Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 21 to 40 of 56

Thread: Cyberpunk 2077: Phantom Liberty Expansion (Nextgen only)

  1. #21
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ερχεται το fix. Απο οτι φαινεται τα saves γινονται corrupt επειδη ξεπερνανε ενα οριο μεγεθους το οποιο προφανως ειχε θεσει η CDPR. Οταν λοιπον ξεπερνιεται αυτο το μεγεθος το save παθαινει κοκομπλοκο και γινεται αυτοματως corrupt.

    Εγω απορρω γιατι αυτο το πραγμα να υπαρχει σαν περιορισμος και δευτερον και κυριοτερον πως ειναι δυνατον να μην το σκεφτηκε οτι θα συμβει η CDPR...

    Btw τα corrupted saves δεν θα φτιαξουν. Πανε περιπατο.

    Anyway:

    Patch 2.01 coming soon


    Hey, chooms! We want to give you a heads-up that Patch 2.01 will be coming soon.


    Here's a list of most important fixes and improvements that will be included there:


    -The distorted effect caused by selecting a specific dialogue option when talking to Johnny at the end of Automatic Love will no longer persist on the screen.
    - V will no longer die in The Heist by falling through the elevator when riding to the 42nd floor with low FPS.
    - Fixed an issue where the UI could show controller inputs when playing with keyboard and mouse.
    - Made it possible to properly switch to arms cyberware by cycling through weapons.
    - Gig: Breaking News will be properly triggered after approaching the quest area.
    - Vehicle radio volume will be adjusted so it's not too quiet when compared to other sounds in the game.
    - Addressed the issue of corrupted saves on PlayStation by increasing the maximum save file size limit. Note: this won't fix the saves corrupted before the update. If you're experiencing the issue, keep a working save (e.g. resave it as manual save) till 2.01 arrives.


    -Performance improvements for both PC and consoles, especially in the Dogtown area.
    -Remember that these are just the highlights, so stay tuned for more details!

  2. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    cocous (29-09-2023)

  3. #22
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,938
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Είναι από τα παιχνίδια που ήθελα να το δω σε τρίτο πρόσωπο. Θα ήταν απλά απίστευτο. Δυστυχώς όμως δεν πρόκειται να γίνει. Πάντως μετά το patch έσβησα εντελώς και εσκεμμένα το save file ώστε να το πάω πάλι από την αρχή. Έχουν κάνει τρομερή δουλειά πάντως και αρκετές βελτιώσεις με το αρχικό προϊόν.

    Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  4. #23
    Advanced Member easybizi's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Xanthi
    Posts
    541
    PSN ID
    easybizi81
    Name
    jordan

    Default

    Βγήκε το patch και είναι πολύ μεγάλο , λένε ότι διορθώνει το πρόβλημα με τα saves στο ps5 , ελπίζω να είναι έτσι για να το ξεκινήσουμε , φαίνεται πολύ καλό λίγο που το δοκίμασα


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  5. #24
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Συνεχιζω κι εγω πλεον παλι το DLC απο εχθες. Μεχρι στιγμης ολα καλα χωρις προβλημα...

    Η καινουργια περιοχη ειναι παρα πολυ εντυπωσιακη ΙΜΟ. Ας ελπισουμε μεχρι το τελος να πανε ολα καλα λολ.

  6. #25
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,001
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Το ξεκίνησα πριν αρκετές μέρες χωρίς να περιμένω το patch. Έτσι και αλλιώς πάντα κρατάω πρόσθετα saves και έχω και τα saves μου στο ps4 version. Όλα καλά μέχρι τώρα...

    Στις 4-5 ώρες που έχω παίξει, μου αρέσει πολύ το παιχνίδι αν και τώρα που έχω δει πως είναι τα perks στην 2.0 εποχή, κάποια στιγμή θα πάω για full respec perks & attributes.

  7. #26
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,001
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Εχτές μετά το update πέτυχα ένα ενδιαφέρον bug… φορτώνοντας το save μου, που είχα μεταφέρει από το ps4 version του παιχνιδιού, μου έκανε pop παρά πολλά trophies από το βασικό παιχνίδι.

    Το περίεργο είναι ότι μου έδωσε trophies που δεν είχα στο ps4 version και παρέλειψε κάποια από αυτά που είχα.

  8. #27
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Δεν ειναι bug αυτο. Το ειχαν δηλωσει οτι αν φορτωσεις save απο ps4 δεν γινονται autopop ολα τα τροπαια αλλα μοναχα μερικα που σχετιζονται με την παρουσα προοδο στο συγκεκριμενο save.. μην το ψαχνεις.. μπουρδες.

    Αλλα δεν αποτελει bug.

  9. #28
    Advanced Member easybizi's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Xanthi
    Posts
    541
    PSN ID
    easybizi81
    Name
    jordan

    Default

    Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν μπορώ να αγοράσω optical capo από ripperdocs έψαξα και βρήκα που πουλάνε αλλά όταν πάω δεν έχουν , θέλω να γίνω αόρατος και δεν μπορώ , πρέπει να το ξεκλειδώσω κάπως ; Γνωρίζει κανεις μήπως ;


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  10. #29
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,001
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Δεν ειναι bug αυτο. Το ειχαν δηλωσει οτι αν φορτωσεις save απο ps4 δεν γινονται autopop ολα τα τροπαια αλλα μοναχα μερικα που σχετιζονται με την παρουσα προοδο στο συγκεκριμενο save.. μην το ψαχνεις.. μπουρδες.

    Αλλα δεν αποτελει bug.
    Το λέω bug γιατί μου έδωσε trophy που δεν είχα… πχ ότι έχω κάνει όλα τα gigs κλπ στην περιοχή Pacifica ενώ δεν το είχα κάνει.

  11. The Following User Says Thank You to panos74gr For This Useful Post:

    Valkyre (07-10-2023)

  12. #30
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,001
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Quote Originally Posted by easybizi View Post
    Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν μπορώ να αγοράσω optical capo από ripperdocs έψαξα και βρήκα που πουλάνε αλλά όταν πάω δεν έχουν , θέλω να γίνω αόρατος και δεν μπορώ , πρέπει να το ξεκλειδώσω κάπως ; Γνωρίζει κανεις μήπως ;


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
    Πρέπει να έχεις και το αντίστοιχο perk και να το κανεις equip στο r1

  13. #31
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by panos74gr View Post
    Το λέω bug γιατί μου έδωσε trophy που δεν είχα… πχ ότι έχω κάνει όλα τα gigs κλπ στην περιοχή Pacifica ενώ δεν το είχα κάνει.
    ισως κανω λαθος τοτε! Που ξερεις με αυτο το παιχνιδι ολα μπορουν να συμβουν χαχα!

  14. #32
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,001
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Πολύ ωραίο και αυτό το documentary για τα γεγονότα κατά το release του βασικού παιχνιδιού και την ανάπτυξη του phantom liberty.

    Inside the Game - Cyberpunk 2077: Phantom Liberty

    https://www.ardmediathek.de/video/in...Y3NDNmNTJhN2Vj

  15. The Following 2 Users Say Thank You to panos74gr For This Useful Post:

    tonybsg (16-10-2023),Valkyre (15-10-2023)

  16. #33
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Θελω να πω ξανα σε οποιον δεν εχει παιξει το παιχνιδι (οχι απαραιτητα το DLC, το βασικο παιχνιδι) οτι πρεπει να το βαλει στο προγραμμα...

    Ειναι τρομερο το ποσο εχουν αλλαξει τα πραγματα και αν ηταν μια φορα φοβερο παιχνιδι, τωρα ειναι 10 φορες φοβερο παιχνιδι.

    Το combat, κανει τα demo που βλεπαμε πριν την κυκλοφορια του παιχνιδιου να φαινονται αστεια πραγματικα:


    Απιστευτη δουλεια.

  17. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    panos74gr (17-10-2023)

  18. #34
    Advanced Member nikosgnr's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    565
    PSN ID
    nikosgnr
    Name
    Νίκος

    Default

    Το 'χω ακόμα με τη ζελατίνα του σφραγισμένο και με τρώει τόσο πολύ να το ξεκινήσω..

  19. #35
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Δεν θα υπαρξει καλυτερη στιγμη.

  20. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    nikosgnr (20-10-2023)

  21. #36
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Φοβερο το DLC και τρομερη δουλεια στις αποστολες τις main... δεν νομιζω οτι πηρα το καλυτερο ending, αλλα δεν με νοιαζει καθολου και μπορω να πω οτι αυτο που επαιξα ηταν απλα εξαιρετικο απο ακρη σε ακρη και με ειχε στην τσιτα.

    Επεσε πολυ δουλεια.

  22. #37
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,001
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    το τελείωσα και εγώ προχτές, έχει πέσει όντως δουλειά και το DLC είναι αντάξιο του main παιχνιδιού. Οι τελευταιες αποστολές (πριν τον επίλογο) με είχαν
    Spoiler!


    Fuck ομως! το και καλά "καλό" τέλος που πήρα με διέλυσε. Δεν έχω δει και τα άλλα αλλά θα προσπαθήσω να ξαναπαίξω κάποιες αποστολές για να τα δω.

  23. #38
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by panos74gr View Post
    το τελείωσα και εγώ προχτές, έχει πέσει όντως δουλειά και το DLC είναι αντάξιο του main παιχνιδιού. Οι τελευταιες αποστολές (πριν τον επίλογο) με είχαν
    Spoiler!


    Fuck ομως! το και καλά "καλό" τέλος που πήρα με διέλυσε. Δεν έχω δει και τα άλλα αλλά θα προσπαθήσω να ξαναπαίξω κάποιες αποστολές για να τα δω.
    Spoiler!


    btw το εβαλα σε σποιλερ γιατι καλο ειναι να μην το ξερουν οσοι δεν το εχουν παιξει.

  24. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    panos74gr (20-10-2023)

  25. #39
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,001
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Spoiler!


    btw το εβαλα σε σποιλερ γιατι καλο ειναι να μην το ξερουν οσοι δεν το εχουν παιξει.
    Καλά έκανες…




    Spoiler!

  26. #40
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,001
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Ο δικός σου επίλογος ήταν καλύτερος;

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •