Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 20 of 48

Thread: ipod Touch

  1. #1
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default ipod Touch

    Γεια σας παιδια. Ανοιγω αυτο τη thread για να ρωτησω καποια πραγματα. Εδω και πολυ καιρο περιμενω να αγορασω το iphone αλλα απ'οτι φαινεται θα αργησει πολυ ακομα (εαν ερθει...). Δεν με ενδιαφερει να αγορασω iphone απο το εξωτερικο που θα πρεπει να ξεκλειδωσω, οσο ευκολη και να ειναι αυτη η διαδικασια.
    Επειδη δεν μπορω να περιμενω αλλο, σκεφτομαι να αγορασω το ipod touch στα 16gb. Ενταξει, θα θυσιασω την λειτουργια του τηλεφωνου, αλλα ετσι και αλλιως το iphone θα το αγοραζα πιο πολυ για τις αλλες λειτουργιες. Μουσικη, video, browsing κτλ κτλ.
    Oι ερωτησεις μου ειναι δυο στην ουσια:

    α) Το εχει παρει κανεις απο δω μεσα? Απλα θα ηθελα, οποιος το εχει στην κατοχη του, να με ενημερωσει σχετικα με την εμπειρια του με αυτο το gadget.

    β) Γνωριζει καποιος ποτε θα ερθει το iphone Ελλαδα? Εστω και κατα προσεγγιση.

    Ευχαριστω προκαταβολικα!


  2. #2
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Εγω εχω το iphone και ειμαι υπερ ευχαριστημενος. Αλλα απο οτι ολα δειχνουν το iphone δε προκειται να κυκλοφορησει ποτε στην Ελλαδα. Μακαρι να ειμαι λαθος γιατι πολυ το λαχταρουν και το θελουν και δε μπορουν να το αγορασουν μεσο ιντερνετ, αλλα απο οτι ολα δειχνουν εκει καταληγουμε...
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  3. #3
    PS4forums Addict MaRkUs_'s Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    CyPrUs
    Posts
    1,948
    PSN ID
    MaRkUs_gr4

    Default

    με τόσα λεφτά που θα κάνει....δεν πας να χτυπήσης ένα HTC ΤyTn II ?????????
    PSN iD: MaRkUs_gr4


    games:Cod GhoSts, NbA 2k14, FIFA 14 , ThIeF

  4. #4
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Markus, σταματα να αναβεις φωτιες....
    Το ξερω οτι ειναι καταπληκτικο, αλλα, αν δεν κανω λαθος, κανει γυρω στα 750€. Και δεν θελω να δωσω τοσα λεφτα.
    Ακουω λοιπον.... Ποιος εχει ipod touch και θελει να μου πει αν λεει ή οχι το μηχανακι?

  5. #5
    Elite lak100's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Καστορια
    Posts
    1,075
    PSN ID
    mitsos17(UK) mitsos1990(GR)

    Default

    ???? ??????? ????? ???? ?????? ??? ??? ???? ?? ?????? ?? ?? ??????? 450 ???? ??? iphone ?????. ?? ??? ?????? ?? ???? ?? ?????? ??? ?? ??????? ???? ??? ??? ?????? ????? ??? ?????? ??? ??? ??? ?? ??????????? ????????? ???? ???? ??? ?? ?????? ?? ?????. ??? ??? ?? ipod touch ????? ??? ?? iphone ???? ??? ??? ????? ?????? ???? ipod ???? ???????? ??? ???????? ?? ??????? 280 ??? ?????? ?? ?? 8GB
    ________
    BLACK GIRL
    Last edited by lak100; 31-03-2011 at 13:05.

  6. #6
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by lak100 View Post
    στον γερμανο ειπαν στον πατερα μου οτι οταν το φερουν θα το πουλανε 450 ευρα για iphone μιλαω. αν και επειδη το ειδα το κινητο και το δουλεψα περα απο την μεγαλη οθονη και καποια εφε της δεν με εντυπωσιασε ιδιαιτερα πολυ κακο για το τιποτα θα ελεγα. οσο για το ipod touch ειναι σαν το iphone μονο που δεν ειναι κινητο αλλα ipod καλο φαινεται εδω καστορια το πουλανε 280 την εκδοση με τα 8GB
    Σοβαρο καταστημα ρωτησες. Σε πληρωφορο οτι δεν ξερουν τιποτα. Τι ξερει τωρα να σου πει ο κακομοιρος ο πωλητης; Εγω πηγα τους το εδειξα και με ρωτησαν τι ειναι και αν τρωγετε...
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  7. #7
    PS4forums Fanatic ps4's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Πειραιας
    Posts
    3,190
    PSN ID
    OST9

    Default

    To ipod touch δεν αξιζει μην το παρεις. Ο λογος;;;;;

    Ειναι λιγα τα 16 gb, πολυ λιγα. Θα το γεμισεις σε ενα απογευμα και μετα θα θες κι'αλλο.

    Στο γραφω αυτο σαν πρωην κατοχος ενος ipod video 60gb αυτα που τωρα η apple τα λεει classic.

    Καλυτερα παρε ενα τετοιο με 160gb δισκο. Πραγματικα το touch δεν αξιζει με τιποτα. Στο κατω κατω αν θες ενα media player που να παιζει τα παντα και να εχει και wifi παρε το archos 605 wifi. Κορυφαιο μηχανακι παιζει και κανει τα παντα.

    ξανασκεψου το.....

  8. #8
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Παιδια, πραγματικα. Σε κατατηματα ειναι παντελως ασχετοι. Τελειως ομως....
    Ειναι ικανοι να σου πουνε οτι το iphone θα ερθει αυριο, το καλοκαιρι ή ποτε. Δεν ειναι να τους ακους. Εδω η ιδια η apple και δεν ξερει να σου πει αν και ποτε θα ερθει Ελλαδα.
    ps4 σε ευχαριστω για την προταση. Ομως το archos ειναι πολυ μεγαλο σε μεγεθος και εγω θελω να το εχω συνεχεια μαζι μου. Ασε που θεωρω το design του ipod αξεπεραστο. Αυτο που λες με τα 16gb, βεβαια, μπορει και να ισχυει. Γιατι, ενταξει, ολα αυτα τα gb με τραγουδια δεν τα γεμιζω με τιποτα. Αλλα με αρχεια video? Μηπως ξερεις εσυ ή κάποιος άλλος να μου πει εαν το touch υποστηριζει ολα τα γνωστα αρχεια video?

  9. #9
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Χωρις να ειμαι σιγουρος δεν τα υποστιριζει. Υποστιριζει μονο mp4 και τιποτε αλλο. Αναγκαζεσαι και κανεις convert το βιντεο που θες. Εχω iPhone και ισως ετσι ειναι και το touch.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  10. #10
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Ναι Wolf, μαλλον ετσι ειναι. Εκανα μια προχειρη ερευνα και κατι τετοιο καταλαβα. Καλα, οχι οτι ειναι δυσκολο να βρεις κανα προγραμματακι για convert, αλλα λεω... Οσον αφορα στο αν ειναι ιδια το iphone και ipod touch η απαντηση ειναι οτι ειναι ολοϊδια με μοναδικη εξαιρεση, σαφως, την δυνατοτητα να παρεις τηλεφωνο. Ακουσα μαλιστα οτι τα καταστηματα εφεραν και την 32gb εκδοση του touch. Αλλα αυτο θα κοστιζει 500€+ στο νερο.
    Δεν ξερω, πολυ μου εχει κατσει να το παρω, ειναι πολυ ωραιο... Και μια και δεν βλεπω προκοπη με το iphone για Ελλαδα, this is the next best thing. Απλα ξερεις τι γινεται? Δεν θελω να ρισκαρω να παρω το iphone και μετα να εχω προβλημα. Για σκεψου να brickαρει στην προσπαθεια να το φτιαξω οπως πρεπει. Ασε τα extra χρηματα που πιθανον θα πρεπει να σκασω για να το παραγγειλω καπου απο το εξωτερικο. Και τι εγγυηση εχω οτι θα φτασει σωο? Καμια μαλλον.... Απο την αλλη, βλεπεις τοσο κοσμο να εχει το iphone και δεν αντιμετωπιζουν κανενα προβλημα. Τι να πω, ξερω 'γω....

  11. #11
    PS4forums Fanatic ps4's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Πειραιας
    Posts
    3,190
    PSN ID
    OST9

    Default

    συγχωρεσε την εισαγωγη ξανα σε αυτο το ποστ αλλα πραγματικα ξανασκεψου το πολυ καλα. 16gb ειναι πολυ μα πολυ λιγα.

    Σε ενα μηνα το πολυ θα λες μακαρι να ειχα κι'αλλα. Ευτυχως ή δυστηχως ο ανθρωπος θελει παντα περισσοτερο. Σκεψου οτι με τα 60 gb εγω ηθελα αλλα τοσα μεσα σε 2 μηνες.

    Ξερω οτι ειναι πιο μεγαλο το archos αλλα κανει 450 ευρω και εχει 160gb χωρο. Ενω το ipod κανει το φτηνοτερο που βρηκα 437 ευρω αλλα εχει 32. Η διαφορα ειναι χαωτικη.

    Συν οτι εχει και wifi.

    Τωρα θα νομιζεις οτι δουλευω για την archos ε.....:bgrin2::bgrin2:
    Οχι, απλα τα λιγα που ξερω να στα γραψω εδω.

    Αν δεν παιζει ρολο για σενα ο αποθηκευτικος χωρος παρε το ipod, αν παιζει ξεχνα το. Η apple παντα ειχε υπερεκτιμημενα τα προιοντα της.

  12. #12
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    ps4, σε ευχαριστω για το ενδιαφερον. Οχι, δεν πιστευω οτι δουλευεις για την archos :rofl:. Παντως, τωρα βγηκε και ipod στα 32gb στο, διολου ευκαταφρονητο, ποσο των 520€. Ε, ειναι πολλα χρηματα.... Το προβλημα μου με το archos ειναι οτι ειναι μεγαλο και δεν βολευει στην μετακινηση και αισθητικα ειναι πολυ πισω απο το ipod (πχ αυτα τα κουμπια που εχει στην ακρη, κατα την γνωμη μου, ειναι αντιαισθητικα). Απλα να σου πω επισης, οτι και το ipod touch εχει wi-fi.
    Τωρα, οσον αφορα στο τι θα βαλω μεσα, δεν εχω σκοπο να περασω ολο τον υπολογιστη μου. Καποια τραγουδια (3gb top) και αρκετες φωτογραφιες (5-6gb). Τωρα με βιντεο, βλεπουμε....
    Ξερεις τι γινεται τωρα με 'μενα? Ειμαι η κλασικη περιπτωση του τυπου που εχει ηδη αποφασισει τι να αγορασει:blush:και ψαχνει καποιους αλλους που ηδη εχουν κανει την ιδια αγορα για να τον επιβεβαιωσουν:1appl:. Χα, χα, χα....
    Δεν ξερω, απλα με εχει μαγεψει η αισθητικη του touch και ολα αυτα τα κολπακια που εχει.

  13. #13
    PS4forums Addict personGR's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Ξάνθη
    Posts
    2,248
    PSN ID
    personGR

    Default

    Dragonpaul ντουγρού για ipod classic, κατά προτίμηση 160gb αν έχεις ή θέλεις να βάλεις πολύ πράμα...
    Έχω μέσα κάπου στις 2000 φώτος, και φαίνονται άψογα- κάπου στα 1000 τραγούδια και δεν έχω κανένα παράπονο..Τέλος χώρεσα μέσα στο σκληρό του τις 2 πρώτες σεζόν των The Simpsons καθώς και δύο ταινίες (Kill Bill vol.1, Kill Bill vol.2 ) και μου μένουν περίπου (δε θυμάμαι ακριβώς) κάπου στα 65 gb(έχω το 80άρι)...
    Archos μην πάρεις, γιατί παρόλο που έχει απίστευτα χαρακτηριστικά η μπαταρία του το ρίχνει..

    Φυσικά οποιοδήποτε player και να πάρεις, δεν νοείται να μην έχεις ακουστικά sennheiser, κατά προτίμηση αυτά..
    Last edited by personGR; 25-02-2008 at 18:49.

  14. #14
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Person, το σκεφτομουν για το classic. Το μονο του μειονεκτημα ειναι η μικρη του οθονη σε σχεση με το touch. Και φυσικα η απουσια touch screen. Αλλα ρε γμτ, εχει, πραγματι, τεραστιο αποθηκευτικο χωρο. Και εχει πεσει και η τιμη του τωρα...

  15. #15
    PS4forums Addict personGR's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Ξάνθη
    Posts
    2,248
    PSN ID
    personGR

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonpaul View Post
    Person, το σκεφτομουν για το classic. Το μονο του μειονεκτημα ειναι η μικρη του οθονη σε σχεση με το touch. Και φυσικα η απουσια touch screen. Αλλα ρε γμτ, εχει, πραγματι, τεραστιο αποθηκευτικο χωρο. Και εχει πεσει και η τιμη του τωρα...

    Τι προτιμάς, μισή ίντσα μικρότερη, ή 144 gb περισσότερα?
    Τώρα άμα χρειάζεσαι και WiFi, τα δεδομένα αλλάζουν...

  16. #16
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Κοιτα, δε νομιζω οτι ειναι μονο μιση ιντσα. Τουλαχιστον 1.
    Το wi-fi σαφως και ειναι ενα + στο ολο θεμα. Πλεον, παντου (σχεδον) υπαρχει προσβαση στο δικτυο μεσω wi-fi.
    Κατι αλλο... Αυτα τα ακουστικα που προτεινεις δεν τα γνωριζω. Ειναι καλα δηλαδη? Και που μπορω να τα βρω?

  17. #17
    PS4forums Fanatic ps4's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Πειραιας
    Posts
    3,190
    PSN ID
    OST9

    Default

    Aφου εχεις αποφασισει πασο. εσυ ξερεις καλυτερα απο ολους γιατι εισαι αυτος που θα το αγορασει.

    αυτο που εχω να γραψω πλεον ειναι οτι και να παρεις καλες ακροασεις. :bgrin2::tiphat:

  18. #18
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Να σαι καλα ps4. Ακροασεις και θεασεις για να μην ξεχνιομαστε. Σε ευχαριστω παντως που ασχοληθηκες με το θεμα και προτεινες αυτο που πιστευες.
    Το περιεργο ειναι οτι, ολοι εδω μεσα ειναι, λιγο πολυ, tech freaks (και εγω φυσικα) και παρολαυτα, κανεις δεν μου απαντησε και να εχει το touch:confused:.

  19. #19
    PS4forums Fanatic ps4's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Πειραιας
    Posts
    3,190
    PSN ID
    OST9

    Default

    Ο λογος που δεν περπαταει το συγκεκριμενο MP ειναι αυτος που εγραψα πιο πανω. Εΐναι λιγα τα gb. Αν ηταν τουλαχιστον 80 θα ηταν απλα σουπερ. Ελα ομως που ειναι 32...........ακομα.

    Ισως αν περιμενες και εβγαινε καποιο με περισσοτερο και μεγαλυτερο δισκο............

    πραγματικα αν ειχε μεγαλυτερο δισκο θα ηταν οτι καλυτερο και για μενα.

    Δεν ειμαι σιγουρος αλλα αν δεις το archos κοιταξε να δεις αν παιζει στην τηλεοραση χωρις to dvr ενα εξτρα μηχανακι κατι σαν docking station. Νομιζω δεν παιζει χωρις αυτο.

    το ipod παιζει. τουλαχιστον το classic επαιζε.
    Last edited by ps4; 25-02-2008 at 21:48.

  20. #20
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Σωστα, αλλα με την Apple εχω χασει τον μπουσουλα. Βγαζει συνεχεια αλλα μοντελα. Θα ξεχασω που αγορασα το ipod mini και μετα απο 2-3 μηνες εβγαλε το nano? Και η ειρωνια εδω ηταν οτι, οχι μονο εβγαλε κατι καινουργιο, αλλα το εβγαλε στην τιμη του παλιου και φυσικα η τιμη του παλιου επεσε. Δυο ηττες λοιπον.... Και παλαιοτερο μοντελο (μεγαλυτερο, βαρυτερο και δεν συμμαζευεται....) και χρυσοπληρωμενο αφου επαιζε καπου 80€ λιγοτερα.
    Ετσι και αλλιως, αν κυκλοφορουσε τωρα το iphone Ελλαδα, θα το ειχα παρει και επειδη στην Ελλαδα το μεγαλυτερο θα ηταν στα 8gb.... Καταλαβαινεις....

Page 1 of 3 123 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •