at the moment.
    κι ο Θεος βοηθος...μακαρι να ακουσουν τα παραπονα του FFXIII....

  6. #206
    Forum GOD muku's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Tokyo
    Posts
    5,277
    PSN ID
    muku0-400
    Name
    Vladimir

    Default

    Συνέντευξη από το Xbox Magazine? Χμμμ, ελπίζω να είναι τυχαίο, να ήταν γενικότερη συνέντευξη περί XIII και να ρώτησαν και για το Versus. Δεν αντέχω άλλο πετσόκομμα στα παιχνίδια μου για να χωρέσουν στα 3 δισκάκια

  7. #207
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Στη e3 θα ξερουμε οριστικα και για το versus οπως φαινεται. Ο Nomura εχει πει αρκετες φορες οτι ειναι exclusive αλλα με το προσφατο παρελθον ειναι λογικο να ειμαστε επιφυλακτικοι. Υπαρχει και ολη αυτη η μυστικοπαθεια γυρω απο το παιχνιδι που δεν βοηθαει, ανακοινωθηκε πριν σχεδον 4 χρονια το παιχνιδι και δεν εχουμε δει τιποτα ingame, μονο ενα cutscene. Τοο much και κυριως too long.
    Η λογικη λεει οτι θα συνεχισουν στο ιδιο μοτιβο μεχρι να βγει και στη δυση το FFXIII και μετα θα μας δωσουν καποια ψιλα μεχρι την e3 που απ' οτι λεγεται θα παρουσιαστει properly το παιχνιδι.

  8. #208
    PS4forums Fanatic pictorino's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Αττική
    Posts
    3,330
    PSN ID
    pictorino13pao

    Default

    αν είναι multiplatform ας μην έχουμε και μεγάλες προσδοκίες.. βέβαια ο χρόνος ανάπτυξης από τη μία και το σοβαρό ενδεχόμενο να είναι exclusive με προδιαθέτουν για κάτι καλό

  9. #209
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Παντως με βαση τις τελευταιες δηλωσεις?δικαιολογιες την SE για τις πολεις κλπ κλπ , εγω στην θεση σας δεν θα περιμενα τιποτα απο αυτα που προσδοκουμε...linear κατασταση θα ειναι και αυτο...

  10. #210
    PS4forums Fanatic pictorino's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Αττική
    Posts
    3,330
    PSN ID
    pictorino13pao

    Default

    τέτοια λέγε μας πρωί πρωί, αν και δεν έχεις άδικο, δυστυχώς....

  11. #211
    Forum GOD muku's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Tokyo
    Posts
    5,277
    PSN ID
    muku0-400
    Name
    Vladimir

    Default

    Καλά αν είναι exclusive μπορεί ως δια μαγείας οι developers τους να επιτάχυναν το skill τους στο πληκτρολόγιο και το ποντίκι και να δούμε και πόλεις hd Δεν έχουμε ακούσει και πολλά για το παιχνίδι, μόλις βγουν περισσότερα προς τα έξω θα μάθουμε. Αρχικά έλεγαν πως θα είναι πιο action oriented και μετά είπαν ότι θα μοιάζει περισσότερο στα κλασσικά FF απ'ότι το ΧΙΙΙ. Εμένα προσωπικά με μπέρδεψε, αρχικά το είχα στο μυαλό μου σαν ένα νέο Dirge of Cerberus και μετά το γύρισα περίπου σαν ένα Kingdom Hearts. Δεν ξέρω τι θα βγάλουν τελικά μάλλον πρέπει να περιμένουμε για την Ε3, εκεί όλο και κάτι θα ανακοινωθεί.

  12. #212
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Καλυτερα να κραταμε πολυυυυυυ μικρο καλαθι για να μην απογοητευτουμε και βασικα αν οντως ειναι ολα καλα να χαρουμε ακομα περισσοτερο.

    Εγω προσωπικα δεν περιμενω τιποτα το ιδιαιτερο σε σχεση με πολεις κλπ κλπ.Ενα ακομα πιο action FFXIII περιμενω με πιο πολυ hack n slash gameplay elements.

    Ναι το λεω και το πιστευω και ΜΑΚΑΡΙ να ειμαι λαθος!

    Edit: Α επισης, και παλι το λεω και το πιστευω , το FFXIIIVersus δεν θα ειναι PS3 exclusive...oh yes...το engine ειναι ετοιμο για το 3 μηνων port στο 360...have a nice day!

  13. #213
    Member Izamaru's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Northern Hell
    Posts
    64
    PSN ID
    izamaru697
    Name
    Κοσμάς

    Default

    Mιλαμε για μια σειρα παιχνιδιων με το καλυτερο Story ever κ εσεις ασχολειστε με το αν θα εχει πολεις?Εnjoy the game linear or not κ μην γκρινιαζετε για το παρελθον, its called evolution.Κατ'εμε 30 ωρες που χαριζει το παιχνιδι ειναι υπεραρκετες για να σε βαλλουν σε ενα βαθυ στορυ(μιλαω για το ff13) το versus αν ειναι μια απο τα ιδια δεν με ενδιαφερει με ενδιαφερει να γραφει το κουτακι only for playstation εκει οπου ανοικει δλδ.

    Transforming hatred into black strockes.

  14. #214

    Default

    Quote Originally Posted by muku View Post
    Καλά αν είναι exclusive μπορεί ως δια μαγείας οι developers τους να επιτάχυναν το skill τους στο πληκτρολόγιο και το ποντίκι και να δούμε και πόλεις hd
    Μακαρι να ειναι ετσι αλλα εχουν πει οτι ειναι δυσκολο να φτιαξουν πολεις στο ps3 :badpc:
    Παντως πηγες αναφερουν οτι στο ps3 εκτος απο τις πολεις , πολυ δυσκολα σχεδιαζονται καζανακια, οι πιπεριες Φλωρινης και οι αγελαδες σε οιστρο. Αυτα πρεπει να τα προσεξει η SE για να μην εχουμε δυσαρεστες εκπληξεις...

  15. #215
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Izamaru View Post
    Mιλαμε για μια σειρα παιχνιδιων με το καλυτερο Story ever κ εσεις ασχολειστε με το αν θα εχει πολεις?Εnjoy the game linear or not κ μην γκρινιαζετε για το παρελθον, its called evolution.Κατ'εμε 30 ωρες που χαριζει το παιχνιδι ειναι υπεραρκετες για να σε βαλλουν σε ενα βαθυ στορυ(μιλαω για το ff13) το versus αν ειναι μια απο τα ιδια δεν με ενδιαφερει με ενδιαφερει να γραφει το κουτακι only for playstation εκει οπου ανοικει δλδ.
    Αμα λεγεται evolution να εχουμε μια ατελειωτη σειρα διαδρομων σε μια ευθεια, ας βγαλουν εντελως το gameplay και ας το κανουν ειτε ταινια, ειτε βιβλιο...

    FF για εμενα δεν ειναι μονο η ιστορια, ειναι και ο κοσμος, οι λεπτομερειες που κανουν την διαφορα.Οτι ζω και ανακαλυπτω ενα καινουργιο μερος... και χωρις πολεις χωρις τιποτα τετοιο αυτο δεν γινεται...

  16. #216
    Forum GOD muku's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Tokyo
    Posts
    5,277
    PSN ID
    muku0-400
    Name
    Vladimir

    Default

    Quote Originally Posted by Izamaru View Post
    Mιλαμε για μια σειρα παιχνιδιων με το καλυτερο Story ever κ εσεις ασχολειστε με το αν θα εχει πολεις?Εnjoy the game linear or not κ μην γκρινιαζετε για το παρελθον, its called evolution.Κατ'εμε 30 ωρες που χαριζει το παιχνιδι ειναι υπεραρκετες για να σε βαλλουν σε ενα βαθυ στορυ(μιλαω για το ff13) το versus αν ειναι μια απο τα ιδια δεν με ενδιαφερει με ενδιαφερει να γραφει το κουτακι only for playstation εκει οπου ανοικει δλδ.
    Το ΧΙΙ ήταν απογοήτευση και στο story και σε όλα. Το ΧΙΙΙ δεν ξέρω τι ιστορία θα έχει αλλά δεν με πολυαπασχολεί έτσι όπως το έκαναν. Αν το παιχνίδι δεν σε χώνει για τα καλά μέσα στην ιστορία αυτή τότε να την βράσω. Όπως και να έχει το είπες και μόνος σου εβολούσιον. Η εξελικτή πορεία της σειράς πήγε από παράδρομο και τελικά χάθηκε στο δρόμο. Στο μέλλον μπορεί να σκάσει και ένας κομήτης και να αφανιστεί εντελώς το είδος Final Fantasy, ποτέ δεν ξέρεις Μακάρι βέβαια να βγω λάθος γιατί είμαι μεγάλος φαν της σειράς και δεν θέλω να πάει προς τα εκεί

  17. #217
    Cool Member StamatisGian's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Χαλκίδα - Καβάλα
    Posts
    175
    PSN ID
    Steve_G (EU) || StamatisGiann (US)

    Default

    Διαβάζοντας τα posts πιο πάνω και έχοντας το όλο θέμα του FF13 στο "μικροσκόπιό" μου , αν μου επιτραπει η έκφραση, όλον αυτό τον καιρό, αυτό που καταλαβαίνω συνεχώς, και για να πω την αλήθεια όχι μόνο με το FF franchise της Square-Enix, αλλά και με τους περισσότερους τίτλους που βγάζει τα τελευταία ~2 χρόνια, η εμπορευματοποίηση του είδους RPG τα έχει φτάσει σε τέτοιο σημείο. Αρκετά "καινούργια" RPG είναι όσο πάει και λιγότερο ... δεν υπάρχει λέξη γι' αυτό, πως να το πω, το συναίσθημα που είχα όταν ήμουν 12-15 χρονών και έπαιζα το ένα παιχνίδι μετά το άλλο, και "ζούσα" τους κόσμους αυτούς, όπως λέει και ο φίλος Valkyre.
    Φυσικά, ακόμα τα RPG είναι τα αγαπημένα μου παιχνίδια και φυσικά βγαίνουν αρκετοί καλοί τίτλοι κάθε χρονιά (ειδικά στο PC). Όμως, όποιος παίζει RPG εδώ και χρόνια καταλαβαίνει πιστεύω ακριβώς τι εννοώ.

  18. #218

    Default

    Απο τοτε ομως εχουν περασει αρκετα χρονια και εχουμε παιξει πολλα rpg.Ειναι λογικο να μην εχουμε την ιδια διαθεση και τα ιδια συναισθηματα γι αυτα, ανεξαρτητα την πορεια τους.

  19. #219
    Member Izamaru's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Northern Hell
    Posts
    64
    PSN ID
    izamaru697
    Name
    Κοσμάς

    Default

    Quote Originally Posted by StamatisGian View Post
    Διαβάζοντας τα posts πιο πάνω και έχοντας το όλο θέμα του FF13 στο "μικροσκόπιό" μου , αν μου επιτραπει η έκφραση, όλον αυτό τον καιρό, αυτό που καταλαβαίνω συνεχώς, και για να πω την αλήθεια όχι μόνο με το FF franchise της Square-Enix, αλλά και με τους περισσότερους τίτλους που βγάζει τα τελευταία ~2 χρόνια, η εμπορευματοποίηση του είδους RPG τα έχει φτάσει σε τέτοιο σημείο. Αρκετά "καινούργια" RPG είναι όσο πάει και λιγότερο ... δεν υπάρχει λέξη γι' αυτό, πως να το πω, το συναίσθημα που είχα όταν ήμουν 12-15 χρονών και έπαιζα το ένα παιχνίδι μετά το άλλο, και "ζούσα" τους κόσμους αυτούς, όπως λέει και ο φίλος Valkyre.
    Φυσικά, ακόμα τα RPG είναι τα αγαπημένα μου παιχνίδια και φυσικά βγαίνουν αρκετοί καλοί τίτλοι κάθε χρονιά (ειδικά στο PC). Όμως, όποιος παίζει RPG εδώ και χρόνια καταλαβαίνει πιστεύω ακριβώς τι εννοώ.
    1oν τσιμπα ενα ρεπ για το προφαιλ πικ σου Drizzt is the man(the drow elf)!!
    2oν αυτο που λες περι συναισθηματος θα συμφωνισω τα μονα παιχνιδια αυτης της γεννιας τα οποια πραγματικα με αποροφησαν στον κοσμο τους ειναι τα Final fantasy crisis core , the witcher και The legend of Zelda twilight princess.Δυστυχως οσο περνα ο καιρος τα βιντεοπαιχνιδια γινονται εμπορικα καθαρα προιοντα.Ευτυχως ακομα καποιες εταιριες αντιμετοπιζουν τα παιχνιδια ως τεχνη κ storytelling οπως η From,Kojima Productions,Team Ico,Square Enix
    (κατ'εμέ).Να τονισω οτι μονος σου ειπες οτι οταν ησουν 12-15 συγκινουσουν περισσοτερο απο τα παιχνιδια που επαιζες τοτε, μηπως επιδη τοτε ειχες απειρο χρονο κ 0 εγνοιες?Εγω σου λεω πως αν ενα πιτσιρικακι τωρα παιξει το Eternal sonata θα κλαψει κορομηλα κ θα δεθει μαζι του αναπολωντας το αυριο μεθαυριο.
    Δεν παιρνω πισω αυτο που ειπα περι evolution.Evolution ειναι η εξεληξη κ μπορει να ειναι ειτε θετικη ειτε αρνητικη.Το τι τροπη εχει παρει αυτη ειναι καθαρα υποκειμενικη.Για εμενα που απολαμβανω ενα παιχνιδι με τρομερο Story και εξερευνηση χωρις να κατανταει επαναληπτικο κ βαρετο final fantasy 13 is my cup of tea οπως ηταν κ το crisis core.Αν σας αρεσει το final fantasy παιχτε το 13 κ μην ζητατε στοιχεια του 7 αν θελεται non-linear gameplay και town exploration εχουμε σε λιγο καιρο το end of eternity οπως κ υπαρχουν τωρα τα Sacred 2, Oblivion , Star Ocean , Dragon age.
    Προσωπικες αποψεις κ φιλικα προς ολους παντα -Iza

    Transforming hatred into black strockes.

  20. #220
    Advanced Member Babis_ECE's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Πάτρα
    Posts
    380
    PSN ID
    babis200sx

    Default

    Αν και ακόμα δεν μπορώ να εκφέρω άποψη για το XIII, αφού δεν το έχω παίξει, για το Versus περιμένω τα εξής:
    - Να είναι τα γραφικά στο ίδιο επίπεδο (αν όχι και καλύτερα όσο το δυνατόν)
    - Να είναι πολύ μεγάλο σε μέγεθος (αφού λογικά δεν θα υπάρχει πρόβλημα με τον χώρο)
    - Να έχει φοβερό στόρυ με τον Noctis.

    Ελπίζω στην Ε3 να μας δείξουν αρκετά νέα πράγματα.

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •