Page 499 of 615 FirstFirst ... 399449489495496497498499500501502503509549599 ... LastLast
Results 9,961 to 9,980 of 12300

Thread: he Official Cinema Thread! ( // )

  1. #9961
    Elite Vicarious's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    963
    PSN ID
    Vicarious_GR
    Name
    Geo

    Default

    ,
    .
    4 .

    "" .
    , .


  2. #9962
    PS4forums Addict Axilleas_GR's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Athens-Nikaia
    Posts
    1,706
    PSN ID
    Axilleas_GR
    Name

    Default

    Άλλο η διαφορετικότητα και τελείως διαφορετικό ότι σου πλασαρω ένα gay ζευγάρι μέσα στη μάπα με φιλάκια και σουξου μουξου ως κάτι το τελείως φυσιολογικό και αποδεκτό.
    Κοινώς και με λίγα λόγια ποσώς με απασχολεί τι βάζει κανείς στο κρεβάτι του (από άντρες, γυναίκες, άλογα , σκυλιά, γατιά, μουλάρια) , είναι δικαίωμα του κιόλας, αλλά όχι ότι όλοι οι υπόλοιποι θα πρέπει να το δεχόμαστε και ως φυσιολογικό και να παρουσιάζεται δημοσίως στο βωμό του σεβασμού προς τη διαφορετικότητα ή από φόβο μη μας κολλήσει κανείς την οποιαδήποτε ταμπελιτσα.

    Στάλθηκε από το SM-J500FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  3. The Following 2 Users Say Thank You to Axilleas_GR For This Useful Post:

    Lefteris_X (03-03-2017),Vicarious (03-03-2017)

  4. #9963
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Χάρηκες εσύ αμέσως Λεωνίδα και έσπευσες να το δηλώσεις ε; Typical new age "free" mind...

    @Vicarious

    Ξαναείδα το τρέηλερ ώστε να εντοπίσω που ακριβώς αναφέρεται ότι ΕΙΝΑΙ για αποίκηση η αποστολή αλλά ΟΧΙ από το πλήρωμα. Δεν σε αμφισβητώ, ειλικρινά όμως στο τρέηλερ, δεν είδα πουθενά αναφορά ότι άλλα άτομα θα αποικήσουν τον πλανήτη.

    Όσο για ένα προηγούμενο ποστ "υπάρχουν μόνο 4 γυναίκες".......ε, τι; Δεν φτάνουν 4 γυναίκες; Για την αρχή;

    Πάντως δεν αντέχω αυτό το force-feed των media να (απο)δεχτώ κάτι που δεν θέλω, με το στανιό κιόλας. Βλέπουμε κανονικά ζευγάρια στο τρέηλερ, βλέπουμε και μπακούρους και τσουπ, γιατί όχι μωρέ, ας έχουμε και δύο άντρες να φιλιόνται. Κακώς. Και γιατί να μην έχει και λεσβίες; Και τρανς; Και ασέξουαλ; Να έχει απ' όλα ο μπαξές. Γιατί το τμήμα μάρκετινγκ γνωρίζει πως θα λάβει περισσότερα εισιτήρια.

    Δεν ξέρω για εσάς κύριοι (και το λέω χωρίς ίχνος ειρωνείας / σαρκασμού), αλλά αυτή η "μόδα" δεν μου είναι καθόλου, μα καθόλου αποδεκτή.

    Carry on.

    Η εποχή που γελούσαμε με το "Κλουβί με τις τρελές" έχει περάσει ανεπιστρεπτί, καθώς αυτό το έργο σήμερα θα θεωρείτο πολιτικώς μη-ορθό.
    Enjoy.
    Προφανως χαρηκα γιατι ο Vicarious οχι μονο δεν πεταξε πατροναριστικα σχολια αλλα καταλαβε και τι ειπα.

    Οπως σου ειπα και πιο πανω λοιπον αλλα σου διεφυγε η λογικη της αποικίας ειναι να στειλεις κάποιους, να ελέγξουν το μερος, να ξεκινησουν την εγκατάσταση και μετα να ερθουν οι άποικοι. Δε μπορουν να στειλουν 200 άτομα και να υπαρχει πιθανοτητα να πεθανουν ολοι. Να πανε και να αρχισουν να γενανε 4 γυναίκες για να γεμισουν μια κοινωνια επισης δεν ειναι λογικό για πολλους λόγους.

    Οσο για τα γνωστα σου προβληματα με την LGBTQ κοινοτητα, το θεμα ειναι οτι κανεις δε νοιαζεται αν σου ειναι ή οχι αποδεκτο.

    Οπως και εσυ δεν θα παρεις την αδεια απο κανενα για να υπαρχεις και να ζεις τη ζωη σου οπως γουσταρεις, ετσι δε θα σου ζητησει κανεις την αδεια να κανεις το ιδιο.

    Προφανώς εσυ εχεις μεινει στο 1978 και νομιζεις οτι η LQBTQ κοινότητα ειναι ενα τσιρκο στερεοτυπων το οποιο ειναι εκει για να σε διασκεδασει οποτε εσυ θες και οταν δεν εχεις ορεξη απλα δεν υπαρχουν. Ε, οι περισσότεροι εχουν καταλάβει πλεον οτι δεν μιλαμε για στερεότυπα και ατομα που βλεπουμε σε ταινίες, αλλα για κανονικους ανθρωπους.


    Οσο για το τι ειναι φυσιολογικο και τι οχι Αχιλλεα, το να φιλας τη γυναικα σου δημοσια σε ανατολικες χωρες απαγορεύεται . Το φυσιολογικό ειναι εντελως υποκειμενικό.
    Spoiler (//) - 100 - = -rep

  5. The Following 2 Users Say Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    Desmond (03-03-2017),panos74gr (04-03-2017)

  6. #9964
    PS4forums Addict Axilleas_GR's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Athens-Nikaia
    Posts
    1,706
    PSN ID
    Axilleas_GR
    Name

    Default

    ......
    !!!!!

  7. #9965
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Axilleas_GR View Post
    gay .
    . -- .
    .

  8. The Following 3 Users Say Thank You to PDS For This Useful Post:

    Leon_DiZ (03-03-2017),panos74gr (04-03-2017),teras1 (05-03-2017)

  9. #9966
    PS4forums Addict Axilleas_GR's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Athens-Nikaia
    Posts
    1,706
    PSN ID
    Axilleas_GR
    Name

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Ειναι λιγο αντιφατικο αυτο. Αν αποδεχεσαι-ουσιαστικα-την διαφορετικοτητα τοτε δεν υπαρχει λογος να σε ενοχλει.
    Καθόλου αντιφατικό. Αποδέχομαι τη διαφορετικότητα και δεχομαι τους γύρω μου χωρίς να τους κρίνω. Σε όλους τους τομείς. Αν το πάρουμε στο κομμάτι της σεξουαλικής ζωής του καθενός, όπως ανέφερα, είναι αναφαίρετο δικαίωμα του καθενός να κάνει ότι τον ικανοποιεί you name it.
    Το τι θεωρώ όμως φυσιολογικό ή όχι, όπως επίσης ανέφερε και ο Λεωνίδας ότι υπόκειται στην υποκειμενική αντίληψη του καθενός, αποτελεί και δικό μου δικαίωμα να το θεωρώ όπως εγώ το αντιλαμβάνομαι.
    Και όχι σώνει και καλά να μου πλασάρεται δημόσια και ντε και καλά να πρέπει να το αποδέχομαι για λόγους political correctness ως φυσιολογικό, επιτρέψτε μου να το αρνούμαι.
    Δεν ενοχλώ κανέναν λέγοντας την άποψη μου απλά και φυσικά δεν ενοχλείτε κανένα εκφράζοντας την αντίθετη άποψη.

    Στάλθηκε από το SM-J500FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Axilleas_GR; 03-03-2017 at 21:13.

  10. #9967
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Posts
    10,683
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    1978; . . . ; ;
    "" ( 80 ..... )

    LBGTQ ( ). ; .

    - - . straight , .
    . .
    , .
    . . , . , .

    2 ( 2 dykes), .
    . . modeling 1990-1997 . . ( , , gay , )

    expose LBGTQ , . ( Deree, )

    , , . LBGTQ . point , , 2017, -- .

    , , political correctness. ; , LBGTQ community , . ( , : "" )........... - "", " ", " ". ; , . " ", @@ . . . .

    , , .

  11. #9968
    PS4forums Addict Axilleas_GR's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Athens-Nikaia
    Posts
    1,706
    PSN ID
    Axilleas_GR
    Name

    Default

    Για να είμαστε και λίγο on topic είναι προφανές ότι colonization δε μπορεί να γίνει από 10 ακόμη και 20 άτομα. Το έδαφος μόνο μπορεί να προετοιμαστεί για το μεγαλύτερο ή τα μεγαλύτερα κύματα αποίκων. Δε θυμάμαι που και πότε ακριβώς είχα διαβάσει πιο είναι το ελάχιστο όριο ανθρώπινου πληθυσμού ώστε σε περίπτωση καταστροφής το ανθρώπινο γένος να έχει ελπίδες να επιβιώσει και με τη πάροδο των ετών να κατορθώσει να ανακάμψει σε αριθμό. Για να μη πω βλακεία διότι δε θυμάμαι, έχω την εντύπωση ότι είναι πάνω από 500 με 1000 άτομα. Δεν είμαι σίγουρος όμως.

    Στάλθηκε από το SM-J500FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  12. #9969
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Posts
    10,683
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    100 .

    , , - 100 ....... . (take it with a grain of salt )

  13. #9970
    PS4forums Addict Axilleas_GR's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Athens-Nikaia
    Posts
    1,706
    PSN ID
    Axilleas_GR
    Name

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    100 άτομα.

    Καθώς οι περισσότεροι που κατοικούμε στις μεγαλύτερες ηπείρους, προερχόμαστε από τους πρωτανθρώπους, μερικές χιλιάδες εξ αυτών άρχισαν ένα μεγάλο ταξίδι-εξερεύνηση και εν τέλει απέμειναν περί τα 100 άτομα.......τα οποία και αναπαράχθηκαν. (take it with a grain of salt καθώς πάνε δεκαετίες που το είχα διαβάσει)
    Ναι, δε θυμάμαι πιο άρθρο είχα διαβάσει ακριβώς. Πάντως σίγουρα πολύ περισσότερα από 8 με 20 άτομα.

    Στάλθηκε από το SM-J500FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  14. #9971
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    1978; . . . ; ;
    "" ( 80 ..... )

    LBGTQ ( ). ; .

    - - . straight , .
    . .
    , .
    . . , . , .

    2 ( 2 dykes), .
    . . modeling 1990-1997 . . ( , , gay , )

    expose LBGTQ , . ( Deree, )

    , , . LBGTQ . point , , 2017, -- .

    , , political correctness. ; , LBGTQ community , . ( , : "" )........... - "", " ", " ". ; , . " ", @@ . . . .

    , , .

    , . . , , ...

    forum , LGBTQ ( ). forum 8000+ (309 ) . , ( ), forum LGBTQ . site.

    . , straight , . " " thread " ", , .

    , forum forum ( ' ).

    IV. (,,service) ( forum ) .
    By agreeing to these rules, you warrant that you will not post any messages that are obscene, vulgar, sexually-oriented, hateful, threatening, or otherwise violative of any laws.
    , ', 2017 " "...

    "" political correctness.

    , forum ('new age "free" mind') / .

    , . "" " political correctness", . ' .
    Spoiler (//) - 100 - = -rep

  15. The Following 2 Users Say Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    chronohill (04-03-2017),Lefteris_X (04-03-2017)

  16. #9972
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Posts
    10,683
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    , new age, , , , ( mental/emotional/awareness ability).

    , .

    , , , .

    , Slay .

  17. #9973
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default



    , cool. , , ( ?) forum.

    Y.. , .

  18. The Following User Says Thank You to Slay For This Useful Post:

    Lefteris_X (04-03-2017)

  19. #9974
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Posts
    10,683
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    , cool.
    ! , ,

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    ( ?) forum.
    ( ), // , "//" .

    Anyway, !!

  20. #9975
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    - .
    Posts
    1,547
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name

    Default

    2017 ""! / .
    " " .
    . ( ),
    ,
    gay .
    straight, bisexual, transexual . "" ( ) , .

    , , , , , , ,
    . . , .

    , , , .
    gay , trailer.
    trailer. trailer .
    ...

    ( ) colony
    . , , , , .
    .
    . . . , , , , .
    .

    FB, selfies, twerking, .
    trailer .

  21. The Following 8 Users Say Thank You to Error Flynn For This Useful Post:

    Axilleas_GR (04-03-2017),hakoo (04-03-2017),Lefteris_X (04-03-2017),Leon_DiZ (04-03-2017),Nikoladim (07-03-2017),panos74gr (05-03-2017),PDS (04-03-2017),teras1 (05-03-2017)

  22. #9976

    Default

    trailer Alien , prometheus . trailer , vs aliens ...

    Spoiler!

  23. The Following 2 Users Say Thank You to AgentPrinny007 For This Useful Post:

    Desmond (05-03-2017),panos74gr (05-03-2017)

  24. #9977
    PS4forums Addict Axilleas_GR's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Athens-Nikaia
    Posts
    1,706
    PSN ID
    Axilleas_GR
    Name

    Default

    Quote Originally Posted by AgentPrinny007 View Post
    Δεν χαρηκα ιδιαιτερα με αυτο που ειδα στο trailer του Alien γιατι περιμενα οτι θα συνεχιζε στ αχναρια της πρωτης ταινιας και για να πω την αμαρτια μου, μου αρεσε αρκετα το prometheus με ολα του τα στραβα και τα αναποδα. Αυτο που καταλαβα λοιπον απο το trailer ειναι οτι θα εχουμε μια απο τα ιδια, πληρωμα vs aliens οπου ο ενας θα κυνηγαει τον αλλον και ολοι μαζι μεταξυ τους...

    Spoiler!
    Πλησιάζει την πρώτη ταινία σαν ύφος (κακά τα ψέματα βέβαια, κανένα Alien δε πρόκειται να φτάσει το κλειστοφοβικο τρόμο του πρώτου) διανθισμένο με τα περιπετειώδη στοιχεία και τη δράση του Aliens, του James Cameron. Κάπως έτσι μου φαίνεται από το trailer. Οι ομοιότητες βέβαια με τη πρώτη ταινία είναι αρκετές. Κατεβαίνουμε σε "άγνωστο" πλανητη, βρίσκουμε ένα εξωγήινο διαστημόπλοιο, το εξερευνούμε, βρίσκουμε τα αυγά, κάποιος γίνεται ξενιστής για το xenomorph και η τρεχάλα ξεκινά. Φυσικά στη ταινία για να έχει σύνδεση με το Prometheus έχουμε τους engineer's, το black ooze καθώς και τα neomorphs.
    Είμαι περίεργος να δω πως θα τα συνδέσουν όλα και αισιόδοξος ότι θα είναι καλύτερη από το Prometheus.


    Στάλθηκε από το SM-J500FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  25. #9978
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Posts
    10,683
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    . , ...

  26. #9979

  27. The Following 5 Users Say Thank You to AgentPrinny007 For This Useful Post:

    Axilleas_GR (06-03-2017),DJTaurus (06-03-2017),Lefteris_X (08-03-2017),Nikoladim (07-03-2017),teras1 (06-03-2017)

  28. #9980
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    T

    Default

    ! ?

  29. The Following 2 Users Say Thank You to Nikoladim For This Useful Post:

    panos74gr (12-03-2017),tonybsg (08-03-2017)

Tags for this Thread

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •