Page 88 of 98 FirstFirst ... 3878848586878889909192 ... LastLast
Results 1,741 to 1,760 of 1949

Thread: Killzone 2

  1. #1741
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,257
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Παιδια και εμενα γυρω στΑ 15-20 λεπτα εκανε...
    Kαλα η δουλεια που εχουν κανει ειναι τρομερη , ακομα και αν κολλησεις την μουρη σου στην οθονη , δυσκολα βλεπεις jaggies!


  2. #1742
    PS4forums Fanatic pictorino's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Αττική
    Posts
    3,330
    PSN ID
    pictorino13pao

    Default

    στο πηγάδι κατούρησα;

  3. #1743
    Elite marzel19's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Thessaloniki and Athens
    Posts
    1,131
    PSN ID
    marzel19

    Default

    Λοιπόν έπαιξα το demo και έχω να πω ότι ήταν καταπληκτικό. Το μόνο πρόβλημα είναι ότι είναι τραγικά μικρό.

    Πάντως, όπως και να έχει είναι ένα πολύ εντυπωσιακό game. Παντού έχει μικρές λεπτομέρειες οι οποίες κάνουν την διαφορά.

    Ο χειρισμός αρχικά με παραξένεψε (χωρίς να με εκνευρίσει) και τελικά με κατάλληλο configuration πραγματικά το απόλαυσα.

    Θα κάνω ένα διάλειμμα τώρα και θα το παίξω αργότερα.

    The time has come for all of us to go Home! Πλάκωσε κόσμος τελευταία οπότε πρέπει να ξεσκονίσω το summer house.

  4. #1744

    Default

    Παιδιά,όταν λέτε ότι σας δυσκόλεψε ο χειρισμός,εννοείτε το χειρισμό του gameplay ή τα κουμπιά;

  5. #1745
    Member Maxuris's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Τρικαλα
    Posts
    61
    PSN ID
    Maxuris

    Default

    Τα κουμπια !@!
    Playing Uncharted Drake's Fortune:yay:
    Games
    Spoiler!


    Αλλες 20 μερες ....



  6. #1746

    Default

    Τότε μικρό έως ανύπαρκτο το κακό.

    Δεν μπορώ να καταλάβω όμως γιατί επιμένουν εκεί στην guerilla να έχουν κουμπιά εντελώς διαφορετικά από άλλα fps.Θυμάμαι που και στο killzone το πρώτο τα κουμπιά ήταν όντως κάπως...

  7. #1747
    PS3forums Fanatic DarkUSS's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Athens
    Posts
    2,535

    Default

    Όσοι λέτε ότι χρησιμοποιήτε το Alternative 2, πως βολεύεστε να πατάτε L1 (zoum) ενώ κρατάτε το L2 (crouch/cover)? Πώς είναι δυνατόν να μην σκέφτηκαν να βάλουν το crouch στο Ο?

  8. #1748
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by DarkUSS View Post
    Όσοι λέτε ότι χρησιμοποιήτε το Alternative 2, πως βολεύεστε να πατάτε L1 (zoum) ενώ κρατάτε το L2 (crouch/cover)? Πώς είναι δυνατόν να μην σκέφτηκαν να βάλουν το crouch στο Ο?
    Aυτο ειπα και εγω πριν(περιπου).Τωρα για το Ο εχεις δικιο.Μαλλον εκει επρεπε να μπει το crouch.Δεν υπαρχει επιλογη?
    .

  9. #1749
    Αssistant Member Forum GOD NonBorn's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Ραφήνα
    Posts
    7,230
    PSN ID
    nonborn
    Name
    Κωνσταντίνος

    Default

    Εγώ για να είμαι in θα αντιμετωπίσω το θέμα με διαφορετικό τρόπο... Οι δικές μου εντυπώσεις είναι λοιπόν:

    1. Το demo είναι απαράδεκτα μικρό και αυτά δε θα πρεπε να τα λένε demo αλλά interactive video με τόσο λίγο gameplay που μας έβαλαν να παίξουμε..
    2. Πολύ περιορισμένες επιλογές... Μα να μην μπορείς να αλλάξεις δυσκολία στο παιχνίδι ρε παιδί μου... Εδώ το Stranglehold που ήταν και demo και μιλάμε για παιχνίδι δύο ετών είχε δυσκολίες διαφορετικές που σε έβαζαν στο πνεύμα του παιχνιδιού και έπαιρνες γεύση και από το ΑΙ αλλά και από το βάθος του gameplay.
    3. Kαλά controls scheme είναι αυτό??? Αντί να το βάλουν όπως ακριβώς και στο COD4 που είναι γενικά αποδεκτό το πιο πολυπαιγμένο fps μας αλλάζουν τα κουμπιά... Μα γιατί? Να πρέπει να κουραστούμε για να μάθουμε αυτά τα κουμπιά??? Εγώ μια χαρά είχα βολευτεί... Δεν είναι δυνατόν να μην έχει δυνατότητα να βάλεις όποια κουμπιά θέλεις εσύ... Μέχρι και το PacMan στο iPhone έχει δυνατότητα να αλλάξεις controls όπως θες. Απαράδεκτο.
    4. Καλά τι μενού ήταν αυτά... Τρέμανε και κουράζανε τα μάτια μου... Τρομερό αυτό το πράγμα! Δεν είπε κανείς στην GG ότι πρέπει τα μενού να είναι ευανάγνωστα και καθαρά?? Δηλαδή για να διαλέξω ένα mission στο παιχνίδι αργότερα που θα μου το πάρουν δώρο(γιατί εγώ δε το αγοράζω με τόσα -) να μου βγούνε τα μάτια??? Απαράδεκτο!
    5. Α ναι το ξέχασα... Δεν έχει online το demo??? Και που θέλεις κυρία GG να μυρίσουμε εμείς τα νύχια μας για να δούμε αν στο online θα είναι καλό το παιχνίδι και αν θα αξίζει να το παίξουμε??? Demo χωρίς online πλέον δε μπορεί να βγαίνει... Είναι έγκλημα!! Άλλο είναι - για το ΚΖ2 και το demo του...
    6. Μόλις πληροφορήθηκα ότι δεν θα έχει co-op... Καλά είναι δυνατόν ένα παιχνίδι το έτος 2009 να μην έχει co-operative mode??? Μα είναι δυνατόν?? Πως γίνεται να πουλάνε ένα τέτοιο προιόν με τόσο promotion και να λείπει ένα τέτοιο χαρακτηριστικό. Θα έπρεπε να το χαν ήδη έτοιμο και να μας το είχαν δώσει κ αυτό στο demo... Απαράδεκτο....!!!

    Αυτά προς το παρόν... Όταν το παίξω καμία 100αριά φορά ακόμα θα έρθω με πιο εμπεριστατωμένη άποψη... Αυτά είναι οι πρώτες εντυπώσεις...

    Αυτά γιατί όλοι όσοι βαφτίζονται δημοσιογράφοι και "reviewers" μου τα χουν κάνει ΤΣΟΥΡΕΚΙΑ με αυτά που γράφουνε... Καλό λιώσιμο σε όλους : D : D : D
    Ñǿñßöŗň™ is back on business ...

  10. #1750
    Advanced Member Nightwolf's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Elefsina
    Posts
    387
    PSN ID
    dippetas

    Default

    Αυτά όλα δεν τα είδες στην beta γιατί θυμάμαι πώς ήσουν στην beta, και τότε εκθείαζες το παιχνίδι, τώρα γιατί έτσι βρε non ? τι έγινε και άλλαξες 180 μοίρες, κάποτε έλεγες game of the year, τότε τα μενου δεν τα έβλεπες τώρα τα είδες?? :s με φιλικη διάθεση πάντα



    Nightwolf

  11. #1751
    PS3forums Addict gavrosdr's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    planet earth
    Posts
    1,786
    PSN ID
    gavrosdr

    Default

    για μενα το παιχνιδι ειναι ενα αισχος, απο που να ξεκινησω και που να τελειωσω...ελεος ρε guerilla...ελεος






    πλακα εκανα θα καουμε ομαδικως τελος του μηνα......δεν υπαρχει σωτηριαααααααααααα

  12. #1752

    Default

    Έχω την εντύπωση ότι έχει ειρωνικό ύφος.

  13. #1753
    PS4forums Fanatic nikolaszax's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    2,548
    PSN ID
    SOLIDUS-NICK-GR

    Default

    Ρε παιδια γκαβοι ειστε?Ή μισονυσταγμενοι?
    Ενα στοιχειο: Δειτε τα ασπρα γραμματακια κατω απο το post του non....
    http://www.ps3forums.gr/vb/image.php?type=sigpic&userid=1588&dateline=1225298  939

  14. #1754
    PS4forums Fanatic SQP_GR's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    KPHTH
    Posts
    2,765
    PSN ID
    SQP_GR

    Default

    to thema einai me ti psixologia tha paixw to residen pu maresi kai thelo n sxolitho giati me to killzone me vlepo n kegwmai mexri to cod6.popo ti mas filage i soni ,paidia xalara tha pulisi 5 miria kai tha pairimenume se dio xronia to 3to meros pio vetiomeno kai kalitero ,epitelus ena mpravo stin sony pu katafere n vgali ena fps tumbano kai kraxti kai gia na anevi to prestige tis konsolas
    Last edited by SQP_GR; 06-02-2009 at 00:46.

  15. #1755
    Advanced Member atomsk's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    in a box
    Posts
    514
    PSN ID
    atomsk2k

    Default

    βασικά είναι όπως ακριβώς το περίμενα...

    • καλά γραφικά
    • πολύ καλά physics και animations
    • πολυ καλά effects (που καλύπτουν ατέλειες των γραφικών)
    • εξαιρετικός ήχος
    • το προτιμώ σαν ιστορία-σκηνικό-κόσμο απο το gears of war (μιας και τα συκγρίνετε)
    • πάει το fps genre ένα σκαλοπάτι πιο πάνω στο τεχνικό τομέα
    • gameplay μια απ'τα ίδια
    • concept μια απ'τα ίδια

    ένα καλογυαλισμένο (και εννοείται καλοφτιαγμένο) FPS, τίποτα επαναστατικό ή που να με καθηλώνει εμένα προσωπικά.

  16. #1756
    Elite pvinis's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    athina
    Posts
    985
    PSN ID
    pvinis

    Default

    εγω το επαιξα χωρις hud, χωρις crossair και με κουμπια απο τα options σε alternative 2 και ηταν φοβερο. μου αρεσε παρα πολυ. οι κακοι μου εκαναν κατι τσατσιες κλπ.. βεβαια ηταν οντως συντομο.
    η μονη μαλακια ειναι που δεν εχει coop... ειχε τετραπλο στη ΜΑΠΑ το haze... και δεν εχει αυτο?!? ελεος.. παντως αντικειμενικα ειναι ωραιο.

  17. #1757
    Advanced Member MilitaryRaiden's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    363
    PSN ID
    MilitaryRaiden
    Name
    Κωνσταντίνος

    Default

    Εγώ πριν λίγο επέστρεψα από δουλειά, πήγα να το κάνω install - και δεν γινόταν...Error μου 'βγαλε το ρημάδι... Τώρα προσπαθώ να το κατεβάσω και μ'έχει στο περίμενε.
    Mmm!Nice feta...!!!

  18. #1758
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by ps4 View Post
    To παραγγειλε κανεις; Εγω εκανα την προ-πα απο gamezone με 55 ευρω.

    Εκεινη την μερα λεω να κατασκηνωσω αποξω απο το μαγαζι......
    και εγω επισης απο εκει εκανα ενα pre-order σημερα.

  19. #1759
    PS3forums Addict vasses's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Athens
    Posts
    1,469

    Default

    ti einai touto :frog::badpc: to game apla ta spaei , den perimena toso realistiko animation , ta grafika kalitera tou demo epivavaionei tin fimi tou apolita , o neos vasilias ton fps einai edo pleon , to mono thema einai na mathoume to demo an einai apo tin beta tou semtevriou i prosfati kai poso veltiomeni akoma tha doume tin teliki ekdosi


  20. #1760
    PS4forums Fanatic modecris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Πάτρα
    Posts
    4,474
    PSN ID
    modecris
    Name
    Χρήστος

    Default

    Quote Originally Posted by NonBorn View Post
    Εγώ για να είμαι in θα αντιμετωπίσω το θέμα με διαφορετικό τρόπο... Οι δικές μου εντυπώσεις είναι λοιπόν:

    1. Το demo είναι απαράδεκτα μικρό και αυτά δε θα πρεπε να τα λένε demo αλλά interactive video με τόσο λίγο gameplay που μας έβαλαν να παίξουμε..
    2. Πολύ περιορισμένες επιλογές... Μα να μην μπορείς να αλλάξεις δυσκολία στο παιχνίδι ρε παιδί μου... Εδώ το Stranglehold που ήταν και demo και μιλάμε για παιχνίδι δύο ετών είχε δυσκολίες διαφορετικές που σε έβαζαν στο πνεύμα του παιχνιδιού και έπαιρνες γεύση και από το ΑΙ αλλά και από το βάθος του gameplay.
    3. Kαλά controls scheme είναι αυτό??? Αντί να το βάλουν όπως ακριβώς και στο COD4 που είναι γενικά αποδεκτό το πιο πολυπαιγμένο fps μας αλλάζουν τα κουμπιά... Μα γιατί? Να πρέπει να κουραστούμε για να μάθουμε αυτά τα κουμπιά??? Εγώ μια χαρά είχα βολευτεί... Δεν είναι δυνατόν να μην έχει δυνατότητα να βάλεις όποια κουμπιά θέλεις εσύ... Μέχρι και το PacMan στο iPhone έχει δυνατότητα να αλλάξεις controls όπως θες. Απαράδεκτο.
    4. Καλά τι μενού ήταν αυτά... Τρέμανε και κουράζανε τα μάτια μου... Τρομερό αυτό το πράγμα! Δεν είπε κανείς στην GG ότι πρέπει τα μενού να είναι ευανάγνωστα και καθαρά?? Δηλαδή για να διαλέξω ένα mission στο παιχνίδι αργότερα που θα μου το πάρουν δώρο(γιατί εγώ δε το αγοράζω με τόσα -)
    Διάβαζα και έλεγα "οκ,αυτό δεν του άρεσε...χμμ..αυτό δεν τον βόλεψε..." και μόλις έφτασα εδώ,τότε κατάλαβα πως κάτι δεν πάει καλά..!

    Εγώ τα είχα κανονίσει μόλις γυρίσω από την δουλειά να το βρω έτοιμο αλλά κάποια ματσολιά μου έκανε ο μικρός και το βρήκα στο 41%.Θα φάω κάνα δυο ωρίτσες ακόμα με την 1 mb.

    _____________________________________________
    Οι άνθρωποι δεν σταματούν να παίζουνε επειδή γερνάνε.
    Γερνάνε επειδή σταματούν να παίζουνε.

    __________________________________________________

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •