Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 20 of 21

Thread: New Game From Sony (AMIMONO?)

  1. #1
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default New Game From Sony (AMIMONO?)




    Δε ξερω τι ειναι, ουτε πως λεγεται πραγματικα το παιχνιδι, αλλα θα μαθουμε σε 5 μερες!

    Sony Computer Entertainment Japan has opened a countdown site for a new game.
    The teaser page, which is loading slowly at the moment, apparently features a man playing with a yarn. Furthermore, the word “amimono,” which is Japanese for knitting, appears on both the URL and keyword for the page.
    Expect to hear more about this project soon with the Tokyo Game Show slated for next month.
    http://www.jp.playstation.com/scej/title/amimono/

    Last edited by PDS; 28-08-2010 at 23:02.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  2. #2
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Αν δεν εβλεπα το sony japan θα ελεγα οτι ειναι το getaway
    .

  3. #3
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Υπαρχει περιπτωση να ειναι και για PSP ετσι; Δε ξερω... λεω
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  4. #4
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,765
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Εμένα ο τύπος πάντως μου μοιάζει με τον Μπραντο στο Νονο!

  5. #5
    PS3forums Fanatic desperate_gamer's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    4,384
    PSN ID
    Desperate_Gamer

    Default

    Εγώ ικανό το έχω να είναι παιχνίδι πλεξίματος με το Move για βελόνι (με δυο Move θα είναι πιο ρεαλιστικό) και άμα δεν πλέκει καλά τα σεμεδάκια έρχονται οι μαφιόζοι και σου κόβουν το ένα δάχτυλο ανεβάζοντας το επίπεδο δυσκολίας.

  6. #6
    Forum GOD the master's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Athens
    Posts
    5,843
    PSN ID
    Kuromajo__
    Name
    リーナ

    Default

    καλο απελπισμενε παιχνιδα(desperate gamer)! αλλα δες πως πλεκει με το ενα χερι πρεπει να ειναι πολυ δυσκολο!

  7. #7

    Default

    Πρεπει να ειναι αυτο που ειπε ο Avenger, το LittleBigPlanet 2.

  8. #8
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Αφου το LBP2 εχει ανακοινωθει.
    .

  9. #9

    Default

    Για ξαναμπειτε στο site της sony και δειτε αυτο που εχει πλεξει μεχρι στιγμης ο κυριουλης. Μηπως σας θυμιζει κατι??????
    χιχιχιχι

  10. #10
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by AgentPrinny007 View Post
    Για ξαναμπειτε στο site της sony και δειτε αυτο που εχει πλεξει μεχρι στιγμης ο κυριουλης. Μηπως σας θυμιζει κατι??????
    χιχιχιχι
    Σαν ποδι sackboy μου φαινεται,αλλα ακομα δεν εχω καταλαβει που κολλαει το lbp με countdown site και sony japan.
    Μπορει καποιος να μου εξηγησει?
    .

  11. #11

    Default

    Kατα 99,99% ειναι η διαφημιστικη καμπανια της sony στην Ιαπωνια για το LBP 2. Θα περιμενε κανεις βεβαια να εχει γινει κατι τετοιο πολλες μερες πριν αλλα sony ειναι αυτη οτι θελει κανει

  12. #12
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Καλα πολυ μεγαλη ξενερα ετσι; LOL
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  13. #13
    Cool Member twimgr's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Κως, νησάρα μου
    Posts
    157
    PSN ID
    twimgr

    Default

    Και εμένα για Νονό φάση μου κάνει...
    Αν είναι LBP2, μάλλον το χάσανε εκεί στην Άπω Ανατολή...

  14. #14
    Elite mania's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    zografou
    Posts
    737
    PSN ID
    mania83

    Default

    Σιγουρα μου κανει για godfather,αλλα πιο πολυ για σατιρα του νονου παρα για κατι σοβαρο.Φαινεται λιγο λιγδας ο νονος η ιδεα μου ειναι?lol.!Ενδιαφερον φαινεται(αν δεν ειναι το lbp2).

  15. #15

  16. #16
    PS4forums Fanatic Ezio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,566
    Name
    Γιάννης

    Default

    Μήπως είναι κανένα παιχνίδι του move όπου θα πλέκουμε? Να τι έλειπε από τη ζωή μου.

  17. #17

    Default

    Αυτός ο μαφιόζος είναι αυτός που ελέγχει την πόλη στο παιχνίδι "AMIMONO". Είναι αυτός που κουνάει τα νήματα (γι'αυτό είναι αυτός που τα πλέκει) και έχει μπλέξει για τα καλά τον ήρωα της ιστορίας σε αυτή την συνωμοσία εναντίον των άλλων μαφιώζικων οικογένιων που ήρθαν να πάρουν την πόλη από αυτών. Το σχέδιο του είναι να βάλει τις άλλες τρείς οικογένιες (γι'αυτό και έχει 3 κουβάρια) να καταστρέψει η μία την άλλη και εσύ θα είσαι αυτός που θα τους κάνεις να μαλλώσουν. Η αλήθεια όμως είναι πιο περίπλοκη από'τι φένεται και τα πράγματα είναι πιο περίπλοκα απ'όσο νομίζεις. (το κέντιμα είναι περίπλοκα πλεγμένο). Οι άλλοι 2 μαφιώζοι στην εικόνα είναι οι αρχηγοί των άλλων οικωγενιών + 1 ο αρχηγός = 3 οικογένιες.

    Εσύ πια οικογένια θα υποστηρήξεις? Κάθε επιλογή που κάνεις επιρεάζει το αποτέλεσμα.

    Γίνε μέρος της συνομωσίας Ανοιξη 2011





    Βαριώμουν!
    Προσοχή: Οι παραπάνο μ*λ*κίες είναι ιδιοκτισία της ηλίθιας φαντασίας μου! Μόλις έχετε χάσει 5 λεπτά από την ζωή σας και εγώ 10 λεπτά από την ζωή μου που το έγραψα.
    I have a YLOD PS3 and no money/heatgun to fix it.

  18. #18
    Elite fotaras's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    860
    PSN ID
    fotaras_fz6s
    Name
    Φώτης

    Default

    Quote Originally Posted by steliosaa View Post
    Αυτός ο μαφιόζος είναι αυτός που ελέγχει την πόλη στο παιχνίδι "AMIMONO". Είναι αυτός που κουνάει τα νήματα (γι'αυτό είναι αυτός που τα πλέκει) και έχει μπλέξει για τα καλά τον ήρωα της ιστορίας σε αυτή την συνωμοσία εναντίον των άλλων μαφιώζικων οικογένιων που ήρθαν να πάρουν την πόλη από αυτών. Το σχέδιο του είναι να βάλει τις άλλες τρείς οικογένιες (γι'αυτό και έχει 3 κουβάρια) να καταστρέψει η μία την άλλη και εσύ θα είσαι αυτός που θα τους κάνεις να μαλλώσουν. Η αλήθεια όμως είναι πιο περίπλοκη από'τι φένεται και τα πράγματα είναι πιο περίπλοκα απ'όσο νομίζεις. (το κέντιμα είναι περίπλοκα πλεγμένο). Οι άλλοι 2 μαφιώζοι στην εικόνα είναι οι αρχηγοί των άλλων οικωγενιών + 1 ο αρχηγός = 3 οικογένιες.

    Εσύ πια οικογένια θα υποστηρήξεις? Κάθε επιλογή που κάνεις επιρεάζει το αποτέλεσμα.

    Γίνε μέρος της συνομωσίας Ανοιξη 2011





    Βαριώμουν!
    Προσοχή: Οι παραπάνο μ*λ*κίες είναι ιδιοκτισία της ηλίθιας φαντασίας μου! Μόλις έχετε χάσει 5 λεπτά από την ζωή σας και εγώ 10 λεπτά από την ζωή μου που το έγραψα.
    10 λεπτα-2 μαφιωζοι = 8 whatever!
    5 λεπτα+3 κουβαρια = 8 whatever!
    20+3 οικογενειες+1 αρχηγος+5 posts(που εχεις)-PS3(απο την υπογραφη σου)=26=2+6=8 whatever!
    βαλε και το 11 απο το 2011

    ΟΛΟ ΜΑΖΙ.............................................. ...................................
    .................................................. ..............................................
    .............................11888 ΤΥΧΑΙΟ?ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ!!

  19. #19
    Our Japanese Translator PS4forums Addict Avenger_Seraphim's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Athens/Tokyo
    Posts
    2,227
    PSN ID
    Jim_13
    Name
    Ted

    Default

    Nomizw imoun safestatos sto post mou xD

    Quote Originally Posted by my self
    ^ It's a Little Big Planet 2 announcement for Japan...
    since amimono means knitting
    Spoiler!

  20. #20

    Default

    μηπως LBP2 για PSP;;;

Page 1 of 2 12 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •