Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 21 to 40 of 48

Thread: ipod Touch

  1. #21
    PS4forums Addict personGR's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Ξάνθη
    Posts
    2,248
    PSN ID
    personGR

    Default

    Αν γινόταν αυτό, το κόστος θα έφτανε αστρονομικά νούμερα δυστυχώς.
    Το touch είναι ένα iphone που δεν έχει κάμερα, παίρνει τηλ., και στέλνει sms/mms...Όλες τις άλλες multimedia λειτουργίες τις περιλαμβάνει..
    Τώρα dragonpaul, εντάξει το WiFi θα σου χρειαστεί περισσότερο για συνδεση με κονσόλες (ps3, ή με το 360 μέσω dongle), παρά με το καθαυτό net...Έχω και ds και psp, και χρησιμοποιώ το WiFi, μόνο όταν θέλω να παίξω online...
    Όσον αφορά την οθόνη, ναι μεν είναι touchscreen και λοιπά, αλλά σκέψου πως θα ρουφά τη μπαταρία..
    Τέλος είναι καθαρά δικιά σου επιλογή, αυτές ήταν οι απόψεις μου, σου προτείνω να πας σε ένα Πλαίσιο και να δεις από κοντά τις συσκευές (λογικά θα τις έχει), και να αποφασίσεις επί τόπου, αλλά προς Θεού, όχι εν βρασμώ ψυχής...



    ΥΓ: Τα ακουστικά είναι Sennheiser, καμία σχέση με αυτά που δίνουν οι εταιρίες (μπλιαχ)..Μπορεί αρχικά να σου ξινίσουν λίγο, καθώς είναι αρκετά ιδιόρρυθμα, αλλά η ποιότητα, αντοχή και ο σχεδιασμός τους θα σε κάνουν να ευγνομωνείς που τα πήρες..
    Μπορείς να τα βρεις κάλλιστα στο ebay.co.uk

  2. #22
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Σε ευχαριστω person. Θα το κοιταξω stadar αυτο που μου λες, γιατι με τα παλαιοτερα ακουστικα που ειχα δεν ημουν καθολου ευχαριστημενος. Ουτε απο αποδοση ουτε απο αντοχη.
    Πανω στον ενθουσιασμο μου δεν αγοραζω ΠΟΤΕ κατι. 430€ δεν ειναι αμελητεο ποσο (οχι για μενα τουλαχιστον). Ειναι πιο ακριβο και απο ενα PS3. Παντα το σκεφτομαι πολυ καλα πρωτα και κανω ερευνα στο διαδικτυο. Αλλωστε, γιαυτο σας εχω ζαλισει τοσες μερες τωρα.

  3. #23
    PS4forums Fanatic ps4's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Πειραιας
    Posts
    3,190
    PSN ID
    OST9

    Default

    Ετσι πρεπει να κανεις. Για κανεναν δεν ειναι λιγα τα 430 (για μενα τουλαχιστον δεν ειναι λιγα) οποτε καλα κανεις.

    Ωραιος ο dragonpaul

  4. #24
    Cool Member Slackie_XL's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    233
    PSN ID
    Slackie_XL

    Default

    Φίλε καλημέρα. Έχω το touch εδώ και δυο μήνες περίπου. Το χρησιμοποιώ για μουσική και φωτογραφίες κυρίως. Βίντεο ελάχιστα. Για μένα και είναι καθαρά προσωπική η άποψη που εκφράζω πρώτο λόγο παίζει η αισθητική. Δε πάει στην ίδια τιμή να βρω μηχάνημα με 500 γιγα που λέει ο λόγος. Αν δε μου αρέσει δε πρόκειται ποτέ να το αγοράσω. Το touch είναι ένα κομψοτέχνημα και το άκρο του μινιμαλισμού. Σαν player τώρα να σου πω πως παίζει απροβλημάτιστα η απόδοση του είναι πολύ καλή, τα ακουστικά που έχει μέσα επίσης πολύ καλά και με αρκετά μεγάλη ένταση (αν αυτό σε ενδιαφέρει). Επίσης έχει πολυ δυνατό web browser. Γρήγορο και πολυ ευκολόχρηστο. Αν υπάρχει κάτι άλλο που μπορώ να σε βοηθήσω μου λες. Α ΝΑΙ ! ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ !!! Το PC σου δεν θα μπορεί να το βλέπει σαν εξωτερικό σκληρό δίσκο. Είναι κατι που γινόταν με παλαιότερα iPod αλλά όχι με το touch. Αυτά.

  5. #25
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Slackie σε ευχαριστω παρα πολυ. Νομιζω οτι επιασες τον σφυγμο της σκεψης μου. Και εμενα αμα δεν μου αρεσει κατι εμφανισιακα, δεν υπαρχει περιπτωση να το αγορασω. Ειναι σημαντικο να ξερω οτι καποιος που το εχει ειναι ικανοποιημενος απο αυτο.
    Αυτο που αναφερεις περι εξωτερικου σκληρου δεν το ηξερα να σου πω την αληθεια. Anyway, ετσι και αλλιως δεν ειχα σκοπο να το χρησιμοποιησω ετσι. Το παραπονο που ειχα απο το παλιο ipod, ηταν οτι δεν ειχε αρκετη ενταση. Απ' οτι καταλαβαινω αυτο μαλλον διορθωθηκε. Ελπιζω να ισχυει το ιδιο και για τα ακουστικα τα οποια μου ειχαν χαλασει δυο φορες. Εγω σκοπευω να παρω την 16gb εκδοση, αν οχι την 32gb που μολις ηρθε στα καταστηματα (πολυ ακριβο ομως...).
    Αν μπορεις, πες μου μονο για την μπαταρια, δηλαδη εχει ικανοποιητικη διαρκεια?

  6. #26
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Παιδια, τελικα πηρα το ipod touch στα 16gb. Ειναι καταπληκτικο, πραγματικα.... Φανταστειτε οτι εχω περασει ολη (σχεδον) τη μουσικη που ακουω αυτον τον καιρο, φωτογραφιες και εχω ακομα 13+ gb ελευθερα. Καλα θα περασω και video βεβαια..... Τι να πω, το θεωρω must have!
    Θελω να σας ευχαριστησω ολους για την συμμετοχη και τις γνωμες που καταθεσατε.

  7. #27
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Κριμα... καλυτερα να επερνες iPhone
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  8. #28
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Α, ρε Wolf.... Πες εκει ενα "καλοριζικο" και αστα αυτα τωρα.:rofl:
    Ενταξει, ομολογουμενως, ισως να επαιρνα το iphone εαν υπηρχε Ελλαδα, αλλα δε βαριεσαι.... Μια χαρα και το touch. Οσοι το εχουν δει εχουν ψαρωσει.
    Εχεις να μου προτεινεις καποιο καλο convert προγραμμα για mp4? Και να ειναι τσαμπα εννοειται. Thanx!

  9. #29
    PS4forums Addict personGR's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Ξάνθη
    Posts
    2,248
    PSN ID
    personGR

    Default

    Τσάμπα νομίζω είναι ένα πρόγραμμα της Videora, αλλά το βρίσκω αρκετά δύσχρηστο και αργό...
    Προσωπικά χρησιμοποιώ τα εξής προγράμματα:
    -Subtitle Workshop 2.51, για να πετσοκόψω τα .srt αρχεία των υποτίτλων όπως εγώ θέλω...
    -Avi ReComp 1.3.0 (έχει βγει και 1.4.0, αλλά δεν την έχω δοκιμάσει ακόμα), για να κολλήσω τα .srt αρχεία υποτίτλων στα .avi μου...
    -Alive iPod video converter 1.2.0.8, για να μετατρέψω τα .avi σε .mp4...

    ΥΓ: Μεγιές Δρακόπαυλε!

  10. #30
    PS3forums Addict gavrosdr's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    planet earth
    Posts
    1,786
    PSN ID
    gavrosdr

    Default

    Να ρωτησω και γω κατι επειδη με μια γρηγορη ματια δεν το πηρε το ματι μου πουθενα...ποσο διαρκει η μπαταρια του ipod και του ipod touch? σκεφτομαι σε λιγο καιρο να παρω και γω κατι και η διαρκεια της μπαταριας ειναι σημαντικος παραγοντας.

  11. #31
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonpaul View Post
    Α, ρε Wolf.... Πες εκει ενα "καλοριζικο" και αστα αυτα τωρα.:rofl:
    Ενταξει, ομολογουμενως, ισως να επαιρνα το iphone εαν υπηρχε Ελλαδα, αλλα δε βαριεσαι.... Μια χαρα και το touch. Οσοι το εχουν δει εχουν ψαρωσει.
    Εχεις να μου προτεινεις καποιο καλο convert προγραμμα για mp4? Και να ειναι τσαμπα εννοειται. Thanx!
    Κανε jailbreak και βαλε τον installer. Εκει μεσα θα βρεις οτι γουσταρεις. Κατεβασε και κανε εγκατασταση το WxTube μεσο του installer. Αυτο σου επητρεπει να κατεβαζεις οτι θες απο youtube απευθειας μεσα στο κινιτο σου. Χωρις convert χωρις τιποτα. Πολυ καλο προγραμμα. Καλα υπαρχουν χιλιαδες που εχουν βγει για το iPhone/touch προγραμματα.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  12. #32
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Ουαου.... Πολλες απαντησεις και ευχαριστω. Ας τα παρουμε με την σειρα:

    person, σε ευχαριστω για τα προγραμματα και για την ευχη. Δηλαδη αυτα που προτεινεις, εκτος βεβαια απο το videora που ειναι δυσχρηστο, ειναι επι πληρωμη? Κανουν ολα για το touch? Να σου πω οτι οι υποτιτλοι ειναι ενα θεμα που δε με πολυαπασχολει....

    gavros (παμε δυνατα Θρυλε...), δεν μπορω να σου δωσω ακομα εμπεριστατωμενη απαντηση γιατι το δοκιμαζω μονιμως, αρα το εχω συνδεδεμενο συνεχεια και δεν προλαβαινει να αδειασει. Παντως, τις προαλλες που το ειχα παρει μαζι μου, ακουγα μουσικη επι 2μιση ωρες και δεν ειχε αδειασει παρα μονο λιγο η μπαταρια. Προφανως την εχουν βελτιωσει. Παντως, αξιζει να το παρεις, πιστεψε με.

    Wolf, εχεις καταλαβει οτι πηρα το touch και οχι το iphone, ετσι δεν ειναι?:rofl:
    Οχι στο λεω γιατι αναφερεις την λεξη "κινητο" στην απαντηση σου. Βεβαια, εαν ειναι ολα συμβατα κανενα προβλημα για μενα. Μετα θα εχω καποιο προβλημα με την εγκατασταση νεων εκδοσεων? Εαν ειναι πολλα αυτα που πρεπει να μου πεις, δεν εχω προβλημα να με παραπεμψεις καπου με καποιο link.

  13. #33
    PS4forums Addict personGR's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Ξάνθη
    Posts
    2,248
    PSN ID
    personGR

    Default

    Το alive iPod Video Converter, είναι επί πληρωμή, αλλά μπορείς άνετα να το βρεις και με Χ τρόπους...

    Και κάνει για το touch, αφού διαλέγεις εσύ ποια ανάλυση θες!

  14. #34
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonpaul View Post
    Wolf, εχεις καταλαβει οτι πηρα το touch και οχι το iphone, ετσι δεν ειναι?:rofl:
    Οχι στο λεω γιατι αναφερεις την λεξη "κινητο" στην απαντηση σου. Βεβαια, εαν ειναι ολα συμβατα κανενα προβλημα για μενα. Μετα θα εχω καποιο προβλημα με την εγκατασταση νεων εκδοσεων? Εαν ειναι πολλα αυτα που πρεπει να μου πεις, δεν εχω προβλημα να με παραπεμψεις καπου με καποιο link.
    Αυτα που γινονται στο iphone μπορουν να γινουν και στο touch!!!!!
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  15. #35
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Thanx Wolf!
    Person, κατεβασα το alive iPod Video Converter, αλλα βρηκα μονο το trial.
    Last edited by Dragonpaul; 09-03-2008 at 02:05.

  16. #36
    Elite markos69's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,095
    PSN ID
    markos69

    Default

    katevasto apo ta torrents pou exi ke crack

    iparxoun polla applications pou mporis na valis ftani na exis arketa sources. sou sistino na valis to source tis ispazio ke meta na kanis install ta sources pou sou vazi sto installer !

    oti provlima exis mporis na me rotisis exo poulisi pano apo 50 iphones edo stin agglia

  17. #37
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Ok, thanx!

  18. #38
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Τι εγινε Dragonpaul; Το εκανες αυτο που σου ειπα;
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  19. #39
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Wolf, οχι ακομα. Και αυτο γιατι, προς το παρον, αναλωνομαι στις βασικες λειτουργιες του. Περνω μεσα photos, convertαρω videos, φτιαχνω album κλπ κλπ. Θα ερθει και η ωρα αλλων πραγματων ομως....

  20. #40
    PS3forums Addict Katana's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Athens
    Posts
    1,724
    PSN ID
    Alexander_GR

    Default

    Σκεφτόμουν και εγώ να πάρω ένα Ipod Touch, αλλά μεταχειρισμένο γιατί έχουν μεγάλη απαξίωση!

    Μέχρι πόσα να δώσω για ένα των 8gb, χωρίς εξοπλισμό?


Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •