Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 41 to 60 of 76

Thread: PlayStation 5 PRO (rumors & discussion)

  1. #41
    Elite drifterx's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Salonica
    Posts
    648
    Name
    Μάνος

    Default

    Δε ξέρω μου φαίνεται κουφό να βγει ολοκαίνουριο μηχάνημα ξοδεύοντας εκατομμύρια (υποθέτω) σε r&d, για να ανεβάσουμε απλά λίγο τις αναλύσεις που θα δει μόνο το digital foundry.

    Το ps4 pro λόγω των 4κ τηλεοράσεων και του hdr, είχε περισσότερο νόημα, τουλάχιστον στα δικά μου μάτια. Η αύξηση της ανάλυσης που προσέφερε μαζί με το καλύτερο performance (μη ξεχνάμε και το boost mode), πιστέυω άξιζαν το upgrade.

    Τώρα με αυτή τη φάση δε ξέρω.. Ακόμη και σε μένα που είμαι τρελός με αυτά, δε με τραβάει αρχικά.

    Για να δούμε!

  2. The Following User Says Thank You to drifterx For This Useful Post:

    panos74gr (21-03-2024)

  3. #42
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Θα ηταν τελειως λαθος (αποψη μου) να εβγαζε η Sony ενα PS5 Pro το οποιο θα ειχε δραστικες και ολοκληρωτικες διαφορες απο το απλο PS5. Απο ολες τις παντες λαθος.

    -Θα ηταν λαθος για τους original PS5 χρηστες που φαινομενικα θα ηταν αποδεκτες πολυ διαφορετικης εμπειριας για κατι που πληρωσαν αδρα πριν 3 χρονια, κατα μια εννοια "αναγκαζοντας" τους να πληρωσουν διπλα μεσα στη γενια.
    -Θα ηταν λαθος και για τους PS5 Pro χρηστες, διοτι αν η διαφορα ισχυος ηταν τοσο μεγαλη τοτε το PS5 το απλο θα γινοταν τροχοπεδη για το Προ απο την αποψη οτι τα παιχνιδια θα πρεπει να φτιαχνονται με κοινο παρανομαστη το απλο PS5.
    -Τελος, σε μια αγορα που υπαρχει ηδη η σακαρακα Series S και τα Multiplatform παιχνιδια πρεπει να τρεχουν και σε αυτο, τι νοημα εχει να βγαλεις ενα τρομερα δυνατο μηχανημα?

    Γενικα τα Προ μοντελα πρεπει να ειναι οτι ηταν και το PS4 Pro. Μονο για τους hardcore-αδες που ειναι διατεθιμενοι να πληρωνουν για παραπανω πιξελ και καρε. Οσο πιο σαφες γινει αυτο απο την Sony τοσο πιο τιμιο ειναι επιχειρηματικα στο δικο μου το βιβλιο.

    ΠΧ: Σε χαλαει που το performance mode στο απλο PS5 τρεχει στα 1080p και στα 45-60 καρε? Παρε ενα Προ και τρεχτο στα 1440p και 60 frames.

    Kαι για τον Θεο... ΜΗΝ. ΖΗΤΗΣΕΤΕ. 4Κ. 60 FRAMES. FULL RT απο ενα PS5 Pro... (ξερετε για ποιους μιλαω... Coccous )

    Βασικα απο καμμια κονσολα. Ουτε το PS18 δεν θα τα κανει ολα αυτα διοτι πολυ απλα οι μηχανες γραφικων δεν μενουν στασιμες αλλα εξελισσονται παραλληλα.

  4. The Following 2 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Lefteris_X (20-03-2024),PDS (19-03-2024)

  5. #43
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Έχεις απόλυτο δίκιο Val και η Σονυ όλα αυτά τα έχει υπόψη της, από την εποχή του PS4 Pro που ακολούθησε ΑΚΡΙΒΩΣ αυτούς τους "κανόνες" που ανέφερες.

    Τροχοπέδη παρουσίασε η MS με το Series S, τέτοια πράματα η Σονυ δεν κάνει (αν και, το S προσφέρθηκε ως ένα φτηνό μηχάνημα για όσους δεν έχουν ιδέα από τεχνικά ή/και τα μάτια τους δεν αντιλαμβάνονται αναλύσεις, textures, fps κλπ και απλώς ήθελαν ένα φτηνό μηχάνημα ίσα-ίσα για GamePass).



    Μέσες άκρες, ότι είχα πει και πιο παλιά (πάνω κάτω αυτά που λέει και ο Δημήτρης) :

    - Όσοι αισθάνονται ικανοποιημένοι με performance mode χωρίς σταθερό 60άρι στα 720p (πχ FFantasy) και αντίστοιχα ικανοποιημένοι με το fidelity mode του, όπως επίσης όσοι αισθάνονται ικανοποιημένοι πχ με Spiderman 2 fidelity 30fps (ή 40 σε 120Hz TV με HDMI 2.1) με τις δυναμικές αναλύσεις τους...........τότε ΔΕΝ χρειάζονται το PS5 Pro.

    - Αντιθέτως, όσοι θα ήθελαν παραπάνω ανάλυση είτε σε fidelity είτε σε performance ΑΛΛΑ θέλουν και (αρκετά) παραπάνω RT, τότε ναι, πρέπει να πάρουν το PS5 Pro.

    Τέλος, το PS5 Pro θα προσφέρει περί τα 180-200GB παραπάνω SSD αποθηκευτικό χώρο (1ΤΒ unformatted, υπολογίζω γύρω στα 850GB πραγματικό χώρο / σε σχέση με τα 850GB unformatted = 667GB πραγματικό χώρο του PS5 OG).

    Δεν ξέρω (ακόμα) αν το PS5 Pro θα έχει βελτιωμένο ή το ίδιο DualSense.

    ΥΓ: το PS5 Pro, ενημερωτικά και μόνο, θα έχει καλύτερο ήχο....τουλάχιστον από τεχνολογικής μεριάς. Από εκεί και πέρα αν θα/δεν θα το χρησιμοποιήσουν οι developers είναι στο δικό τους χέρι.

  6. #44
    Elite drifterx's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Salonica
    Posts
    648
    Name
    Μάνος

    Default

    Συμφωνώ παίδες μαζί σας, εννοείται δεν περιμένω αλλαγή σε άλλη γενιά.

    Απλά για κάποιο λόγο ενώ το ps4 pro μου έκανε κλικ (και το προτίμησα στο τέλος), αυτό δε με πείθει για την αναβάθμιση.

    Θέλω να πω ότι νιώθω ότι είναι αχρείαστο, ακόμη και για τους πιο σκληροπυρηνικούς.

    Τώρα ή έφαγα το marketing του ps4 pro σαν καλό προβατάκι και το βλέπω έτσι, ή έχω δίκιο.

    Περιμένω την ανακοίνωση και τις δυνατότητες για να πάρω τη τελική μου απόφαση.

    Στα θετικά ότι θα χρησιμοποιεί το ΙΔΙΟ αποσπώμενο drive με το απλο σλιμ. Σου χαλάει? παίρνεις ένα καινούριο και τελείωσες!

  7. #45
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Aχρειαστο για τους σκληροπυρηνικους δεν γινεται να ειναι, οπως και το PS4 Pro δεν ηταν. Εγω αληθεια δεν βλεπω ιδιαιτερη διαφορα στην λογικη.
    Δεν ειναι οτι το PS4 Pro εκανε 4Κ τα παιχνιδια του PS4. Φουλ checkerboard rendering και dynamic scale τεχνικες ειχαμε. Σιγουρα "φανηκε" σε σχεση με το 1080ρ του PS4 αλλα οχι οτι εφερε καποια επανασταση.

    Πιστευω και εδω θα φανει αναλογως. Πχ το performance mode του FFXVI οντως πασχει πολυ.
    Εφαμιλλα προβληματα ειχαν και αλλοι τιτλοι και οπως και να το κανεις τα 30 fps σιγα σιγα ερχονται και παλι στο προσκηνιο οπως ειναι λογικο και θεμιτο να σημειωσω, αλλιως καλυτερα γραφικα δεν θα δουμε. Και γενικα πιστευω οτι απο εδω και περα πολλα απο τα ΑΑΑ παιχνιδια θα εχουν αρκετα κατεβασμενες αναλυσεις λογω των απαιτησεων.

    Εγω σιγουρα θα προχωρησω σε αγορα καθοτι ειμαι εντελως sucker με τετοια πραγματα και εχω πληρη συνειδηση οτι αν και υπερβολη, ειναι απο αυτες που επιτρεπω στον εαυτο μου.

    Ερχονται μερικα πολυ δυνατα παιχνιδια... καλη ωρα GTAVI... δεν ξερω ποση διαφορα θα εχει σε ενα Προ, αλλα αν ειναι ενα παιχνιδι που ισως δικαιολογει την αγορα, παιζει να ειναι αυτο.

  8. #46
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Παραδοσιακά η ροκσταρ δεν εκμεταλλεύεται τις mid-gen κονσόλες (όπως δεν εκμεταλλεύτηκε πς4 προ και χβοχ ΟΝΕ χ).

    Προσωπικά πρώτα θα περιμένω να δω τι θα κάνει η ροκσταρ και μετά θα αποφασίσω για πς5 προ.

  9. #47
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Στο Red Dead Redemption 2 μια χαρα θεωρω το εκμεταλλευτηκε. Και σαν αναλυση και σαν αποδοση αλλα δεν εμεινε μονο εκει.

    Ειχε καλυτερα textures και ambient occlusion το θυμαμαι γιατι προσφατα το επαιξα και ειχα δει τα αναλογα συγκριτικα.

  10. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    panos74gr (21-03-2024)

  11. #48
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Αυτό είναι αλήθεια, όμως το GTAV δεν πήρε ποτέ PS4 Pro update. Ίσως η παλαιότερη έκδοση της RAGE engine του GTAV να μην επιδέχονταν τέτοια αναβάθμιση.

  12. #49
    Elite drifterx's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Salonica
    Posts
    648
    Name
    Μάνος

    Default

    Πω ω σαν τα μουτρα τους μας έκαναν (βαζω και εμένα μέσα)!

    Σαν πισάδες μιλάμε!

  13. #50
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Εμ αφού τα έκαναν ΣΚΑΤΑ και έβαλαν x86 μέσα και GPU από PC, τι περιμένεις;

    Όταν τα φωνάζαμε πριν χρόοοοονια αυτά ο psx3 κι εγώ, ξέραμε τι λέγαμε: technological innovation πήγε περίπατο.

    Τώρα ακολουθείται ο δρόμος των PC, με διάφορα settings, με μετρήσεις fps ανάλογα την ανάλυση, με mid-gen, με με με...κοινώς poor man's PC έχει γίνει η κονσόλα πλην των αισχρών Windows, των driver, των ΜΥΡΙΑΔΩΝ settings και των ιών. (κάτι είναι και αυτό)

  14. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    drifterx (21-03-2024)

  15. #51
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Διαβάζοντας την μικρή λόγω περιορισμένου leaked info του DF, βλέπω ότι και Ρίτσαρντ Ληντμπετερ τείνει σε αυτά που είπα πιο πάνω.

    Ότι δηλαδή το PS5 Pro στοχεύει στην αύξηση ανάλυσης και περισσότερο RT.
    Δεν πρόκειται με λίγα λόγια τίτλοι που είναι στα 30 fps με κάποιον μαγικό τρόπο να γίνουν 60 fps.

    Ακόμα λείπουν πάαααααρα πολλές πληροφορίες για να κάνω πιο ενδελεχή ανάλυση, με αυτές τις ολίγες όμως ήδη γνωρίζουμε ότι το Προ θα έχει καλύτερο 3D ήχο, θα έχει 300 TOP για AI και Machine Learning (Tensor Operations Per second) εντός του hardware, καθώς και 1.2 GB RAM παραπάνω διαθέσιμα στους devs για τα games. Το PS5 OG έχει 12.5GB RAM για games, το PS5 Pro θα έχει 13.7GB RAM.

    Τέλος, οι νέες τεχνικές PSSR+ML θα απαιτούν μόλις 250 MegaByte για να ενσωματωθούν στον κώδικα ενός παιχνιδιού και «τρώνε» 2 milliseconds.

  16. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    drifterx (21-03-2024)

  17. #52
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default



    βλεποντας την αναλυση απο την ομαδα του DF βλεπω να πεφτει πολυ «κραξιμο» ή να το πω πιο σωστα «προβληματισμος» για τις επιλογες της Sony σχετικα με το Προ. Συγκεκριμενα η CPU να μην δεχεται καμμια αναβαθμιση ειναι το λιγοτερο παραξενο θα ελεγα, αν και προσπαθουν να εξηγησουν τους λογους που εγινε αυτο.

    Μενει να το δουμε στην πραξη.

  18. #53
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Οι λόγοι, που έχουν αναλυθεί εδώ μέσα μυριάδες φορές, είναι πολύ απλοί / βασικά ένας (συν ένας) είναι:

    - Η συμβατότητα με το PS5 OG

    (και ο συν ένας: γιατί οι dev θα πρέπει να γράφουν διπλό κώδικα και ΑΝ το κάνουν αυτό το PS5 OG θα τρέχει τα παιχνίδια με μεγάλη διαφορά προς το χειρότερο, κάτι που φυσικά η Σονυ δεν θέλει)

    Το PS5 Pro δεν είναι next-gen, είναι mid-gen. Για εμένα είναι PS5 Plus, με την έννοια "θέλετε μεγαλύτερη ανάλυση και παραπάνω RT; Ε, πάρτε το PS5 Plus".
    Και μέχρι εκεί.

    Αν θέλετε Zen 5 CPU + 32/48GB RAM + RDNA 5 GPU, να περιμένετε το PS6! (τρόπος του λέγειν τα σπεκς)
    Last edited by Lefteris_X; 20-03-2024 at 12:33.

  19. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    nikosgnr (21-03-2024)

  20. #54
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Απλα θα μπορουσαν να αυξησουν λιγο τον χρονισμο. οπως εκαναν δηλαδη και στο PS4 Pro. Ας εμεναν σε ΖEN2. Γνωριζω ποιοι ειναι οι λογοι, απο την αλλη δεν ειναι ευκολο να προωθησεις στην αγορα ενα προιον οπου στην ουσια η ουσιαστικη αναβαθμιση ειναι στο "μισο" κομματι του συστηματος.

    Οπως λεει ή μαλλον εικαζει και το DF, το PS5 Pro δεν φαινεται "ισορροπημενο" συστημα απο πλευρας δυναμης. Πολυ ισχυρη GPU με αδυναμη CPU. Ποσο θα αξιοποιηθει η πρωτη λογω της δευτερης ειναι ενα θεμα.

    To PSSR και το machine learning οντως φαινεται να ειναι το πιο σημαντικο upgrade μιας και απο οτι φαινεται απο εδω και περα το θεμα της αναλυσης/ποιοτητας εικονας θα λυθει μια και καλη.

    Αλλα απο την αλλη κι εμενα με χαλαει ετσι οπως τοποθετειται το θεμα της GPU. Τελος, απο οτι εικαζει και παλι το DF θα ειναι ενα πολυ ενεργοβορο μηχανημα, με μεγαλες καταναλωσεις. Και τιθεται και το θεμα του μεγεθους που θα εχει που και αυτο ειναι μια απορρια.

    Εγω ειμαι sucker, το εχω πει, δηλαδη η αγορα ειναι σχεδον δεδομενη. Αλλα δεν μπορω να μην γυρισω και να πω οτι η φαση με την GPU ειναι απογοητευτικη.

  21. #55
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Δεν μπορείς να αυξήσεις χρονισμό έτσι επειδή απλώς "γουστάρεις"!

    Αυξάνεις χρονισμό ΑΛΛΑ παραμένεις στα ίδια νανόμετρα; Τότε αυξάνεις πολύ την θερμοκρασία άρα αλλάζεις ΟΛΟ το σχεδιασμό motherboard και ψύξης (τεράστιο κόστος)

    Μειώνεις νανόμετρα άρα έχεις περιθώριο για αύξηση χρονισμού; Τότε πάλι αλλάζεις ΟΛΗ την motherboard και ψύξη (τεράστιο κόστος)

    Θυμάσαι ότι το PS4 Pro έριξε κατά πολύ τα νανόμετρα, και παρά ταύτα η αύξηση χρονισμού δεν ήταν τίποτε το ιδιαίτερο; (από 24 νανόμετρα πήγε στα 16)
    Και για να μην επανασχεδιάσουν ΟΛΗ την mobo/ψύξη.......η κατάληξη ήταν ένα ηχητικά ενοχλητικό σύστημα ψύξης στο PS4 Pro.

    Τώρα, ναι, προσφέρουν μια μικρή αύξηση χρονισμού από 3.5GHz στα 3.85GHz αλλά για να παραμείνει το προφίλ θερμοκρασίας στα επίπεδα που ανταπεξέρχεται η ψύξη (χωρίς ολοκληρωτικό επανασχεδιασμό), όταν ο dev επιλέξει 3.85GHz CPU ---> τότε μειώνεται ελαφρώς ο χρονισμός της GPU (μείωση απόδοσης περίπου 1% για την GPU, αμελητέο ποσό αφής στιγμή PSSR+ML θα καλύπτουν το 1% μείωσης όσο αφορά τις μεγαλύτερες αναλύσεις που βασίζονται στη δύναμη της GPU).

    Επίσης, το PS4 Pro ήταν ένα τρομερά άνισο σύστημα με πολύ ανίσχυρη CPU και αρκετά πιο δυνατή GPU.

    Ε, το ίδιο συμβαίνει και τώρα.

    Απλώς βγήκε η Unreal 5 και γονάτισε την Zen 2 CPU.....κάτι που δεν γίνεται να αντιμετωπιστεί σε αυτή τη γενικά επαρκώς. Λέξη κλειδί: επαρκώς.

    Για την θερμοκρασία, προφανώς το DF "ξέχασε" το εξειδικευμένο κύκλωμα που από αυτό περνάει κάθε εντολή κώδικα πριν εκτελεστεί και αυτό το κύκλωμα δυναμικά ορίζει χρονισμούς ΑΛΛΑ ΚΑΙ την διανομή/κυκλοφορία wattage εντός του SoC ώστε να παραμείνει σταθερό το προφίλ θερμοκρασίας.

    Το παρόν PS5 OG είναι πλέον το "slim".

    Το παλιό "μεγάλο" design, επαρκεί για το PS5 Pro, άντε πες να είναι κατιτίς μεγαλύτερο και να έχει περισσότερους αεραγωγούς + μεγαλύτερη ψύκτρα και ανεμιστήρα.
    Το αν θα "ακούγεται" ή όχι το PS5 Pro μένει να το δούμε, σε σχέση με το PS5 OG που -προσωπικά- δεν το έχω ακούσει ΠΟΤΕ.

  22. The Following 2 Users Say Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    drifterx (21-03-2024),Valkyre (20-03-2024)

  23. #56
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,987
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί βιάζεται όπως λένε να το βγάλει τέλος του 24 την ίδια χρόνια που εβγαλε κ το slim.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  24. #57
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Τι εννοείς "βιάζεται";

    Δεκέμβριος 2013 PS4
    Δεκέμβριος 2016 PS4 Pro (σε 3 χρόνια!!)

    Νοέμβριος 2020 PS5
    Νοέμβριος-Δεκέμβριος 2024 PS5 Pro (4 χρόνια)

    Χώρια ότι -όπως λέμε πιο πάνω- η Unreal 5 γονάτισε την CPU με αποτέλεσμα κάτι ασχρές αναλύσεις 720-900p στα 60 fps και 1080-1200-1440 χωρίς σταθερά 30 fps.

  25. #58
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,987
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Έχει ξαναβγάλει δυο κονσόλες την ίδια χρόνια ;
    Slim κ pro μαζί αλλά κατάλαβα πως πάει το θέμα είναι πολλά τα λεφτά από το GT6 όποτε θέλει όσο το δυνατό καλύτερη εμπειρία, Pc θα αργήσει να βγει όποτε μονοπώλιο ,βέβαια όπως διαβάζω 60 fps δεν πρόκειται να δούμε στο GT6 σε κονσόλα ακόμα κ στο Ps5Pro.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  26. #59
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Slim και Pro στοχευουν σε τελειως διαφορετικο κοινο και δεν νομιζω οτι η κυκλοφορια του ενος εχει καμμια σχεση με του αλλου.

    Το Slim ειναι μια κονσολα που αυξανει το κερδος για την Σονυ (λογω χαμηλοτερου κοστους παραγωγης) και απευθυνεται περισσοτερο σε νεους αγοραστες PS5. Δεν νομιζω να πηγαν πολλοι που εχουν ηδη fat PS5 να αγορασουν ενα Slim. Δεν υπαρχει πραγματικα κανενας λογος να το κανει καποιος αυτο.

    Το Προ απο την αλλη, απευθυνεται σε ηδη υπαρχον κατοχους PS5 ως επι το πλειστον και σε αυτους που ειναι διατεθιμενοι να πληρωσουν 2η κονσολα μεσα στην ιδια γενια με σκοπο να εχουν μια λιγο καλυτερη, πιο advanced εμπειρια.

    Διαφωνω δηλαδη με τον συσχετισμο "κυκλοφορει 2 κονσολες μεσα σε ενα ετος". Αλλο πραγμα το ενα, αλλο πραγμα το αλλο. Ολοι ξεραμε οτι θα ερθει και slim και Προ σε αυτην την γενια. Αλλους εξυπηρετει το ενα, αλλους το αλλο.

  27. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Christos33 (20-03-2024)

  28. #60
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,987
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Έχεις ένα δίκιο μπερδεύτηκα κ το ps4 μαζί τα είχε βγάλει τώρα που θυμάμαι .


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •