View Poll Results: Sisaxis Controller

Voters
142. You may not vote on this poll
  • Sisaxis με δονηση

    41 28.87%
  • Sisaxis χωρις δονηση

    16 11.27%
  • Sisaxis με και χωρις δονηση (που να απενεργοποιειται)

    80 56.34%
  • Τι sisaxis μου λες τωρα, εχω κι αλλα πραματα να ασχοληθω

    5 3.52%
Page 10 of 10 FirstFirst ... 678910
Results 181 to 196 of 196

Thread: Official PS3 Dual Shock 3 Controller Thread!

  1. #181
    Advanced Member TZANNSPY's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Αγ. Δημήτριος
    Posts
    269

    Default

    Quote Originally Posted by TZANNSPY View Post
    Βρε παιδιά, αληθεύει αυτό που διάβασα, τώρα που ψήθηκα να πάρω λευκό DualShock 3, ότι δηλαδή τα συγκεκριμένα δεν "συγχρονίζουν" με το PS3 από ένα Update Firmware (νομίζω το 3.0) και μετά ???
    Γνωρίζει κανείς ???

    Μάλιστα, διάβασα και σε αγγελία πως δεν δουλεύει από 3.00 και πάνω, δεν νομίζω αυτός που το πουλάει να έχει λόγο να αποκλείσει υποψήφιους αγοραστές, έτσι δεν είναι ???
    Intel Core 2 Quad Q9550 || Asus P5Q || Sapphire HD 6950 || 4x2GB Geil B-Dragon || CM M620 RP Mod || CM 690 ΙΙ ||
    Intel SSD X25-M 80GB || 2x WD CB 1TB || 1x Seagate 500GB || WD 250GB EXT HDD || LG DVD-RW GH22LS30 || TEAC FD 7in1 ||
    LG M2382D || Logitech X-230 || MS Wireless Optical Desktop 3000 || Logitech RumblePad 2 || Epson SX515W ||
    * Hewlett Packard Mini 200-4200ev *
    * Sony PS3 60GB=>320GB+PS3break v1.2+WD MyPassport Essential 500GB External HDD *

  2. #182
    Advanced Member stein3x's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    572
    PSN ID
    Stein3x_qlp
    Name
    Νίκος

    Default

    Αν ψήνεσε να πάρεις δεν θα στο συμβούλευα καθώς από ότι διάβασα και γω όλοι σχεδόν έχουνε πρόβλημα με το update 3.00 και από ότι φαίνετε και στα επόμενα δεν διορθώθηκε το πρόβλημα.Τι να πεις ..μακακίες της Sony..

    EDIT ,από ότι είδα τελικά τα controllers που δεν δουλέυουνε είναι Fake απομιμήσεις και δυστιχός δεν μπορεί κάποιος να τα δει και να τα συγκρίνει πριν τα αγοράσει για να δει αν είναι fake.

    Δες εδώ το Video πως να τα ξεχωρίζει κάποιος

    [ame="http://www.youtube.com/watch?v=mji_PLB7Tb0"]YouTube- How to spot a fake ps3 controller (white)[/ame]
    Last edited by stein3x; 21-04-2010 at 21:08.


    Η συλλογή μου από games
    Spoiler!

  3. #183
    Advanced Member TZANNSPY's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Αγ. Δημήτριος
    Posts
    269

    Default

    Σε ευχαριστώ για την απάντηση και τις πληροφορίες.

    Οπότε αγοράζουμε μόνο αφού το δούμε/εξετάσουμε από κοντά, πάει δηλαδή η παραγγελία από sites του εξωτερικού...

    Ελλάδα παίζουν πουθενά "έγχρωμα" και "original" Dual Shock 3 ???
    Intel Core 2 Quad Q9550 || Asus P5Q || Sapphire HD 6950 || 4x2GB Geil B-Dragon || CM M620 RP Mod || CM 690 ΙΙ ||
    Intel SSD X25-M 80GB || 2x WD CB 1TB || 1x Seagate 500GB || WD 250GB EXT HDD || LG DVD-RW GH22LS30 || TEAC FD 7in1 ||
    LG M2382D || Logitech X-230 || MS Wireless Optical Desktop 3000 || Logitech RumblePad 2 || Epson SX515W ||
    * Hewlett Packard Mini 200-4200ev *
    * Sony PS3 60GB=>320GB+PS3break v1.2+WD MyPassport Essential 500GB External HDD *

  4. #184

    Default

    Eγώ από εδώ πήρα το κόκκινο και είναι μια χαρά......έχει και το ebw......αν είναι στη συσκευασία του δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα.

  5. #185
    Member Alexandros's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Λεκανοπεδιο Αττικης
    Posts
    95
    PSN ID
    Roronoa-Mihawk
    Name
    Αλέξανδρος

    Default

    Παιδια εχει και στο media markt controlλers χρωματος μαυρου γυρω στα 50 ευρω το καθενα λετε να μην ειναι αυθεντικα? εχει αγορασει καποιος απο εκει ?

    Κατι αλλο επειδη εχω μπερδευτη ποσες κατιγοριες controlλer υπαρχουν τωρα πια ?διοτι το θεμα ειναι λιγο παλιο και μηπως εχει βγει καινουριο..εγω πρωσοπικα θελω να ειναι μαυρο και να εχει δονηση , λεγεται dualshok sixaxis?



    System Software : Version 3.72
    Free space : 64 GB/74 GB

  6. #186
    Advanced Member Lordkostas's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    328
    PSN ID
    Lordkostas
    Name
    Kώστας

    Default

    Quote Originally Posted by Alexandros View Post
    Παιδια εχει και στο media markt controlλers χρωματος μαυρου γυρω στα 50 ευρω το καθενα λετε να μην ειναι αυθεντικα? εχει αγορασει καποιος απο εκει ?

    Κατι αλλο επειδη εχω μπερδευτη ποσες κατιγοριες controlλer υπαρχουν τωρα πια ?διοτι το θεμα ειναι λιγο παλιο και μηπως εχει βγει καινουριο..εγω πρωσοπικα θελω να ειναι μαυρο και να εχει δονηση , λεγεται dualshok sixaxis?
    Dualshock 3 Sisaxis λεγεται αυτο που θες ναι. Η κανονικη τιμη του ειναι γυρω εκει στα 45 - 50 ευρω. Αν παρεις μαυρου χρωματος δεν νομιζω να πετυχεις καμια απομιμηση. Ειδικα απο μεγαλα καταστηματα.

  7. #187
    Member Alexandros's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Λεκανοπεδιο Αττικης
    Posts
    95
    PSN ID
    Roronoa-Mihawk
    Name
    Αλέξανδρος

    Smile

    Ευχαριστω Lordkostas
    Κοιτατε εδω εδω τι βρηκα! τα χει ολα αναλυτικα

    Απο τι διαβασα το DualShock 3 Manufacturer Sony Computer Entertainment ειναι διαφορετικο απο το Sixaxis Wireless Controller που σταματησε να παραγετε το 2008 πληροφοριες

    Manufacturer SCEI

    A Sony representative confirmed on April 2, 2008 that the original Sixaxis controller would officially be discontinued with the release of the force-feedback enabled DualShock 3 in mid-April 2008. The Sixaxis is no longer being produced and is no longer in stock in most stores.

    οποτε πλεον δεν πωλειτει το sixaxis και στην θεση του βγεικε το DualShock 3 το οποιο εχει απ οτι καταλαβα αποροφησει τα χαρακτηριστικα του sixaxis.

    The Sixaxis Wireless Controller (SCPH-98040/CECHZC1) (trademarked "SIXAXIS") was the official gamepad for the Sony PlayStation 3 from launch until 2008 when it was succeeded by the DualShock 3.

    Εαν κανω καπου λαθος διορθωστε με , το ψυριζω πολυ το θεμα αλλα μια φορα τυχαινει να εχει κανεις τετοια κονσολα θελω να παρω το καλυτερο για αυτην!! για αυτο ψαχνομαι!!!
    Last edited by Alexandros; 27-06-2010 at 17:23.



    System Software : Version 3.72
    Free space : 64 GB/74 GB

  8. #188
    PS3forums Fanatic desperate_gamer's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    4,384
    PSN ID
    Desperate_Gamer

    Default

    Καλέ ηρέμησε. Το DualShock 3 είναι το Sixaxis + δόνηση, που δεν υπήρχε στα πρώτα χρόνια του PS3. Πλέον sixaxis δεν πουλούνται, δεν υπάρχει και λόγος.

    Να πάρεις απομίμηση λίγο δύσκολο. Άμα γράφει Sony πάνω και όχι τίποτα Logicmaster και εταιρείες τρίτες που φτιάχνουν περιφερειακά για κονσόλες, τότε είσαι οκ.

  9. #189
    Member Alexandros's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Λεκανοπεδιο Αττικης
    Posts
    95
    PSN ID
    Roronoa-Mihawk
    Name
    Αλέξανδρος

    Talking

    Ευχαριστω!



    System Software : Version 3.72
    Free space : 64 GB/74 GB

  10. #190
    Senior Member ExWeldir's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Posts
    111
    PSN ID
    LumberjackTL97

    Default

    Να προσθέσουμε εδώ, ότι είναι DualShock 3 Sixaxis και όχι DualShock 3 σκέτο.

  11. #191
    Cool Member ZEBE1974's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    salonika
    Posts
    229
    PSN ID
    zebe1974
    Name
    makis

    Default

    παιδια θελω να ρωτησω κατι.εχω το dualshock 3 sixaxis και βλεπω οτι σε καποια game το R3 λειτουργει αναποδα.πας π.χ. αριστερα και αυτο παει δεξια .γινεται αυτο να το φτιαξουμε η ετσι ειναι απο την sony ?εχω μαθει με το 360 και μου ερχεται αναποδα τωρα

  12. #192
    PS4forums Fanatic ps4's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Πειραιας
    Posts
    3,190
    PSN ID
    OST9

    Default

    Μήπως εννοείς πάνω κάτω; Γιατί αριστερά δεξιά είναι λίγο περίεργο.

    Στο πάνω κάτω είναι απλά inverted κάτι που αλλάζει στις ρυθμίσεις, αλλά αριστερά δεξιά...!!!!!!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. #193
    Cool Member ZEBE1974's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    salonika
    Posts
    229
    PSN ID
    zebe1974
    Name
    makis

    Default

    στο R3 το μοχλο που ειναι κατω απο το start και συγκεκριμενα στο infamous και στο darksiders η οθονη scrolαρει (αν το λεω σωστα )αναποδα απο την κατευθηνση που ζητας.πιεζεις αριστερα και η οθονη ερχεται απο δεξια αν σου εδωσα να καταλαβεις

  14. #194
    Cool Member alexandros050's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Καρδίτσα
    Posts
    298
    PSN ID
    alexandros050
    Name
    Αλέξανδρος

    Default

    Αυτο που λες δεν νομιζω να φτιαχνεται ετσι ειναι

  15. #195
    PS4forums Addict Zeichef's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,220
    PSN ID
    zeichef
    Name
    Νίκος

    Default

    Πας στα settings του παιχνιδιου και το ρυθμιζεις... θα λεει Invert και τον αξονα (Χ,Υ). Χ ειναι οριζοντιος αξονας και Υ ο καθετος.
    Welcome back, Zeichef, there have been 90,595 posts and 2,345 threads since your last visit at 16:40, 06-10-2010

    Spoiler!

  16. #196
    Cool Member ZEBE1974's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    salonika
    Posts
    229
    PSN ID
    zebe1974
    Name
    makis

    Default

    σωστος ο zeichef tnx ρε φιλε τζαμπα το μπινελικι που εριξα γιατι και ενας αξας μου εχει ps3 εδω και 2 χρονια και δεν ηξερε και παιζει ολα τα παιχνιδια ετσι (αναποδα)


Page 10 of 10 FirstFirst ... 678910

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •