Results 1 to 20 of 80

Thread: PlayStation 5 PRO (rumors & discussion)

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,938
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Παιδιά να ρωτήσω κάτι θέλω διότι πραγματικά δεν το γνωρίζω και δεν το έψαξα ιδιαίτερα. Στο ps5 slim με disk drive έχεις την δυνατότητα αντικατάστασης του, σε περίπτωση που βγεί off? Διότι πλέον με την έλευση του Pro μοντέλου σκέφτομαι σε περίπτωση αγοράς να το πάρω σε digital ώστε να μπορώ να βάλω μόνος μου το drive. Αλλιώς εαν αυτό είναι εφικτό και στο μοντέλο με ενσωματωμένο drive, τότε ίσως πάω σε αυτό.
    Επίσης τα λέω όλα αυτά διότι κάπου είχα διαβάσει οτι θα ισχύει το ίδιο στο Pro όπως και στα slim μοντέλα. Μπορεί όμως να είναι και ράδιο αρβύλα.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


  2. #2
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,993
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by cocous View Post
    Παιδιά να ρωτήσω κάτι θέλω διότι πραγματικά δεν το γνωρίζω και δεν το έψαξα ιδιαίτερα. Στο ps5 slim με disk drive έχεις την δυνατότητα αντικατάστασης του, σε περίπτωση που βγεί off? Διότι πλέον με την έλευση του Pro μοντέλου σκέφτομαι σε περίπτωση αγοράς να το πάρω σε digital ώστε να μπορώ να βάλω μόνος μου το drive. Αλλιώς εαν αυτό είναι εφικτό και στο μοντέλο με ενσωματωμένο drive, τότε ίσως πάω σε αυτό.
    Επίσης τα λέω όλα αυτά διότι κάπου είχα διαβάσει οτι θα ισχύει το ίδιο στο Pro όπως και στα slim μοντέλα. Μπορεί όμως να είναι και ράδιο αρβύλα.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Αυτό λένε ποιο πάνω ότι το ps5pro θα βγει χώρις disc drive κ αν θες αγοράζεις όπως είναι στο slim ,δεν ξέρω αν υπάρξει pack που να είναι κ τα δυο μέσα δλδ ps5pro κ disc drive.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  3. The Following User Says Thank You to Christos33 For This Useful Post:

    cocous (24-04-2024)

  4. #3
    Elite drifterx's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Salonica
    Posts
    663
    Name
    Μάνος

    Default

    Quote Originally Posted by cocous View Post
    Παιδιά να ρωτήσω κάτι θέλω διότι πραγματικά δεν το γνωρίζω και δεν το έψαξα ιδιαίτερα. Στο ps5 slim με disk drive έχεις την δυνατότητα αντικατάστασης του, σε περίπτωση που βγεί off? Διότι πλέον με την έλευση του Pro μοντέλου σκέφτομαι σε περίπτωση αγοράς να το πάρω σε digital ώστε να μπορώ να βάλω μόνος μου το drive. Αλλιώς εαν αυτό είναι εφικτό και στο μοντέλο με ενσωματωμένο drive, τότε ίσως πάω σε αυτό.
    Επίσης τα λέω όλα αυτά διότι κάπου είχα διαβάσει οτι θα ισχύει το ίδιο στο Pro όπως και στα slim μοντέλα. Μπορεί όμως να είναι και ράδιο αρβύλα.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Το disc drive ειναι αποσπώμενο και μπορείς να το αλλάξεις κανονικά.

    Γι'αυτό είπα πιο πάνω ότι έχει μεγαλύτερη σημασία σαν ανταλλακτικό. Χαλάει το δικό σου drive? παίρνεις ένα νέο, το αντικαθιστάς και προχωράς σαν να μην έγινε τίποτα.

    Η τιμολόγηση του disc drive από τη σόνυ σημαίνει ότι επιλέγεις με κλειστά μάτια το ps5 με το disc drive για τον απλούστατο λόγο:

    1) PS5 με disc drive = 550
    2) PS5 digital + αγορά disc drive = 570.

    Επίσης ακόμη ένας λόγος είναι ότι δε χρειάζεται να τους δίνουμε αέρα με τις digital κονσόλες και νομίζουν ότι αυτές πουλάνε!!!

  5. The Following 2 Users Say Thank You to drifterx For This Useful Post:

    cocous (24-04-2024),john (25-04-2024)

  6. #4

    Default

    Quote Originally Posted by drifterx View Post

    Η τιμολόγηση του disc drive από τη σόνυ σημαίνει ότι επιλέγεις με κλειστά μάτια το ps5 με το disc drive για τον απλούστατο λόγο:

    1) PS5 με disc drive = 550
    2) PS5 digital + αγορά disc drive = 570.
    !
    Νομίζω το σκέφτεστε λάθος εδώ.

    Δίνεις 20 ευρώ παραπάνω για το drive αλλά έχεις το (γνήσιο) πλαστικό κάλυμμα της digital και αν χρειαστεί να την πουλήσεις για οποιοδήποτε λόγο τη μετατρέπεις σε digital ξανά και την πουλάς στη δική της κούτα με τη δική της απόδειξη σαν να μην την ακουμπήσες.


    Το ίδιο και αν χαλάσει το drive και αποφασίσεις να την δώσεις εν όψει και του προ.
    Στην άλλη περίπτωση η παίρνεις νέο drive (ασύμφορο για σένα) η ψάχνεις για γνήσιο καπάκι η την παντρεύεσαι, η την δίνεις κοψοχρονια.

    Υπάρχει επίσης το ενδεχόμενο να σου χρειαστεί να βγάλεις το drive (πχ για ένα μεταχειρισμένο pro Digital edition) που θα βρεις σε ευκαιρία και να ψάχνεις ανταλλακτικό καπάκι για την άλλη η να υποχρεωθείς να την πουλήσεις όπως είναι και να πάρεις drive εκ νέου εσύ.

    Χάσιμο χρημάτων.

    Δεν υπάρχει λόγος γ αυτό από τη στιγμή που είναι αποσπώμενο ανταλλακτικό πλέον.

    Δίνεις 20 ευρω παραπάνω αλλά στην ουσία αυτά τα 20 ευρώ είναι ένα ανταλλακτικό που σου μένει και σου δίνει πληθώρα επιλογών για το μέλλον και σε οποιοδήποτε σενάριο βγαίνεις κερδισμένος.

    Ένα ανταλλακτικό το οποίο φυσικά είναι γνήσιο Sony με στάμπες και λογότυπα του playstation τα οποία δεν θα έχει κανένα προφανώς ανταλλακτικό από το alli express.

    Το κάλυμμα για να μπορείς να τη δώσεις ως digital.

    Οπότε πρακτικά είναι ίδια τιμή.

    Παρεπιπτόντως παραλαβα χθες το ,dtive ,και είναι κυριολεκτικά υπόθεση ενός λεπτού να το βάλεις.

    Πανευκολο!

    ΥΓ: Για μένα υπάρχει ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ πιθανότητα το Pro να βγει μόνο σε digital μορφή για να κρατηθεί όσο γίνεται χαμηλότερα η τιμή.

    Εκεί η sony θα πει "πουλάμε drive ξεχωριστά όποιος θέλει ας αγοράσει ".

    Επειδή λοιπόν για μένα είναι 0/100 να βγάλει δεύτερο τύπο drive ,στο εμπόριο (κοινώς θα είναι σίγουρα το ίδιο με αυτό που βγάζει τώρα), όσοι πήραν slim bundle ,με drive και αναβαθμίσουν σε Pro θα χάσουν λεφτά σίγουρα στην πώληση.

    Ίσως αυτός ήταν ο σκοπός του αποσπώμενος drive εξ αρχής .

    Ένα όσο γίνεται πιο οικονομικό PRO.



    Στάλθηκε από το 23021RAA2Y μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Giannis1979; 15-05-2024 at 15:24.

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •