Page 4 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 61 to 80 of 88

Thread: AGE OF CONAN

  1. #61
    PS4forums Fanatic Chill's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Clouds
    Posts
    3,027
    Name
    PanoulisGOSU

    Default

    Και όμως Μένιο το Conan έχει πάρα μα πάρα πολύ καλά γραφικά .
    To ps3 είναι ερωμένη μα το PC επίσημη αγαπημένη!


  2. #62

    Default

    ειναι αποκλειστικα online?Περα απο το να το αγορασει καποιος θελει και συνδρομη?

  3. #63
    Αssistant Member Forum GOD NonBorn's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Ραφήνα
    Posts
    7,230
    PSN ID
    nonborn
    Name
    Κωνσταντίνος

    Default

    Μακριά από τα MMO... Κλείνουν σπίτια
    Ñǿñßöŗň™ is back on business ...

  4. #64
    PS4forums Fanatic Chill's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Clouds
    Posts
    3,027
    Name
    PanoulisGOSU

    Default

    Quote Originally Posted by vadergr View Post
    ειναι αποκλειστικα online?Περα απο το να το αγορασει καποιος θελει και συνδρομη?
    Nαι είναι αποκλειστικά online και έχει montly fee.

    Quote Originally Posted by NonBorn View Post
    Μακριά από τα MMO... Κλείνουν σπίτια

    "Τα τσιγάρα τα ποτά και τα online παιχνίδια έχουν κλείσει τα καλύτερα τα σπίτια......"
    Χρίστος Κυριαζής 2k8 redux
    To ps3 είναι ερωμένη μα το PC επίσημη αγαπημένη!


  5. #65
    Advanced Member mg1980's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Χαλανδρι,Αθηνα
    Posts
    385
    PSN ID
    conan80(GR)MG80GR(US)

    Default

    παιδια,επιτελους το πηρα! το παιχνιδι λεει πολυ..ειναι ακριβως αυτο που περιμενα..αψογα γραφικα και ηχος..το μονο ,προσωπικα που με στεναχωρισε,ειναι οτι δεν δεχονται electon visa ,για να ανανεωσω τη συνδρομη μου,περα απο τις 30 ημερες(δωρεαν).τεσπα,προκειται για ενα απο τα καλυτερα παιχνιδια για τη φετινη χρονια,ανεξαρτητως genre...

    2X PS3 proud owner & XBO360 owner 35 ps3 games and still counting...more games,coming soon...

  6. #66
    Advanced Member Omega's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Athens
    Posts
    482
    PSN ID
    Omegakious
    Name
    Αλέξανδρος

    Default

    Quote Originally Posted by mg1980 View Post
    παιδια,επιτελους το πηρα! το παιχνιδι λεει πολυ..ειναι ακριβως αυτο που περιμενα..αψογα γραφικα και ηχος..το μονο ,προσωπικα που με στεναχωρισε,ειναι οτι δεν δεχονται electon visa ,για να ανανεωσω τη συνδρομη μου,περα απο τις 30 ημερες(δωρεαν).τεσπα,προκειται για ενα απο τα καλυτερα παιχνιδια για τη φετινη χρονια,ανεξαρτητως genre...
    Yπαρχουν και πρωπληρωμενες καρτες χρονου οπως και στο Wow




  7. #67
    Advanced Member mg1980's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Χαλανδρι,Αθηνα
    Posts
    385
    PSN ID
    conan80(GR)MG80GR(US)

    Default

    το ηξερα για τις προπληρωμενες καρτες,φιλε omega..παντως σε ευχαριστω σημειωση, οτι ειναι η πρωτη φορα,που ασχολουμαι με mmo game στο pc.
    2X PS3 proud owner & XBO360 owner 35 ps3 games and still counting...more games,coming soon...

  8. #68
    Senior Member a40ntistos's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Athens
    Posts
    112
    PSN ID
    a40ntistos

    Default

    Καλησπέρα και απο μένα ! Το πήρα το game σήμερα και τώρα γίνεται install..
    Υπάρχει server που έχουνε μαζευτεί όλοι οι Έλληνες ?
    A winner never quits and A quitter never wins..

  9. #69
    Elite wesker's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Athens
    Posts
    598
    PSN ID
    Clopyright
    Name
    Φίλιππος

    Default

    Quote Originally Posted by a40ntistos View Post
    Καλησπέρα και απο μένα ! Το πήρα το game σήμερα και τώρα γίνεται install..
    Υπάρχει server που έχουνε μαζευτεί όλοι οι Έλληνες ?
    Wildsoul...

  10. #70
    Senior Member a40ntistos's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Athens
    Posts
    112
    PSN ID
    a40ntistos

    Default

    Μπήκα τώρα μέσα και παίζω... η αλήθεια είναι οτι είναι λίγο μυστήριο ... φένεται να θέλει αρκετό ψάξιμο...
    A winner never quits and A quitter never wins..

  11. #71
    Advanced Member tlg's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    345
    PSN ID
    TLGEX_GR

    Default

    Εννοειται οτι θελει ψαξιμο και σε λιγο που μπαινουν και τα επαγγελματα θελει ακομη περισσοτερο , αλλα ειναι κατι το οποιο θα το αφομοιωσεις σιγα σιγα ..
    Αλλωστε δεν μιλαμε για παιχνιδι που τελειωνει σε 10 ημερες ... ;-)

  12. #72
    Senior Member a40ntistos's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Athens
    Posts
    112
    PSN ID
    a40ntistos

    Default

    Ναι σωστό αυτό .. μπήκα και στο server που είπατε παραπάνω και σιγά σιγά ξεκινάω το game.. προς το παρών είμαι 5 level και έφαγα πόρτα σε μια πύλη για να μπω γιατί δεν είμαι πρέπον...
    A winner never quits and A quitter never wins..

  13. #73
    Advanced Member tlg's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    345
    PSN ID
    TLGEX_GR

    Default

    Για αρχη να παιρνεις ολα τα ;θεστ που σου δινουν και να κανεις πρωτα τα πρασινα ...

  14. #74
    PS4forums Addict personGR's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Ξάνθη
    Posts
    2,248
    PSN ID
    personGR

    Default

    Chill κανόνησε την πορεία σου, έρχομαι να κατακτήσω τον κόσμο και την εποχή του Conan τέλη Ιουλίου...

  15. #75
    PS4forums Fanatic Chill's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Clouds
    Posts
    3,027
    Name
    PanoulisGOSU

    Default

    Mόνο που εδώ και ένα μήνα έχω κάνει cancel το account μου. Εκτός του περιορισμένου χρόνου μου και της πληθώρας games που έχω στην διάθεση μου το AOC υποφέρει από πάρα πολλά προβλήματα. Ενδεικτικά να σου πω ότι το πιο καλοδουλεμένο τμήμα του παιχνιδιού είναι η αρχική περιοχή της Tortage. Εκεί παθαίνεις ένα ταράκουλο και βιώνεις μια ανεπανάληπτη gaming εμπειρία. Από εκεί και πέρα το παιχνίδι όμως είναι λειψό :/ και δεν σε κρατάει. Επιπλέον όντας hardcore healer σε ότι rpg και αν πιάσω το σύστημα με το οποίο λειτουργεί το βασικό healbot του παιχνιδιού ο priest of Mitra δεν με γεμίζει. Δεν είναι challenging το heal, θα χαρακτήριζα το όλο healing του παιχνιδιού ως κομπάρσο. Πέραν τούτου υπάρχουν αμέτρητα bugs και πολλά από τα καλούδια που μας υποσχέθηκε η funcom είναι ακόμα υπό ανάπτυξη. Δεν με ανησυχεί αυτό, το ίδιο ακριβώς είχα νιώσει και για το wow στις αρχές, το οποίο επίσης είχα παρατήσει μετά το πέρας του δωρεάν μήνα για να επιστρέψω μερικούς μήνες αργότερα και να το λιώσω στον ύψιστο βαθμό :>. Κάτι ανάλογο πιστεύω πως θα συμβεί και με το AOC μιας και η funcom δουλεύει πυρετωδώς τα patches και τα updates. Έχει όλα τα φόντα να πετύχει αλλά πρέπει τα λάθη να διορθωθούν σύντομα γιατί το WotLK έρχεται και όσοι ex-wowers παραβλέπουν τα προβλήματα του τίτλου μέχρι ώρας με την έλευση του expansion του wow θα τρέξουν πάλι πίσω και μετά η κατάσταση ίσως να είναι μη αναστρέψιμη,

    Θεωρώ δεδομένο από μέρους μου ότι ακόμα και αν είμαι στο AOC όταν βγει το WotLK θα επιστρέψω στο wow. Είμαι πανέτοιμος για τρελό κάψιμο αυτό το χειμώνα για τον απλούστατο λόγο ότι σε αυτό το expansion το τελικό boss θα είναι η πιο τραγική φιγούρα (και μεγάλη συμπάθεια μου) του warcraft και ίσως και του gaming γενικότερα, ο Arthas.
    To ps3 είναι ερωμένη μα το PC επίσημη αγαπημένη!


  16. #76

    Default

    Ε ξεκίνησα κι εγώ και είμαι lvl14. Παίζω Tempest of Set ετσι για να αλλάξω λίγο από τον Warlock (main) τον Warrior και τον Mage στο WOW.

    Να πω την αλήθεια δεν έχω εντυπωσιαστεί όπως όταν ξεκίνησα το WOW (6 μήνες αφού είχε βγει) αλλά θα προχωρήσω και θα κρίνω αργότερα.

    Θα ήθελα και όλα τα addons που είχα στο WoW αν ήταν δυνατόν αλλά μόνο που το σκέφτομαι να ξαναστήσω interface φρικάρω (άντε ψάχνε).

    Τέλος το πρόβλημα μου είναι ότι είναι αργό αλλά το τρέχω σε 2560χ1600 2χΑΑ (και ΟΛΑ στο MAX - ότι έχει, distances, shadows, grass, etc). Σε μερικά σημεία πέφτει στα 12-15 fps και σε άλλα χτυπάει 35-40.

    Σκέφτομουν αναβάθμιση αλλά αποφάσισα να περιμένω γιατί βγαίνει πολύ πράμα μέχρι το τέλος του χρόνου. Το πολύ πολύ να ρίξω λίγο το view distance και τα shadows.
    Επίσης μου τρέχει πολύ πιο σταθερά στα Vista 64bit απ'ότι στα XP με 4GB μνήμης. Μόλις τα XP καβαλήσουν τα 2.75 ΜΒ χρήση μνήμης αρχίζουν τα crash.

  17. #77
    PS4forums Fanatic Chill's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Clouds
    Posts
    3,027
    Name
    PanoulisGOSU

    Default

    Είναι προγραμματιστικό πρόβλημα τα χαμηλά frames και όχι hardwarικό. Θα το βελτιώσουν με τον καιρό και αυτό, διότι με την υπάρχουσα κατάσταση τα sieges είναι ανέφικτα.

    Διαφωνώ ωστόσο ως προς την σύγκριση wow και aoc στα αρχικά levels. Το aoc είναι ένα από τα πιο εντυπωσιακά παιχνίδια στα αρχικά levels σε αντίθεση με το wow που στην αρχή είναι μούφα. Εκτός πια αν σου αρέσει να σκοτώνεις wolfs, murlocs και kobolds lol !!!!

    JARGON, U NO TAKE CANDLE!!!!!!!!xaxaxaxa :rofl:
    To ps3 είναι ερωμένη μα το PC επίσημη αγαπημένη!


  18. #78
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Leeeeeeerrrrroyyyyyy.......

  19. #79

    Default

    Quote Originally Posted by Chill View Post
    Είναι προγραμματιστικό πρόβλημα τα χαμηλά frames και όχι hardwarικό. Θα το βελτιώσουν με τον καιρό και αυτό, διότι με την υπάρχουσα κατάσταση τα sieges είναι ανέφικτα.

    Διαφωνώ ωστόσο ως προς την σύγκριση wow και aoc στα αρχικά levels. Το aoc είναι ένα από τα πιο εντυπωσιακά παιχνίδια στα αρχικά levels σε αντίθεση με το wow που στην αρχή είναι μούφα. Εκτός πια αν σου αρέσει να σκοτώνεις wolfs, murlocs και kobolds lol !!!!

    JARGON, U NO TAKE CANDLE!!!!!!!!xaxaxaxa :rofl:
    Xaxaxaxax! Όντως γελοίοι οι murlocs! Μα γι'αυτό και το συνεχίζω μάλλον το διατύωσα λάθος στην ουσία έχω επηρεαστεί από τα διάφορα σχόλια και ίσως μου χάλασε την ατμόσφαιρα αλλά και γραφικά καλύτερα έχει (10 φορες) και πολύ πιο σοβαρό είναι. Αλλά δεν ξέρω κάτι δεν μου κάθεται, μάλλον το ότι είμαι low level και μετα από epic warlock (πριν τα nerfs) που δεν πέθαινε με τίποτα μου φαίνομαι μικρός και αδύνατος. Θα ανέβω απόψε όσο μπορώ να πάρω κανα spell να δω τι γίνεται παρακάτω. Επίσης το Auction House κάπως με προβλημάτισε αλλά εδώ δεν έχω auctioneer.

    Όπως είπα θα το παίξω μέχρι να βαρεθώ αλλά τώρα που έχω λίγο χρόνο δεν ξέρω τι να πρωτοπαίξω (ήρθε και το MGS4 από blahdvd.

  20. #80
    Cool Member NitemareGR's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Heraklion-Hania
    Posts
    148
    PSN ID
    NitemareGR

    Default

    Wildsoul einai server me pollous ellhnes (ekei paizw k egw 46 lvl qoncueror)

    to paixnidi einai arketa kalo,xwris na einai idietaira e8istiko.isws ftaiei oti de douleyoun akoma ola ta feats tou.alla mexri stigmhs paei poly kala k veltiwnetai synexws

Page 4 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •